ЗОНАТА и ние - 10 Тема

  • 66 818
  • 747
# 450
Тенкс Лени   bouquet
Виж целия пост
# 451
Добро утро момичета, влизам само да споделя че въпреки нарушенията ми всяка вечер( бях споделила че цял ден съм зонова а вечер не съм свалила след 2 седмици 1.5 кг " Party) супер Simple Smileи се чуствам страхотно, зоната е наистина готино място за пребиваване  Crazy
Lenny pid как ги правиш сметките и аз да се науча?
Виж целия пост
# 452
Браво , poliville ,радвам се че виждаш резултати. Много е важно човек да разбере,че на седмица повече от половин килограм не се сваля и да е търпелив .Трябва да се абстрахираме от "магическите диети" ,които свалят и мускулна маса и водата от тялото .В Зоната се сваля от мазнини и дори понякога може да няма движение на кантара ,но на сантиметри - да Wink
Успех желая и воля все пак  Hug
Аз пак влизам в ритъм - взех и да тренирам както преди - вчера само час и половина  Sunglasses
Не съм се престрашила още да се метна на кантара,защото напоследък се бях поотпуснала ,но другата седмица като карам все така ,ще ви кажа как е при мен   bouquet
Виж целия пост
# 453
Здравейте, всички  Hug
Имам една чуденка  Thinking - от 28 гр сурово месо колко ли грама готвено или печено се получават. Защото на работа си хапвам в повечето случаи готвено месо с някакви зеленчуци и се старая уж да е по метода на дланта, но нещо не ми се получават нещата, както на мен ми се искат. Ако някоя от вас е засичала, моля да сподели  Praynig
По темата за пестото мога да кажа нещо подобно, но което няма нищо общо с пестото  Laughing , а и не съм изчислявала по Зоната. Тъй като съм голям любител на печените чушки у дома се прави всяка седмица пастет от печени чушки : Пасирани печени чушки (10-ина броя), краве сирене (300-400 гр) и зехтин(околко 1/2 чч), сол и малко чесън. Ако се остави гъсто се получава чудесен пастет за мазане на филийка. А понякога го разреждам повече със сока, който са пуснали чушките при печене и се получава чудесен сос, подобен на пестото и използваме за овкусяване на доста неща (дори последния път синът ми си го слага на супата  ooooh!).
Виж целия пост
# 454
Oh, момичета много ми е трудно с тези изчисления.
В тази таблица обаче не всичко е в грамажи  - http://www.bg-zonata.com/storage/docs/ZoneBlocks-15052012-3.htm и като за начало нали се опитвам да правя всичко стриктно докато свикна с грамажите и се чудя, от кое колко? Една  цяла круша - 100г колко ВБ е според вас 1 или 1/2?
И също тиквени семки не виждам в таблицата? Ами слънчоглед?
Виж целия пост
# 455
sneji20, и на мен ми е по-лесно да работя с грамажи, отколкото с чаши или бройки. Затова използвам този сайт ( на 1-ва стр. е даден линка). За крушата например излиза 73 гр за 1 ВБ, защото не трябва да забравяш, че за В трябва да се извадят фибрите преди да се сметне . Там има и за семките, като те са М (винаги вземаш това, което преобладава).
Виж целия пост
# 456
Dani imam vapros kam tebe .Tozi sait koito si dala BBTAIM ima recepti moje da se izpolzvat za zonata?
Do sega ot 15 dena sam v zonata i sam nadolo s -3 kg
Виж целия пост
# 457
plama4e, това е чудесен резултат за толкова кратко време. Само да не гладуваш с цел по-бързо отслабване, че после като спреш килцата се връщат доста бързо, ако не спазваш основните принципи на режима. Мисля, че рецептите не са подходящи, защото не са преизчислявани за Зоната с точните грамажи. Ако нещо много ти хареса може да използваш само идеята и да си ги преизчислиш с грамажи, които да са подходящи за Зоната ( Ти пробва ли да си смениш шрифта с бутона, който е горе в дясно?)
Виж целия пост
# 458
Dani az naistena ne gladyvam naprotiv spazvam vsi4ki xraneniea i sam mnogo dovolna.Ot kakto se xrania taka ne mi se iade xliab vaov6te az ne si padam i po sladkoto ne pia kafe ne py6a i ne pia alkoxolo taka 4e barzo svaliam .I se 4ystvam vinagi sita  Grinning
Виж целия пост
# 459
Dori sega si napravix edna ot tvoite recepti PALNEN I TIKVI4KI S KARNA4E
 po 1 tikve4ka na obiad 1 na ve4eria i ytre pak s kakvo da gi sa4etaia dai ideia
Виж целия пост
# 460
дани1712 ще споделиш ли как точно направи изчисленията за крушата че още не съм схванала метода.благодаря ти много предварително
Виж целия пост
# 461
 plama4e ,Ако си ги разпределила за 4 хранения по 2 блока, както е в рецептата трябва само да се добави по 1/2 ВБ към всяка порция. Това би могло да бъде някакъв зеленчук като гарнитура (например краставица 240 гр, или домат 120 гр ,или 120 гр краставица+60 гр домат, но без да добавяш повече мазнина)) или пък плод за десерт със съответния грамаж за 1/2ВБ.

poliville, за крушата вадиш от общото количество В фибрите. Тъй като таблиците са дадени като садържание в 100 гр. продукт - 100 делиш на полученото число и намираш колко е 1 гр. За Зоната 1ВБ трябва да е 9 гр, затова умножаваш полученото по 9 и намираш колко гр са ти от дадения продукт за 1ВБ.
ИЛИ : 15,46-3,1= 12,36   ;  100:12,36= 8,09    ;    8,09* 9= 72,81 гр за 1ВБ или 73 гр(а и 75 да го запомниш не е толкова фатално)
За П умножаваш по 7, а за М по 1,5 , защото натолкова трябва да отговаря един съответен блок.
ПП: Не се смятат всички неща за даден продукт, а само преобладаващото. Например в крушата преобладава В и се брои за В и другите стойности не се гледат и пресмятат. В Семките преобладават М и се смятат само те, другите неща не се броят.
Виж целия пост
# 462
Благодаря ти дани1712 най-после ми стана ясно Simple Smile Лек и успешен ден ви желая момичета
Виж целия пост
# 463
Момичета, моля за грамаж на картофите  Praynig
И още - колко грама да смятам смлян домат, консервиран? Домашна консерва - има малко чушка, магданоз и сол?
Виж целия пост
# 464
Здравейте.  bouquet
Смятам са се присъединя към Зоната, и вас, не знам дали ще успея обаче.
Сложно ми се вижда. newsm78
Утре ще си купя везна и продукти, и ... дано успея.
Омръзна ми да съм в този вид, а и здравето започна да накуцва.
Приятна вечер на всички.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия