За второто на обяд

  • 1 139
  • 15
Беба е на 7 месеца и нещо вече не и стига пюрето само на обяд та да питам какво да давам още плюс пюрето на обяд.Днеска беше инцидентно и понеже се разрева и дадох като десерт плодово кисело мляко.Вие какво давате като второ на обед.
Виж целия пост
# 1
Аз въведох супата в 7-я месец, и педито ми каза да давам на обед и супата и пюрето. Но на Вики и идват много и двете неща, за това давам само пюре на обед, а супата вечер. Защо не увеличиш количеството на пюрето?
Виж целия пост
# 2
Увеличи количеството на пюрето или дохранвай с кисело мляко /щом си го въвела/ или намачкан банан
Виж целия пост
# 3
И на София не й стигаше, колкото и пюре да давах, след това пак си искаше шишето, имам чувството, че не осъзнаваше, че нещо друго, освен мляко е в състояние да я засити  newsm78 но пък не ми се искаше да кара така: 200 гр. зеленчуково + 180 мл. мляко  Shocked и започнах да давам по половин доза от двете  Mr. Green
Към 11 месеца вече свикна, че и това в чинията върши същата работа и минаваше без мляко  Peace
Виж целия пост
# 4
Аз давам първо супа около 50 грама и после пюрето.
Виж целия пост
# 5
Аз давам супа на обяд, но тя е за разяждане по-скоро, от колкото за наяждане, но ако не се засити със супа и пюре, давай и десерт Wink
Виж целия пост
# 6
Препоръчва се да се дава 30-50гр.  супа и тогава пюрето, но при мен не се получи, защото дъщеря ми много харесваше супата и се наяждаше с нея и после пюрето оставаше недоядено, а тя след 2ч. пак гладна.

Затова аз давам десерт - плодово пюре, плодово кисело мляко, банан.
Виж целия пост
# 7
Затова аз давам десерт - плодово пюре, плодово кисело мляко, банан.

 Peace
Виж целия пост
# 8
дъщеря ми много харесваше супата и се наяждаше с нея и после пюрето оставаше недоядено, а тя след 2ч. пак гладна.

Затова аз давам десерт - плодово пюре, плодово кисело мляко, банан.
Това със супата се получи и при синът ми Laughing аз обаче, започвах с пюрето и като го изяде, давах супата. Сега вече е, както каже малкия Wink изяжда и двете.
Виж целия пост
# 9
Аз също забелязах,че не му стига само пюре или само супичка и започнах ,след час от приема на обяда ,да давам банан или плодово пюре.Но тъй като Дани често заспива след като се е наобядвал му давам десерта като се събуди от сън.
Виж целия пост
# 10
За обяд давам едно ядене. Напоследък е супа, с натрошен сухар вътре или някаква по-гъста манджичка. Ако преценя, че е изял малко, или не е достатъчно засищащ обяда, давам десерт. Боби много обича варена тиква  Peace. По някога му давам и малко кисело мляко с бисквита или настъргана круша. Скоро открихме и колко е интересно да ядеш банан....
Но каквото и да му дам на обяд в 13-14 ч., после огладнява чак в 17, значи го засища.
Виж целия пост
# 11
След пюрето можеш да дадеш някакъв плод. Тук така ги хранят. На мен ми допадна идеята. Един пресен плод никога не е в повече Wink
Понякога пък преди пюрето и давам сама да си хапне препечена коричка, зеленчуци на пара, плод някакъв или варен картоф. Беба си играе повече от колкото яде, но все пак нещо влиза и в устата, а през това време и приготвям папуто  Flutter
ПП Сега се чудя дали да добавя и краставица към тези храни  newsm78 Пуснах запитване в един местен форум по този въпрос, защото мненията са противоречиви и не мога да се реша.
Виж целия пост
# 12
Аз супа не съм давала. Naughty
Някъде към 9 месец,започнах да давам или плодово пюре или някакъв плод.
Сега така е свикнал със десерта,че ако не му го предложа става лошо.
Може маджа на не яде но плод задължително.
Лошото при нас е че Дани призава само круша и банан Tired
Виж целия пост
# 13
Да споделя че днеска увеличих количеството на пюрето и дадох и малко таратор пасиран и резултата беше на лице.
Благодаря за отговорите
Виж целия пост
# 14
Да споделя че днеска увеличих количеството на пюрето и дадох и малко таратор пасиран и резултата беше на лице.
Благодаря за отговорите
Моля те, сподели как направи таратора и как го понесе малчо  Flutter И аз искам да пробвам нещо подобно, но ме спират някои мнения, че краставицата била тежка храна  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия