Нападнаха ни гадините и пръсках с Айкън.

  • 122 314
  • 138
Но малко повече май от дозата, че ми писна. Та питам дали е вреден и ще се изпари ли като дойде малката да играе по земята. Гадни хлебарки, блока ни е пълен, ама почнаха да мрат. Следваща стъпка е Фронтлайн ако не се отърва. Накрая фирма.
Виж целия пост
# 1
Започни с фирма, защо се занимаваш с глупости?
Виж целия пост
# 2
Абе вече започвам да се чудя  къде живееш. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Абе вече започвам да се чудя  къде живееш. Rolling Eyes

В гадна панелка, къде. Ама лятото пред блока е пълно с гадовете. Иначе си чистя редовно и дезинфекцирам редовно подове и плотове и мивки. Не е мръсно, мета местя мебели и пак има. Ама сега напръсках.
Виж целия пост
# 4
Онзи ден минах по Солунска в участъка Витошка-Славейков и се хванах за главата! Изглежда бяха пръскали с нещо, защото до фасадите имаше главозамайващи по размери трупове! Grinning
Виж целия пост
# 5
Най-добре повикай фирма. Ние така направихме и има ефект. След няколко часа ще проветриш добре и всичко ще е наред.
Виж целия пост
# 6
Ще викна, ако няма ефект. За сега умряха 4 за 15 мин.
Виж целия пост
# 7
Не знам дали ще ти е от полза, но едно време като живеехме на квартира имахме същия проблем и за мое очудване го решихме с един прах Халек.
http://agromagazin.eu/PUDRA-PROTIV-HLEBARKI-MRAVKI-HALEK100G-pi- … a457ab3de86fe647d
Обаче е много гадно - като го го разпръскаш и излизат отвсякъде и умират навън (т.е. по пода в апартамента) - отврат е.
Виж целия пост
# 8
Започни с фирма, защо се занимаваш с глупости?
Подкрепям с 2 ръце. 5 години борба водих с гадовете, до н-та световна война стигнах с тях. Приключихме с пълния им геноцид посредством специализирана фирма за борба с тях и пръскане на целия блок. Иначе аз пръскам, те вкупом на гости на съседа, той пръска те при мен се нанасят.
Виж целия пост
# 9
Най-добре повикай фирма. Ние така направихме и има ефект. След няколко часа ще проветриш добре и всичко ще е наред.
И ние така. Вече 5 год. хлебарки няма вкъщи. Като минат 10-11 месеца от пръскането почвам да засичам единични екземпляри в банята. И тогава пак ги викам да напръскат. Безвредно е за хора и за домашни любимци.  Peace
Виж целия пост
# 10
Цаката е, че не се пръкса еднократно, а няколко пъти през 20-ина дни. Да се обхванат и новородените и тинейджърите...
Виж целия пост
# 11
Цаката е, че не се пръкса еднократно, а няколко пъти през 20-ина дни. Да се обхванат и новородените и тинейджърите...
Не, винаги си пръскат само по един път. Избива, казват, и живите и яйцата. И наистина после няма нищо.
Виж целия пост
# 12
Имаше някакви къщички (така ги наричат) по-рано, специално за изтребване на хлебарки. Нещо като малко черно кубче, в центъра му някакво бяло вещество. Не знам какво им прави, но тия гадове изчезнаха за години наред от дома на родителите ми.
Виж целия пост
# 13
Но малко повече май от дозата, че ми писна. Та питам дали е вреден и ще се изпари ли като дойде малката да играе по земята. Гадни хлебарки, блока ни е пълен, ама почнаха да мрат. Следваща стъпка е Фронтлайн ако не се отърва. Накрая фирма.
Проветри добре и не пушете в помещенията!
Виж целия пост
# 14
Започни с фирма, защо се занимаваш с глупости?

 Peace

Фирма, пръскат с растителни субстанции и гаранцията ти е 6 м.
Вкъщи, след последното пръскане ги няма от 5 години.
Чистя и аз, те хлебарките не се интересуват от косми по земята или кални отпечатъци  Wink
Знаеш ли как щъкат? Пристигат от съседната панелка- гадни, черни Мерцедеси, пресичат шосето и се катерят директно по стената на кооперацията. Ама вече нямааааа  Laughing

За детето, не е вредно, само измий нещата, с които се занимава.
Няма страшно!
Виж целия пост
# 15
не пушете в помещенията!

защо? какво общо има?
Виж целия пост
# 16
не пушете в помещенията!

защо? какво общо има?
http://www.sanista.biz/?pt=4&hs=31&prid=101
Виж целия пост
# 17
Внимавайте и с фирмите!
Аз виках фирма и пръскаха с Айкън!  Shocked
Можех да си спестя парите и да си напръскам и сама.  Crossing Arms
Виж целия пост
# 18
Но малко повече май от дозата, че ми писна. Та питам дали е вреден и ще се изпари ли като дойде малката да играе по земята. Гадни хлебарки, блока ни е пълен, ама почнаха да мрат. Следваща стъпка е Фронтлайн ако не се отърва. Накрая фирма.

От опит- Фронтлайн за огромно куче действа най-добре...по-добре от фирма...
Виж целия пост
# 19
Викайте фирма
Живяхме в такъв блок, три години мъка и накрая фирмата реши проблема
Обаче аз и децата се изнесохме аз седмица, а мъжо остана
Пръскаха дори по шкафовете с дрехите
затварят се прозорци, всичко, удряш ключа и на другия ден се връщаш да чистиш жертвите
По думите на мъж ми у дома е било като с персийски килим Sick Явно под паркета са се били настанили
После прането и търкането са безкрайни, но Confused
А, да- в телевизорите и зад хладилника при мотора е фул Sick
Виж целия пост
# 20
Но малко повече май от дозата, че ми писна. Та питам дали е вреден и ще се изпари ли като дойде малката да играе по земята. Гадни хлебарки, блока ни е пълен, ама почнаха да мрат. Следваща стъпка е Фронтлайн ако не се отърва. Накрая фирма.

От опит- Фронтлайн за огромно куче действа най-добре...по-добре от фирма...
Peace
Виж целия пост
# 21
И аз предпочитам първо него, че четох доста отзиви. Пък за фирма, я случа я не. А Фронтлайна за 20 лева и вярвам че ще успее.
Виж целия пост
# 22
И аз предпочитам първо него, че четох доста отзиви. Пък за фирма, я случа я не. А Фронтлайна за 20 лева и вярвам че ще успее.
Освен това няма никакви трупове. Просто изчезват и не се появяват.
Виж целия пост
# 23
Ти ще пробваш едно-второ-трето, ще хвърлиш същите пари, ще рискуваш здравето си, понеже хал-хабер нямаш от тая работа и накрая пак ще извикаш специалисти да ти напръскат.
Минала съм през този път, затова си позволявам да те съветвам.
Мога и координати да ти дам на лични. Хората с едно напръскаване ни решиха проблема. И аз не вярвах, ама стана.
А остатъците от един лепкав препарат, с който намазах къщата преди това, още не мога да ги изчегъртам #Cussing out Беше нещо като Глобол или подобно.
Виж целия пост
# 24
Внимавайте и с фирмите!
Аз виках фирма и пръскаха с Айкън!  Shocked
Можех да си спестя парите и да си напръскам и сама.  Crossing Arms
Писала съм и в други теми по въпроса, но пак да кажа... ние сме в огромен блок и миналото лято ни нападнаха хлебарки. Мъжът ми има познат с фирма и лично той му каза да не си дава парите на фирма, а да купи Айкън от ХЕИ. Така и направихме и вече една година нямаме. Сега като ходим на почивка пак ще пръскаме.

2pac, ние намирахме 10 дни след това умрели. Не е вредно за деца. Само първата нощ не спахме вкъщи, въпреки че ни казаха от ХЕИ, че нямало проблем  Peace
Виж целия пост
# 25
аз наслагах нафтлин на хапчета из цялата къща,под гардероби и т.н и да чукам на дърво това лято не съм видяла гадинки  newsm78 Peace

иначе и Айкън имам купен и чака д заминем на някъде,че да го използвам преди това...
Виж целия пост
# 26
Някой ми каза, че страшно ефективна срещу хлебарки била отровата срещу колорадски бръмбари. Струвала стотинки, на прах, разтваряш го и пръскаш навсякъде. Доколкото помня, не е и толкова опасна като другата.
Виж целия пост
# 27
Да, ама не се произвежда от години. Четох по темата и за Фротнтлайна има най добри отзиви след него. А това вече го няма. Ако някой има да пише Mr. Green Преди се гнусях само от вида им, ама днес им се радвам на Труповете. След ден ще хлорирам на всякъде дори и мебелите. Хлора за кухненски плотове е безопасен. Ще си купя същия като този на работа.
Виж целия пост
# 28
На мен ми твърдяха че ако има котка няма хлебарки.
Грам логика не намирам и не го вярвам.
Виж целия пост
# 29
На мен ми твърдяха че ако има котка няма хлебарки.
Грам логика не намирам и не го вярвам.
 

Само ако не я храниш има логика Joy
Виж целия пост
# 30
На мен ми твърдяха че ако има котка няма хлебарки.
Грам логика не намирам и не го вярвам.

За съжаление не е вярно- емпирично доказано.
Виж целия пост
# 31
Хора, Айкъна е силно отровен препарат и не е препоръчително използването му в жилищни помещения, особено където има деца и дом.любимци. Предизвиква дразнене на лигавиците особено очите, развиват се кожни алергии и проблеми, четете си листовките като ги купувате тия препарати!!! След пръскане с Айкън, минимум 1 час не трябва да влизате.
За жилищни зони се препоръчват други препарати, които са по-безвредни, има едни ампули Неостомосан, които са подходящи за жилищни помещения, пак се разтварят във вода и се пръска. Инсектицидите не са шега работа, четете внимателно как и за какво се ползват.
Виж целия пост
# 32
четем, четем...поне в четенето сме добри...пръскаме лятото преди почивка и докато влезнат децата в апартамента минават не 1 час, а 10 дни  Peace
Виж целия пост
# 33
Внимавайте и с фирмите!
Аз виках фирма и пръскаха с Айкън!  Shocked
Можех да си спестя парите и да си напръскам и сама.  Crossing Arms

Все нещо знаем повече. Имам предвид хората, които работим в ДДД фирма. Това, което казваш, че можеш да пръскаш сама с Айкън, звучи неприемливо. Всеки може да си напръска сам с всеки препарат. Реално ти можеш да си купиш всеки препарат и сама да се погрижиш. Имам предвид, че ще се ядосваш, че си викнала фирма, като разбереш с какъв препарат са пръскали, защото ти можеш и сама.

Обичам да го давам, като пример, но можеш и боя да си купиш и сама да си боядисаш и плочки да си купиш и сама да си ги налепиш, но много хора си наемат майстори.

Да съм полезен на темата - Айкъна е хубав препарат и е разрешен и за професионална и масова употреба. Само четете кога, как и къде да се използва.

 
Хора, Айкъна е силно отровен препарат и не е препоръчително използването му в жилищни помещения, особено където има деца и дом.любимци. Предизвиква дразнене на лигавиците особено очите, развиват се кожни алергии и проблеми, четете си листовките като ги купувате тия препарати!!! След пръскане с Айкън, минимум 1 час не трябва да влизате.
За жилищни зони се препоръчват други препарати, които са по-безвредни, има едни ампули Неостомосан, които са подходящи за жилищни помещения, пак се разтварят във вода и се пръска. Инсектицидите не са шега работа, четете внимателно как и за какво се ползват.

Всеки препарат е отровен. Иначе как да ги трепе. За това се препоръчва да се вика фирма. Хората да кажат мерките за безопасност. Да внимават с концентрацията и прочие. Пак подчертавам всеки препарат е отровен. Хайде някой да пие от ония, които са "безопасни".
Виж целия пост
# 34
Имам Айкън и искам да го използвам срещу нашествието на мравки в офиса.
Имам обаче няколко въпроса към тези, които са го ползвали.

С какво го пръскате - аз имам от пръскащите за прозорци - удачно ли е?
По целите подове ли пръскате или само по краищата?
Ако отворя шишенцето и използвам само част от концентрата, останалото ще става ли за ползване по-нататък?
Мравките са само в банята, бокса и една от стаите - ако напръскам само там и в коридора към тези помещения, достатъчно ли е или ще се преместят по другите стаи?
Колко време да не влизам в пръсканите помещения?
Виж целия пост
# 35
Ех,
намерих всички отговори тук http://www.sanista.biz/?pt=4&hs=31&prid=101
Виж целия пост
# 36
Въпроса ми е как да се справим с кафяви хлебарки в апартамент на първи етаж,четох,че са по издържливи от другите .Ако имате някакво средство против тях , споделете,не знам този айкън ще помогне ли,да уточня,в малък град съм и няма фирама за пръскане.
Виж целия пост
# 37
Въпроса ми е как да се справим с кафяви хлебарки в апартамент на първи етаж,четох,че са по издържливи от другите .Ако имате някакво средство против тях , споделете,не знам този айкън ще помогне ли,да уточня,в малък град съм и няма фирама за пръскане.

Хлебарките на 1 етаж и 3-ти са еднакви. Просто на 1 етаж си по близо до мазето, откъдето идват най-често. За това трябва по-редовно да си третираш. 
Виж целия пост
# 38
В къщи ни нападнаха някакви гадини, пълзящи.Пръсках с какво ли не и с аикън.  Доста умряха но все се срещат. Страшна работа.Кръвосмучещи, но са по различни от бълхите , не скачат и са  доста крехки, като ги натиснеш съвсем леко и се размазват. Забелязах че живеят под матраците, между плата и дървото на рамката на матрака. Някои виждал ли е такива и ако да кои препарат е най ефективен.
Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 39
Гадни, гнусни дървеници са това. https://www.google.bg/search?q=%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0 … =1213&bih=710
Миришат ли когато ги размажеш?
http://zdraventer.blogspot.com/2011/03/blog-post_08.html
Виж целия пост
# 40
Точно такива са. Благодаря.
Виж целия пост
# 41
Ние си домъкнахме такива гадове с един стар шкаф. Три пъти викахме фирма да пръска, защото докато се усетим какво става, бяха плъзнали навсякъде. Вземете мерки спешно, че после трудно се борят. Хубавото е, че заедно с тях фирмата унищожи и хлебарките. След първото пръскане изчезнаха хлебарките, но не и тези гадове. Трябва да се пръска навсякъде, да се изпере абсолютно всичкото спално бельо на висока температура и т.н.
Виж целия пост
# 42
Отървах се с Айкъна когато пуснах темата още. Няма вече и нямам и проблеми. Пръскам с обикновен пулверизатор. Изпръсках го целия и не ме е дразнил, а детето взех след 2 дни. Пак ще пръскам ако ги мярна.
Виж целия пост
# 43
Преди един месец пръсках с Айкън вкъщи, детето си беше при мен, само го карах да си мие ръцете като го видех да пипа по пода, а и той знаеше, че е отровно. Е ми да ви кажа, нито алергии имаме, нито сме умрели като сме пръскали с него.
Но просто трябваше да се отървем от малките кафяви хлебарки, наистина не се издържаше повече.
Преди живеехме в Пловдив, 2 пъти виках фирма да пръска, е, нямаше никакъв резултат, освен, че се отрепах да мия и чистя след тях. Слагах лентички, кубчета и накрая вече пръсках с Айкън навсякъде по первазите и вратите, ами доста умряха, скоро видях само една, но мисля пак да пръсна така профилактично. А най-много излизаха от кафемашината, ел. каната и хладилника. Понеже се преместихме с целия си багаж в друг град, съответно си ги и донесохме, няма такава напаст. Кафемашината и ел. каната ги попилях от пръскане с Айкън, после си ги измих старателно и си ги ползвам.
Виж целия пост
# 44
Стига, бе, толкова много хлебарки ли имате, че чак да излизат от хладилника, кафе-машината и телевизора? Аз мяркам по 1-2 годишно, пръскам с Райд и после по една година ги няма, че даже и повече. Сега, последно гоних едни големи кафяви. Предполагам, че са изчезнали, защото от няколко години правим основен ремонт вкъщи и все някъде нещо се мести, намества и ремонтира.
Виж целия пост
# 45
Ами много бяха да, на хладилника отдолу имам една лайсна, вътре са дупките за обръщане на вратата - ляво и дясно отваряне, ей вътре яйца и чудо, ужааасссс Кафемашината и ел.каната - там е топло и влажно и беше пълно. След жестокото поливане на тези два уреда кафемашинката нещо се развали и я водих на сервиз, казах какво съм правила и жената ми каза, че хлебарките са просто мор за всякаква техника. Слава Богу, оправиха машината и ми казаха, че не се е развалила от това, че съм я пръскала стабилно, просто друг й беше проблема. А бе няма такава напаст гнусна, с Райда като ги пръсках, все едно роса ги росеше, грам не умираха.
Виж целия пост
# 46
Здравейте бихте ли ми препоръчали изпитана фирма за пръскане против хлебарки от София?
Виж целия пост
# 47
Отървах се с Айкъна когато пуснах темата още. Няма вече и нямам и проблеми. Пръскам с обикновен пулверизатор. Изпръсках го целия и не ме е дразнил, а детето взех след 2 дни. Пак ще пръскам ако ги мярна.

Не чакай да се мярнат, пръскай си на всеки 4-5 месеца.

Борбата с хлебарките е като всяка профилактика - вземай мерки преди да се е появил проблема.

Преди един месец пръсках с Айкън вкъщи, детето си беше при мен, само го карах да си мие ръцете като го видех да пипа по пода, а и той знаеше, че е отровно. Е ми да ви кажа, нито алергии имаме, нито сме умрели като сме пръскали с него.
Но просто трябваше да се отървем от малките кафяви хлебарки, наистина не се издържаше повече.
Преди живеехме в Пловдив, 2 пъти виках фирма да пръска, е, нямаше никакъв резултат, освен, че се отрепах да мия и чистя след тях. Слагах лентички, кубчета и накрая вече пръсках с Айкън навсякъде по первазите и вратите, ами доста умряха, скоро видях само една, но мисля пак да пръсна така профилактично. А най-много излизаха от кафемашината, ел. каната и хладилника. Понеже се преместихме с целия си багаж в друг град, съответно си ги и донесохме, няма такава напаст. Кафемашината и ел. каната ги попилях от пръскане с Айкън, после си ги измих старателно и си ги ползвам.

Но защо си чистила след тях? Не обясниха ли, че не трябва да се мие? Като измиеш препарата, какво да убива хлебарките?!?!

Стига, бе, толкова много хлебарки ли имате, че чак да излизат от хладилника, кафе-машината и телевизора? Аз мяркам по 1-2 годишно, пръскам с Райд и после по една година ги няма, че даже и повече. Сега, последно гоних едни големи кафяви. Предполагам, че са изчезнали, защото от няколко години правим основен ремонт вкъщи и все някъде нещо се мести, намества и ремонтира.

В някои блокове има адски много хлебарки. Някои наши клиенти ползват услугите ни 3-4 пъти в годината. Хлебарките не спират да влизат в жилището им и да умират. Постоянно. Ама съседите не искат да обработят техните апартаменти и общи части.
Виж целия пост
# 48
Преди 3-4 години в къщи беше кошмар от хлебарки. Ние напръскаме те се изнасят в съседа, той пръска те се пренасят в нас - голямо преселение му удряха. Докато не се напръскаха и общите части и мазето, просто си ги поделяхме по комшийски. Сега същата история в баба ми. Плъзнаха тази година невероятно количество, оказа се, че съседа пръскал, сега баба ми напръска избягаха, но пак ще се върнат ако не напръскат мазето и т.н.
Виж целия пост
# 49
Aз вече нямам от както пуснах темата. Явно това е по добро от фирмите. Факт.
Виж целия пост
# 50
Аз гледам от една седмица някакви микро хлебарчета в банята - тази сутрин бяха вече три, явно някоя се е "окотила" у дома  Laughing. Онзи ден напръсках една съвсем леко с Райд и умря за 5 сек. Сега съм се наканила да напръскам навсякъде, но трябва да ни няма поне 1 ден вкъщи, та да не дишаме отровата.
Дори да се мие често, например в банята, резултатът е траен. Не знам как става така, но като напръскам 1 път годишно и после няма. Банята се мокри и плакне всеки ден, 1 път седмично я мия с препарат и пак има ефект.
Виж целия пост
# 51
Момичето от ветеринарната аптека ми каза, когато купувах Айкън, че дори и да измия пода, препарата образува фин филм, които презпазва от нова поява. Аз мернах тези дни една малка, тъй че съм в очакване и ако се появят още, пак ще ги пръскам.
Виж целия пост
# 52
Тоя Айкън видях, че струва 48 лв.   Shocked За тия пари не е ли по-лесно да се викне фирма?  newsm78 Или си взимате по-малки разфасовки някакви? newsm78
Виж целия пост
# 53
Случайно мернах тази тема и искам да споделя моят ужас от  хлебарки! Поддържам прилична чистота, но зад кухненският ми плот между горните и долните шкафове явно има техен дом! Преди половин година сложих от "къщичките" и веднага се напълниха с огромни хлебарки. През лятото отсъствах и апартамента е бил занемарен в ръцете на моите мъже  Mr. Green Сега всичко пак е изчистено, но явно имаме голям проблем. През нощта станах и видях кухненският плот да гъмжи от хлебарки. Аз съм на 6 етаж, а в блока имаме сладкарница и откакто тя съществува оттогава са и хлебарките. В къщи са отскоро ooooh! . Мисля си, че фирмата трябва да напръска първо сладкарницата, но как да си реша аз проблема? Вече няма как да си позволим отсъстване за повече време от вкъщи.  Crossing Arms
Виж целия пост
# 54
Тоя Айкън видях, че струва 48 лв.   Shocked За тия пари не е ли по-лесно да се викне фирма?  newsm78 Или си взимате по-малки разфасовки някакви? newsm78
Айкъна е около 7 лв. в пловдивското ХЕИ. Разфасовката беше някъде 50 мл. и стигна да се напръска 2 пъти апартамент от 50 м2. Разрежда се с вода.

Виж целия пост
# 55
Тоя Айкън видях, че струва 48 лв.   Shocked За тия пари не е ли по-лесно да се викне фирма?  newsm78 Или си взимате по-малки разфасовки някакви? newsm78
Айкъна е около 7 лв. в пловдивското ХЕИ. Разфасовката беше някъде 50 мл. и стигна да се напръска 2 пъти апартамент от 50 м2. Разрежда се с вода.


Мерси!!!   bouquet
Виж целия пост
# 56
При нас работата с хлебарките е странна. Преди ползвахме едни малки кубчета. Действаха известно време. Поставяхме ги в ъглите. Но откакто имаме котка и куче, хлебарките изчезнаха.  Mr. Green Винаги сме поддържали идеална чистота, дезинфектирали сме навсякъде, но нищо не ни помогна.
Виж целия пост
# 57
Хах, а аз го взех за 4 и нещо.
Виж целия пост
# 58
Хах, а аз го взех за 4 и нещо.
От къде? Simple Smile
Мерси за ЛС-то!!!  bouquet
Виж целия пост
# 59
Хах, а аз го взех за 4 и нещо.
От къде? Simple Smile
Мерси за ЛС-то!!!  bouquet

На Галата в агро-аптеката,по скоро майка ми го беше взела да пръска за кърлежи и взела 2 и ми даде единия. Каза че е 4 и нещо.
Виж целия пост
# 60
Хах, а аз го взех за 4 и нещо.
От къде? Simple Smile
Мерси за ЛС-то!!!  bouquet

На Галата в агро-аптеката,по скоро майка ми го беше взела да пръска за кърлежи и взела 2 и ми даде единия. Каза че е 4 и нещо.
Галата не ми говори нищо... newsm78 За София ли става въпрос? А в обикновена аптека дали се намира или трябва да търся агро или ХЕИ?
Виж целия пост
# 61
Тоя Айкън видях, че струва 48 лв.   Shocked За тия пари не е ли по-лесно да се викне фирма?  newsm78 Или си взимате по-малки разфасовки някакви? newsm78

Това е цена за голяма опаковка. Ще ти стигне за 10-на жилища. Използваме ги ние фирмите. Чудя се кога ще решат тия хора да направят по-големи опаковки, че трябва да носим по 5 опаковки с нас.
Виж целия пост
# 62
Тоя Айкън видях, че струва 48 лв.   Shocked За тия пари не е ли по-лесно да се викне фирма?  newsm78 Или си взимате по-малки разфасовки някакви? newsm78

Това е цена за голяма опаковка. Ще ти стигне за 10-на жилища. Използваме ги ние фирмите. Чудя се кога ще решат тия хора да направят по-големи опаковки, че трябва да носим по 5 опаковки с нас.
Сега ако ни издадеш и от къде, освен ХЕИ, може да си купим малки разфасовки, златен ще си!!! Laughing Може и на ЛС!!! Mr. Green
Виж целия пост
# 63
Здравейте момичета, и аз имам "гостенки" Sad Някоя от вас пробвала ли е електронни джаджи като тази - http://albo-bg.com/URED-PROTIV-HLEBARKI-dr-p-104.html ? Има ли ефект или се отива на пръскане?

Благодаря и успех на всички
Виж целия пост
# 64
За хлебарки не знам, но една подобна джаджа в комбинация с отрова е предизвикала масов мор на плъхове в мазето ми. Вчера събрахме 4 плъха и една мишка. Явно това чудо ги е изплашило, излезли са от укритията си и са яли от отровата. За втори път слагам отрова, но сега вече в комбинация с уреда и не повярвах на гледката. Няма и живи мишки и плъхове вече. Изчистихме цялото мазе вчера и не видяхме ни едно животинче живо. Много съм доволна, боря се вече половин година с тях и това наистина уби гадините. Дано да не се появяват повече. Уреда си седи все още включен, да гони новите нашественици.
Виж целия пост
# 65
E, нали пише, че е напълно безвреден за домашни любимци. Еми, аз като си имам декоративни мишки?  newsm78 Значи не би трябвало да им действа на мишоците, а само на насекоми... ooooh!

ПП: моите хлебарки изчезнаха, след като ММ напръска с нещо , май боракс беше, но не съм сигурна. Та не стигнах до Айкън-а. Дано не се появяват повече...
Виж целия пост
# 66
Те са различни - на моето пише, че е вредно за домашни мишоци.
Виж целия пост
# 67
Те са различни - на моето пише, че е вредно за домашни мишоци.
Ааа! Така става!!!  Laughing
Виж целия пост
# 68
Много съм доволна, боря се вече половин година с тях и това наистина уби гадините. Дано да не се появяват повече. Уреда си седи все още включен, да гони новите нашественици.
Сега трябва да замажете ниско долу стените, ако имат дупки, да не излизат.
Виж целия пост
# 69
Е, аз искам въобще да не влизат  Joy. Иначе за излизане, нека да има от къде да излизат. При нас е малко сложно-мазето е голямо, но е затрупано с ужасно много багаж и стелажи. Вчера раздигахме всичко и чистихме, но дупки е доста трудно да се запълват, ако има, защото не са достижими. Мисля, че апаратът ще ги държи на разстояние. Щом вчера нямаше, значи всичко е ОК. Ще видим след седмица как ще са нещата.
Виж целия пост
# 70
Здравейте! Отговорът ми е малко закъснял, но имам супер средство за борба с хлебарките и то се нарича РЕГЕНТ! За него научих преди четири години оттук от този форум и въпреки че никога не съм била майка, нито ще ставам (поради напреднала възраст) следя редовно форума! Сега за РЕГЕНТ. Той изчезна от пазара, защото бе евтин и невероятно ефикасен. Но по пазарите го продават на черно циганки!!! САМО ТОЙ ПРЕМАХВА ПОЧТИ ЗАВИНАГИ ЧЕРНИТЕ ГАДИНИ! Разтваря се съдържанието на едно пакетче в около 2 л вода и се пръска съвсем по малко по всички ъгли, шкафове, канали, первази, входни врати, изобщо се напръскват всички възможни кътчета...Стои една нощ и на следващия ден започвате да събирате огромни пълчища загинали гадини...Аз ги събирах по стотици...
Сведение - Регент има същата формула, каквато е лекарството Front Line за кучета и котки срещу кърлежи и бълхи. СЛЕДОВАТЕЛНО, не е опасен за деца или домашни любимци...
При мен хлебарките се бяха развъдили и под рамките на картините ми, представяте ли си? Вече пета година нямам нито една!!! Апропо, трябва да извадите всичките си съдове и да напръскате и по шкафове и изобщо навсякъде, особено в кухнята и банята. Те снасят и след време се навъждат отново, ако не сте изчистили основно дома си с препарата. Всъщност това ще бъде и основно Коледно почистване на Вашия дом! Желая успех и наистина ГАРАНТИРАМ за ПЪЛЕН УСПЕХ!
Виж целия пост
# 71
Здравейте! Отговорът ми е малко закъснял, но имам супер средство за борба с хлебарките и то се нарича РЕГЕНТ! За него научих преди четири години оттук от този форум и въпреки че никога не съм била майка, нито ще ставам (поради напреднала възраст) следя редовно форума! Сега за РЕГЕНТ. Той изчезна от пазара, защото бе евтин и невероятно ефикасен. Но по пазарите го продават на черно циганки!!! САМО ТОЙ ПРЕМАХВА ПОЧТИ ЗАВИНАГИ ЧЕРНИТЕ ГАДИНИ!
Грешиш!
Продавания на Женския пазар е менте http://insecta.bg/hlebarki/2011/hlebarki/falshiva-otrova-protiv- … lebarki-v-sofiya/
Виж целия пост
# 72
Да кажа за апаратчето против мишки - няма нищо в мазето, чисто е. И така е вече повече от месец. Все още се виждат тук-там мишини, но предполагам падат от отгоре - мъжът ми каза, че не са скорошни. Възможно е - имам разни материали, качени на високо и вероятно горе има още боклуци за доизчистване - забелязах, че и между рафтовете на стелажите има заклещени, но са трудни за почистване.
Виж целия пост
# 73
За Айкъна от опит знам, защото пръсках с него, че уби дори и миризливките дето влизат в къщи, но понеже блока ни явно е пълен от време на време намирам трупове. Живи хлебарки не мога да засега вече, влизат в къщи и обръщат коремите, но е досадно да ги мета и за това на пролет ще комбинирам с Фронтлайн защото казват че ги гони, а Айкъна ги избива на100%,но ги има умрели. Ако проблема е локален и имаш колония, ще се отървеш гаранция. Поне и миризливки нямам вече.
Виж целия пост
# 74
Сега ако ни издадеш и от къде, освен ХЕИ, може да си купим малки разфасовки, златен ще си!!! Laughing Може и на ЛС!!! Mr. Green

Съжелявам, че чак сега виждам този въпрос. Той преди 4 месеца зададен. В някоя аптека сугурно ще продават малките разфасовки. Но наистина не знам къде точно. Иначе големите опаковки под път и над път ги има по онлайн магазините.

От известно време и ние подготвяме такъв. Оказва се, че има много хора, които си търсят препарат и не искат и да помислят за фирма. Но им е трудно да намерят това, което търсят. Ще се опитаме да помогнем и на тези хора.

Аз лично препоръчвам Айкъна през лятото. През зимата има и по-евтини препаратчета, които могат да се ползват.
Виж целия пост
# 75
Благодаря за отговора!  Simple Smile
Вчера пък се е наложило мъжа ми да маха летвите от страни на касата на едната вътрешна врата, за да прокара кабел. Било пълно с черни големи хлебарки. По негови думи над 20!!!  Shocked А иначе рядко виждаме из нас, и то по една , обикновено малка кафява. В шок съм, ще викаме фирма и ще свалим летвичките на всички врати...Защо се крият вътре - идея нямам. Да не би да ядат залепващата пияна?  newsm78 Shocked
Виж целия пост
# 76
Айкън, малки разфасовки има в лавката за селскостопански препарати срещу входа на руския пазар в Люлин. Ние го купихме за дървеници, унищожи ги от раз, а ако някоя хлебарка се промъкне вирва краката веднага.
Виж целия пост
# 77
Айкън, малки разфасовки има в лавката за селскостопански препарати срещу входа на руския пазар в Люлин. Ние го купихме за дървеници, унищожи ги от раз, а ако някоя хлебарка се промъкне вирва краката веднага.
Мерси. Ще потърся, защото явно има нужда.  Hug Някакви срамежливи са явно нашите хлебарки. Не ги срещаме често, но ги има... Naughty
А от кой вход е това? От към булеварда на тролей 7, този от малката еднопосочна уличка на Медивата, или от към булеварда, отиващ към Мебелната?  newsm78 Руският ми е ясен, ама не се сещам за тия селскостопански препарати.
Виж целия пост
# 78
Този, откъм 7-та, зад Аладин. Малка лавка е.
Виж целия пост
# 79
Този, откъм 7-та, зад Аладин. Малка лавка е.
Аааа, зад Аладин!!!  Mr. Green Сещам се, май!!! Мерси за разяснението!!!   bouquet
Виж целия пост
# 80
Сдобих се с Айкън и вчера напръскахме, докато децата са на у-ще. Пръскахме само зад мебелите, вътре в касите на всичките врати, в кухнята зад хладилника, пералнята, печката и където може зад шкафовете, в банята в едни дупчици до вратата и в кутията за водомерите - там яко!!!  Twisted Evil. Открехнахме малко прозорците и излязохме на вън за час. После се прибрахме, наместихме всичко разместено, сглобихме касите, измих два пъти пода, защото беше капало от пръскалката. И да се похваля, че още на първия час имаше десетина трупа!!!  Peace Някои още не бяха напълно трупясали, подритваха с едно краче, но Айкъна ги беше обърнал по гръб.  Mr. Green Проветрих добре, че да е всичко сухо, като се приберат децата...До вечерта намерих още 6-7 трупа, сутринта още десетина...Не съм вярвала, че има толкова хлебарки у дома!!!  Sick Виждали сме по някоя и друга малка или бебенца в банята и два-три пъти по една средна в хола...И си мислех, че нямаме. Интересно, че в касите на вратите нямаше, а само в тази , която е на стаята до банята...Пак беше пълно, и то с големи. А такива не съм виждала никога да лазят свободно из стаите... newsm78 Дано вече само трупове да намираме...Кога да повторя пръскането - след 20-тина дни ли? newsm78 И ми се ще да напръскам мазетата под нас, или поне коридорите и тези , които  не са заключени...Дали ще има ефект някакъв? newsm78

Виж целия пост
# 81
Ние не сме пръскали повторно, Айкъна е с дълго остатъчно действие. Тук, в коментарите по-долу четох за съвети - http://www.sanista.biz/?pt=4&hs=31&prid=101
Виж целия пост
# 82
Мерси, прочетох коментарите от линка.  Peace Но и в самото упътване от горе, пише, че има поддържащо пръскане след първоначалното, с различна дозировка. Но не пише след колко време... newsm78
ops5 , ако се весне в темата - да удари едно рамо!!! Mr. Green Той е професоналистът тук!!!  Laughing
Виж целия пост
# 83
За мен борбата с тези гадини си е откакто живея в София - 1989.
Преди съм се справяла за по година-две с Регент (онова магическо средство, принципно за колорадски бръмбари, което забраниха в ЕС, че е много вредно за пчелите, а както е казал Айнщайн...), китайски тебешири, Айкън...
Преместихме се в ново жилище и пак...Затова да споделя новия си успех - този път ги изтребих с Дохлокс. Руско е и съдържа активното вещество на Регент. 13 лева идва, но за 80 квадрата се справи идеално, а имаше от всички породи хлебарки. И блокът е стар, с магазини за храни и заведения на партера. Аз предпочитам препарати, които не уморяват хлебарките моментално, а им дават време да си се приберат и да си умрат в местообитанията. Защото всъщност живите хлебарки ядат труповете на мъртвите и така...се изтребва цялата популация. В тази връзка, когато изтребвах с Айкън, не изхвърлях труповете, а ги смитах под шкафовете за известно време.
Виж целия пост
# 84
Аз разтворих половин шишенце Айкън в пръскалка. Обаче не можах да напръскам като хората, че децата все си бяха вкъщи. Въпросът е - дали се е прецакал и вече не действа? Или да си донапръскам смело?
Виж целия пост
# 85
Нали действа, дори като изсъхне? Според мен , няма проблем да си донапръскаш...
Виж целия пост
# 86
Препарата трябва да се използва до няколко часа след разтварянето му. След това го изхвърлете, ако остане.

При всички положения е добре да се напръска пак след 20-30 дни. Препарата действа при идеални условия няколко месеца, но в едно домакинство е трудно да се осигурят. А може да има и много яйца, в едно от тях има средно 40 малки. Въобще причините за 2-ра обработка са няколко. И да се спази срока между двете, не през ден или през 10.
Виж целия пост
# 87
А може да има и много яйца, в едно от тях има средно 40 малки. Въобще причините за 2-ра обработка са няколко. 
Shocked Shocked Shocked

Аз не напръсках повторно, но и само един-единствен път съм виждала жива хлебарка. Обикновено намирам по някоя от големите черни, легнала по гръб и размахваща вяло крачета...но е много, много рядко...Ама пак ще напръскам , де...
Виж целия пост
# 88
Супер, значи положението не е било някакво сериозно.

Често наши клиенти казват след 25 дни, че вече седмица-две нищо не виждат, но искат за всеки случай втори път. Да им е спокойно. Това е въпрос на собствена преценка.

Но да се реши от един път проблема, трябва и малко късмет.

Кога е пръскано този един път?

А може да има и много яйца, в едно от тях има средно 40 малки. Въобще причините за 2-ра обработка са няколко. 
Shocked Shocked Shocked

Аз не напръсках повторно, но и само един-единствен път съм виждала жива хлебарка. Обикновено намирам по някоя от големите черни, легнала по гръб и размахваща вяло крачета...но е много, много рядко...Ама пак ще напръскам , де...
Виж целия пост
# 89
25-ти януари.  Simple Smile
Виж целия пост
# 90
Здравейте и от мен. От събота съм в шок и ходя с ужас до кухнята.... Виждам, че в темата отговаря специалист и за това моля ops5 ако е въз номожно да ми отговори!
Тук сме на квартира от миналата година по това време. До сега съм виждала 1 хлебарка, след което наслагахме някакви бели кутийки или къщички не знам точно на Райд. Не бях виждала до тази събота. Под микровълновата печка започнаха да щъкат едни малки гадинки около половин милиметър. Преди това беше изкочила една от барабана на пералнята, но не бях сигурна какво е точно, сега обаче като видях тези малките не знаех къде се намирам. Мъжа ми изкара микровълновата на терасата. Предните дни беше си направо лято, но почивните дни започна да застудява и се надявах на терасата да умрат гадините. На сутринта отвори отзад фурната, обаче не видяхме нищо, нито нещо да пълзи, нито пък гнездо. Хладилника е до микровълновата и може и от там да идват, но проследих пътя на една малка, която се въртеше около микровълновата и се пъхна в цепнатените й... Някъде има люпило,но уви не знам как да го намерим. Междувременно се появяват и по-големи и то през деня - 2 или 3 до сега... разхвърляхме кубчета и лентички Халек... Имаме и Айкън, но се притеснявам дали не е токсичен и опасен, понеже съм с две деца, едното е малко и пипа навсякъде, после си лапа ръцете....
Не знам до колко е сериозно положението и въобще как да разбера, дали са се махнали гадовете, като чета тук, че виждат умрели доста, пък на живо само 1-2  newsm78
Описах си положението и се надявам да свърша до тук с кубчетата и Халека... Притеснява ме обаче, че пак като затопли тези гадове ще се излюпят... Дали е възможно до тогава да умрат от тези два препарата? Честно казано това, дето четох за Айкън не ми се понрави заради децата...

П.П. Гадовете са от кафевите и видях една по-светла, като че ли беше по-голяма и мисля че беше с крила...
Виж целия пост
# 91
.П. Гадовете са от кафевите и видях една по-светла, като че ли беше по-голяма и мисля че беше с крила...


Тази с крилата е била феята им Simple Smile.
Намажи с Дохлокс под и в шкафовете, под и зад храдилника и печката - там, където детето няма да стигне, а и да стигне, не е опасно за хора.
Виж целия пост
# 92
Аз не мога да се оттърва от пълчища мравки вече няколко месеца. Пробвах какви ли не препарати, но след седмица макс се появяват отново.
Та се чудя дали Айкън ще помогне срещу мравките? Благодаря за мненията!
Виж целия пост
# 93
Имаме много мравки в офиса. Пръсках с Айкън и с Фендона...Временен ефект.
Ще питам за нещо по-силно в нашата аграрна аптека.
Виж целия пост
# 94
Shreier, ако ти препоръчат нещо - моля да споделиш. Направо вече се видях в чудо - не оставям храна на открито място, пръсках, търсих им пътечките, посипвах със сол и други бабини методи - обаче нищо не помага. Като беше по-студено се бяха изпокрили, но сега като се затопли пак плъзнаха. Голяма са напаст Close
Виж целия пост
# 95
Здравейте,

Данина, няма проблем да обработваш с айкън. Разходи децата за час-два навън, докато изсъхне препарата. Като успокоение мога да кажа, че имаме няколко хиляди обработки с този препарат в жилища и всичко е наред. Не бихме си позволили да трепем хората за 30-40 лв и да ги лъжем, че препарата е безопасен. В случай, че се притесняваш, мога само да препоръчам да се обърнеш към ДДД фирма.

Обработи навсякъде, където се движат хлебарките и повтори след месец. Извинявай, че пиша след толкова време, но времето напоследък не ми достига.

schreier , учудващо е че продължава да има проблем с мравките. От всички клиенти за мравки само при 4-5% се налага повторна обработка срещу тях. Просто са лесни за премахване. С препарат, като айкън особено.
Виж целия пост
# 96
Айкън не прощава. Аз имам друг проблем. Тъпи комшии. Просто по каналите техните гадини идват в къщи. За щастие живи не остават. Умират от Айкъна още докато влязат в банята и от там не излизат. Само сутрин измивам няколко трупа, но живи гадини няма. Умират веднага дори и като допълзят на балкона, нямат време да влязат. Умират веднага, а вратата ми е отворена, но в стаята нямам. Как ги трепе за секунди не знам и не се измива от банята. Ако има нещо което да ги отблъсква да не влизат поне трупове да не мета, ще е още по добре.
Виж целия пост
# 97
Ние напръскахме сериозно по-миналата събота и още мета трупове.
Има и малко живи малки, но се надявам и те да си "хапнат" и да се гътнат като големите.
Виж целия пост
# 98
Благодаря на всички ви за отговорите! ops5 , на теб също!
За сега изчезнаха гадините, не се наложи да пръскаме с нищо. Сложихме кубчета хлебомор и едни лентички, мисля Халек се казват. Не смея да си помисля нищо, защото ужаса дето го изживях една седмица не искам да се повтаря...
Виж целия пост
# 99
Няма препрат, който да изгражда някаква невидима стена.

И слава богу, че ще останем без работа Simple Smile.

Общо взето всеки препарат действа на хлебарките. За да е пуснат на пазара, той е тестван, тестван и отново тестван. Важно е как се употребява.

Имаме клиенти, които директно си казват, че се притесняват те да ползват препарати. И разчитат на фирма. Разбира се и на коректността на фирмата. Щом казва, че ползва качествен препарат, като айкън, да ползва наистина такъв.

Аз халека съм го виждал при доста клиенти в някое шкафче и казват, че преди са били много доволни от него. Но напоследък не се е получавало. И за това се обадили на нас. Може някъде да се развива резистентност вече. Той е стар препарат.
Виж целия пост
# 100
Няма препрат, който да изгражда някаква невидима стена.

И слава богу, че ще останем без работа Simple Smile.


hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 101
Фронтлайнът действа ли още? Пръсках преди години и съм много доволна. Изчезнаха яко дим. Сега чат-пат пръскам само профилактично. Но последният път купих някакъв, който нямаше вече предишната остра миризма ...на котешка ...сещате се какво.  Wink  Дали не са му променили нещо съставките?
Виж целия пост
# 102
Мъжът ми пръска днес навън с Айкън - тревна площ и един навес със места за сядане и каза че го изяли комарите ...., а уж пише че е против комари , кърлежи , мухи........ Shocked
 Очаквах повече ....
Виж целия пост
# 103
здравеите
току-що напръсках кухнята с айкън но дали правилно съм процедирала
шишенцето е 20 мл , продавача ми каза че е за 5 л вода
аз разтворих половината 10- мл в 2,5 л вода
напръсках пода защото имам проблем с мравки които си ходях по ламината най спокоино
но сега да чакам да исъхне ли ? виждам следи от мокро по ламината , няма ли опасност за него ?
иначе няма мирис , детето е навън ...после да мина отгоре с препарат за ламинат или ще разваля магията ?
дали въобще правилно съм го дозирала ?
Виж целия пост
# 104
Дано си го оставила да изсъхне.
Виж целия пост
# 105
Мъжът ми пръска днес навън с Айкън - тревна площ и един навес със места за сядане и каза че го изяли комарите ...., а уж пише че е против комари , кърлежи , мухи........ Shocked
 Очаквах повече ....

Айкъна е универсален инсектицид - наистина за всякакви насекоми. Обаче има някои особености в начина на обработка и местата и може да се наложи смяна на препарата.

Срещу комари на открито трябва друго и принципите на обработка са съвсем различни.

здравеите
току-що напръсках кухнята с айкън но дали правилно съм процедирала
шишенцето е 20 мл , продавача ми каза че е за 5 л вода
аз разтворих половината 10- мл в 2,5 л вода
напръсках пода защото имам проблем с мравки които си ходях по ламината най спокоино
но сега да чакам да исъхне ли ? виждам следи от мокро по ламината , няма ли опасност за него ?
иначе няма мирис , детето е навън ...после да мина отгоре с препарат за ламинат или ще разваля магията ?
дали въобще правилно съм го дозирала ?

Добре е дозата, може малко повече. Не минавай после с нищо върху пръсканото, че ще го измиеш. И крайния резултат да не е в твоя полза.
Виж целия пост
# 106
          Здравейте!
  Тази вечер докато си лежах на дивана и ме полази гадна, гнусна ДЪРВЕНИЦА... Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry
  Сигурна съм, че е това, защото вече имам опит   Sad с тях...А щом има една, тя със сигурност не е сама. Решила съм още утре да пробвам този препарат Айкон. Само, че едно нещо не ми стана ясно и тъй като в темата не е писано скоро дано има кой да ми отговори! Ще  съм ви много благодарна!  bouquet
  Та въпросът ми е:
 1. Мога ли да напръскам директно мебелите? (имам предвид дивана, фотюоила, секцията)
 2. Ако мога да напръскам мебелите след това трябва ли да се постарая да ги изпера по някакъв начин или така да ги оставя? В смисъл ако ги напръскам и после не ги "изпера" ще е безопасно ли за децата?
 3. Докато пръскам трябва ли да е затворено навсякъде?
 4. Докато съхне трябва ли да е затворено навсякъде?
 5. В кой момент по - точно трябва да проветря помещението?
 
 Още веднъж благодаря предваретелно, дано се оттърва от тях докато е време Rolling Eyes
   bouquet  bouquet    bouquet
Виж целия пост
# 107
Аз не мога да се оттърва от пълчища мравки вече няколко месеца. Пробвах какви ли не препарати, но след седмица макс се появяват отново.
Та се чудя дали Айкън ще помогне срещу мравките? Благодаря за мненията!
Най - сигурното средство срещу мравки боракс (от аптеката ) и мед. Безвредно  и сигурно 1000%  Смесваш и поставяш там където минава пътя им в капак или малка съдинка.
П.П Сега четох, че било опасно за хората, така че ВНИМАНИЕ! Но е суперефикасно!
Виж целия пост
# 108
          Здравейте!
  Тази вечер докато си лежах на дивана и ме полази гадна, гнусна ДЪРВЕНИЦА... Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry
  Сигурна съм, че е това, защото вече имам опит   Sad с тях...А щом има една, тя със сигурност не е сама. Решила съм още утре да пробвам този препарат Айкон. Само, че едно нещо не ми стана ясно и тъй като в темата не е писано скоро дано има кой да ми отговори! Ще  съм ви много благодарна!  bouquet
  Та въпросът ми е:
 1. Мога ли да напръскам директно мебелите? (имам предвид дивана, фотюоила, секцията)
 2. Ако мога да напръскам мебелите след това трябва ли да се постарая да ги изпера по някакъв начин или така да ги оставя? В смисъл ако ги напръскам и после не ги "изпера" ще е безопасно ли за децата?
 3. Докато пръскам трябва ли да е затворено навсякъде?
 4. Докато съхне трябва ли да е затворено навсякъде?
 5. В кой момент по - точно трябва да проветря помещението?
 
 Още веднъж благодаря предваретелно, дано се оттърва от тях докато е време Rolling Eyes
   bouquet  bouquet    bouquet

Здравей,

1 - Не смао, че може, а е задължително хубаво да обработиш леглото, матрака, корпуса на леглото.
2 - Никакво миене на препарата, после няма какво да убива дървениците, а за децата е безопасно. Ежедневно употребяваме сериозно количество айкън и е доказано ефективен и безопасен.
3 и 4 и 5 - Отвори си по време на пръскането и не влизай, докато не изсъхне.
Виж целия пост
# 109
Аз днес пак напръсках с Айкън, че оня ден видях една жива „приятелка“ до кафемашината.  Crossing Arms Очаквах пак да мета с лопати, но след като изсъхна и наместихме мебелите, не видях трупове. Явно си действа отровата от зимата, защото комшийката се оплаква, че има много у тях...
Виж целия пост
# 110
Ние днес се прибрахме от провинцията. нямаше ни сигурно 2 седмици.Поне мен  Rolling Eyes Не знам какво е ставало в блока, но в апартамента е като бомбоубежище за хлебарки. Лазят навсякъде, по храната, в кафемашината..олазили са и на детето леглото, дрехите. 
След 4 дни заминаваме пак и не знам за това време какво мога да направя и да не заваря след това същото.направо не мога да спя, лазят ми по стената  Sick
Виж целия пост
# 111
Може би са пръскали с нещо съседите ви. Значи и ти трябва да напръскаш с нещо. Хората казват, че Айкън помага, на мен ми помогна Дохлокс (малко е скъпичък в сравнение с Айкън, но активното му вещество е същото като на забранения в ЕС вече РегенТ) във вход, който гъмжи от хлебарки. През март го използвах, не съм намирала трупове, а просто от момента, в който го сложих изчезнаха, и все още сме чисти, с изключение на 1 умряла във ваната преди няколко дни, което ме кара да мисля, че е време пак да го приложа - входът наистина е гъсто населен с тези гадини, долу има пицария.
Виж целия пост
# 112
Вчера напръскахме с Айкън, против хлебарките. В друга тема го бяха споменали. И виждаме вече вирнали краката Simple Smile. Но го разредихме, както пише на опаковката, 20 мл. в 2 л. вода.
Дано на котарака му няма нищо. Той уж ги яде само, като се движат, но от доста време и това не прави.
Виж целия пост
# 113
Как е котарака? Дано и той не е пострадал.
Виж целия пост
# 114
Simple Smile Котьо е добре. Не ги яде неподвижните. Сега е топло, прозорците са отворени и той е на лов за мухи.
Виж целия пост
# 115
Явно е по-умен от едно малко дете. Моя позната се оплакваше, че внучето иска да ги  лапа и затова не смее да пръска...
Наложи се да и дам координатите на приятеля на мъжа ми който пръска у нас. Е сега се хвали, че няма вече хлебарки.
Виж целия пост
# 116
Охх..и аз влизам в тази тема за жалост да се запиша.
За Регента мога да каже, че имаше ефект, но го спряха. Купувала съм този от Женския пазар, но той си е боклук и няма нищо общо с Регента и си мисля , че най-вероятно са сложили вътре каолин. Поне на това ми приличаше.
Тук в квартирата щъкат от кафевите хлебарки. Четох, но не разбрах-айкън или фронтлайн. Тук имаме заек, седи си в клетка и само вечер го пускаме. Дали ще е проблем за него, ако напръскаме или трябва да го махнем за малко. и друго не ми стана ясно-само ъглите се пръскат или навсякъде, дори и по пода? В София съм, от къде мога да ги взема-от ветеринарна аптека или от ХЕИ(то на Сливница ли беше)?
Другото- при родителите ми, в Стара Загора, е някакъв ужасТ вечер-наплив от огромни, гнусни черни гадини. Sick Вечер в банята, кухнята и мокрото помещение е смрад. А те нищо не правят. Не знам защо-сигурно не им се занимава.. Но имаме и котка- та ако напръскаме с един от двата (вие ще кажете кой е за предпочитане) дали няма да е опасен за нея.
Ще чакам за съвет. Tired
Виж целия пост
# 117
Разбира се, че от Женският пазар няма да ти продадат друго освен менте. Нали не мислиш, че циганите се интересуват от проблемите ни с хигиената Laughing
За избора между айкън или фронтлайн нямам опит, но айкъна си е отрова и може и да пострада заекът.
Ако искаш мога да ти препоръчам откъде да си вземеш отрова която действа като Регента имала подобен състав. Не знам какъв е състава, но при мен от години ми пръскат веднъж годишно с това и нямам кьорава хлебарка. Гарантирано не вреди и на домашни любимци, че в къщи е малка менажерия.
Ако те вълнува пиши на лични, че да не спамим.
Виж целия пост
# 118
Фронтлайнът е магичен препарат - изчезват яко дим без трупове. Не би трябвало да навреди на заека, тъй като първото му предназначение е против бълхи за домашните любимци.
Виж целия пост
# 119
Фронтлайнът е магичен препарат - изчезват яко дим без трупове. Не би трябвало да навреди на заека, тъй като първото му предназначение е против бълхи за домашните любимци.
Фронтлайн у нас нямаше ефект.
Виж целия пост
# 120
Здравейте, прочетох в коментарите в горния сайт, че Айкън не работи срещу кафеви хлебарки, имате ли такива наблюдения вие?
Цитат
кафявата хлебарка има развита резистентност спрямо препарати от групата на "синтетичните пиретроиди"
http://www.sanista.biz/?pt=4&hs=31&prid=101
Вярно ли е това и какво ви помогна на вас точно срещу тези гадини?
Виж целия пост
# 121
... Айкън не работи срещу кафеви хлебарки...
Цитат
кафявата хлебарка има развита резистентност спрямо препарати от групата на "синтетичните пиретроиди"
http://www.sanista.biz/?pt=4&hs=31&prid=101
Вярно ли е това ...

Това е абсолютна глупост. Можеш спокойно да ползваш пиретроиди.

Всъщност други препарати няма. Всичко друго е забранено от ЕС и МЗ.
Виж целия пост
# 122
Фронтлайнът е магичен препарат - изчезват яко дим без трупове. Не би трябвало да навреди на заека, тъй като първото му предназначение е против бълхи за домашните любимци.
Фронтлайн у нас нямаше ефект.
Нямаше ефект? За първи път чувам - досега само доволни съм срещала.  newsm78
Виж целия пост
# 123
Какво ще кажете за машинките, които се включват в контакта и образуват някаква мрежа, която ги прогонва. Действа до колкото разбрах на нервната им система.
http://promograd.bg/pazaruvane/stoka/pest-repeller-ultrazvukov-u … LsCFYZa3godKH4Ahw
Аз поръчах да видя как е. Вече какво ли не слагах и то след основен ремонт и пак току се появят.
Дайте моля Ви някаква информация за тези устройства.
Виж целия пост
# 124
Какво ще кажете за машинките, които се включват в контакта и образуват някаква мрежа, която ги прогонва. Действа до колкото разбрах на нервната им система.
http://promograd.bg/pazaruvane/stoka/pest-repeller-ultrazvukov-u … LsCFYZa3godKH4Ahw
Аз поръчах да видя как е. Вече какво ли не слагах и то след основен ремонт и пак току се появят.
Дайте моля Ви някаква информация за тези устройства.

Привет,

имаме много клиенти, които са купили от тези машинки и после си търсят фирма. Явно има места, където не действат. Проблема на машинките е, че хлебарките свикват сравнително бързо с ултразвука. С очите си съм виждал как хлебарки си правят гнезда в тези машинки.
Виж целия пост
# 125
Внас имаше кафяви хлебарки,пръсках айкън и фройнлаинд за средно куче.2-3 седмици подред зад шкафове ,ъгли,коридора,пише че не са токсични.Вече 1 година  нямаме никакви гадини.
Виж целия пост
# 126
В къщи в момента няма хлебарки след пръскане с Айкън. Виждам понякога една, явно дошла от другаде, но ленива и без проблем Simple Smile я  настигам и убивам. Има ефект. А и съседите бяха викали фирма, така че съм доволна. няма го онова нашествие, което беше.
Виж целия пост
# 127
Аз пък си пръскам с Айкън, нека бил отровен и не знам си кво... После с месеци наред в къщи не влизат никакви насекоми. Когато го използваш разумно, няма проблем.
Виж целия пост
# 128
Все още нямаме хлебарки Simple Smile
Виж целия пост
# 129
Аз да повдигна темата. Взехме Айкън и ще пръскаме. Трябва ли да проветряваме после?
Виж целия пост
# 130
Аз да повдигна темата. Взехме Айкън и ще пръскаме. Трябва ли да проветряваме после?

Не е задължително. Опасен е за студенокръвни. Но все пак, за твое спокойствие, отвори и излез за час -два.
Виж целия пост
# 131
Аз да повдигна темата. Взехме Айкън и ще пръскаме. Трябва ли да проветряваме после?

Не е задължително. Опасен е за студенокръвни. Но все пак, за твое спокойствие, отвори и излез за час -два.
Мерси! Притеснено ми е, че с децата ще сме по това време там и е по-добре да се разходим 2-3 часа.
Виж целия пост
# 132
За последните 5 години два пъти пръскахме с Айкън. Първият път бяхме нападнати от ония големите черни мутанти. Минах през фирмите избиващи гадове и офертите им бяха по 400-500 лв за 6 ет. блок., само общите части.
Купихме две пръскачки и един Айкън и двама мъже минаха целият блок + стените на стълбището, мазите и гаражите. Вътре в апартаментите не сме пръскали защото препарата бил контактен и действал след изсъхване, а при нас има много малки деца. След две седмици пак същата процедура.
Преди две години се появиха една-две и пак напръскахме, но само един път. Все още нямаме гадове.

Не миришеше, не дразнеше...нямали сме оплаквания след пръскането. Оня ден пръскаха кучешката площадка но докато разберат всички, доста кучета я бяха посетили. Нямаше проблеми.
Виж целия пост
# 133
Мерси! Звучи успокояващо. Доколкото разбрах става дума за светли, кафяви в нашия случай, но това едва ли има значение. Все са си хлебарки.
Виж целия пост
# 134
Ние имахме проблеми с мазето и от там като плъзнаха едни хлебарки, няма такава напаст! Не се отървахме, докато не напръскахме целия вход от мазето до тавана с Айкън. И вече 3 години не съм мяркала и една гадинка. Тогава дъщеря ми беше на 2 години, а аз съм с алергии от малка, но не сме имали никакви проблеми.
Виж целия пост
# 135
То хубаво, разбирам го, но съседите не искат. Пръска се веднъж и било достатъчно, не им се давали пари. Rolling Eyes Това е положението. Ще си съжителстват с хлебарките. Не им прави явно впечатление. Знам, че е хубаво да се пръска целия вход, но като не искат, трябва да се вземат мерки поне в апартамента.
Виж целия пост
# 136
Напълно те разбирам за съседите. Ние имахме една баба, която отказваше да се пръска, защото котката й щяла да умре. С триста зора я убедихме, че след като ние с малки деца сме се съгласили да се пръска значи няма да е токсично за хора и домашни любимци.
Ако не може да се пребориш със съседите поне напръскай площадката пред апартамента си, а също така и на таваните по стаите при тръбите за парното (ако имате такива). Всички сифони и подобни също хубаво напръскай. Както се казва трябва да им отсечеш всички точки за достъп, пък съседите като са много умни да се оправят с гадините.
Виж целия пост
# 137
То да става дума за възрастни хора, някак бих се опитала да разбера, ама на сравнително млади хора да не им пука, просто е неразбираемо. Това е положението- апатия!
Ще пръскаме, пък дано решим локално проблема. Няма как да реша проблема на всички. Те стоят и чакат някой да запретне ръкави и да свърши тяхната работа. Е, няма да стане!
Виж целия пост
# 138
От както пръсках с Айкън нямаме хлебарки. От съседите само тези над нас, едно семейство викаха фирма, но и те нямат. За останалите не ме интересува.
Вече 6 години, голям рахат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия