Замърсено детско мляко Милупа се появи и на германския пазар

  • 615
  • 5
Замърсено детско мляко Милупа се появи и на германския пазар
   
     
Германският производител на детско мляко Милупа е пуснал в продажба на германския пазар пакети мляко, замърсени от химическия продукт Ай Ти Екс /изопропилтиоксантон/, съобщи директорът по маркетинга на Милупа Германия Кристиян Щамльотер, цитиран от Франс прес.

Химическото вещество Ай Ти Екс се използвало за отпечатване на надписи върху опаковките. Милупа вече смени метода на отпечатване на опаковките, увери Щамльотер.

Замърсените от химическия продукт опаковки мляко не са изтеглени от търговската мрежа, тъй като Ай Ти Екс не е класиран като вредно за здравето вещество от европейските институции. Не се уточнява какво количество мляко е било замърсено.

Вчера италианското правосъдие нареди замърсено с Ай Ти Екс детско мляко на фирмата Милупа да се изтегли от търговската мрежа на цялата територия на Италия, припомня АФП.

инфото е от ТУК
Виж целия пост
# 1
Няма място за безпокойство, тъй като въпросното вещество е безобидно (Нестле са имали същия проблем в миналото) . Замърсеното мляко е  Аптамил 2 партида от 13.10.2005.  Ето една препратка за немско говорящите: http://www.news.ch/ITX+Substanz+auch+in+Milupa+Babymilch/227326/detail.htm
Виж целия пост
# 2
хм ние сме точно на Аптамил 2 Sad дори и да не вредно смятам да погледна за партидата като купувам
благодаря  Hug
Виж целия пост
# 3
Не се притеснявайте проверих и в други германски източници, където пише за Аптамила, но няма проблеми! Все пак говорим за германско мляко !!!   bouquet
Виж целия пост
# 4
Аз храня бебчето си с milumil ha1 и тази информация доста ме притесни....Да се надяваме,че е нещо безобидно!Не искам да си мисля,че биха злоупотребили със здравето на децата ни.Какво ще правим иначе?
Виж целия пост
# 5
Дано не достигне тази информация до тук SunglassesКолко го хваля това мляко пред техните.......................
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия