На море в Гърция - 10

  • 78 908
  • 741
# 345
Поправих се,
по-скоро май проблемът е, че посоката му е обратната на желаната от вас - тръгва от Евия сутрин и се връща да спи там вечер, разписанието би свършило работа на хора с обратния маршрут.
Кофти, дано измислите нещо.
Аз на ваше място бих чукнала едно преспиване на острова, доколкото разбирам не сте с малки деца и сте динамични в програмата си.

Едно време непрекъснато имаше фериботи, които ги пускаха в последния момент - сещам се за едни държавни GA Ferries, стари тежки машини, които работеха изцяло на дотации от държавата (или от ЕС  Sunglasses) - те обикаляха всяка седмица по различен маршрут, спирайки на много острови, и можеше човек да пътува по най-причудливо направление благодарение на тях.
Но съм ги виждала по на юг, а пък и сигурно са ги спрели без друго покрай кризата.
Скирос си е доста забутан остров, извън туристическите маршрути, факт, и явно се поддържат само социалните направления - т.е. колкото да обслужват местните.
Виж целия пост
# 346
Момичета, ето това е плаж !  Shocked ...
http://sinoptik.bg/photo/snimka-na-denia-3
Виж целия пост
# 347
Здравейте отново, аз доникъде с резервацията на хотел   Mr. Green
Да ви питам друго... можете ли да ми кажете сайтове за резервация на вили по йонийските острови? Лефака, Евия.. ? Или пък да ми препоръчате такава за 6-7 човека?  Praynig

anisunshine, аз търсих в тези два сайта...и намерих чудесна къщичка през юли.
Напиши вашите дати, когато търсиш, за по-добри резултати Simple Smile Успех!

http://www.ownersdirect.co.uk/lefkas.htm

http://www.holiday-rentals.co.uk/lefkada-lefkas/s/2743/fa/find.squery

Това е за Лефкада, но има и за всички Йонийски острови.
Виж целия пост
# 348
tyntyrymyntyry и Mooimeiske
Благодаря за отговорите  Hug
Малко си противоречат,
но ще поразгледам офертите и може да последвам съвета от по-горе за почивка след 10,
леко ме притеснява как всички искат да наваксат пропуснатото през лятото за периода 6-9.9

Може би Mooimeiske има реален поглед, защото моята девойка е на 11 , а и съм щастлива, когато нямаме проблеми с кучето на плажа  Laughing
Виж целия пост
# 349
Момичета, страхотна тема. Толкова много инфо има тук, почвам леко да се обърквам.  Принципно си харесах този хотел http://www.toronibluesea.com. Някой бил ли е там и какви са отзивите? Не съм ходила на море в Гърция, с дете на 5 г и бебе на 6 м съм и съм леко недоверчива откъм реклами на хотелите. Може ли да ми помогнете
Виж целия пост
# 350
Яя, този Торони Блу Сий изглежда много добре..изобщо не знаех, че съществува. Мисля, че и Момиче трябва да го погледне защото отговаря на изискванията доколкото мога да преценя, а и има HB.
Jiji_m, Торони е малко селце, ако може и да се нарече селце де, има хубави кръчмички, забавления за децата - катерушки и т.н. ако си спомням правилно, доста едър пясък и много чиста вода - кофтито е само, че много бързо става дълбоко...щом си с дребосъци трябва да се внимава повечко  Simple Smile

Виж целия пост
# 351
Момиче, в отговор на твоето питане и любезната молба на съфорумките,която няма как да не уважа, ето малко „информация сега „:
„Искаме около 6-ти септември да прескочим до Гърция и се чудя къде да отседнем. Изискванията:
- Халкидики, защото за три нощувки не си струва да се пътува повече от 5 часа. „
Пътя ще ви отнеме няколко часа повече от обичайното поради засиления трафик.
„- Хубав плаж със ситен пясък. Не обичаме да сменяме плажовете. До плажа трябва да се стига пеша и бързо”
За съжаление хубавите плажове не са пред хотелите, но пък са лесно достъпни с кола,само до някои се слиза по стръмна пътечка
„- Хотел, който е приличен и е поне малко с малко нов. Не си падаме по студиа.”
Примерно, Gerakina beach hotel  е строен през 1969.Може би  „поне малко с малко нов” е Sithonia thalasso & spa-1980.Годината на построяване може лесно да се провери.
„- Цената да не надвишава 100 евро /с включени хранения/ на нощ.”
Това  на човек ,нали? След вечеря, където и да се ходи за дижестив, трябва пак с колата, няма много  забавления обаче.
Добре е преди да решите Гърция ли е вашето място,  да прочетете малко, за да не се разминете с очакванията си.
За съжаление, колкото и да не ми се искаше, трябваше да го напиша, това е реалността  сега.
Виж целия пост
# 352
SZA, 40 евро си е добра цена - предвид факта, че на мен цяла седмица вече ми дават от 50 нагоре - и то за студио, не за апартамент  Shocked Проблемът е, че не остана време, затова са и доста по-високите цени за септември, както и многото откази...ако за същите студия бяхме говорили със собствениците още в началото на май/юни, цените изобщо нямаше да са такива.

предположението ти е погрешно. Simple Smile
тази година си резервирахме студиата на Ситония още през март (не се шегувам, писала съм в предното издание на тази тема) и още тогава най-добрите бяха заети, а цена под 45 евро не съм получавала от никое място на първа линия.
Виж целия пост
# 353
Момичета, да имате отзиви за това хотелче във Вурвуру: Livari? Изглежда ми доста в началото, в най-северната част и някак далеч, но пък това не ни притеснява де. Чудя се плажът дали е ОК и има ли там таралежи? Ако някой има впечатления, ще съм много благодарна  Hug

това не е хотелче, а къща със студиа под наем. наши приятели бяха отседнали там преди 2 години. съвсем базово и скромно ниво на обзавеждане. това на снимките сигурно са най-хубавите им стаи. огромна поляна пред къщата, много приятно за вечерите.
там няма пясъчна ивица накрая на брега. много е интересно това Ливари, то е като лагуна. на плаж се ходи направо екзотично - стигаш по тревата до водата, нагазваш в нея и газиш около 100 метра във вода, дълбока до коляното. накрая стигаш до малка пясъчна ивица (коса), която е навътре в лагуната и там е плажът.  водата около тази пясъчна ивица е рай за малки деца - кристално чиста и дълбока 50 см. на огромно разстояние.
наоколо има други подобни вили, до магазин се ходи с кола.

та има си минуси, има си и плюсове - преценете дали ви устройва.

а морски таралежи за 4 години във Вурвуру не съм видяла. може да има горски, но не съм ходила в гората Wink
Виж целия пост
# 354
jam, не ми е погрешно предположението  Simple Smile А откъде знам ли? Ами аз си имах резервация за септември (която впоследствие анулирах), направена преди месец-два, и тогава разпратих доста мейли преди да избера въпросното място. За него ми дадоха 40 евро, а повечето ми предлагаха 35-40 на студио. Сега най-ниската оферта, която получавам е 50 евро, за същия период. Така че много добре знам какво говоря. Обикновено когато човек резервира по в началото на сезона цените винаги са по-ниски. Това важи не само за Гърция.

Морски таралежи във Вурвуру и аз не съм виждала, но пък видяхме един горски  Simple Smile Даже го спасихме тогава с мъжа ми от прегазване на пътя, и това ми е един от най-милите спомени от почивката ни. Даже си го снимахме за спомен  Heart Eyes
Виж целия пост
# 355
Обикновено когато човек резервира по в началото на сезона цените винаги са по-ниски. Това важи не само за Гърция.

Таис, това по принцип е вярно, разбира се.

но аз имам предвид конкретно периода 01-07 септември 2012-та година, за който както ние, така и братята гърци отдавна знаят, че се пада почивен за България и всичко живо ще се изсипе в Гърция.
още в първите дни на март съм кореспондирала с почти всички собственици на къщи във Вурвуру на първа линия. ако бях получила някъде цена от 35 евро на студио, едва ли щях да резервирам на 50 евро...  като цяло, цените са по-високи от предните години и конкретно за този септемврийски период местата свършват рано и цените се държат високи - защото е ясно от самото начало на годината, че ще се запълни. а в най-хубавите две къщи на Вурвуру, студиа почват да се резервират още от предишната година.
Виж целия пост
# 356
Уфф. Аз конкретно питах няколко къщи във Вурвуру точно преди около 2 месеца и ми даваха цени около 40 евро. Ливари студиос ми дадоха 35, помня ги добре защото много им се чудехме с мъжа ми. Толкова ми дадоха и в Никити и в Агиос Николаос - говоря за периода след 1-ви септември, че тогава правих 2 резервации и тази за август си беше по-скъпа, както си е нормално.

Айде да спрем с безсмислените спорове...само спамим. Факт е, че сега ми дават по-високи цени отколкото в началото на сезона. Причини - много. Не се оплаквам, грешката е изцяло моя, но просто анулирането на резервацията ми ме остави неподготвена. Но съм убедена, че или ще резервирам нещо в последния момент, или просто докато сме там ще си харесаме някое местенце и ще си изкараме и втората седмица из гръцкото море  Heart Eyes
Виж целия пост
# 357
а в най-хубавите две къщи на Вурвуру, студиа почват да се резервират още от предишната година.
Jam, а кои са двете най-хубави къщи във Вурвуру, за да ги имам предвид в бъдеще?
А това за плажа на Livari звучи много интересно, въпреки че базовото ниво на студиата не ме привлича много.
Виж целия пост
# 358
Здравейте момичета колко много сте изписали дори нямам време да прочета  Cry
След инцидентно отказаната резервация преди 2седмици още си чакам капарото....
Гьркинята най любезно ми обясни да си пратя Iban-a да ми го вьрне но до вчера няма нищо.
На някой дали му се е случвало макар всеки случай да е индивидуален.И вие ли чакахте толкова.Впетьк говорих с бащата и ми обясни че депозита ми седял а дьщеря му била на пьтешествие и не била казала нищо за врьщане  newsm78
Моят мьж ги е отписал ама аз още не сьм  Mr. Green
Виж целия пост
# 359
някой купувал ли е ваучер за Гърция от колективен сайт? Най-често агенциите Планет травълпредлагат и Прайм Холидей
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия