Недостатъчно кърма или вяло сучене?

  • 622
  • 3
Бебо днес става на 11 дни, но храненето ни все още е мъчение  feeding ...

Роди се 2800 г. В болницата го кърмех само, а те го дохранваха през нощта (Шейново). От 3-тия ден ми донасяха някакво шише да му давам, че "кърмата му била недостатъчно и много бил отслабнал", но аз упорито не му го давах (за тях - не знам). Изписаха ни 2540 г. - наистина му беше спаднало доста теглото.

Когато се прибрахме, обаче, започнаха истинските мъки. Храним се в продължение на час и половина/ два часа!!! Когато суче си почива, разсейва се, заспива и т.н. Понякога в продължение на повече от 15 мин. не иска да захапе зърното - струва ми се, че му е прекалено голямо и неудобно - само рита с крачета и размахва ръчички почервенял целия. Така след дълги мъчения като го сложа в креватчето той пак си е гладен и стигаме до добавката!

Не спазваме режим, защото просто е невъзможно - ядем като огладнее, което е на около 4 часа, като се има предвид, че едно хранене ни отнема 2 от тях.

След като започнахме да се теглим установих, че за 20 мин. изяжда само 20 мл.!!!

Опитвах да изцеждам - количеството е около 40 мл. (макс. 60) от едната гърда, което май съвсем не е достатъчно.

Чудя се дали електрическа помпа ще помогне за по-успешно цедене (сега ползвам ръчната на Авент)?

Моля ви дайте съвети.
 
Виж целия пост
# 1
Миличка, честито ти бебче!
На първо време прегледай библиотеката на форума, а после пусни търсачката по темата, която те интересува.
Не се отказвай да кърмиш и спри да даваш АМ.
Успех
Виж целия пост
# 2
Здрасти, честито бебче
 smile3525
Само искам да кажа,изцеждането не е много показателно за количеството кърма което всъшност имаш.Аз изцеждах максимум по 100мл от пълна гърда,сутрин и от начало се бях шашнала че нямам достатъчно.Само че бебчо си яде и е доволен, и си заспива сит,освен това наддава добре.Може да ви отнеме по дълго време да си направите режим и бебчо да почне да суче както трябва.Дори и да даваш АМ,не прекалявай,и се изцеждай за да стимулираш производството на кърма поне в началото докато бебо си я регулира самичък Успех  bouquet
Виж целия пост
# 3
Електрическа помпа едва ли ще ти свърши по-добра работа, освен ако не е от онези по-скъпите. количеството което си изцедила е много доро, имайки предвид, че в гърдата след цедене остава значително количество. По-добра помпа от бебето няма, затова когато го взимаш да го кърмиш, се постарай да го държиш максимално дълго буден, за да суче активно. Той може и три часа да си дреме и посуква, без на практика са изсуква нещо. Затова виж в Библиотеката има две статии за събуждане на сънливо бебе, придържай се към съветите и съкрати времето на гърдата, като следиш докато суче да е буден и да чуваш че преглъща. Като усетиш че задремва го вдигни, оригни, пощипни петичките, ако трябва го разъблечи малко и смени памперс и дай пак.
Преди кърмене изцеди малко гърдата, защото ако е пълна и твърда бебо може наистина да му е трудно да захапе. Оставяй го винаги да изсуче цялата гърда до пълно омекване и чак тогава предложи другата. И не бързай за сега с добавка. Ако се налага да дохранваш по-добре изцеди и дай с лъжичка, отколкото да забъркваш формула. Имаш си достатъчно кърма, бъди уверена!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия