Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно! - 2

  • 100 856
  • 740
# 30
А този вариант?
Село Беден
http://www.vila.bg/house-radinite-kashti-580.html
Както и предложения за преспиване в Широка лъка.
В крайна сметка може като разгледаме района на с.Ягодина и видим събора,може да се върнем в Широка лъка и там да спим.Не е много далече.
Виж целия пост
# 31
Синя слива, тук видях че има табелка за двойна стая 40лв. http://www.orlite.net/index.html
Не изглеждаше зле отвън.
Виж целия пост
# 32
Синя слива, тук видях че има табелка за двойна стая 40лв. http://www.orlite.net/index.html
Не изглеждаше зле отвън.
Пускала съм запитване,ще се обадя на тел.
От тук ми отговориха положително:
http://www.eaglenest-gela.com/
В Гела се намира.От старата тема май имаше положителни отзиви.
Ако все пак някой скоро е бил наоколо нека сподели впечатления.
Редактирам.Току що ми потвърдиха и от тук.И вече направих резервация
http://shirokaluka-kalina.com/html/ca_ian.html
Не открих отрицателни мнения,само няколко положителни.
Та всъщност там ще имаме две нощувки.Ще може и до с.Гела да отскоча.
Благодаря ви за озивчивоста,Джейн  bouquet
Ще следя темата и ще препрочета старата,а отзиви от мен очаквайте след 9.09 живот и здраве.
Виж целия пост
# 33
Синя слива, каква е цената за нощувка на човек.
Виж целия пост
# 34
Записвам се в темата с Равногор и хотел Борика . МИналата година бяхме там -новичко и чистичко хотелче с ресторант на съвсем поносими цени. Приятни ненатрапчиви домакини,а природата е вълшебна.Има и чакълени пътища за разходки с малки деца и по-височки върхове с пътеки ( пак с малките деца ги качихме).

В околностите отглеждат и продават картофи,на края на селото има и мандра с хубав кашкавал и сирене .
Виж целия пост
# 35
Sea lights 40лв на ден на стая със закуска.
Говорих със собственика,уж да ми изпрати сметка за капаро,пък нищо не е изпратил.Може би по-късно.
Каза,че щели да правят някакви пакетни цени.Може би ако побързаш да му звъннеш ще успеете да резервирате.
Трапезица,ще имам предвид и твоето инфо.Обожавам да си купувам домашен кашкавал,сиренце и мляко.
Виж целия пост
# 36
Синя слива, на тоя хотел Калина му харесах цветята по прозорците Simple Smile Направих му чудна снимка Simple Smile НА главната улица е.Не съм го ползвала и отзиви не мога да дам от опит.
Виж целия пост
# 37
....
Трапезица,ще имам предвид и твоето инфо.Обожавам да си купувам домашен кашкавал,сиренце и мляко.

Ами тази мандра не е домашна,продуктите ги има и по магазините в Пловдив даже.Но ако питате бабите там,може нещо да се намери Simple Smile  Peace
Виж целия пост
# 38
Благодаря за новата тема.   bouquet

Преди часове се прибрахме от Родопите. Имам много да разказвам.  Simple Smile
Тази година прекарахме много време във Велинград, който е една по-особена част от любимата планина, но и там когато се слееш с местните хора става интересно.  Simple Smile
В района препоръчвам посещение на пещера "Лепеница", крепост "Цепина" в с. Дорково, поход до параклис "Св. Никола" през параклис "Св. Георги". Клептуза с водните колела е много мръсна, както езерото, така и околностите му. Градът е жертва на туристи, които много замърсяват, но и на местно многочислено ромско население с каруци навсякъде. И както личи за местната управа състоянието на емблемата на града изобщо няма значение. Повече съм писала в темата за еко-пътеките.

От Велинград се прехвърлихме в с. Момчиловци, между Рожен и Смолян.
Аз съм абсолютно очарована от това място.
Както обикновено схемата на настаняване чрез питане в местната кръчма проработи перфектно.

Тук да вметна, че в Чепеларе в двата магазина за хранителни стоки, в които влезнахме, рафтовете бяха полупразни. В Момчиловци има няколко магазина, при това добре заредени. С питане се стига и до домашно сирене, краве и овче.

Първоначалният замисъл беше да спим на "Момчил юнак", но се радвам, че не го осъществихме, защото там си изцяло зависим от ресторанта на хотелчето. В апартамента няма дори хладилник.

Половината чешми, които видяхме край Момчиловци и по Хайдушки поляни са пресъхнали. Носете си някакъв запас вода, годината е много суха.

В Момчиловци има прекрасен туристически информационен център. Там освен всичко друго можете да помолите за планински водач и ще ви осигурят безплатно. Селото е прелюбопитно за фото-туризъм, защото всяко нещо е "Дарение от набор Х". Докато се усетя да снимам всяка подобна плочка, вече пътуването беше към края си и имам само няколко снимки.
Хората се опитват да привличат туристи, по някаква непонятна за мен причина в това живо село потокът от туристи намалява!
Има ресторант и механа. На нас ни препоръчаха механата и два пъти седнахме там, доволни сме.
Панорамата от Момчиловци е много интересна. То е разположено на два срещуположни хълма. Изкачвайки се към Дупчов камък пред нас се откриха връх Снежанка и обсерваторията на Рожен. Стигнахме и до Васильов чучур, уникално място за хора, обичащи планината и природата. Имахме и късмета да бъдем разведени от човека, вложил сърцето си в тази гора, самият Бай Васил, комуто желая здраве и дълголетие.
На отсрещния баир се намира Аязмото, друго много силно място. Водата едва капеше. Но параклисът е много посещаван.

На Хайдушки поляни в събота имаше събор, на който 2 часа се наслаждавахме на автентичен родопски фолклор. След това идваше ред на народно веселие с оркестър тип "сватбарски" и ние си тръгнахме. Много хора имаше, много кебапчета, много бира.  Simple Smile Представям си какво е било след събора.

Да кажа нещо за Широка лъка, защото днес от там минахме. Това място е страшно комерсиализирано. Въпросният хотел "Калина" е на главен път Пампорово-Девин. Под него има кафене.
В инфо-центъра се продават кошнички от шишарки за 35 лева. Почти същата, но маааалко по-малка, при това лакирана, купих на пазара във Велинград за 4 лева. Дамата от инфо-центъра ми каза на нея да звъня, ако искам да резервирам. Също така, че цените подлежат на коментар, ако си за повече от 1 нощ.

И последно (засега) - изумена съм от щетите, нанесени на гората покрай новия път над "Цанков камък"  Sad Twisted Evil

http://www.momchilovtsi.info/

 Hug Мерси за търпението!
Виж целия пост
# 39
Люлин, постовете ти са винаги много интересни и полезни   bouquet
Върна ме назад към миналото лято, когато почивахме във Велинград и обходихме района наоколо. Е, имаме и пропуски - къде заради слаба организация, къде от незнание, но като цяло районът е уникален и дава много повече , отколкото взема. Традицията да се правят чешми от набор едикой си ни направи и на нас впечатление. Някъде имаше и часовник - пак дарение от набор.... Мисля, че в Батак беше, ако не греша. 
А Момчиловци е родното място на Ненчо Илчев  Grinning. За съжаление там не сме били.
Впечатленията ми от Широка лъка са като твоите - пълна комерсиализация и демонстрация на незаинтересованост от страна на една кака от туристическия център, която се държеше така, сякаш ни прави голяма услуга с това, че ни упътва. Тръгнахме със смесени чувства от там след по- малко от час и нямам причина да се върна отново.
Виж целия пост
# 40
Момичета, а какви са входните цени за пещерите дяволското гърло и ягодина, а за транспорта до връх свети илия/орлово око/ над ягодина?
Виж целия пост
# 41
за дяволското гърло  по 4 лв.Ягодинската- 5лв Peace За Орлово око  ако не се лъжа цените бяха около 50 лв на джип.
Виж целия пост
# 42
ma chérie, благодаря ти!

Във Велинград акцента пада на СПА хотелите и по баирите няма много млади хора. Предимно туристи в зряла възраст от санаториумите. За съжаление не видях нито едно дете по пътеките. А всички, които срещнахме, много се радваха на моите деца.

Отидете до Момчиловци, ще ви хареса.

 Hug
Виж целия пост
# 43
Синя слива, благодаря  Hug

Люлин, прочетох те с голям интерес  Hug Момчиловци е в плана ни за посещение през следващото лято.
Виж целия пост
# 44
Момичета, а какви са входните цени за пещерите дяволското гърло и ягодина, а за транспорта до връх свети илия/орлово око/ над ягодина?
За цените на входните билети velmar ти е казала, а за Орлово око зависи от коя пещера ще си наемете джип. От ягодинската е по-евтино и всичко е въпрос на договорка, нали не очакваш да ти издадат касова бележка Laughing
Нас ни закараха от Дяволското гърло за 70лв, 4 човека (по 35лв на семейство).
Само да вметна, че на Орлово око човек спокойно може да се качи и пеш, има си маркирана пътека и е страхотна разходка Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия