На море в Гърция - 8

  • 154 228
  • 733
# 15
Вече и аз нямам търпение за бялото моренце...живот и здраве на 1-ви юли пътуваме за Неа Каликратия  Grinning
Виж целия пост
# 16
Момичета, този въпрос за столчетата не си спомням да сме го обсъждали тук. Дъщеря ми е на 7 и половина (почти 40 кг!). Два пъти сме ходили с нея в Г-я и не сме ползвали никога столче  Embarassed Нямали сме проблеми с това.
Но работата е там, че мъжът ми е категоричен, че няма да слагаме и малкият тази година. Имаме си два неприятни инцидента на пътя, Слава Богу бяхме сами! От тогава и двамата сме на мнение, че столчето колкото помага, толкова и може да навреди. Тук с малкият си го ползваме по мое настояване.
Тези, които са пътували по-често от нас с децата до Гърция, моля споделете какви са там законите, ако знаете!
Виж целия пост
# 17
Трябва ли да направя някакви карти от БГ нещо имаше ама като не ме е интересувало и не сьм го слушала Mr. Green или може да си платиш преглед и горе долу срещу каква сумичка се случва.
Мойте са кеклювци само да ги ухапе нещо и са се подули.... bowuu

Moга да ти отговоря само теоретично, защото за щастие никога не ми се е налагало да търся поликлиники и болници. Има европейски здравни карти, които са безплатни, но се чакат около месец. Може би имаше и бърза платена услуга. Покрива спешна помощ. Миналото лято имаха някакъв проблем с издаването, но може би вече са го оправили. Ние обикновено не се занимаваме с тях, а отиваме в първата агенция за застраховки и си купуваме за времето на почивката. Не е много като сума.

Колкото за гръцките полицаи - нямам впечатление, че се заяждат. Например в Ламия бяхме влезли неволно в еднопосочна доста натоварена улица. Хората наоколо ни се развикаха и докато се чудим как да обърнем и излезем, до нас спря полицейска кола. Представихме си какво ще последва.  ooooh!  А те само ни се накараха и отминаха.  Grinning  Ако бяха наши полицаи щяха добре да ни подредят.  Grinning
Виж целия пост
# 18
Момичета, този въпрос за столчетата не си спомням да сме го обсъждали тук. Дъщеря ми е на 7 и половина (почти 40 кг!). Два пъти сме ходили с нея в Г-я и не сме ползвали никога столче  Embarassed Нямали сме проблеми с това.
Но работата е там, че мъжът ми е категоричен, че няма да слагаме и малкият тази година. Имаме си два неприятни инцидента на пътя, Слава Богу бяхме сами! От тогава и двамата сме на мнение, че столчето колкото помага, толкова и може да навреди. Тук с малкият си го ползваме по мое настояване.
Тези, които са пътували по-често от нас с децата до Гърция, моля споделете какви са там законите, ако знаете!

Наши близки олекнаха с 350 Е за деца в столчета, но не вързани. Не рискувайте.
Виж целия пост
# 19

Тези, които са пътували по-често от нас с децата до Гърция, моля споделете какви са там законите, ако знаете!

В старата тема някой беше пуснал за част от нарушенията и глобите,на 49-та страница или 48-ма,там някъде накрая. Peace

Аз намерих само това:

http://ec.europa.eu/transport/road_safety/topics/vehicles/seat_belts/index_bg.htm
Виж целия пост
# 20
Добрютро и честита ни нова тема !  Peace
По повод мед. центрове - да чукам на дърво не ми се е налагало, но съм виджала в селцата на Халкидики. Децата (големите) имат здравни карти, въпреки това правя и здравни застраховки за тях. Излизат около 20 лв за седмица. Ние с мъжа ми имаме кредитни карти от ПИБ. Там има клауза за застраховка (май към Дженерали беше). Условието е да направиш поне 1 транзакция на територията на държавата, преди да ги информираш за застрахователно събитие.
По повод столчетата. Моите са близначки, но са 130/26 кг и 140/39 кг  Embarassed. По кила втората не е за столче изобщо, като без столче и коланът на колата й минава добре т.е. не е през врата. В БГ вече пътува без, но за чужбина вместо да я тъпча в седалка с подлакътници ,може би ще инвестирам в една без, пък другите 2 броя ще я доизносят Simple Smile.
Никой ли няма да ходи към Лагомандра бийч преди края на август ?

p.s. http://www.stefi.biz/index.php?action=show_desc&product_id=639 - eто вариант
      http://prodavalnik.com/novi-detski-sedalki-za-kola--stefi-sunny- … --8-leva-i7103801   
Виж целия пост
# 21
Ние утре сутринта тръгваме към Ситония, ще пиша впечатления, като се върна.

Приятно изкарване.
Виж целия пост
# 22
Търсеща72, фериботът е голям, 120 коли и 300 и кусур пасажери, защо да има проблем, че си без кола, на ферибота ние бяхме единствената кола, всички други, основно турци си ходят на о-в Лесбос пеша, бяха с по една торбичка за плаж.
То по-големия зор е с кола, на всяко влизане/излизане от Турция търсят собственика на колата и му я записват/отписват в паспорта.
Виж целия пост
# 23
По отношение на столчетата имам преки впечатления - нали ни спираха полицаи.  Grinning Малкият доскоро ми беше в столче, каката по нашия закон би трябвало да е в седалка. Да, ама и двамата са дълги. Той на 4 г. е вече 120 см, тя последният път бе 135 см. Нея ако я сложа на седалка и главата й почти подпира тавана. Затова директно сложих него на седалка, а тя си седи нормално. И двамата естествено, са с колани. Полицаите ги видяха, погледнаха само документите дали са наши и нищо не казаха. Така че според мен това със столчетата е лееееко относително и вероятно там се съобразяват и с височината на децата. Thinking Виж, за коланите знам, че е фатално, ако ви спрат и някой от компанията - било то дете или възрастен, е без колан.
Търсеща72, цените, които писах са за Керамоти. Там е по-евтино, отколкото по Халкидики. Но няма Лидл, да имате предвид. Мисля, че мернах един Лидл в Хрисуполи, който е нещо като областен град на полуострова. Беше точно по пътя за Керамоти, но да не бъркам.
Медицинска помощ не ни се е налагало да търсим, но се заинтересувах и разбрах, че спешната помощ е напълно безплатна. Абе най-добре да не се налага. Praynig
От линка за хотелите в Керамоти, мога да кажа само, че някои ги знам горе-долу. Категорично не препоръчвам тези на пристанището. Да, по-евтини са, но мястото изобщо не е добро, а и са по-далеч от плажната ивица. Видът им честно казано беше доста вехт и окаян. Golden sands е на хубаво място, близо до плажа, на който ходехме ние. Точно срещу него има супермаркет и е удобен и за пазаруване. Но самият хотел е построен в един буренак буквално. Незнам защо не са пипнали градината наоколо. Едни съседи по чадър бяха в него и казаха, че ставал горе-долу, но догодина щели да си изберат нещо по-добро. Така че съдете. Иначе е на хубаво място. Катерини има много красива градина и е срещу централния плаж. Но нещо не са доволни от обстановката вътре, било малко занемарено. До него точно е Афродита, който е след основен ремонт и определено от двата е по-добрият избор. Този хотел Ирини го гледах, беше близо до нас и отвън поне изглеждаше доста прилично. А е и на хубаво място. По принцип района около Белвю е за предпочитане, защото пред него има много хубав плаж. От повечето хотели наоколо до плажа се стига буквално за 1-2 минути. Просто пресичаш една уличка и си на плажа. Гледка към плажа нито един хотел няма, защото пясъчната ивица е отделена от крайплажната улица от борова горичка, по-точно от пинии. Гледка имат само хотелите по пристанището, ама както казах те са зле. Разстоянията в Керамоти са смешни. И най-отдалеченият хотел е на 5-6 минути пеш от центъра, така че да не ви плаши, ако на картата излиза, че хотелът не е в центъра. Но пак да кажа - това е място за хора, които търсят спокойствие и релакс, а не за такива, които искат да се забавляват. 
Виж целия пост
# 24
Предвид, че най-голямото столче е категория до 36кг. не виждам как ще сложиш дете над тези кг. в него. То просто е предназначено ДО тези кг. Нещо като детето ти да носи номер 30 обувки, а ти да се опитваш да го набуташ в 27....

Аз съм в дилема кой хотел да избера за 4 дена или на Тасос или Халкидики или там някъде. От кои хотели сте доволни?
Виж целия пост
# 25
Абе те и килограмите са доста относителни. Моята щерка е 135 см, но на кила едва го докарва 22. Според мен трябва да се вземе индивидуалния момент - височина, тегло на детето, а не да се напъхва в нещо, което не му е по мярка.
Виж целия пост
# 26
Вече и аз нямам търпение за бялото моренце...живот и здраве на 1-ви юли пътуваме за Неа Каликратия  Grinning

чакам отзивите ти, че за тази година все още нямаме конкретна дестинация.
Виж целия пост
# 27
И аз вече чакам с нетърпение заминаването ни за моренцето,че е съчетано и с рождения ми ден. Laughing
Относно здравните карти,стават точно за указания си срок-2 седмици.Ние си направихме май месец,въпреки че и застраховка ще имаме.Дано да не ни се налага да ги използваме.
Виж целия пост
# 28
Сетих се още нещо да питам тези които са били вече в Никити.  Flutter Какви развлечения има там? Питам за вечерни, дневни, музикални, танцувални, спортни и каквото се сетите още.  Wink
Виж целия пост
# 29
Аз съм в дилема кой хотел да избера за 4 дена или на Тасос или Халкидики или там някъде. От кои хотели сте доволни?

На Тасос сме били само веднъж в хотел Alexandra Beach, намира се до Потос : http://www.alexandrabeach.gr/main.htm
Хубав хотел, особено доволни останахме от храната, но плажът пред хотела е лош, изкуствено насипан с камъни, трябва да се плажува другаде.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия