19 годишната Ади се нуждае от помощ

  • 14 625
  • 109
19 годишната Ади се нуждае от помощ

Аделина Делянова Коджабашева

възраст: 19 години
Град: Бургас
Обръщамe се към всички хора, фирми, фондации с надежда за помощ, морална и финансова подкрепа.
Дъщеря ни Аделина Коджабашева на 19 години се нужадае спешно от средства за извършването на живото спасяваща операция в Израел. Изискваната непосилна и повторна сума за нас от клиника “Хадаса” Израел е в размер на:45 830 евро/български пари 91 660 лв.

описание на диагнозата:  рядко срещано заболяване на костта – конвентионален остеосарком / остеобластна версия 12.0 / - злокачествен тумор




Моля Ви помогнете на Ади!

Имаме отчаяна нужда от подкрепата на всички хора имащи възможност да ни помогнат.
Нашите финансови възможности се изчерпаха, нежеланието от страна на институциите да ни обърнат внимание и помогнат ни принуди отчаяно да се борим за последен шанс като разгласим проблема пред обществото.
Съжаляваме, че трябва да споделим тревогите и проблемите си пред всички чрез интернет, медии, писма до фирми, но ние вече сме безсилни и заклещени между неразбирането сложноста на проблема и твърде бързо променящи се обстоятелства касаещи здравословното състояние на АДИ. Изискванията поставяни от страна на институции отговарящи за адекватна помощ смачка всички надежди Ади да се възползва от правата си по конституция за право на живот описани в конвенции, спогодби, закони .
Паралелно с това липсата на диагноза до последно спираше желанието на клиники в чужбина да поемат случая.

Всичко започна от незначителна болка в глезен, разнопосочни диагнози до рядко срещана тежка диагноза конвентионален остеосарком / остеобластна версия/ с предложение на български специалисти за превантивно ампутиране на крака поради двугодишно убеждение за безпроблемно отшумяване на проблема. Поради закъснение и адекватно лечение се налага вече не само ампутация на крака, а животоспасяваща операция. Ние разбира се не приемаме това решение защото специалисти от Израел приеха Ади по спешност и направиха нужното да бъде забавен процеса за окончателно решение да ли да бъде ампутиран крака като бъде намален тумора.

В Горна баня бяха извършени две оперативни интервенции с надежда за преодоляване на болеста. Преди четери месеца беше извършена поредната операция, която беше неуспешна и отново проблемите се задълбочиха стремглаво в лоша посока...
Изтеглихме кредит от 32 000 евро, които платихме на израелска клиника “Хадаса”
Сега на Ади и предстои три месечна химиотерапия и нова втора операция. Като същевременно търсим клиника в чужбина за бързо хоспитализиране с възможност да бъде спасена БЕЗ АМПУТИРАНЕ на крака. Моля ако някой има кординати и има възможност да ни свърже с клиника и специалист лекуващ коварната болест - Конвенционален osteosarkom - остеобластна версия. 12/0

Моля ви помогнете да съберем сумата от 45 830 евро в български пари 91 660 лева за да бъде извършена жизнено важна операция от която зависи дали ще продължи живота на Ади.
Всички мечти и желание за живот внезапно рухнаха невъзможноста да се яви на матури, да бъде на бала за да изживее един незабравим момент, като всички завършващи образованието си. Въпреки подготовката за абитуриентския си бал Ади успя да облече балната си рокля с риск да поеме тежеста на всички страдания и болки, като пожела да се докосне до този дългоочакван момент с присъствието си за много кратко време и оттегли поради бързо влошаващото здравозловно състояние .
Дайте шанс на това младо и слънчево момиче да продължи живота си, като бъде излекувана!

Банкова сметка за набиране на средства :
УниКредит Булбанк
В лева BG 90 UNCR 7000 1520 6364 10
В евро BG 43 UNCR 7000 1520 6364 80
SWIFT / BIC CODE – UNCRBGSF
титуляр на сметката - АДЕЛИНА ДЕЛЯНОВА КОДЖАБАШЕВА

Молим всеки който има възможност да ни помогне с каквото може да ни потърси !!!

Ако се нуждаете от друга допълнителна информация моля пишете на
e-mail: planet-earth@dir.bg или се свържете директно на телефонен номер :
бащата на Ади - Дилян Коджабашев 0887468317 / 0887258949

Предоставям всички медицински документи и епикризи доказващи тежката диагноза публикувани  на дрес  http://spravedlivostbg.com/pages/page3/helpadi.html от където имате възможност да изтеглите и офертата от израелската клиника
предварително БЛАГОДАРИМ на всички проявили състрадние и желание да окажат ПОМОЩ и подкрепа на Ади

Очакваме препоръки и подкрепа с адреси на клиники  готови на алтернатвно преложение за спасяване на живота без наложителното ампутиране на крака!
Виж целия пост
# 1
Молим всички за подкрепа !


Поради езиковата бариера относно откриване на клиники готови да помогнат на Ади се надяваме
на подкрепа от българи желаещи да помогнат ако живеят в Германия, Австрия, Франция, Англия,
, Белгия, Дания, Швеция и др.


Ако сте в близост или можете да се свържете колкото се може по-скоро със запитване към
следните клиники :

Университетска клиника Тюбинген,
Университетска клиника Грайфсвалд, 
клиника „Шарите“ /Берлин/,
Многопрофилна болница Виена, 
Ортопедичната клиника „Шпайзинг” /Виена/,
Университетска клиника Грац, болница „Робер Дебре“ /Париж/,
Институт „Гюстав Руси” /Париж/,
Детска болница в Бирмингам,
болница Грейт Ормънд Стрийт /Лондон/,
болница Мурфийлдс /Лондон/.
или други за които незнаем

Лечението на редица сложни заболявания е извършвано от световноизвестни медицински
специалисти като:
 проф. Франц Грил и д-р Валтер Щробл /Ортопедична клиника „Шпайзинг”/,
проф. Ерик Маскар /Париж/, проф. Клеменс /Университетска клиника Грайфсвалд/,
проф. Йорг Фукс /Университетска клиника Тюбинген/,
проф. Хьолварт /Университетска клиника Грац/ и др.


За това молим всички българи живеещи в тези страни да ни помогнат за да се свържем с
клиниките които могат да лекуват рядко срещано заболяване на костта – конвентионален
остеосарком / остеобластна версия 12.0 / - злокачествен тумор

Благодарим на всички които ни подкрепят.

Имаме нужда от всеки който може да ни помогне с каквото и да е защото вече виждаме сериозна
подкрепа от много хора за набирането на средствата.
За най-голямо съжаление днес Ади беше наказана от чиновническия подход в болницата в която
трябваше да бъде проведена първата химиотерапия. За пореден път се убеждаваме че всичко е
против нас защото Ади днес цял ден е в София като обикновен пациент, а не като тежко
онкоболен нуждаещ се спешно от грижи и обезболяващи медикаменти за да подържа живота и. 

Нежеланието да бъде приета в болница поради странни причини при положение че беше насрочена дата да бъде приета днес буди огромно безпокойство че няма да успеем и съботира борбата ни за положително развитие.
Поради лошо здравословно състояние вместо в болница Ади е принудена да бъде на хотел защото
вече е невъзможно да се върне отново в Бургас за да пропътува 800 километра в един ден.

Не можем да се преборим с държавата си която не намира за добре да бъде помогнато и
обърнато внимание на едно момиче което е жертва на неуредици .
Виж целия пост
# 2
Ади която не заслужава да живее защото е българка
Без грам съвест д-р Бобев не отговори на репортер отразяващ проблема на Ади по Нова телевизия
Защо първо разходи Ади в това тежко състояние до София, а след това се оказа че не може да поеме защото е на 19 . Защото не желаете да носите отговорност за това че съкратихте живота на Ади за да виси в коридори по болници като тежко онкоболен пациент. Д-р Бобев е късметлия че не попадна на репортер, който да вникне и раздърпа случая в дълбочина.

Истината е че ако всички болници могат да правят химиотерапии, както се потвърди в изказването на д-р Бобев то точно в този ден Ади не беше желана за пациентка от никой!
 
Тежко болно момиче остана без лечение

http://chereshkata.novatv.bg/news/view/2012/07/10/32871/%D0%A2%D … 0%BD%D0%B8%D0%B5/

Поредния кръговрат на некомпететност тук лекуваме всичко и нямате право да ви помогнем..
Абурдна държава с незачитане на човешкия живот.
Помогнете на Ади
Подкрепете Ади
Пишете до всички медии или управляващи министри .. поставте линкове с адреси към кой можем да се обърнем за да помогнем на Ади да се измъкне от този Ад.
Ади е висока 171 см.  и вече е стигнала 30 кг. нещо което не бива да стигне до телевизията за да узнае всеки българин грозната истината за унижението пагубното състояние на едно лъчезарно 19 годишно момиче наказано да изживее много болки и страдания благодарение на нашета система.
Виж целия пост
# 3
Господ да е с вас  Praynig
Виж целия пост
# 4
И аз се присъединих, макар и скромно....
Искрено се надявам Ади да оздравее  Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 5
Изпратете дарителски SMS с текст на латиница DMS ADI на номер 17 777 (за абонати на GLOBUL, VIVACOM и M–Tel)
--------------------------------------------------------------------------------

Аделина Коджабашева от Бургас е на 19 години и спешно се нуждае от средства за извършване на животоспасяващо лечение в чужбина.

В края на март на Ади е поставена диагноза „Конвенционален остеосарком – остеобластен вариант”. След 3 месеца обикаляне по клиники в България, момичето получава оферта от Израел и по спешност заминава на собствени разноски (32 000 евро). Там започва първия курс химиотерапия. За следващите курсове (всеки 3 седмици) израелските лекари насочват Аделина отново към България, поради липса на пари.

Към 09.07.2012 обаче лечението все още не е продължено. Чака се заседание на специална комисия в ИСУЛ, която да определи по какъв протокол да бъде лекувана Ади.

Момичето се чувства все по-зле, на силни болкоуспокояващи е през 3-4 часа. Състоянието му е спешно. Има нова оферта за продължаване на лечението в Израел – 45 830 евро и едновременно с това се надява да получи оферта от Германия.

„Спаси, дари на” вече контактува с клиника в Щутгард. Очаква се изготвянето на оферта. По първоначална информация тя ще е 150 000 евро за лечение от 9 до 12 месеца. Немските лекари също потвърдиха, че състоянието на Ади изисква бърза реакция, тъй като този вид саркоми са изключително агресивни.

За повече информация може да се свържете с бащата на Ади: 0887 468 317 – Делян Коджабашев.

За изпращането на дарителски SMS ще бъдете таксувани с 1,20 лв. с ДДС.


Вече можете да следити във фейзбук всичко за Аделина Коджабашева
или като посетите интернет страницата на адрес
http://www.adelinakodjabasheva.com/

и специално направеното клипче За Ади с послание към всички за помощ http://www.youtube.com/watch?v=LKUaUUGHARc&noredirect=1

Разпространявайте го на всякъде за да научат всички истината какво е възможно да се случи с всяко младо момиче или момче защото е с българска националност!!!
Виж целия пост
# 6
Много красиво момиче! Дано успее!
Виж целия пост
# 7
Ще успее Peace
Виж целия пост
# 8

Със сигурност!  Praynig
Виж целия пост
# 9
Имам няколко въпроса, тъй като част от кампанията Ви ме смущава и възпира да си дам СМСа. Уточнявам - минали сме през всички равнища на системата заради майка ми, която за съжаление почина преди две години от рак.

1. Защо документите на Ади са от ортопедията, а няма от заведение, което да се занимава с раково болни?

2. Защо на документа стоят две имена, а печатът е на трети човек?

http://spravedlivostbg.com/pics/page3/epikriza2.jpg

3. Защо в долния документ няма подпис и печат? Това не прави ли диагнозата невалидна, при условие, че никой не се подписва под нея?

УНИВЕРСИТЕТСКА СПЕЦИАЛИЗИРАНА БОЛНИЦА ЗА АКТИВНО ЛЕЧЕНИЕ ПО ОРТОПЕДИЯ
"ПРОФ. БОЙЧО БОЙЧЕВ"

http://spravedlivostbg.com/pages/page3/helpadi.html


4. Защо кампанията е на английски език? Защо в нея не се моли за помощ за конкретен човек, а се говори с някакви общи фрази от типа: "Ти какво ще направиш ДНЕС"? Няма име, няма смиреност, има вменяване на обща отговорност.

5. Особено стряскащо ми дойде, че в клипа накрая се завършва с характерния протяжен тон на апарата, който известява за смърт. Аз като родител не мога да си представя, че бих допуснала и намек да се изгуби надеждата, вие може би не сте суеверен, ако сте правили клипа лично?

6. Помня чудесно през какво минахме с майка ми и колко не ни беше до външен вид. В този смисъл перфектният маникюр с ярко червените нокти мен лично ме смущава.


Имам и още въпроси, но на тези осоено много бих искала да получа отговор.



Виж целия пост
# 10
Мила,Ади,не губи надежда Praynig Ще успееш,ще победиш в тази битка!Бъди силна!Прегръщам те и те подкрепям...макар и с един смс! Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 11
Ади,пожелавам ти победа,пълна победа над болестта и кривата ни система!!!Успех,миличка Hug
Виж целия пост
# 12
Помогнах  с  каквото  можах.Стискам  палци  на  момичето  Praynig
 
Видеоклипа  и  на  мен  ми направи  лошо  впечатление.,въпреки професионализма с който  е  направен.
Може  би ,някой  просто  се  е престарал,в  желанието  си да помогне за  набиране  на  средствата? newsm78
Не  ми се  вярва  да  е  лъжлива  историята.
Zanda  лакираните  нокти,не  значат нищо,това  е  младо  момиче с огромна жажда  за  живот.


Виж целия пост
# 13
Помогнах  с  каквото  можах.Стискам  палци  на  момичето  Praynig
 
Видеоклипа  и  на  мен  ми направи  лошо  впечатление.,въпреки професионализма с който  е  направен.
Може  би ,някой  просто  се  е престарал,в  желанието  си да помогне за  набиране  на  средствата? newsm78
Не  ми се  вярва  да  е  лъжлива  историята.
Zanda  лакираните  нокти,не  значат нищо,това  е  младо  момиче с огромна жажда  за  живот.




Аз стискам всичките си палци за момичето, ако то е болно. Също съм давала и ще давам пари за благотворителност винаги, когато сметна това за редно и възможно. Както казах, майка ми почина от рак и сме минали през много от нещата, през които би трябвало да е минало семейството на това момиче. Има обаче сериозни въпроси, на които искам да получа отговори, защото в този форум не веднъж се е промъквала лъжа и преди година, благодарение на майките, хванаха измамник, който беше използвал снимката на чуждо дете, за да иска пари.

Аз никъде не виждам призоваване за конкретна подкрепа към това момиче. Клипът е манипулативен и много странен, при условие, че независимо от простотата, е очевидно професионален. Също така са професионални и снимките й, на които изглежда зашеметяваща красавица. Къде са снимките на обикновеното момиче с пъпки по лицето? Къде е човешката история?

Документацията, която е предоставена е, меко казано, странна - няма подписи, няма печати. Единственият печат е на съвсем различен лекар от двамата, които би трябвало да са се подписали. Има някаква си оферта от Израел, без да има епикриза, макар да се твърди, че момичето е лежало там. Погледнах за такава диагноза - няма такава диагноза. Не е на латински, написана е на български, в целия нет са двата документа на това момиче, т. е. диагнозата изглежда несъществуваща.

Време е българите да станат по-малко лековерни.

Аз ще си взема думите веднага назад, щом ми бъде отговорено на въпросите. А ако не ми бъде отговорено се чудя дали да не проверя нещата и още по-дълбоко. Защото ако това е измама, то тя е невиждана по размер и мерзост.
Виж целия пост
# 14
Имам и още един въпрос. От името на какъв потребителят blagovest78 се изказва в този случай?

Той оставя впечатлението, че е баща на момичето, но погледнете му първите публикации и ще видите, че през юни този потребител изобщо не говори за Ади и нейния проблем, а за някакъв дядо, после пък за жена с имотни измами:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=664182.msg22269176#msg22269176

Той НЕ Е бащата на момичето. Защо тогава говори от позицията на личен проблем? Кой е този човек и защо набира средства? Много лесно е да се каже, че тежко болно момиче е разкарвано по болниците без да е прието, но аз от опит знам, че при планиран прием и при преглед нищо подобно не се случва, особено ако се вдигне добър скандал. Разказът или е откровена лъжа или е нещо, което е недоизказано и половинчато.
Виж целия пост
# 15
Zanda Ksurik прочетох горните ти два поста и ,честно казано ми се размъти малко главата .Сигурно е, едно обаче момичето си е болно и  ,има нужда от нашата помощ.Моля, се това да не е някаква измама и парите достигнат до момичето.
Виж целия пост
# 16
Zanda Ksurik прочетох горните ти два поста и ,честно казано ми се размъти малко главата ..

Дано blagovest78 се включи с отговори ..
Виж целия пост
# 17
Zanda Ksurik прочетох горните ти два поста и ,честно казано ми се размъти малко главата ..

Дано blagovest78 се включи с отговори ..
Мисля си, че Blagovest78 е попаднал случайно на историята на момичето и е поискал да я разгласи. Доколкото виждам от публикациите му той сътрудничи на сайта http://spravedlivostbg.com/pages/pages1/to%20us.html, където се разглеждат всякакви проблеми на обществото и човешките съдби.
Кампанията на Ади е доста широкообхватна. Във фейсбук групата има няколко хиляди члена. Надявам се, че нужната сума от 45 хиляди евро ще бъде бързо събрана.
Виж целия пост
# 18
И аз стигам до някакво подобно заключение. В същото време се питам кой лъже и за какво
Бащата в едно интервю твърди, че Ади е станала 30 кг, ако това е така - тя няма шанс да оцелее. Звучи брутално, но е истина. Малко хора знаят, че част от раково болните умират от глад и изтощение, защото лъчетерапията прогаря хранопровода и на практика не може да се погълне храна или е безкрайно мъчително преживяване и предпочитат да не ядат.

Ако няма шансове, защо се набират пари? Къде отиват тези пари?

Вижте интервюто на НОВА, там лекарят обяснява, че Ади не е приета, защото онова е детски диспансер, а тя вече е на 19 - съвсем логично обяснение, не разбирам писъците в червено, че защото била българка, била дискриминирана! Ако лекарят е прав и процедурата, която е предписана от израелската болница може да се направи във ВСЯКА болница, в която се прави лъчетерапия, защо изобщо се прави подобна кампания?

Не виждам заключение за наложително лечение в чужбина. Изборът е на родителите - ако всичко е така, както се твърди, те си имат пълното право да се погрижат най-добре за детето. Обаче каква е истината за състоянието й? Ако е толкова зле, колкото твърди бащата, означава че никакви кампании няма да помогнат и въпросът е защо изобщо се набират пари? Ако лекарят е прав и положението има подобрение, като лечението може да се осъществи в България - тя подлежи на безплатно лечение (за майка ми не сме доплатили нито лев!) с химиотерапия и всички необходими процедури. И отново въпрос - за какво точно се набират средства и от кого.

Виж целия пост
# 19
Погледнах за такава диагноза - няма такава диагноза. Не е на латински, написана е на български, в целия нет са двата документа на това момиче, т. е. диагнозата изглежда несъществуваща.


Аз също погледнах за диагнозата и още при първото търсене намерих това: http://tumorsurgery.org/patient-education/bone-tumors/bone-tumor … conventional.aspx

Диагнозата съществува. Разбирам защо си толкова мнителна, аз също имах много въпроси. Странно е как така изведнъж избухна тази кампания навсякъде, във Фейсбук днес поне половината от листата ми с приятели споделиха поне по веднъж линкове и зов за помощ...

Но пък може би е време българите да станат по-малко мнителни... не знам...
Виж целия пост
# 20
Досега не сме били мнителни, животът ни направи такъв и има защо.

Няма повече да се натрапвам в темата, но се надявам на отговори. Както казах, ако това е измама, то тя е нечувана по мащаб. Ако детето е болно и няма надежда - това също е измама. Ако детето е болно и има надежда, тогава си струва всики да помогнем.

Ракът е ужасна болест, пожелавам на всички, които преживяват това нещо, да оздравеят!
Виж целия пост
# 21
Надежда винаги има!
Кампанията е доста мащабна, гледах интервю с родителите. Въпреки някои неизяснени работи, аз силно се надявам момичето да се оправи.
До колкото разбрах решението, което предлагат в България е да и отрежат крака, но родителите казват, че тя е едва на 19 и живота е пред нея и искат да спасят и живота, и крака и.
Дано успеят да се съберат парите. Разбрах, че за 2-3 дена със смс-и са събрани вече 15 000лв., преведени по банкова сметка - също има пари,но до този момент не са дали информация колко.
Следете в страницата във Фейсбук - Angels for Adi. https://www.facebook.com/HelpAdi
И в сайта - http://www.adelinakodjabasheva.com/
Виж целия пост
# 22
Аз съм от Бургас.Моята колежка каза,че това момиче е приятелка на дъщеря и и дори помоли във Фейсбук да помогнем,от където и научих за нея!Така че със сигурност не е лъжа,все пак и бащата даде интервю! Peace
Виж целия пост
# 23
И тя ли е от Бургас, защото на ЛС получих призив за помощ от мой съсед и на въпросът ми дали я познава (защото щели да организират благотворителен концерт) ми отговори:

Цитат
еми не точно един мой приятел я познава лично и 2 мата са от плевен

... затова останах с впечатление, че е от Плевен момичето, някак си така и не разбрах от къде е  Peace Не че това е важно, просто се учудих.
Виж целия пост
# 24
На "Червената пътека" в Бургас също ще се събират средства за Ади:

http://www.facebook.com/events/345602342181327/permalink/3478864 … 919/?notif_t=like
Виж целия пост
# 25
Извинявам се, ако вече е пускано- интервю с родителите на Ади. Хората изглеждат много отчаяни. Очевидно е истина това, което се случва с дъщеря им. Клипът за набиране на средства е направен от друг човек- бащата споменава името му и казва, че много им помага. Не знам обаче дали родителите са достатъчно наясно с възможностите за лечение и прогнозите. 
Виж целия пост
# 26
Извинявам се, ако вече е пускано- интервю с родителите на Ади. Хората изглеждат много отчаяни. Очевидно е истина това, което се случва с дъщеря им. Клипът за набиране на средства е направен от друг човек- бащата споменава името му и казва, че много им помага. Не знам обаче дали родителите са достатъчно наясно с възможностите за лечение и прогнозите. 
Този линк  не работи.
Аз  трудно  мога  да си  представя,че родителите ще  рискуват живота  на  дъщеря си заради отрязан  крак.
Цялата  работа става  все по-странна.В  крайна  сметка,какво  точно  му е на  момичето,как  може  да се  оправи проблема й и в  какво точно състояние се намира?
Ортопедичен или онкологичен  е  проблема?
Може  ли да  бъде  оперирана във  всяка  една  болница,както  каза  лекаря?

Виж целия пост
# 27
Ето го интервюто с родителите на Ади http://vbox7.com/play:25910db4b9 Мислите ли ,че тези хора са измамници?!!!Аз- не.Да не дава Господ да сме на тяхно място!Няма нищо по- лошо от това да гледаш как детето ти умира пред очите ти и ти да си безсилен да му помогнеш.Имам един въпрос към
Zanda Ksurik: Ако си на тяхно място(на родителите)какво ще направиш?Ще се примириш  или ще търсиш начин да спасиш детето си?! А на Ади,а и на всички болни дечица, желая от цялото си сърце да оздравеят и да се радват на живота! Hug
Виж целия пост
# 28
И на мен някои неща ми направиха странно впечатление.
Кампанията на моменти наистина е леко агресивна.Например начина по който бащата казва, че софиянци им помагали, а къде били бургазлии, че не помагали.В крайна сметка никой не е длъжен, нали така?!
Също и клипчето в което едно момиче сменя листите с текста на английски.Начина по който е заснет, листите на английски...все още се питам това Ади ли е?
И последното от преди 2 часа.На страницата във фейсбук писаха, че вече събират не 48 000, а 100 000 евро.
Виж целия пост
# 29
Ето го интервюто с родителите на Ади http://vbox7.com/play:25910db4b9 Мислите ли ,че тези хора са измамници?!!!Аз- не.Да не дава Господ да сме на тяхно място!Няма нищо по- лошо от това да гледаш как детето ти умира пред очите ти и ти да си безсилен да му помогнеш.Имам един въпрос към
Zanda Ksurik: Ако си на тяхно място(на родителите)какво ще направиш?Ще се примириш  или ще търсиш начин да спасиш детето си?! А на Ади,а и на всички болни дечица, желая от цялото си сърце да оздравеят и да се радват на живота! Hug

Всичко ще направя, но ще се постарая преди това да убедя хората, че наистина имам нужда с необходимите доказателства. Освен това НИКОГО няма да обвинявам, нито да призовавам агресивно, нито да правя клип на английски (търсейки помощ от българи), на който детето ми накрая се предполага да умре (машината издава постоянния звук на умрял човек), нито да показвам невалидни документи (няма подпис и печат), нито да лъжа за сумата (в офертата на израелската фирма са дадени 46 000 евро, бащата говори после за 150 000 евро оферта, 240 000 евро оферта), нито да крия детето (всъщност в нито едно интервю досега Ади така и не я показаха), нито да обвинявам лекари, при условие, че не съм права, нито да гледам да спася крак, ако детето ми наистина е под страх от смъртен изход, нито да говоря противоречиви неща (веднъж, че е станала 30 кг, веднъж, че има надежда, веднъж, че искам да й спася крака, веднъж, че всичко е фатално и на всяка цена в чужбина трябва, веднъж, че и в България може да се направи лечение).

Колко още противоречия трябва да изникнат, за да се зададат въпроси и да се поискат отговори?

Участвала съм в няколко кампании, в много съм помагала, нито една не е будила у мен толкова недоумение.
Виж целия пост
# 30
Zanda Ksurik,дано не излезеш права!Замислих се и аз,ама след като прочетох постовете ти!Иначе и аз пратих смс.Дори и да са излъгали!!!По-добре да са ме излъгали,но детето  да е добре,няма да обеднея с 1 лв я!Мое мнение!!!
Виж целия пост
# 31
Zanda Ksurik,дано не излезеш права!Замислих се и аз,ама след като прочетох постовете ти!Иначе и аз пратих смс.Дори и да са излъгали!!!По-добре да са ме излъгали,но детето  да е добре,няма да обеднея с 1 лв я!Мое мнение!!!

Права си, аз също пратих, просто защото се чувствам съпричастна и към младите хора, и към самия процес на лекуване на рака. Въпросите обаче ще продължа да задавам и ще следя историята.
Виж целия пост
# 32
Има резон във въпросите на Zanda Ksurik
Днес научих за кампанията, но не разгледах подробно сайта. Мисля си, от DMS би трябвало доста добре да проверяват нещата преди да открият номер  newsm78
Виж целия пост
# 33
Имам няколко въпроса, тъй като част от кампанията Ви ме смущава и възпира да си дам СМСа. Уточнявам - минали сме през всички равнища на системата заради майка ми, която за съжаление почина преди две години от рак.

1. Защо документите на Ади са от ортопедията, а няма от заведение, което да се занимава с раково болни?

2. Защо на документа стоят две имена, а печатът е на трети човек?

http://spravedlivostbg.com/pics/page3/epikriza2.jpg

3. Защо в долния документ няма подпис и печат? Това не прави ли диагнозата невалидна, при условие, че никой не се подписва под нея?

УНИВЕРСИТЕТСКА СПЕЦИАЛИЗИРАНА БОЛНИЦА ЗА АКТИВНО ЛЕЧЕНИЕ ПО ОРТОПЕДИЯ
"ПРОФ. БОЙЧО БОЙЧЕВ"

http://spravedlivostbg.com/pages/page3/helpadi.html


4. Защо кампанията е на английски език? Защо в нея не се моли за помощ за конкретен човек, а се говори с някакви общи фрази от типа: "Ти какво ще направиш ДНЕС"? Няма име, няма смиреност, има вменяване на обща отговорност.

5. Особено стряскащо ми дойде, че в клипа накрая се завършва с характерния протяжен тон на апарата, който известява за смърт. Аз като родител не мога да си представя, че бих допуснала и намек да се изгуби надеждата, вие може би не сте суеверен, ако сте правили клипа лично?

6. Помня чудесно през какво минахме с майка ми и колко не ни беше до външен вид. В този смисъл перфектният маникюр с ярко червените нокти мен лично ме смущава.


Имам и още въпроси, но на тези осоено много бих искала да получа отговор.





Сигурно защото хората, които са се захванали да помагат, както и родителите й, не им се е случвало друг път да се занимават с такава кампания...
Виж целия пост
# 34
Хора,едно дете е болно.Аз съм от Бургас и живея в чужбина.Случайно попаднах на този апел.Не проумявам на какво подлагате една диагноза.Унизително.Загубила съм двама души болни от рак.В момента съпругът ми се бори с коварната болест.Въпреки че не вярвам на благоприятна прогноза за Ади,при така описаната ситуация,не бих се колебала за помощ и за миг.Проверих-има такова семейство и имат болно дете.Хората са истински.Проблемът им също.Не бих се терзала,ако на везната са сложени живот и крак.
Презокеански поздрави на всички.Пуснах своя SMS.

За съмняващите се ,предлагам жокер-един разговор с оторизираните органи,които и без това следят социалните мрежи,ще решат питанката за миг .Става бързо и безболезнено Peace
Виж целия пост
# 35
Вярвам в историята,вярвам и че хората и проблема са истински.Не ми е ясно само едно,защо един крак е толкова важен,тогава когато е заложен живота на детето.
От гледната точка на просещия в този форум/била съм просеща тук/ ,и къде ли не за собственото ми дете,мога да кажа ,че това се прави с ясни документи,с ясна оферта от клиника и присъствие в мрежата,тогава когато хората имат въпроси.
Занда е права и писах ,за да следя темата, с искреното желание тези родители да се осъзнаят и да махнат пустия крак,така че детето да живее.Сигурно звуча гаднярски на някой хора,но го казвам с ясно съзнание и от гледната точка на родител на дете, което не е като другите,но живее и е обичано Peace

Пуснах СМС
Виж целия пост
# 36
И на мен са ми странни нещата.Защо пише ,че не е празнувала бала си,като има снимки във фейсбук
,които приличат на точно такъв празник  http://www.facebook.com/media/set/?set=a.425167624184854.104559. … 610139&type=3
Аз лично вярвам ,че това е истина,но се чудя дали някой не се опитва да извлече ползи от нещастието на детето?Да я кара да позира нелепо с тези табели на английски,да  се пише ,че не била на бала си,а  да има снимки от такъв,да се твърди ,че е болна от две години,а на снимките от бала да показва  добро състояние .Ами аз не съм наясно ,но виждам просто снимка от двадесет и някой си месец май-където детето изглежда щастливо и спокойно ,а после  само месец след това-тази снимка http://85.14.28.175/teenproblem/teenproblem/files/articles/576x3 … 26a73f1ba51df.jpg
Явно някой или се престарава за да помогне/за което се надявам/или...нямам обяснение..
Виж целия пост
# 37
Аз също вярвам, че това момиче има нужда от помощ и съм дала от себе си малко помощ, но въпросите, които задавате тук ми се завъртяха и на мен в главата, не знам има ли кой да отговори поне на част от тях?

Дори без отговори се надявам да се съберат парите и това момиче да успее да се пребори.
Виж целия пост
# 38
Когато човек търси отговори, е редно да ги зададе на място, където биха му отговорили. Ето едно такова място. Питайте тук!

http://www.facebook.com/HelpAdi

http://www.adelinakodjabasheva.com/
Виж целия пост
# 39
Здравейте всички вярващи и невярващи в историята на Аделина. Ади е от Бургас, к-с Славейков и живее 4 етажа над мен. Аз лично също участвам в кампанията за набиране на стедства, защото няма да съм човешко същество, ако не направя и невъзможното за нея. Клипчетата и информацията, която притеснява невярващите е такава, защото нищо не се прави от големи режисьори и артисти, а от обикновени хора като мен. Ади отиде на бала си за един час, повече не издържа. И да, за толкова кратко време хората, болни от рак се променят точно така, колкото и да се чудят някои тук.... Не режат крака, защото все още ийм дават оферти за лечение без отстраняването му. Сумата е 100 000 евро, а не предната, защото няма да се ходи в Израел, а в Германия, засега остава офертата за болница Шарите в Берлин. Знаете ли как се чувстват родителите й? По-добре никога да не узнаете и никога да не го преживеете..... Аз лично, днес ще организирам още помощ, за да съберем сумата в по-кратък срок, за да може Ади да се стабилизира и замине навреме!
Виж целия пост
# 40
Когато човек търси отговори, е редно да ги зададе на място, където биха му отговорили. Ето едно такова място. Питайте тук!

http://www.facebook.com/HelpAdi

http://www.adelinakodjabasheva.com/

Темата е пусната в най-големия форум в България и смятам, че именно тук е мястото да се задават въпроси. Радвам се, че Веселина Коларова отговори на базовия въпрос. Това с "няма да съм човешко същество" го забравете. Всеки има своите проблеми и не само Ади се нужда е от помощ. Тук няма недобронамерен човек. Има съвсем нормални въпроси, при условие, че сме се сблъсквали с измама неведнъж. Успех във всички начинания на семейството.
Виж целия пост
# 41
Пускам постоянно смс.Бог да и помага
Виж целия пост
# 42
Съвсем истинско си е момичето и историята.
Дори Община Бургас се ангажира с помощ:
Постъпленията от „Бургас и морето“ да се дарят за лечението на А … т Димитър Николов
Виж целия пост
# 43
Когато човек търси отговори, е редно да ги зададе на място, където биха му отговорили. Ето едно такова място. Питайте тук!

http://www.facebook.com/HelpAdi

http://www.adelinakodjabasheva.com/

Темата е пусната в най-големия форум в България и смятам, че именно тук е мястото да се задават въпроси. Радвам се, че Веселина Коларова отговори на базовия въпрос. Това с "няма да съм човешко същество" го забравете. Всеки има своите проблеми и не само Ади се нужда е от помощ. Тук няма недобронамерен човек. Има съвсем нормални въпроси, при условие, че сме се сблъсквали с измама неведнъж. Успех във всички начинания на семейството.
 
Интересно ми е, че ако не беше влязла Веселина Коларова, кой щеше да отговори? А тези линкове са връзката с хората олколо нея.
Виж целия пост
# 44
Влизам, защото съм с бебе на година и половина и ми се налага да стоя вкъщи, но затова пък десетките хора навън, включително дечица, които изобщо не се познават помежду си, така са се обединили и по 12 часа на ден обикалят града с ролери и с плакати, раздават на хората, обясняват на тези, които още не знаят за случая на Аделина и на практика ТЕ, НЕПОЗНАТИТЕ,  направиха тази кампания толкова мащабна и успешна! Всеки е решил за себе си на какво е способен, с какво може да е полезен и как да помогне! Ако не бяха НЕПОЗНАТИТЕ, нямаше така да се разчуе случая, защото до миналата седмица семейството на Аделина не беше дало гласност. Аз публикувах зов за помощ къде ли не, но никой не се отзоваваше в началото. После  в печатница Виктория принт - Бургас ни изпечатаха 3500 плаката безвъзмездно, които децата разлепиха из целия град! Така се вдигна шум, след това се появиха всички клипове в интернет пространството и по медиите! Аделина и семейството й не са очаквали и в най-смелите си мечти такава подкрепа!!! Сега остава само да се събере цялата необходима сума за болницата в Германия, а от българска страна - да се издадат документите на Аделина навременно и адекватно. Иска ми се всеки човек с проблем в България да може така успешно да получава помощ и подкрепа, за да има повече здрави и щастливи хора и по-малко нещастни!!!!! Огромна и от все сърце благодарност изказвам от името на семейството на Ади на всички вас, прекрасни, добри, непознати хора!!!
Виж целия пост
# 45
Наистина трогателно! Подкрепям с цялото си сърце и семейството и детето, ракът е коварна болест, но с толкова хора, които да изпращат добри мисли и подкрепа, да се надяваме, че ще се размине!

Кураж на Ади и семейството й.
Виж целия пост
# 46
Аз отговорих и потвърдих за семейството и детето.
Успех и бързайте,защото за да успеете в борбата с рака,трябва да надбягате времето.От личен опит споделям.

Аз организирам няколко български семейства,които живеем в нашия щат,Мисури,също да се включат.

Презокеански поздрави.
Виж целия пост
# 47
Пратих за Ади СМС-и. Пуснах на стената си в друг форум призив за дарения и линк към клипчето.

Занда, страхотна си   bouquet

Ина, не си просеща, а прекрасна майка. И детето ти е прекрасно. И твоята майка.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 48
След тези разяснения изпратих и аз моята помощ за лечението на момичето. От все сърце й пожелавам да преодолее болестта и да сбъдне мечтите си! Hug
Виж целия пост
# 49
Имам няколко въпроса, тъй като част от кампанията Ви ме смущава и възпира да си дам СМСа. Уточнявам - минали сме през всички равнища на системата заради майка ми, която за съжаление почина преди две години от рак.

1. Защо документите на Ади са от ортопедията, а няма от заведение, което да се занимава с раково болни?

2. Защо на документа стоят две имена, а печатът е на трети човек?

http://spravedlivostbg.com/pics/page3/epikriza2.jpg

3. Защо в долния документ няма подпис и печат? Това не прави ли диагнозата невалидна, при условие, че никой не се подписва под нея?

УНИВЕРСИТЕТСКА СПЕЦИАЛИЗИРАНА БОЛНИЦА ЗА АКТИВНО ЛЕЧЕНИЕ ПО ОРТОПЕДИЯ
"ПРОФ. БОЙЧО БОЙЧЕВ"

http://spravedlivostbg.com/pages/page3/helpadi.html


4. Защо кампанията е на английски език? Защо в нея не се моли за помощ за конкретен човек, а се говори с някакви общи фрази от типа: "Ти какво ще направиш ДНЕС"? Няма име, няма смиреност, има вменяване на обща отговорност.

5. Особено стряскащо ми дойде, че в клипа накрая се завършва с характерния протяжен тон на апарата, който известява за смърт. Аз като родител не мога да си представя, че бих допуснала и намек да се изгуби надеждата, вие може би не сте суеверен, ако сте правили клипа лично?

6. Помня чудесно през какво минахме с майка ми и колко не ни беше до външен вид. В този смисъл перфектният маникюр с ярко червените нокти мен лично ме смущава.


Имам и още въпроси, но на тези осоено много бих искала да получа отговор.







1. Ние не знаехме каква е диагнозата до внезапното влошаване на състоянието на Ади.
На въпроса могат да отговорят всички подписали се и нежелаещи да се подпишат навъпросните документи защото Ади беше прехвърлена от неврлози до ортопеди и всякъкви разни идиоти които на края решиха че спешно трябва да режат крака защото е късно.
Нека отговора бъде в този репортаж по нова телевизия - как наАди и беше отказана химиотерапия и беше държана на 38 градусова жега и въпреги тежкото здравословно състояние не беше приета никъде защото я трябвало специал на коимисиа която да излезе с разрешение да бъде приета.

http://novanews.bg/news/view/2012/07/10/32871/%D0%A2%D0%B5%D0%B6 … 0%BD%D0%B8%D0%B5/

2.3. Относно документацията ако се съмнявате в автетичноста е друг въпрос на който и ние ще си отговорим след като подадем жалба към Министерството за огромните пропуски.

4. относно кампанията има много хора които се включиха и не мога да отговоря от тяхно име, аз публикувах тук това с което е стартирано и в сайта на www.spravedlivostbg.com
А защо е на английски - защото искахме да достигнем до повече хора тук се опитвахме в началото и никой не се интересуваше а ние губехме време защото едва сега се активизираха много хора от цял свят с помощ за алтернативни лечения , специализирани болници.. и въпреки това ние избрахме поносима цена за лечение в болница за да не отежним събирането на парите като имаме  в предвид сложността на живота в Бг за всички хора.

5. не съм създател на клипа , но ако можех бих го направил по същия начин защото през останалото време никой нямаше да обърне внимание на Ади , а да не говорим колко много други има като Ади на които никой не обръща внимание. Хората са състрадателни когато видят бруталната истина ... а тя е тежка за понасяне тъка както на всяко болно момиче и момче като Ади. За сведение за пулса ще направите аналогия като разберете че много добри специалисти се отказват да лекуват Ади защото в вече 20 кг при ръст от 167 см -вие направете заключение дали пулса е сложен на място или е клиширано положение за да правокираме обществото с това клипче !

6. Ади е исключително чувстителен човек и шокирана от всичко случващо се дори и направата на клипчето защото тя живееше в друг свят без да знае че се е случило най-лошото. Ади не знаеше нищо до преди 1 седмица и половина. Тя не желаеше да й помага никой и да не се разгласява това защото не иска никой да я види в това състояние, което за нея е голямо поражение в психиката и. За маникюрите не ми се обсъжда просто дали е трябвало или не защото всеки може да предяви претенции защо е с кърпа или защо или защо... Ако обърнем внимание на това то логично не бихме обърнали внимание и на другите защото един екрасив друг грозен или ... всички трябва да бъдем хора!   
Виж целия пост
# 50
благодаря ти, blagovest78...
Виж целия пост
# 51
Имам и още един въпрос. От името на какъв потребителят blagovest78 се изказва в този случай?

Той оставя впечатлението, че е баща на момичето, но погледнете му първите публикации и ще видите, че през юни този потребител изобщо не говори за Ади и нейния проблем, а за някакъв дядо, после пък за жена с имотни измами:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=664182.msg22269176#msg22269176

Той НЕ Е бащата на момичето. Защо тогава говори от позицията на личен проблем? Кой е този човек и защо набира средства? Много лесно е да се каже, че тежко болно момиче е разкарвано по болниците без да е прието, но аз от опит знам, че при планиран прием и при преглед нищо подобно не се случва, особено ако се вдигне добър скандал. Разказът или е откровена лъжа или е нещо, което е недоизказано и половинчато.



Разбирам за бдителността Ви, но се оказва неоснователна.
Да не съм родител на Ади или близък роднина дори и не познавам Ади лично но не ми пречи да го направя за всеки защото ако обърнете внимание как съм се застъпал и за други хора които не познавам. Аз не търся лакираните нокти и дребните детайли които да ме изкрат от колковоза за това да помогна на човек. Ако вие бяхте толкова находчива в разследването си за това дали  е измама случая Ади, то вашите усилия биха ми помогнали в бъдеще да бъдем отбор за да помагаме на хората с реални стъпки, но аз съм убеден че ще се скриете в ежедневните си проблеми, ангажименти и оправдания защо да го правя, като никой няма да го направи за мен. Бъдете откровенна и отговорете пред хората които четът тук, а не на лични!

И смятате ли, че можем да излъжем цяла България с толкова жалки документи, а вече и кмета на Бургас, Цветан Цветанов ???
Знаете как обикновенния българин влиза за отрицателно време в затвора дори и за кражба !
Просто не се излагайте, а вложете усилието си в това което аз полагам всекидневно, като помагате на хората с конкретна помощ зашото от тук прочетените коментари всички пишат че вече са изпратили смс или са внесли сума в дарителската сметка а вие какво направихте  ?!
Виж целия пост
# 52
Благодаря за разясненията Ви. С това трябваше да започнете, а не с писъци в червено. Умереният тон винаги информира значително по-добре, отколкото емоционалните изблици.

Аз съм достатъчно публичен човек, можете да видите коя съм и с какво се занимавам в подписа ми. Нападките Ви са ненужни, защото аз не съм срещу кампанията, а срещу това някой да заблуждава съфорумките. Вие сте "млад" във форума и не знаете какво се е случвало през годините, затова реагирате със справедливо неудовлетворение. Аз самата съм инициатор и участник в не една кампания, проведена тук и не, няма да се скрия, а ще помагам винаги с всеки ресурс който имам на нуждаещите се, както съм го правила и досега.

Имайте предвид, че хората тук са много състрадателни, но не са глупави и задават въпроси, защото тези въпроси са нужни. Вярвам, че и Вие не се отнасяте безкритично към всяка информация, която идва до Вас.
Виж целия пост
# 53



Благодаря за разясненията Ви. С това трябваше да започнете, а не с писъци в червено. Умереният тон винаги информира значително по-добре, отколкото емоционалните изблици.

Аз съм достатъчно публичен човек, можете да видите коя съм и с какво се занимавам в подписа ми. Нападките Ви са ненужни, защото аз не съм срещу кампанията, а срещу това някой да заблуждава съфорумките. Вие сте "млад" във форума и не знаете какво се е случвало през годините, затова реагирате със справедливо неудовлетворение. Аз самата съм инициатор и участник в не една кампания, проведена тук и не, няма да се скрия, а ще помагам винаги с всеки ресурс който имам на нуждаещите се, както съм го правила и досега.

Имайте предвид, че хората тук са много състрадателни, но не са глупави и задават въпроси, защото тези въпроси са нужни. Вярвам, че и Вие не се отнасяте безкритично към всяка информация, която идва до Вас.



Не ме вълнува мнението ви, вие сте опитали да опорочите зова за помощ тук - потърсихте ли мен или родителите на Ади ?
Знаете ли публикуването ми тук в червено си беше не за червено а за голям шрифт защото поставиха на Ади твъде бърза и се надявам да е грешна диагноза. Определено ще има изненади когато бъде приета в Германия и всички профеори, доценти в милата ми родина ще се окаже че са невежи и некомпететни за пореден път и отново без наказателна отговорност защото те убиват.
Знаете ли че в стаятя на Ади при извършената химиотерапия имаше друго момиче с отрязан крак, но вече с засейки което е очаквало спасение или внимание от хората. За нея вече е късно защото въпросните господа там където не се разписват, то разписват смъртните присъди на малдото поколение с лека ръка !

И още нещо да допълня когато стартирах инициатива да помогна на това семейство и Ади тук или в други форуми не ме подкрепиха и за 8 дни Ади събра едва скромните 1200 лв. А след стартиране на клипчето за 2 дни в смс кампания бъха събрани 60 000 лв. - бруталната истина е тежка.

http://dmsbg.com/index.php?page=3&item=254&p=0   
Виж целия пост
# 54
blagovest78  няма нужда да нападате, никой не се е опитал да опорочи каузата.
Не е само Zanda Ksurik, която си задаваше въпроси.Не виждам нищо лошо в това, когато има неясноти да се попита и да бъде обяснено, не мисля, че ви коства нещо.Все пак искате нашата помощ, имаме това право, не мислите ли?!
Няма за какво да се обиждате.
Виж целия пост
# 55
Всъщност добре беше когато си мълчахте, тогава просто си пускахме СМСите...

Както и да е, надявам се отсега нататък просто да информирате за състоянието на детето.
Виж целия пост
# 56
blagovest78, когато пускате зов за помощ трябва да бъдете готов  да отговаряте на въпроси. С тези изблици си правите лоша услуга. Заделяме част от личните си средства, за да помогнем на момичето, а нямаме право да питаме къде, как и защо отиват парите ни ли?  Нямаме право да се интересуваме от случая?

Както и да е. Успех на момичето, дано  се излекува  Praynig
Виж целия пост
# 57
blagovest78, когато пускате зов за помощ трябва да бъдете готов  да отговаряте на въпроси. С тези изблици си правите лоша услуга. Заделяме част от личните си средства, за да помогнем на момичето, а нямаме право да питаме къде, как и защо отиват парите ни ли?  Нямаме право да се интересуваме от случая?

Както и да е. Успех на момичето, дано  се излекува  Praynig

Възмутен съм че в няколко коментара е написано и е акцентирано че е измама, подписи,лъжи, маникюри и подобни без някой да е потърсил информация.  За съжаление аз се отказах да влизам тук защото никой не объррна внимание няколко дена. Останах с впечетление че това е просто пореден зов за помощ който ще бъде отминат. Благодаря на другите участници от форума, които са поставили допълнението инфо тук. Благодаря на всички, които не поставиха под съмнение проблема на Ади защото без помоща им Ади е загубена.
Радваме се че както описват медиите - това е прецедент да се организират толкова много хора в подкрепа на болен човек. Нещо което в повечето случаи се игнорира и има много други които са болни , но остават незабелязани. Дано това е положило първи стъпки в настройка на обществото да се обединява в такива каузи защото сега и управляващите започнаха да търсят как да помогнат. Извинявам се за емоционалните си коментари на засегнатите но не очаквах толкова критичен коментар . Извинявам се още веднъж на Zanda Ksurik и всички които съм правокирал с възмущението си.
Виж целия пост
# 58
blagowest78,не се извинявай.Зад маската на загрижеността  и достоверността на тази трагедия и аз долових един непонятен за мен тон,една мисъл за опорочаване на усилията,една идея за доказване на недоказуемото.Събуждане на съмнението е като капката вода върху скалата-бавно и безвъзвратно руши всичко.За радост,това не се случи.И аз си мисля,че хората проумяха това.А ако тези,които се съмняваха,бяха направили елементарни усилия да проверят,веднага биха разбрали и тогава нямаше да има необходимост от обяснения и извинения.
Независимо позициите,подписите и аватарите,промяната в съзнанието на хората е най-дългият процес.Но дори самото осъзнаване и признание на грешката е път към самоусъвършенстването.

Дано не е късно,дано!Пожелавам успех!


Но ако са верни думите на професора за килограмите  на момичето и състоянието му,трябва много да се бърза, много,за да понесе лечението.
Виж целия пост
# 59
Аз познавам лично Ади и нейния случай от медицинска гледна точка. Мога да потвърдя, че поставената информация е вярна. Знам, че в БГ за тази диагноза и локализация на тумора лечението е радикално- ампутация. Туморът е ювенилен и изключително агресивен. Клиниката в Израел е на високо ниво, прилагат алтернативни методи, с които не съм запозната. Доколко имат ефект не мога да кажа.
Сигурна съм, че кампанията се прави с благородна цел, защото тези хора имат надежда, дори и да е една малка искрица. В последните месеци момичето мина през нечовешка болка и страдание. Денонощна. Изразходвани са кофи с лекарства. Родителите са съсипани и объркани.
Има ли шанс момичето или не, не съм аз човекът, който може да каже. Кампанията е благотворителна и всеки сам може да реши дали да помогне или не, дори и да има 1% надежда.

И на мен са ми странни нещата.Защо пише ,че не е празнувала бала си,като има снимки във фейсбук
,които приличат на точно такъв празник  http://www.facebook.com/media/set/?set=a.425167624184854.104559. … 610139&type=3
Аз лично вярвам ,че това е истина,но се чудя дали някой не се опитва да извлече ползи от нещастието на детето?Да я кара да позира нелепо с тези табели на английски,да  се пише ,че не била на бала си,а  да има снимки от такъв,да се твърди ,че е болна от две години,а на снимките от бала да показва  добро състояние .Ами аз не съм наясно ,но виждам просто снимка от двадесет и някой си месец май-където детето изглежда щастливо и спокойно ,а после  само месец след това-тази снимка http://85.14.28.175/teenproblem/teenproblem/files/articles/576x3 … 26a73f1ba51df.jpg
Явно някой или се престарава за да помогне/за което се надявам/или...нямам обяснение..

Къде по- точно прочете, че Аделина не е била на бала си? http://www.adelinakodjabasheva.com/?page_id=8
Виж целия пост
# 60
Бог да им помага!!! Praynig Praynig Praynig А те да бързат, защото времето е от решаващо значение. И най-важното е Ади да не се предава нито за секунда!!!! Успех Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 61
Сега сме на почивка в Павел баня и днес на басейна видях,че има плакат на Ади с урна....Браво!Радвам се,че навсякъде започват да се задействат нещата! Hug
Виж целия пост
# 62
http://burgas.dir.bg/news.php?id=11633208
Късмет мило момиче Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 63
Може ли да се пращат смс-и от чужбина? С друго не мога да помогна,но поне с един или няколко смс-а мога. Пожелавам късмет на момичето и Бог да я пази! Hug
Виж целия пост
# 64
blagovest78, арогантният тон на изказванията Ви прави изключително лошо впечатление. Обръщате се към нас със своята тема, очаквате някаква своевременна реакция, но не сте готов да се отзовете по адекватен начин, когато от Вас биват търсени някакви разяснения. Заемате нападателни позиции без нужда. Овладейте се, това е общо-достъпно пространство и не е в реда на нещата да съдите хората за поведението им, дори и да го намирате за неуместно. Казвам Ви всички това, защото с агресивността си правите лоша услуга на Ади и семейството ѝ (както между другото беше отбелязано и от други потребители).

Следя случая, следя и темата, въпреки че не съм се включвала досега в нея. Надявам се с цялото си сърце на положителна развръзка.
Виж целия пост
# 65
Парите са събрани. Това е прекрасно! Hug

Защо ГЕРБ дава 100 хил. за един, а не ги дава за друг? newsm78
Виж целия пост
# 66
Не знам какво става с избора на клиника? В началото имаше твърда оферта от 100 000 евро с гаранция за спасяване на крака и живота й. Сега има за 150 000 евро -депозит за 9-12 месеца лечение, имало и за 240 000 евро, но се отказали заради ниското ѝ тегло... Някой знае ли всъщност колко са нужните пари реално, макар че доколкото разбирам не се знае, защото няма избрана клиника, а не трябва ли спешно да се намери такава, нали наистина е въпрос на време всичко?
Виж целия пост
# 67
Парите са събрани. Това е прекрасно! Hug

Защо ГЕРБ дава 100 хил. за един, а не ги дава за друг? newsm78
Айдеееее..пак се почна.
Защо ти ще вечеряш пиле с картофи, а аз таратор?
Защо ти живееш в къща - 300 квадрата, а аз в 90 квадрата апартамент?

Моля ви се , спрете се с тия глупости. На който и да ги дадат, ще се намери някой който да каже "А защо не на друг?" .

И ако толкова те интересува, ще ти кажа защо ще ги дадат на Аделина - Защото това е най-мащабната по рода си инициатива за болно дете, правена до сега. Погледни си фейсбука, погледни сайтове, погледни телевизора - лика на момичето изскача навсякъде.
А за ГЕРБ наближават тежки дни и избори - защо да не си излъскат имиджа, като подкрепят тази известна кампания?
Виж целия пост
# 68
Не знам какво става с избора на клиника? В началото имаше твърда оферта от 100 000 евро с гаранция за спасяване на крака и живота й. Сега има за 150 000 евро -депозит за 9-12 месеца лечение, имало и за 240 000 евро, но се отказали заради ниското ѝ тегло... Някой знае ли всъщност колко са нужните пари реално, макар че доколкото разбирам не се знае, защото няма избрана клиника, а не трябва ли спешно да се намери такава, нали наистина е въпрос на време всичко?
Събирането започна с  оферта за 48 000 евро.После отиде  на  100 000. Сега  е  150000 евро ,но не е достатъчна  сумата.Това е  сумата с  която започва лечението.
Аз  не  знам,какво  точно  се  случва но цялата работа ,започва да прилича на  масова  истерия.
С риск да  ме оплюете здраво,много са  ми  мътна историята и да ,съмняват  ме някои неща....
Много промени, за  много  кратко  време с тези оферти.
С  риск да  не ме   обявят  за ангел а  за  демон,ще  се въздържа от втори превод докато не видя конкретни,точни,ясни действия.
Пак продължавам да се питам,как е възможно да се  рискува до последно живота на  някого,за да  няма отрязан крак?По-добре мъртва,отколкото  без  крак  ли?
По -малката  ми сестра,живя в много тежко здравословно състояние ,в болки и мъки толкова години,.
В този  случай,м и  се вижда наистина  безсмислено да умреш  заради  единият  ти крак  на 19.
Ще ме прощавате,ама  това  ми е мнението.Не бих  рискувала живота на  детето ми,нито  ще  го оставя на  ръба на  живота и смъртта .
На нападки и  обвинения за ''опорочаване''  на  каузата,няма  да  отговарям.
Виж целия пост
# 69
София. Орлин Павлов, Лора Караджова и Поли Генова са само част от добрите сърца, които ще станат ангели за 19-годишната Аделина Коджабашева от Бургас. Момичето страда от тежко заболяване и в нейна подкрепа музикантите ще излязат на лятната сцена на НДК утре от 21 часа. Заедно с тях ще бъдат и Ангел и Мойсеи, Тони, AV, Лео и Играта, Весела Бонева, Кристо, Young BB Young.

Социалната мрежа отдавна пое инициативата за подкрепа на болната от тумор на костта Ади. Освен призовавайки хората да пускат есемеси, много участници дават и по-нестандартни идеи за изпращането на Ади в немска клиника, където лечението струва 100 000 евро. Някои дори са готови да дадат предмети на търг. Автор на стихосбирка предложи във Фейсбук да включи в книгата си портрет на човека, участвал в кампанията с най-много средства. В Бургас ангели станаха и ученици, които събираха по улиците средства за лечението. Израелските лекари, дошли заради пострадалите в атентата на летище Бургас, също предложиха помощта си в тяхна клиника. Родителите на болното момиче пеодпочитат да я изпратят в Германия, тъй като там шансовете за лечение са по-добри.

Всеки, който иска да помогне, може да изпрати sms с текст DMS ADI на номер 17 777 на стойност 1,20 лв. с ДДС или да внесе по-голяма сума в следните банкови сметки:
Виж целия пост
# 70
Парите са събрани. Това е прекрасно! Hug

Защо ГЕРБ дава 100 хил. за един, а не ги дава за друг? newsm78
Айдеееее..пак се почна.
Защо ти ще вечеряш пиле с картофи, а аз таратор?
Защо ти живееш в къща - 300 квадрата, а аз в 90 квадрата апартамент?

Моля ви се , спрете се с тия глупости. На който и да ги дадат, ще се намери някой който да каже "А защо не на друг?" .

И ако толкова те интересува, ще ти кажа защо ще ги дадат на Аделина - Защото това е най-мащабната по рода си инициатива за болно дете, правена до сега. Погледни си фейсбука, погледни сайтове, погледни телевизора - лика на момичето изскача навсякъде.
А за ГЕРБ наближават тежки дни и избори - защо да не си излъскат имиджа, като подкрепят тази известна кампания?


За съжаление, въпроса на  In Bloom ♥ си е много точен и важен.  А ти го наричаш глупост... Ако ти си нуждаещата се ще видиш, че никак не е глупост. Толкова много болни хора има, на които никой не помага.
Радвам се, че тези пари са отпуснати за момичето, не вярвам, че има някой, който не се радва.
Пари за болните трябва да се отпускат, въпроса е, че това се прави много рядко и то само, за да бъде излъскан нечий имидж, както ти се изрази.
Хората, за които не успяват да се направят такива кампании, по една или друга причина,  не заслужават помощ ли? Напротив.

"Защо ти ще вечеряш пиле с картофи, а аз таратор?"
Ако държавата на теб ти даде таратор, а на мен пиле с картофи, няма да е много честно май.


Може би  тези въпроси трябва да се разискват в друга тема.  






Искрено се надявам момичето да се излекува. Четох във Фейсбук, че вече е събрана  цялата сума. Дано замине колкото се може по-скоро и не се губи повече време  Praynig


Виж целия пост
# 71
Не знам какво става с избора на клиника? В началото имаше твърда оферта от 100 000 евро с гаранция за спасяване на крака и живота й. Сега има за 150 000 евро -депозит за 9-12 месеца лечение, имало и за 240 000 евро, но се отказали заради ниското ѝ тегло... Някой знае ли всъщност колко са нужните пари реално, макар че доколкото разбирам не се знае, защото няма избрана клиника, а не трябва ли спешно да се намери такава, нали наистина е въпрос на време всичко?
Събирането започна с  оферта за 48 000 евро.После отиде  на  100 000. Сега  е  150000 евро ,но не е достатъчна  сумата.Това е  сумата с  която започва лечението.
Аз  не  знам,какво  точно  се  случва но цялата работа ,започва да прилича на  масова  истерия.
С риск да  ме оплюете здраво,много са  ми  мътна историята и да ,съмняват  ме някои неща....
Много промени, за  много  кратко  време с тези оферти.
С  риск да  не ме   обявят  за ангел а  за  демон,ще  се въздържа от втори превод докато не видя конкретни,точни,ясни действия.
Пак продължавам да се питам,как е възможно да се  рискува до последно живота на  някого,за да  няма отрязан крак?По-добре мъртва,отколкото  без  крак  ли?
По -малката  ми сестра,живя в много тежко здравословно състояние ,в болки и мъки толкова години,.
В този  случай,м и  се вижда наистина  безсмислено да умреш  заради  единият  ти крак  на 19.
Ще ме прощавате,ама  това  ми е мнението.Не бих  рискувала живота на  детето ми,нито  ще  го оставя на  ръба на  живота и смъртта .
На нападки и  обвинения за ''опорочаване''  на  каузата,няма  да  отговарям.


Мерси за отговора  Peace Истината е, че аз не мога да разбера какво се случва реално, защо са тези постоянни промени, уж няма никакво време, а сега не се прави така важният избор за клиника - както каза, ако наистина е толкова страшна историята и няма време, то по-добре без крак, но жива, защо се бавят? Не поставям под съмнение, че има болно дете, което има нужда от помощ, просто ми става много объркана историята, мислех че има клиника с ясна оферта, сега става ясно, че парите са събрани, ама не точно, клиника има, ама не точно, с оферта, ама не точна  Rolling Eyes Обърках се наистина, а и аз като теб чакам конкретна оферта от конкретна клиника, за сега не мога да преведа още пари, защото не съм сигурна има ли нужда - не мога да давам за някой, за който парите са събрани, а да лиша друг нуждаещ се, колкото и малко да са те.
Виж целия пост
# 72
https://www.youtube.com/watch?v=mYkIP-tvZAc&feature=player_embedded#!
Виж целия пост
# 73
Дано се пребори!
Виж целия пост
# 74
Боже  Praynig дай разум на хората от които зависи това дете да живее.
Цялата история ме изнервя и кара да си мисля лоши неща.
Каква е идеята ? Сумата да стигне 200  000 ? И за какво ще се използва в един момент ?
Няма човек който да не е преживял историята с рака,няма семейство което да не е загубило близък от рак,знаем за какво става дума.
Видно е,че пари постъпват,досега това дете трябваше да се лекува вече.
На ясно ли сте,че в даден момент и 1 000 000 да има,това дете няма шанс да оцелее.
Боже, Praynigдай разум на хората от които зависи това дете да живее  Praynig
Виж целия пост
# 75
Много се радвам за новината, че парите се събрани! Дано Ади за оздравее !
Обаче едно не разбирам, защо продължават призивите за събиране на средства - например във ФБ? Попитах и там, но почти ми се скараха ...
Виж целия пост
# 76
И аз не разбирам.Няма никаква информация за лечението, а призивите за още средства продължават.Както и предстоят още благотворителни концерти.
Какво чакат, защото Ади не заминава за клиниката, която избраха?!
Виж целия пост
# 77
Парите се събраха преди 2 дни, едва ли толкова мигновено могат да тръгнат.
Събират се още средства, защото това най-вероятно не е крайната цена.
http://www.adelinakodjabasheva.com/?page_id=8
Виж целия пост
# 78
Да, лошото е, че крайната сума непрекъснато се променя...
Виж целия пост
# 79
Защо Булбанк прибират по 3 лв. такса за вноска на каса в тяхната банка по дарителската сметка на Ади, някой има ли представа? Мислех, че дарителските сметки са освободени от такси?
Виж целия пост
# 80
Какво става с Ади?
Виж целия пост
# 81
"Приятели, Ади е вече на последен етап от химеотерапиите в България. В момента се договарят условията за заминаването й на лечение извън страната.Ще е нужно и малко време за укрепване на организма й, преди да може да лети със самолет.

Засега разполагаме със сума за депозит на лечението на Ади и предполагаеми разходи през периода. Но никакви гаранции няма дали сумата ще остане същата в последствие. Ще ви държим в течение на случващото се."


Това пише в официалната страница във Фейсбук.
Събирането на пари продължава. Довечера и утре - благотворителни концерти в Бургас.

Скрит текст:
Виж целия пост
# 82
Мерси!
Виж целия пост
# 83
Аделина е много слаба и не може да лети. Това е и причината повечето клиники да оттеглят офертите си, а новите предложения са на все по-висока цена....... Това е тъжната истина. Sad
Виж целия пост
# 84
И какво решение ще вземат родителите й?
Виж целия пост
# 85
Аделина е много слаба и не може да лети. Това е и причината повечето клиники да оттеглят офертите си, а новите предложения са на все по-висока цена....... Това е тъжната истина. Sad

Дано съдбата се смили над момичето и вразуми родителите..ако все още оздравяването с ампутация е опция.
Виж целия пост
# 86
Хора в много по-тежко състояние са били транспортирани до клиники в други държави. Какво чакат, да отслабне още и да почине ли?
Виж целия пост
# 87
Абе тези хора наред ли са? (родителите на Ади)
И аз имам 2 дъщери и не бих се поколебала дори за миг да направя всичко за да спася живота им.
Съжалявам много, ама наистина вече се ядосвам на тях.Просто думи нямам.И ако толкова много институции не се бяха включили в кампанията, сега отново щях да си мисля, има нещо гнило.
Виж целия пост
# 88
Абе тези хора наред ли са? (родителите на Ади)
И аз имам 2 дъщери и не бих се поколебала дори за миг да направя всичко за да спася живота им.
Съжалявам много, ама наистина вече се ядосвам на тях.Просто думи нямам.И ако толкова много институции не се бяха включили в кампанията, сега отново щях да си мисля, има нещо гнило.
Постоянно търсят нови оферти, до като ги търсят момичето се влошава, новите оферти пък са по-скъпи, шансовете на Ади пък намаляват..
Изобщо не разбирам какво става.
Виж целия пост
# 89
Аз до колкото разбрах Ади скоро е завършила последният курс химиотерапия.
Преди часове на страницата и във Фейсук писаха:
"Приятели на Ади, Ангели. Текат финални експертизи от немските специалисти относно състоянието на Ади. Съвсем скоро се надяваме да няма усложнения и тя да бъде приета в немската болница за лечение.
Ще продължаваме да ви държим в течение"


Наистина и на мен ми се струва, че нещата много се бавят и че май не може да се вземе решение, но не ми се иска да вярвам, че е така.
Виж целия пост
# 90
От страницата във ФБ:
"Привет Ангели, имаме огромното удоволствие да ви съобщим страхотна новина – Ади заминава утре (03.08) в 04:55ч. сутринта! Тя и семейството ѝ излитат към Щутгарт, където ги очакват в клиниката.

С изключителната подкрепа на Bulgaria Air, които поеха разноските на семейството. На Ади обаче ѝ трябва помощ на място. Ако си българин в Щутгарт или имаш познат, посрещни Ади и семейството ѝ на летището и...им помогни на място.

Това чудо нямаше да бъде възможно без вашата подкрепа, за което ви благодарим от все сърце. Ади ще успее, тя вече е победител, защото има вас – нейните ангели.
Нека ѝ пожелаем успешно лечение и бързо възстановяване. Разбира се, нямаме търпение да я видим отново на крака, щастлива и усмихната.
На добър час, Ади!"



На добър час Ади!
Виж целия пост
# 91
Ох, дано цялата тази добра воля и мисъл се увенчаят с желания край! Стискам палци навсякъде!
Виж целия пост
# 92
През нощта Ади замина за Щутгарт с родителите си. Сега вече чакаме резултати от клиниката там. Решили са, че вече е стабилна физически, затова заминаха още в същия ден, след като им се обадиха от Щутгарт, че ги чакат! За тези, които винят родителите, че се бавят, не става така - за която и болница да става дума, чакаш да те извикат! Не могат просто да решат и да отидат. Те самите вече бяха крайно изнервени от това забавяне, въпреки събраната сума! Сега остава само да се молим и да чакаме!
Виж целия пост
# 93
Браво!Страхотна новина!Дано всичко е наред! fingerscrossed
Виж целия пост
# 94
Purvo iskam da se izvinq 4e pi6a na latinica no prosto nqmam bg na klaviturata. Mn me trogna istoriqta na Adi ne q poznavam no iskam da i pojelaq sled zavru6taneto si v Bulgariq da e mn mn po dobre ... Nie nemojem da si predstavim kakvo i e na neq i na rodetelite i koito q obi4at bezumno mnogo i pravqt vs za da suberat tkava golqma suma pari neka vs koito imame surca da pomognem na tova momi4e da se opravi da si vurne nadejdata neka go napravim bulgiri sme neka si pomagame .. nikoi ne e zastrahovan ot takiva stra6ni bolesti no vsi4ki mojem da pomognem za preodolqvaneto pone s 1 sms .Isinata e 4e neinata istoriq trogna mn hora i az dosega ne sum vijdala takava kampaniq dori pesen v vbox7 4uh 4iito  tekst e prekrasen. tova momi4e e mlado i sum sigurna 4e moje da se spravi s bolsta neka vs pusnem smsi ili dari kioto kolkoto moje parite horata mogat da si vurnat no 4oveshkiq jivot nikoi nemoje da vurne nqma ni6to po vajno ot tova Adi ti si silno momi4e 6te se spravi6 dori da ne te poznavam iskam da ti prata celuvki i poelanie za burzo ozdravqvane.USPEH
Виж целия пост
# 95
За тези, които винят родителите, че се бавят, не става така - за която и болница да става дума, чакаш да те извикат! Не могат просто да решат и да отидат.
Само хора, които не са се сблъскали с подобен ужас, не могат да разберат, че болните не могат да си летят насам- натам, когато преценят. Пуснала съм благотворителна тема за Димитър Божанов, никакви реакции няма в нея и затова разбирам агресивния подход в кампанията за Ади. Когато човек е притиснат, всякакви средства са позволени. Митко в момента чака скъпата ни държава да преведе парите на клиниката в Германия. Но това не се  случва. А процедурата е следната - оферта, събиране ( отпускане ) на сумата, превеждане по сметката на клиниката и тогава клиниката казва кога ще те приемат. През цялото това време постоянно се кореспондира между лекуващите лекари тук и тези в чужбина. Следи се състоянието на болния, пращат се изследвания. А както знаете, при раково болните състоянието не е перманентно, то се променя с всеки изминал ден, съответно и лечението се променя, за да е адекватно на състоянието. Също знаете, че сумите не са никак малки и не се събират за ден. А всеки ден е важен при това заболяване. Питате защо има неточности, защо трети хора пускат призив, защо не е организирана кампанията. Понеже времето е враг на тези хора, понеже трябва да се реагира бързо, а бързата реакция предполага не толкова добра организация. А трети хора призовават, понеже са решили да помогнат на някого. Пожелавам на Ади успех в борбата, а на родителите кураж! И се надявам и за Митко да се появят повече ангели.
Виж целия пост
# 96
Танч,

Разбира се, че си права. Човек в подобна ситуация няма как да реагира адекватно и да предполага как дадено нещо звучи отстрани.

Тук няма човек, който да не желае най-доброто за Ади и всички болни от рак и други болести хора. Все пак от тази история трябва да извадим поука. Да има някакъв стандарт, регулация, правила, по които да се провеждат подобен род кампании.

Кампанията на Ади тръгна твърде смущаващо. Беше и продължава да е пълна с неясноти. Когато се търси помощ, състрадание, пари от обществото, трябва да имаш ясното съзнание, че подлежиш на постоянен контрол от него, тъй като съпричастността предполага и участие.

Според мен това трябва да се уреди със закон - например каква информация следва да се изнася и в какъв вид; да има човек, който постоянно да отговаря на въпросите на хората и който е готов да приведе доказателства, че кампанията не е измама; да има представители на властта, които следят нещата - полиция, данъчните. Постоянно да се представят публично финансови отчети. Ако всичко е неуспешно и пациентът за беда почине, да се знае какво става с остатъка от събраните пари и той задължително да бъде дарен до последния лев също за болен. Помните какво стана в случая с Мануела Горсова. И досега няма регулация за даренията.

В критична ситуация е добре да се реагира прагматично и с хладен ум, за да може да се подсигури всичко навреме, без излишни емоции, щадящо болния човек. Затова не е добре да се "затваря устата" на хората, които проявяват съмнение или дори критикуват кампанията, а да се вземат под внимание всички грешки и да се натискат политиците да си свършат най-накрая работата (пример - абсурдната такса от 3 лв. за дарение).
Виж целия пост
# 97
Zanda Ksurik,никакъв шанс няма хората към които са насочени думите да те разберат.
Аз лично вече се отказах да споря,да обяснявам,да моля да погледнат и от друга страна.
Да видят,че решаването на проблема е друг,а не да се нападат хората които така или иначе помагат.
Виж целия пост
# 98
Zanda, разбирам те, то и коментарът ми не е насочен лично към теб, а като цяло, за да обясня на хората, които не са се сблъсквали с подобен род гадости, че нещата не са толкова лесни със заминаването и въпросът не опира само до успешното събиране на сумата.
Хората  действат хаотично в подобен род кампании, понеже обикновено са много близки на болния и са емоционално натоварени с проблема му. На мен лично никога досега не ми се е налагало да правя подобна кампания, или да пускам тема с молба за помощ. Ами ето, че ми се наложи. Дори не знаех какъв точно е реда, просто написах, каквото сметнах за необходимо. От там нататък дали ще даде резултат не зная. Същото е и с останалите хора, които молят за помощ. Чужди хора не се впускат толкова често в подобен род дейности.
джоджо, ако говориш за мен, грешиш. Разбирам много добре, както и  даряващите, би трябвало да разбират, че цялата процедура е много тромава и зависеща от много документи, подписи, разрешителни и т.н. Грозно е да се обвиняват родителите, че едва ли не искат да си умъртвят детето и затова не тръгват за Германия. Несериозно е и показва непознаване на всичката бюрокрация, през която трябва да се премине, преди болните да бъдат повикани за лечение в чужбина.
Виж целия пост
# 99
За съжаление не познавам човек който не се е сблъсквал с това.
Решението не е в кампаниите,в обидите и нападките един към друг.
Друго колело трябва да задвижим.
Виж целия пост
# 100
На вниманието на всички, които подкрепиха и бяха съпричастни с Ади..
Преди 2 дни приключи кампанията за набиране на средства за лечението на Ади чрез SMS съобщения.

Дарителският номер е прекратен и не е необходимо да изпращате повече съобщения към него.

Искаме горещо да ви благодарим за цялата подкрепа до момента и да обявим, че вече са събрани 281 400 евро за Ади. Надяваме се тази сума да е достатъчна за лечението й, макар че всичко е в
самото начало и все още не е ясно.

Ако част от събраната сума остане неизразходвана, тя ще бъде разпределена по сметките на други нуждаещи се. Може би общите ни усилия ще успеят да помогнат не само на Ади, но и на други борещи се за живот хора.

Благодарим отново на всички и се извиняваме на хората които възприеха мнително кампанията поради хаотичността настъпила поради бързия темп на всекидневно развитие по влошаващото се състояние на Ади, бюрократичността и нежеланието на много хора да издадът навременно документи доказващи диагнозата за да бъде лекувана,отказа за лечение и ред други моменти и проблеми които обществото не успя да научи...

В случай че бъде възобновена кампанията ще бъде обявено отново в интернет сайтовете:

http://www.adelinakodjabasheva.com/

http://spravedlivostbg.com/pages/page3/helpadi.html
Виж целия пост
# 101
От официалната страница.


Скъпи Приятели, имаме новини от клиниката в Германия. Въпреки всичките усилия на специалистите да спестят интервенцията, състоянието на Ади е било необратимо и това е наложило крайната мярка. Преди няколко дни левият ѝ крак бе ампутиран под
коляното. В момента тя се възстановява от шока и е по-добре в сравнение с първите няколко часа след операцията. Предстоят няколко химиотерапии и търсене на най-добрата и качествена протеза.

Ангели, това е най-тежкият момент за Ади. Едва ли знаем какво преживява тя. Вие направихте много, направихте невъзможното, но искаме още нещо от всички вас. Продължавайте да подкрепяте и да се молите за Ади. Сега тя е по-нужна от всякога.
Защото е истинска!
Благодарим ви.

Виж целия пост
# 102
Няма да коментирам.........
Само се моля ............
Виж целия пост
# 103
Охххх....Сега най-важното е да се пребори, за да не се връща рака никога вече.....дано да не са закъснели докторите, дано, дано Praynig  Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 104
Много съжалявам, че се е стигнало до ампутация, но да се надяваме, че е за добро! Прегръдки за Ади, да се бори и да не се отчайва! Hug
Виж целия пост
# 105
  Praynig
Виж целия пост
# 106
Няма да коментирам.........
Само се моля ............

И аз.  Cry
Виж целия пост
# 107
Какво става с Ади?Как се адаптира след операцията?
Виж целия пост
# 108
Някой има ли представа какво се случва с Ади? Толкова масирана кампания, а сега пълно мълчание както в страницата във фейсбук, така и във всички теми пускани с молба за помощ.
Виж целия пост
# 109
Някой има ли представа какво се случва с Ади? Толкова масирана кампания, а сега пълно мълчание както в страницата във фейсбук, така и във всички теми пускани с молба за помощ.

Ади успя благодарение на вас, като се върна сред нас.
Има изготвен план за лечение 10 години на всеки 3 месеца трябва да ходи на контролни прегледи в Германия. На Ади и предстои да си вземе матурата, която пропусна за да завърши средното си образование.

В бъдеще предстоят кандидат студентски изпити и след взимането им Ади есента ще бъде студентка и отново сред нас.


Част от събраните пари 80 000 евро бяха дарени на друго момче Венелин Иванов на 21 години, от Плевен, което също се нуждаеше от живото спасяваща операция - страдащо от сарком на Юинг (тумор на костите).
Момчето успя да събере нужните пари благодарение на Ади и всички, които и помогнаха.
Операцията на Вени в Германия мина успешно. Но според направените там изследвания Вени все още имал разсейки на тумора и се наложило да продължи с химиотерапия или лъчетерапия.
За съжаление на 1.11.2013 Г. СЛЕД ГОЛЯМА БОРБА ЗА ЖИВОТА Вени вече не е сред нас.

За това БЛАГОДАРЯ на всички, които запазиха Ади. Не спирайте да бъдете добри, дори и да губите битки!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия