Напук ли ми прави или какво?!

  • 1 949
  • 15
От половин година сме без памперс, включително и нощем, но от 1 седмица насам само в къщи малката се напишква. На ясла или ако сме някъде на гости, примерно за уикенда при баба й - няма нищо такова - ползва си гърнето, но като сме у дома гърнето се ползва само по голяма нужда, а пишка в гащите.

Приемах напълно спокойно това, че се е заиграла и пишка в гащите като обяснявам всеки път, че за да не й мокри, е по-добре да пишка на гърнето или в тоалетната /имаме си приставка за деца, но я ползва с някой от нас/, но следващия път отново. Питам я вече през половин час дали й се пишка - отговорът е - не.

Свекърва ми прие напълно спокойно този факт, казвайки ми, че голямата й дъщеря до 4 г пишкала все в гащите, докато един ден не й заявила, че "вече няма да пикая в гащите си" и спряла сама.  Колкото и прилики да забелязвам между дъщеря си и леля й, изобщо не мисля още година да я чакам евентуално да спре, а и се притеснявам да не й стане навик.  При това при леля й нищо не е помогнало - нито увещания, нито бой, нито обяснения.

Ако имате някакви идеи или сте имали подобен случай - моля споделете опит!
Виж целия пост
# 1
Не мога да те посъветвам т.к. нашето приучаване към гърнето стана изключително лесно. Само един съвет: Не питай през половин час дали на детето му се пишка. Мен така са ме питали преди лягани, в резултат на което въпреки, че отивам до тоалетна непосредствено преди да си легна, след няколко минути ставам пак "за всеки случай". Абсолютно никога не съм питала дъщеря си дали й се пишка - тя сама би трябвало да се сеща и да не разчита на подсещане.
Виж целия пост
# 2
След 3-тия ден пишкане в гащите реших, че би трябвало да я подпитвам, ей-така да се пресеща. Изхождам от това, че може като се е заиграла да не е обърнала внимание на това, че й се пишка. Ама тази сутрин ме уби - гърнето до нея, тя застанала права, разкрачена на 50 см от него и си се изпика. Гледах и се чудех. След това каза, че това е мокро и трябва да се свали. Аз обяснавам, че няма да е мокро ако си използва гърнето. В яслата остава суха цял ден.

Не знам колко дълго ще ми е търпението. Всяка вечер - 3 комплекта дрехи се сменят по тази причина, а купа с пране нараства.
Виж целия пост
# 3
Купете седалка за тоалетна,ние така решихме проблема.Дарина беше много горда ,че пишка като мама и тати в тоалетната и даже сама отиваше,купихме и специално столче за да сяда сама.
Виж целия пост
# 4
Ние имаме такава, но дори и това не помага. Отначало стоеше по половин час в тоалетната на нея. Сигурно от радост. Вече сякаш модата й мина и не е интересна. Toilet

Вчера за да не си напишка нейното легло, защото патетата на чаршава си ги харесва, се изпика на нашето легло.   af  newsm61 Събу се от кръста надолу, легна на нейното легло и се зави, за да не й е студено.

Вече направо не го разбирам това дете.  #Cussing out
Виж целия пост
# 5
ама на колко е малката?
май ми прилича на напълно осъзнати действие - това, че се е събула, това, че е отишла на вашето легло
бих те посъветвала да я оставиш мокра и да й кажеш че няма да я сменяш докато не си каже
а и да спреш да се интересуваш пишка или не - просто ако дойде подмокрена й заявяваш че не те интересува и ще ходи мокра докато не си каже следващия път и не се изпишка в гърнето

тя може да иска да провокира внимание... нещо да й е по-криво напоследък?
Виж целия пост
# 6
На твое място бих я оставила мокра,за да види какво е да е напикана. #CrazyОстави я да походи така с напиканите гащи и ще разбере разликата.Мисля ,че нещо ви прави напук. Thinking
Виж целия пост
# 7
На Габриела махнах дневния памперс когато беше на 1,5 години. След около месец махнахме и нощния. Имаше периоди, когато по няколко дни се напикаваше в гащите, после пак започваше да казва. Не съм и обръщала внимание, само докато я преобувам и се правех, че уж докато се е заиграла и се е напишкала, дори да знаех, че не е така. Та идея ми е, че не бива да й се ядосваш, в противен случай, може да реши, че така е по-интересно. Ще мине скоро, спокойно Peace
Виж целия пост
# 8
Ох, дано да мине скоро.
ама на колко е малката?

тя може да иска да провокира внимание... нещо да й е по-криво напоследък?
На 2 и половина сме.
Вниманието е същото, каквото и преди. Единственото криво, за което се сещам, че сутрин трудно става от леглото с уговорки, че няма да става и й се спинка още, затова вместо в 22, вече си лягаме в 21, но положението е същото, макар да става сутрин без проблеми.

Иначе не мога да я оставя с напиканите гащи, тя сама се събува след това и сама се облича или ляга на леглото и се завива да не й е студено. 

Този уикенд същата работа - двата дни не си бяхме у дома, а по гости /на село и после при свекито, а от там неделя на РД на малката на една приятелка/ и мина без никакви проблеми - казва си или директно си сядаше на гърнето. Понеделник вечерта същата история - както си играе, така се и изпишка. Веднага се преобу.  ooooh! Дано да отмине Praynig
Виж целия пост
# 9
Сложи й пак памперса и й обясни, че щом като ще пишка на гащите и по леглата, ти не си съгласна. На 2 1/2 разбират много добре. Обясни й, че след като ще се държи като бебе, връщаш памперса-да си пишка/ака в него.  И й кажи, когато е готова да го махне, да те уведоми. Може пък да се засрами.
Виж целия пост
# 10
Сложи й пак памперса и й обясни, че щом като ще пишка на гащите и по леглата, ти не си съгласна. На 2 1/2 разбират много добре. Обясни й, че след като ще се държи като бебе, връщаш памперса-да си пишка/ака в него. И й кажи, когато е готова да го махне, да те уведоми. Може пък да се засрами.

Това е много добра идея, благодаря!

Тя се изживява като кака, вече голяма защото в компанията има 2 по-малки от нея момиченца с 1 година и вероятно ще се засрами.
Виж целия пост
# 11
Да и аз мисля че това са оcъзнати действия.Прави го нарочно,защото знае,че така ще се ядосаш  #Cussing outНо идеята с връщането на памперса е добра.
Виж целия пост
# 12
Не. Не ти прави напук.  Simple Smile
Не. Не не те манипулира.  Simple Smile
Не. Не иска да те ядоса целенасочено.  Simple Smile
Не. Не я карай да се срамува.  Simple Smile

Една друга гледна точка по подобен проблем:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=67605.0
Прочети това, което съм написала по темата.

Това може също да ти бъде от полза, ако решиш:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=58816.20

В случай, че ти стане интересна другата гледна точка, не се колебай да питаш още  Simple Smile


Виж целия пост
# 13
Простете, че повдигам отново темата, но в момента и ние сме на тази вълна Rolling Eyes
Учудвам се, че предлагате отново връщане към памперса....няма ли така да се постигне обратния ефект newsm78. Винаги съм смятала, че като се махне веднъж памперса то е за винаги, иначе ще се обърка детето.
Трудно ще е, но ще го преживеете, не му връщай памперса!
Някъде във форума бях чела мнение на майка със близначета (да ме прощава, че не си спомням коя е) и тя беше подходила много интересно към проблема. Само преразказвам....отишла с децата до магазин за играчки и им купила за награда Laughing по една играчка каквато те си искат. Съответно , когато някое се изпускало в гащите скривала играчката и казвала, че продавачката си я взела, защото.....
Този начин особено ме впечатли, защото и мойта дъщеря така я уговарям за по-трудните неща "Искаш да ти купя, добре но ако......"
Някак си съм си изградила доверието й .....обещавам и винаги изпълнявам, ако и тя  изпълни своята част
Може би, някъде по пътя, нещо се е пропукало между вас.... опитай се да възтановиш доверието й ....и си мисля, че така всичко ще се оправи
Успех  bouquet
Виж целия пост
# 14
Според мен , търси реакция, внимание... А относно това:
"Искаш да ти купя, добре но ако......"  някои деца злоупотребяват с израза в по-късна възраст, но в обратен ред.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия