Започнах си процедурите-да докладвам

  • 6 819
  • 60
Та.... от днес съм клиентка на Козметично студио "Лина" и си оползотворявам коледния подарък, за който вече се похвалих. Понеже обещах да пиша-и изпълнявам.
Преди да преминем към съществената част, бях измерена с шивашки метър-корем, ханш, бедра, и малко над колената. Направиха ми персонален картон, в който нанесе всичко-мерки, възраст, дали съм ползвала преди това подобни процедури, кога съм родила.(оказа се, че ако не са минали поне 5 месеца от раждането, никак не е желателно да се прибягва до тях.)
После бях сложена да легна върхи долната част на нещо, което се нарича термоодеало и напомня -поне на мене-материята, от която шият облеклата на огнеборците Joy Около корема, ханша, бедрата и колената се поставят колани. В тях се закрепват нещо като електроди-знам ли дали това е точната дума-и тялото се увива в термоодеалото. Пуска се слаб ток, който предизвиква вибрации по тялото от кръста надолу. Постепенно интензитетът им се увеличава, но като за първи път се съобразяваха и много внимателно следиха как се чувствам.
Затоплеността на тялото е поносима, усещаш как се потиш, и то яко. А самият апарат си превключва автоматично на различни степени през определено време.
Всичко това трае час. След края ме попитаха учтиво жадна ли съм и ми беше дадена чашка минерална вода.
Така... сега да спомена и за някои важни моменти от разговора ни по време на процедурата. По образование жената, която ме следеше, е кинезитерапевт. Зададох въпроси за диетите-като цяло мнението и за тях беше отрицателно, в частност за ограничаващите дадена хранителна група. Спомена, че сега особено трябва да пия по 2,5-3 л. вода, разделена на малки приеми през час. Цел-да се улесни елиминацията на токсини и вредни вещества, които самата процедура подпомага. Единственото, което препоръча, е намаляне до минимум на тестени изделия и сладко и да се старая да спазвам принципите на разделното хранене. Както и хранене до 18 часа вечер.
Попитах и за наследственост и пълнота. Тя потвърди това, което и аз си знаех вече, че до голяма степен роля играе и генът-както за метаболизма, така и за степента, до която може да се отслабне. Просто всичко трябва да се прави така, че да е здравословно.
Ами това е....в общи линии разказах всичко. Но тъй като аз съм си паника и шемет по природа, като се прибрах, почнах да си мисля "ами ако сега нещо се повредя с тия процедури".....та стигнах до параноичното умозаключение, че още в понеделника ще звънна и на гинеколога си, и на един друг лекар, за да попитам дали това може с нещо да ми навреди. Sick #Crazy
П.С. Неслучайно преди време личната ми титла беше "шемет неземен". Mr. Green Joy
Виж целия пост
# 1
Браво на теб! Леко ти завиждам, благородно естествено. Не мисля, че ще се повредиш. Всичко звучи страхотно, освен храненето до 18 часа /невъзможно за мен/. А водата наистина е много важна в този момент. Мисля, обаче, че трябва да ограничиш и алкохола /освен чаша червено вино/.
Дано постигнеш желания ефект!
Виж целия пост
# 2
А как точно се казват тези процедури, колко пари струва едната, и колко време ще ходиш?
Виж целия пост
# 3
Ами казват се " Over lipo".
Предплатила съм си 5, принципно се правят 10, а после поддържащи.
Цената на една пакетна е 22 лева.
Виж целия пост
# 4

 2-3 литра вода?Аз пия толкова за една седмица бе хора!  Crazy

И това последно хранене до 18-19 часа и аз го знам,ама направо не знам как бих го изпълнила..аз седя до посреднощите и съответно огладнявам по ние време..къде 24 часа...... Embarassed
Виж целия пост
# 5
Много добре звучи, и като процедури и като цена. През колко време се правят тези процедури, и ще споделиш ли като говориш със гинеколога си какво е казал, за полезността им. И да питам Някой знае ли дали има такива процедури във Варна, защото в Добрич, със сигурност няма, но Варна ми е сравнително близо.
Виж целия пост
# 6
Да, в понеделник ще говоря и споделя.
Няма проблеми. Hug
Виж целия пост
# 7
Ей, СърДечко, тамън мислех да те питам на лични какво става с процедурите. Сега ще следя с интерес темата и ще навивам Веско и мен да ме зарадва с такива процедури. Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Браво Сърде4ко,4е се грижиш за себе си newsm10
Това са много хубави процедури,не се плаши,няма да ти навредят Wink
Аз съм фенка на масажите и съм много доволна от тях,но би ми се искало тази година да опитам и такива процедури.
А за диетите терапевтката ти е абс.права.Аз по себе си съм забелязала,4е когато се храня редовно и не прекалявам с ниЩо(което се слу4ва,ако ядеш само 1 път на ден),фигурата ми е без забележка.Оба4е по4на ли да гладувам и се надувам Crazy Вси4ко е до на4ина на живот и хранене.
Сърде4ко,знаеш ли къде освен в София се правят такива процедури?И правят ли ги по курортите например?
Виж целия пост
# 9
  Аз почна направих 3 процедури и се оказа , че съм бременна , мойта козметичка ми каза да спра защото били противопоказни за бременни за да има ефект трябвало да се направят 16 след това 1месец почивка и пак 16 , после между 2-4 поддържащи на месец, ако има ефект пиши , защото една моя позната ги направи, но не е доволна
Виж целия пост
# 10
Къде точно се правят процедурите_?
Виж целия пост
# 11
Сърдечко, да те питам по бельо ли лягаш и те " повиват" или с дрехи?
Виж целия пост
# 12
По образование жената, която ме следеше, е кинезитерапевт... да се старая да спазвам принципите на разделното хранене.

Не знам до колко е подходящо да питам тук, в темата на Сърдечко...но отдавна си задавам този въпрос: къде е истината- в ВМ-НВД или разделното хранене? ЗАщото двете неща се опират на съвсем различни принципи-едното изключва млечните продукти, другото ги препоръчва, същото и с мазнините...не зная, била съм и на двата режима, но искам все пак да знам кой е по-здравословният? При разделното хранене с тези плодове (въглехидрати) не би трябвало да се свалят килограми, а реално се свалят...не знам,обърках се Embarassed Ако някой има мнение по въпроса, ще се радвам да сподели Blush
Виж целия пост
# 13
Сърдечко, да те питам по бельо ли лягаш и те " повиват" или с дрехи?
Дудич, събличам се гола от кръста надолу, по бикини. Отгоре си останах с пуловера.
Марибел-идея си нямам къде ги правят по курортите.
САмо да подчертая-СЛЕД РАЖДАНЕ-МИНИМУМ 5 МЕСЕЦА. Мен даже ме пита как е било раждането, казах си, че съм рязана.
Медеа, процедурите ги правя в СТудио Лина на Руски паметник.
От вчера съм награбила килограми портокали, кивита, банани.....гледам да не поглеждам към тортата в хладилника. Sick
Иначе аз имам яка БОРБА .....само да тръгна на работа, ще включа и бодирепинг, и масаж-както ми препоръча козметичката
Виж целия пост
# 14
Стефани, аз имам приятелка, която, за жалост, е вече в Канада...както и да е....
Цялото им хранене на семейството се базираше приоритетно на разделното. Тя даже имаше книги за такъв вид готвене. Ако я видя на Кю или на Скайп-непременно ще я попитам за инфо за книги или линкове.
П.С. Диди тежи 44 кг. на ръст 165-не че има нужда от слабеене, ама си и бепе философия на храненето просто.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия