Хубав и икономичен климатик?????

  • 15 608
  • 28
Здравейте,

отново се обръщам към вас за помощ и съвет. Искаме да си сложим климатик в помещение със западно изложение и с квадратура на пода около 25 м2 (кубатурата не съм я смятала ама тавана е стандартен 2.50 м). Искаме климатика да го ползваме както за отопление, така и за охлаждане. Каква марка бихте препоръчали и изобщо какъв тип климатик. Ние държим да е енергоспестяващ и да е много тих.

Имам и още един въпрос - ние имам 2 опции къде да го монтираме - едната е на стената над дивана точно, а другата опция е точно на отсрещната стена, т.е. на стената срещу дивана (над телевизора). С две думи - в единия случай струята ще идва в лицата на хората, които стоят на дивана, а в другия случай ще им идва точно във врата гърбовете. Не мога да преценя кое е по-удачното място. В този смисъл ще съм благодарна да споделите личния си опит.

Благодаря предварително на отзовалите се.
Виж целия пост
# 1
Привет!
До какъв бюджет сте си определили бъдещата покупка?
Виж целия пост
# 2
Честно казано не си поставили таван, то по-скоро зависи дали това, което предлага климатика си заслужава парите, но да речем нещо около 1500 лв.
Виж целия пост
# 3
http://v-clima.com/prod.php?id=fujitsu-asyg-12lec-aoyg-12le
 или
http://v-clima.com/prod.php?id=klimatici_daikin_ftxs_rxs25g
Виж целия пост
# 4
klem4e, веднъж й предлагаш 9-ка, веднъж 12-ка... Ще я объркаш...

Tвърдо за 12-ка сте си и аз Ви предлагам Panasonic E12NkE. Енергоспестяващ е с този СОР=4.04
Климатик за високостенен монтаж се води.

Светла, за Сф ли става дума..?
Виж целия пост
# 5
А ще ми позволите ли и аз да се включа в темата  Praynig въпроса ми е - ап. ни е 54 квадрата, възможно ли е общ климатик и за охлаждане и за отопляване /ще се ползва рядко и в двата случая/, който да се сложи в коридора над външната врата и при необходимост да се отварят вратите?  newsm78
Виж целия пост
# 6
Да,

за София става дума.
Виж целия пост
# 7
А ще ми позволите ли и аз да се включа в темата  Praynig въпроса ми е - ап. ни е 54 квадрата, възможно ли е общ климатик и за охлаждане и за отопляване /ще се ползва рядко и в двата случая/, който да се сложи в коридора над външната врата и при необходимост да се отварят вратите?  newsm78

не, не става.
Все пак климатикът има и външно тяло... Как го виждаш инсталирано при тази постановка.
Монтираш климатика в едната стая и отваряш врата на 2рата и така малко от малко охлаждаш. За топло е неприложимо обаче.

Виж целия пост
# 8
Шани, впечатли ме с Панасоника  bouquet
Виж целия пост
# 9
Привет на всички,
Ще давам под наем едно магазинче,около 48 кв.,партер,прохладно.
Тъй като наема съм го свалила до колкото да ми плати данъка,не мога да си позволя скъп климатик.
И все пак трябва да охлажда,топли и да е безшумен,хора ще работят вътре все пак...
Имате ли някакво мнение за този:  http://www.technomarket.bg/products/09009498/panasonic-cs-cu-pw12gke-x
Мидея също е по-бюджетна,само че не знам как са новите модели.За старите съм чувала добри неща от приятели.
Моля за съвет!  bouquet
Виж целия пост
# 10
LilaC, за 48м2, ти трябват 2 такива Панасоник-а. Освен това, това е обикновена машина, а не инверторна.
Виж целия пост
# 11
LilaC, за 48м2, ти трябват 2 такива Панасоник-а. Освен това, това е обикновена машина, а не инверторна.
Хм,казаха ми,че 12-ка ми трябва,а този е 12....
Добре де,дай някоя идея  newsm78
И тази Мидеа  
 http://www.technomarket.bg/products/09039171/midea-msv1-12hrn1
загледах,но тя идва по-скъпа от Панасоника,тъй като монтажът й е 160 лв.Иначе има плюсове-3 г.гаранция срещу 2 на Панасоника.И минуси-лед панел,ала бала,дето колкото повече електроника,толкова по-лесно се разваля,особено когато е за общо безотговорно ползване.Панасоникът също е клас АА.Мидеята е А...
Виж целия пост
# 12
 LilaC, уточни за какъв обем става дума?
48м2 ли са или става дума за 48м3. Има ОГРОМНА разлика.
Колко квадрадни м. е самото помещение?
Виж целия пост
# 13
LilaC, уточни за какъв обем става дума?
48м2 ли са или става дума за 48м3. Има ОГРОМНА разлика.
Колко квадрадни м. е самото помещение?
Квадратни,както се пише в нотариалния акт.И като се замисля,със сигурност е по-малко,защото май в тези 48 квадрата влизат и някакви общи части...
Предлагат ми и Осака,от които съм с добри впечатления,но от старите им модели.Новите не знам как са.
Виж целия пост
# 14
Новите Осаки хич ги няма.
Отиди и измери колко м2 е само стаята, която искаш да климатизираш... И после ми я опиши...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия