Меню за шведска маса?

  • 22 103
  • 18
...бързо, лесно и в големи количества...

 В неделя имам   bigdance2
Приемам всякакви идеи.
И ме съжалете, моля, предлагайте и полуфабрикати, че вместо да се веселя, да не заспя под масата барабар с шведите  hahaha smile3524
Виж целия пост
# 1
Може да направиш топчета от сирене-стават бьрзичко ,а и са много ефектни.Смесват се сирене,креме сирене и кашкавал-да се получи еднородна смес и се правят малки топчета.Част от тах се овалват обилно в смлени орехи,друди в червен пипер,трети в ситно накьлцан магданоз.........общо взето ж какжото си решиш,може и в сусам.......
Виж целия пост
# 2
Може да панираш кашкавал на хапки......
или пилешки хапки от тези полуфабрикатите.....
салата от кус-кус-с майонеза,кисели краставички,колбас,морковче.....
Виж целия пост
# 3
В неделя правихме рожден ден, ето тук можеш да видиш за идеи
http://community.webshots.com/album/545303721HEtIro
Имаше и други неща, ама не са снимани. Всичко се приготвя много бързо. Гостите бяха много, но успяха да се наядат, пък и да преядат Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Танита,всичко изглежда супер.Мойте поздравления.А с какво си пьлнила краставичките? Сметана или.......?
Виж целия пост
# 5
Ако питаш мен, най-добре е да си вземеш готови хапки, соленки, петифури.
Няма да ти излезе по-скъпо, а ще ти остане и време , да помислиш за  себе си.
Хем ще си свежа, хем всичко ще е перфектно !
Виж целия пост
# 6
Тези сирени топчета изглеждат страхотно! И от Танита ще крадна нещо...
Какво слагаш на макаронената салата - има ли някакъв колбас?
Виж целия пост
# 7
Вземи готови палачинки и завий в тях руска салата или пиле сгъби и кашкавал.
Вкъщи голям хит са минихамбургерчетата. Изпичам питки с големина да поберат колелце салам, слагам колбас, краставичка или домат, зелении и на масата майонеза, горчица и кетчуп.
Също така мини пици можеш да спретнеш бързо.
Виж целия пост
# 8
Ако са повечко гостите, защо не потърсиш кетъринг услуги? Можеш да поръчаш 3-4 плата хапки, примерно. Не знам в София как са цените newsm78
Виж целия пост
# 9
Пиле в бохча
 3-4 печени филета от бяло месо (става и с пушени или варени), сол, черен пиер, майонеза, 1 ч.л. горчица, 1 чаша смлени орехи. (може да добавиш и настъргани кисели краставички примерно). Всичко се смесва добре, месото се реже на ситно и се слага по малко в средата на една палачинка. След това хващаш палачинката като торбичка, все едно да я затвориш и "завързваш" със стрък зелен лук или праз ( тънка лента) . Стават много ефектни и вкусни "бохчички" .
Виж целия пост
# 10
Тези сирени топчета изглеждат страхотно! И от Танита ще крадна нещо...
Какво слагаш на макаронената салата - има ли някакъв колбас?
Шунка, гъбИ, маслини и макароните
Танита,всичко изглежда супер.Мойте поздравления.А с какво си пьлнила краставичките? Сметана или.......?
Всичко бяло дето имаше в хладилника - крем сирене, сметана, кисело мляко, чесън.
Виж целия пост
# 11
Tannita, с какво са пълнени яйцата? А, шунката, просто шунка в която е увита руска салата ли е?
Виж целия пост
# 12
...бързо, лесно и в големи количества...

 В неделя имам   bigdance2
Приемам всякакви идеи.
И ме съжалете, моля, предлагайте и полуфабрикати, че вместо да се веселя, да не заспя под масата барабар с шведите  hahaha smile3524
ДА СИ ЖИВА и ЗДРАВА, СЪРОЖДЕННИчКЕ  bouquet
Виж целия пост
# 13
Тези сирени топчета изглеждат страхотно! И от Танита ще крадна нещо...
Какво слагаш на макаронената салата - има ли някакъв колбас?
Шунка, гъбИ, маслини и макароните
Танита,всичко изглежда супер.Мойте поздравления.А с какво си пьлнила краставичките? Сметана или.......?
Всичко бяло дето имаше в хладилника - крем сирене, сметана, кисело мляко, чесън.
СТРАХОТНА си , както винаги!!!!  chef  bouquet

Ще дадеш ли на "порстосмъртните рецептите на сладките и тортата? Praynig
Виж целия пост
# 14
Tannita, с какво са пълнени яйцата? А, шунката, просто шунка в която е увита руска салата ли е?
Яйцата са пълнени със смес от жълтъците, крем сирене, малко майонеза, черен пипер, нарязан на ситно магданоз.
Това със шунката е само шунка и салата в него, щото става много бързо. Иначе съм правила нарязани на дълги пръчици(колкото шунката, или малко по дълги) кисела краставички, кашкавал, морков, завити в шунка и пъхнато в пръстенче от малки чушчици, но е по-пипкаво.

Ще дадеш ли на "порстосмъртните рецептите на сладките и тортата?

На ето тези рецептата е от тук
На ето тези пък пак е от там, ама сега не ми се търси, ето какво съм си копирала

Целувки от жълтък

2 жълтъка
по-малко от 1 с.л. вода
150 г пудра захар
1/2 ч.л. амонячна сода
ванилия
счукан орех/бадем за наръсване

Разбий жълтъците с водата, добави постепенно захарта и бий до получаване на кремообразна маса, прибави и останалите съставки.
*** Пекат се на 150*Ц 18-20' ***
Аз обаче не ги поръсих с орехите, ами направо прибавих смлени орехи към сместта и така повече ми харесаха на вкус. На мъжа ми му се строриха странни и определено не ги хареса, той е голям любител на целувките от белтък, но пък на децата много им харесаха.

И рецептата за топчетата:
Слагаш на котлона в тенджера една чаена чаша вода и една чаена чаша олио и в момента, в който заври слагаш 1 чаена лъжичка сода за хляб и 1 чаена лъж.сол. Сваляш от котлона и веднага изсипваш брашно, като бъркаш с лъжица първоначално, защото е горещо.
И така докато се получи гъсто тесто, което може да се меси.
Правиш малки топчета и в средата на всяко слагаш орехи и локум. Печеш в тава до зачервяване.
От част от тестото, направих ето тези кошнички , с плънка от яйца, сирене, прас лук и спанак.

А тортата, тя е купена, аз само я оцветих и сложих пеперудките. Просто този път исках да е точно такава торта, но не се прави по поръчка с украса за рожден ден, затова трябваше аз да я поукрася или по-точно поурезиля

http://www.thatsmyhome.com/chocolate/tuxedo-cake.htm
Ето тук съм намерила рецепта за такава торта, някой път може и да се пробвам да я направя, за сега обаче нямам толкова време.

Хайде и после да споделиш какво си измайсторила за рождения си ден, че и моя е съвсем скоро и събирам идеи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия