Тъжно и недостойно - български кораб задържан за трафик на кокаин

  • 12 289
  • 136
           Ново срамно петно върху името на България и българските моряци .
  
     " Българският кораб “Свети Николай” е задържан с близо 3 тона кокаин край Испания. Екипажът от 21 моряци е бил от българи, които са арестувани за трафик на наркотици, съобщиха испанските медии. МВР потвърди за задържането на екипажа и кораба.
       http://www.mediapool.bg/български-кораб-с-3-тона-кокаин-е-задърж … я-news196299.html
        http://www.novanews.bg/news/view/2012/08/15/34598/в-испания-задъ … -кокаин-обновена/
        http://novini.dir.bg/news.php?id=11795509

            И всичко това в момент когато достойни морски хора събират средства , на да спасят задържания кап. Собаджиев  -
           "Капитан далечно плаване Светлозар Собаджиев лежи вече повече от година в панамския затвор „Ла Хоя” без обвинение, съд и присъда.
           http://dnesplus.bg/News.aspx?n=564462
            http://novanews.bg/news/view/2012/04/06/28987/%D0%9A%D0%B0%D0%BF … 0%B3%D0%B5%D1%80/
          
Виж целия пост
# 1
    
         http://news.burgas24.bg/373851.html
        
        http://www.dnes.bg/obshtestvo/2012/08/16/borisov-za-zaloveniia-k … -se-znaeha.166280

         http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2012/08/16/1889106_moriacite_ot_k … ai_ispaniia_bili/

                 Група във FACEBOOK :................. Dilyana Nedelcheva преименува групата на
                             "Да спасим екипажа на задържания кораб в Испания " Св. Николай ".
Виж целия пост
# 2
Жалкото е, че едва ли всички са замесени, но всички ще го отнесат.
Виж целия пост
# 3
Жалкото е, че едва ли всички са замесени, но всички ще го отнесат.

        
         Жаве.... Hug и аз мисля същото . А сигурно всички имат семейства съпруги и деца. Praynig
         Това дали е вярно ......."Корабът отдавна е следен и са предупреждавани моряците да не се качват на борда, защото е опасно. Това заяви премиерът Бойко Борисов по повод 22-мата българи, арестувани на кораб с кокаин край Испания, съобщи БГНЕС.

  

                   http://www.standartnews.com/balgariya-obshtestvo/ivan_stanev_e_k … ikola-161078.html


       Варна. Близка на капитана на кораба "Свети Николай" Иван Станчев апелира към семействата на останалите от екипажа, които бяха задържани в Испания, да се съберат и да действат заедно за оневиняване на българските моряци. Капитанът е невинен, аз съм сигурна, каза Ивелина Атанасова, сестра на бившата му съпруга.

           http://www.blitz.bg/news/article/150966

                Група във FACEBOOK :................. Dilyana Nedelcheva преименува групата на
                             "Да спасим екипажа на задържания кораб в Испания " Св. Николай ".





Виж целия пост
# 4
        Това дали е вярно ......."Корабът отдавна е следен и са предупреждавани моряците да не се качват на борда, защото е опасно. Това заяви премиерът Бойко Борисов по повод 22-мата българи, арестувани на кораб с кокаин край Испания, съобщи БГНЕС.
Аз пък четох, че е казал, че нямало начин да ги предупредят, макар и да са знаели от месеци, че корабът е следен.
"Знаеше се, че ще се работи с български кораб, но нямаше как да кажем на моряците: "Бягайте от кораба, защото ще ви хванем", обяви във Варна премиерът Бойко Борисов по повод задържания кораб "Свети Николай", пътувал под български флаг с почти 3 тона кокаин. "
Виж целия пост
# 5
        Това дали е вярно ......."Корабът отдавна е следен и са предупреждавани моряците да не се качват на борда, защото е опасно. Това заяви премиерът Бойко Борисов по повод 22-мата българи, арестувани на кораб с кокаин край Испания, съобщи БГНЕС.
Аз пък четох, че е казал, че нямало начин да ги предупредят, макар и да са знаели от месеци, че корабът е следен.
"Знаеше се, че ще се работи с български кораб, но нямаше как да кажем на моряците: "Бягайте от кораба, защото ще ви хванем", обяви във Варна премиерът Бойко Борисов по повод задържания кораб "Свети Николай", пътувал под български флаг с почти 3 тона кокаин. "

Ох, големи глупости е наговорил отново.

Колкото и да не ни се иска и вярва, нищо чудно, ако не всички, голяма част от екипажа да е замесен. Това не е торба или пакет все пак.
Много неприятно.
Виж целия пост
# 6
3 тона?! И повечето не знаели?! ВЕрно?!
Да не са 3 дози, да си ги скрият в гащите?
Дано лежат в затвор, дълго и напоително.
И да, светът е пълен с добри хора, които вършат лоши неща, та не ми скачайте, кой колко бил свестен.
Виж целия пост
# 7
Е, тя коката едва ли е била опната на палубата да съхне. Затворени пакети - защо е било нужно целият екипаж да знае какво има вътре? Товар някакъв.

Както и да е, де. Дълго и трудно ще се установява кой бил прав и кой крив.
Виж целия пост
# 8
3 тона?! И повечето не знаели?! ВЕрно?!
Да не са 3 дози, да си ги скрият в гащите?
Дано лежат в затвор, дълго и напоително.
И да, светът е пълен с добри хора, които вършат лоши неща, та не ми скачайте, кой колко бил свестен.


        Al Fasi....... товара виждаш ,че е опакован   и върви с един куп документи . Да не мислиш , че такова нещо като кокаин ще пише в документите . И кой истински моряк , който обича професията си ще се качи на кораб  превозващ кокаин - ей така за екшъна.
           Не мога да допусна ,че екипажа е знаел .
Виж целия пост
# 9
Аз пък допускам, че 90% от екипажа са знаели. Хайде, моля ви, правят го за пари  Peace
Виж целия пост
# 10
Е, тя коката едва ли е била опната на палубата да съхне. Затворени пакети - защо е било нужно целият екипаж да знае какво има вътре? Товар някакъв.

Както и да е, де.  Дълго и трудно ще се установява кой бил прав и кой крив.   

            Жаве.......точно това е страшното    Praynig
Виж целия пост
# 11
Аз пък допускам, че 90% от екипажа са знаели. Хайде, моля ви, правят го за пари  Peace

        Like_Smoke....... ooooh!      Само бих те попитала - "имаш ли в семейството си моряци "?     Пожелавам ти да си жива и здрава и дано не се случва на близките ти подобно нещо.
  И ще имаш ли доблеста , ако не си права да им се извиниш?
Виж целия пост
# 12
Аз пък допускам, че 90% от екипажа са знаели. Хайде, моля ви, правят го за пари  Peace

        Like_Smoke....... ooooh!      Само бих те попитала - "имаш ли в семейството си моряци "?     Пожелавам ти да си жива и здрава и дано не се случва на близките ти подобно нещо.
  И ще имаш ли доблеста , ако не си права да им се извиниш?

Арго, изобщо нямам намерение да се заяждам с никого. Съчувствам на роднините на тези хора. Но, хайде и да не си заравяме вечно главата в пясъка, защото в огромният процент от случаите, екипажът знае, какво превозва - особено, когато става въпрос за наркотици.
Виж целия пост
# 13
         Like_Smoke....... ooooh!      Само бих те попитала - "имаш ли в семейството си моряци "?     Пожелавам ти да си жива и здрава и дано не се случва на близките ти подобно нещо.
  И ще имаш ли доблеста , ако не си права да им се извиниш?

Арго, изобщо нямам намерение да се заяждам с никого. Съчувствам на роднините на тези хора. Но, хайде и да не си заравяме вечно главата в пясъка, защото в огромният процент от случаите, екипажът знае, какво превозва - особено, когато става въпрос за наркотици.

        Пак ще попитам  - "имаш ли в семейството си моряци "?

         ................а може би си и част от екипаж щом твърдиш това......" защото в огромният процент от случаите, екипажът знае, какво превозва - особено, когато става въпрос за наркотици.
 
Виж целия пост
# 14
Argo - разбирам, че хората с моряци в семейството приемат случващото се тежко и лично. Но разследващите трябва да открият доказателства, а съдът да постанови виновни ли са или не.
Как групата във фейсбук ще спасява моряците? Те са заловени на кораб с 3 тона наркотици... Това, че роднините и приятелите им вярват в тях е нормално и е голяма покрепа, но надали ще трогне властите в Испания.
Това, което можем да направим, е да се надяваме, че невинните ще бъдат освободени, а виновните наказани и разследванието и процеса ще са бързи и прозрачни.
Виж целия пост
# 15
Не мога да съчувствам на никого, замесен с трафик на наркотици по какъвто и да е начин.

Не мога да подкрепя каузи от сорта "Ама тя стринката на лелинчото твърди, че Х е много добър човек" - извинявам се, ама аз този човек не го познавам, а и дори и най-близките ни понякога могат да ни изненадат, така че човек може да носи отговорност и да дава гаранции само за собствените си постъпки.

Не виждам защо трябва да си затваряме очите, че трафика на наркотици се осъществява именно от шофьори, моряци и т.н. - хора, на които им се плаща, и които се замесват в повечето случаи доброволно, заради парите, а не заради някаква принуда и т.н. конспирации.

В крайна сметка има полиция, има съдебна власт, на които това им е задачата - да разследват, установяват, постановяват присъди...  

Съчувствам на роднините, но... дори начина, по който сте задали и  водите тази тема, е... меко казано неприятен.  Stop
Виж целия пост
# 16
Argo - разбирам, че хората с моряци в семейството приемат случващото се тежко и лично. Но разследващите трябва да открият доказателства, а съдът да постанови виновни ли са или не.
Как групата във фейсбук ще спасява моряците? Те са заловени на кораб с 3 тона наркотици... Това, че роднините и приятелите им вярват в тях е нормално и е голяма покрепа, но надали ще трогне властите в Испания.
Това, което можем да направим, е да се надяваме, че невинните ще бъдат освободени, а виновните наказани и разследванието и процеса ще са бързи и прозрачни.

                happysmile................. Hug  Питаш : "Как групата във фейсбук ще спасява моряците?"  - Според мен  -    на този етап те  искат да се запознаят и да се организират. Имаме примера от процеса в Либия . Семействата от пленения в Сомалия бивш наш танкер "Панега" също си даваха кураж и т. н. и с другите ни пострадали екипажи е било така.
Виж целия пост
# 17
Аз пък допускам, че 90% от екипажа са знаели. Хайде, моля ви, правят го за пари  Peace

Ти кораб и екипаж си виждала само по новините, нали?  Crazy
Виж целия пост
# 18
Още двама българи са задържани в страната при акцията срещу нарк … афика към Испания

argo, не е нужно да репликираш всеки, който има малко по-различно мнение. Все пак това са операции, които продължават дълго, нещата се следят и не накисват разни невинни току така. Вярно че много филми гледаме, но предвид намесените тук служби, по-скоро обвиненията ще излязат верни.

И, ако наистина и нашите служби са участвали, изказванията на ББ "Ние знаехме...предупредихме ги...", могат да предизвикат неприятни отвертни реакции също.
Виж целия пост
# 19
Не мога да съчувствам на никого, замесен с трафик на наркотици по какъвто и да е начин.
Не мога да подкрепя каузи от сорта "Ама тя стринката на лелинчото твърди, че Х е много добър човек" - извинявам се, ама аз този човек не го познавам, а и дори и най-близките ни понякога могат да ни изненадат, така че човек може да носи отговорност и да дава гаранции само за собствените си постъпки.

Не виждам защо трябва да си затваряме очите, че трафика на наркотици се осъществява именно от шофьори, моряци и т.н. - хора, на които им се плаща, и които се замесват в повечето случаи доброволно, заради парите, а не заради някаква принуда и т.н. конспирации.

В крайна сметка има полиция, има съдебна власт, на които това им е задачата - да разследват, установяват, постановяват присъди...  

   Съчувствам на роднините  но... дори начина, по който сте задали и  водите тази тема, е... меко казано неприятен.  Stop

        BirdsFlu .......... Hug  Моите уважения  всеки има право на собствено мнение . И в крайна сметка съчувстваш или не  ooooh!?
Виж целия пост
# 20
Роднините едва ли са замесени...Обикновено роднините се учудват на финала просто и ахват-ама как така, не може да бъде... Tired
Замесените в трафика, участниците-на тях не им съчувства.
Виж целия пост
# 21


Не виждам защо трябва да си затваряме очите, че трафика на наркотици се осъществява именно от шофьори, моряци и т.н. - хора, на които им се плаща, и които се замесват в повечето случаи доброволно, заради парите, а не заради някаква принуда и т.н. конспирации.
казано неприятен.  Stop

Така е, разбира се. Те даже затова отиват да учат в Морско училище - за да станат капитани и да могат да пренасят наркотици. Защото много малко пари получават.  Whistling

Напълно нормално е при такова огромно количество кокаин да бъдат задържани всички и да се разследва кой крив, кой прав. Обаче ССФ пак изпревари събитията и след компетентен анализ си произнесе присъдата.
Виж целия пост
# 22
Аз пък допускам, че 90% от екипажа са знаели. Хайде, моля ви, правят го за пари  Peace

Ти кораб и екипаж си виждала само по новините, нали?  Crazy
Точно това си мисля и аз като чета крайните мнения в темата.
Виж целия пост
# 23
Не разбирам защо скачате. Никой не е казал, че е валидно за всички моряци или работещи в системата. Но още миналата година имаше един доклад на Интерпол, в който си се споменаваше, че Варна и Одеса са основните пунктове за влизане на кокаин от Южна Америка.
Не е задължително всички да са намесени, но да не си заравяме главата и да отсичаме че пък всички са чисти.
Виж целия пост
# 24


Не виждам защо трябва да си затваряме очите, че трафика на наркотици се осъществява именно от шофьори, моряци и т.н. - хора, на които им се плаща, и които се замесват в повечето случаи доброволно, заради парите, а не заради някаква принуда и т.н. конспирации.
казано неприятен.  Stop

Така е, разбира се. Те даже затова отиват да учат в Морско училище - за да станат капитани и да могат да пренасят наркотици. Защото много малко пари получават.  Whistling


BirdsFlu никъде не написала, че това касае всички шофьори или моряци, например.
Но лъжа ли е, че хората, чиято работа е свързана с чести пътувания и то извън страната, са по-често ползвани за пренос на наркотици, било с и без тяхно знание?
Виж целия пост
# 25
И Гълабин Боевски твърди, че е невинен, но във филм за задържаните в бразилски затвор за трафик на наркотици българи, всички без него казват, че съвсем добре са си знаели с какво се захващат.
Виж целия пост
# 26
Но още миналата година имаше един доклад на Интерпол, в който си се споменаваше, че Варна и Одеса са основните пунктове за влизане на кокаин от Южна Америка.


Само не е ясно какво общо има това с моряците и офицерите, като вече много години не се качват и не слизат в пристанищата във Варна и Бургас. Мъжът ми поне 12-13 години отива до кораба и се връща от него със самолет, може и на и от друг континент. Хайде той е в чужда фирма, но и приятелите ни които още са в БМФ ходят и се връщат от смени, които се извършват надалеч. До тук и от тук почти няма товари. А за толкова години стаж на море, знам случай само с един старши помощник капитан от Черна гора, когото хванаха с пакет кокаин. Дали му го в Бразилия да го занесе в Европа. Канала обаче е бил следен и го арестували на първото европейско пристанище. Получи 10 годишна присъда и то защото всичко признал. Подарил на мъжа ми любимото си рокерско яке.

Винаги може някой да се полакоми, но като цяло знаят че са много следени и че бързо се вземат по много години затвор.
Виж целия пост
# 27
И Гълабин Боевски твърди, че е невинен, но във филм за задържаните в бразилски затвор за трафик на наркотици българи, всички без него казват, че съвсем добре са си знаели с какво се захващат.

Гълъбин Боевски е бил сам. Това със сговорната дружина от 22-ма човека и то българи звучи, като научна фантастика. Първо че ако всички знаят, никой няма да им повери "стоката" си, второ да се твърди, че цял корабен екипаж имат престъпно мислене идва вече твърде много, дори за форум, като този. Това си е работа на корабособственика. На него не му е първо провинение, а се чува и че е затънал в дългове, включително от глоби по пристанища, които обикновено са в много големи размери.
Виж целия пост
# 28
имаше арестуван още един български капитан , още не е освободен ...

май това е един тон кокаин , смятай колко са три тона и ако не всички , то половината знаят ...


Виж целия пост
# 29
Но още миналата година имаше един доклад на Интерпол, в който си се споменаваше, че Варна и Одеса са основните пунктове за влизане на кокаин от Южна Америка.


Само не е ясно какво общо има това с моряците и офицерите, като вече много години не се качват и не слизат в пристанищата във Варна и Бургас.

Само не е ясно, защо изобщо забъркваш мъжа си и разни твои познати в темата, сякаш това веднага означава, че всички моряци (български или чужди), са чисти като сълзи.
Никой не е потвърдил, че всички от екипажа са виновни. Но и никой не е потвърдил, че са невинни. Така че и двете крайни становища в случа, подлежат на съмнение. Защо ви дразни само едното?
Виж целия пост
# 30
второ да се твърди, че цял корабен екипаж имат престъпно мислене идва вече твърде много, дори за форум, като този.

Аз лично не твърдя такова нещо.
Виж целия пост
# 31
ами то май никой не твърди това всъщност...тепърва ще се разбира кой какво..
Виж целия пост
# 32
Браво на испанците и всички, които са помогнали за залавянето на дрогата. Три тона по-малко ще циркулират. Българи или извънземни, все ми е тая, изобщо не ми е тъжно, напротив - радвам се.
Виж целия пост
# 33
имаше арестуван още един български капитан , още не е освободен ...

май това е един тон кокаин , смятай колко са три тона и ако не всички , то половината знаят ...



Имаше, да, но мисля че беше на яхта.

Три тона са много, но корабите имат товарни отделения, които събират много повече от това и изобщо не е нужно моряците да знаят какво точно има в контейнерите или балите. Не срещнах информация колко тона е вместимостта на този кораб, но изглежда голям, има и кранове на борда.
Скрит текст:

Като нищо някой от екипажа е бил в играта, но както ги подкарахте тук ... Всичките знаели, или поне половината знаели ...  Tired
Виж целия пост
# 34
Аз съм на мнението на Check Please. Някой от екипажа е знаел, но със сигурност не и целия екипаж.

Радвам се, че са заловили кокаина, дано обаче не си изпатят и невинни хора, а такива със сигурност има в екипажа.
Виж целия пост
# 35
Товарите по корабите, не се ли проверяват преди да бъдат качени? Съответно, има хора, които си слагат подписите под това какво е заявено, че има в тези бали, кашони или каквото и точно да са.
Нали има и хора, които товарят цялото това количество стока, все пак.

Само един човек да подсигури и да организира всичко на кораба, звучи абсурдно.Дори да е имал външни помощници, пак е невероятно.
Виж целия пост
# 36
          Въпросния "Свети Николай"  е бившия  кораб  на БМФ  " Бургас "

              

     Това е от в/к Стандарт : ......"  Плавателният съд е дълъг 130 м и широк 25 м. По това време е бил под името "Бургас" и закотвен в Африка. "
Виж целия пост
# 37
         Въпросния "Свети Николай"  е бившия  кораб  на БМФ  " Бургас "

            

Казвал се е Бургас 3, но никога не е бил собственост на БМФ.

"Заедно с прекръстването е сменен и корабособственикът му. Бургаската компания "Сийборн", зад която стои Дойчин Дойчев е прехвърлила кораба на регистрираната в Обединеното кралство фирма Northpool LLP, но той остава да плава под български флаг и не е отписан от регистрите на Морска администрация - Варна."

http://www.blitz.bg/news/article/150887

Дойчин Дойчев беше собственик и на злополучния кораб Ванеса, който потъна преди четири години в Керч канал.
Виж целия пост
# 38
Товарите по корабите, не се ли проверяват преди да бъдат качени? Съответно, има хора, които си слагат подписите под това какво е заявено, че има в тези бали, кашони или каквото и точно да са.


Една камара служби има по пристанищата, които се занимават точно с това, включително и митници. Товарачите са от местни фирми, а част от моряците само укрепват товара по начин указан от съответните офицери на кораба.
Виж целия пост
# 39
Значи относно проверката на товара....
Товарите ги проверява митницата, а дори те не могат да проверят всички big bags,/това са тези големи торби от които са извадени пакетите, които всички виждаме на снимките, и които проверяват испанците /в тях може да има всичко! Товара се приема по shipping order, за приетият товар на борда се подписва Mate's receipt и на базата на това се издава Bill of lading.

А тоя "младеж  "  Дойчин Дойчев беше собсвеник и на кораб "Елена " където преди няколко години един от моряците уби двама от колегите си и рани капитана...там със сигурност установиха, че си беше една яка контрабанда....А сЯ пУ тИлИвИзУра шЪ ми сЪ праЙ, че той нищо не бил знаел...хаДи деееее Stop
Виж целия пост
# 40
         Въпросния "Свети Николай"  е бившия  кораб  на БМФ  " Бургас "
 

Казвал се е Бургас 3, но никога не е бил собственост на БМФ.

      Check Please ....    Hug   Това което съм написала гарантирам за него ,защото го проверих и в морския форум . А освен това в началото на 2009 съпругът ми беше на него и си беше БМФ кораб. На следващата година , ако си спомняш страшната зима и лошото време  и аварията , която стана край Таранто Италия беше с него.  Тук може да погледнеш старо видео   http://www.youreporter.it/video_Nave_incagliata_a_Castellaneta_Marina_Taranto_1

             DELTA_DELTA ........... Hug   Здравей слънчице     bouquet
     
Виж целия пост
# 41
         Въпросния "Свети Николай"  е бившия  кораб  на БМФ  " Бургас "
 

Казвал се е Бургас 3, но никога не е бил собственост на БМФ.

      Check Please ....    Hug   Това което съм написала гарантирам за него ,защото го проверих и в морския форум . А освен това в началото на 2009 съпругът ми беше на него и си беше БМФ кораб.

Щом казваш, значи е така.  Peace Явно Дойчев го е купил от БМФ. Аз четох информация само за Сийборн и следващия собственик.


А тоя "младеж  "  Дойчин Дойчев беше собсвеник и на кораб "Елена " където преди няколко години един от моряците уби двама от колегите си и рани капитана...там със сигурност установиха, че си беше една яка контрабанда....А сЯ пУ тИлИвИзУра шЪ ми сЪ праЙ, че той нищо не бил знаел...хаДи деееее Stop

Мдам, преди един месец другия му кораб беше арестуван пак в Испания за неплатени такси, горива и прочие.
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2012-08-16&article=420409
Виж целия пост
# 42
Роднините едва ли са замесени...Обикновено роднините се учудват на финала просто и ахват-ама как така, не може да бъде... Tired
Замесените в трафика, участниците-на тях не им съчувства.

Роднините са много добре наясно доколко са забъркани, но никога няма да признаят публично че са виновни.

За мен са виновни всички, дори и да се докаже противното.
3 тона ... кой и колко време ще се трови с това количество ...
Виж целия пост
# 43
       BirdsFlu .......... Hug  Моите уважения  всеки има право на собствено мнение . И в крайна сметка съчувстваш или не  ooooh!?

Съчувствам на всички членове на семействата на арестуваните, които се безпокоят за близките си - независимо дали са виновни или не, за майките си те са синове, за съпругите си - мъже, за децата си - бащи  Peace

Не съчувствам на никого, който за няколко пачки се съгласява да влезе в схема, която поставя в риск свободата на колегите му, причинява страдания на семейството и близките му, и не на последно място - става част от огромната гнусна машина за разпространение на дрога  Naughty

Не разбирам кое не е ясно.

И още - Испания е европейска страна, член на ЕС, не е нито Либия, нито Ирак, нито Южна Корея  Stop Нито ще ги обесят, нито ще издевателстват над тях. Да, затворът не е приятно място в никоя точка на света, но в Испания със сигурност ще получат достатъчно цивилизовано отношение до изясняването на случая. А после невинните спокойно могат да търсят правата си по съдебен ред и да получат солидни обезщетения.

И мнението ми няма нищо общо с това дали съм виждала моряк само на картинка. По вода се пренасят най-големите количества дрога, попрочетете малко статистика, информирайте се... И моряците, както и шофьорите, са хора - някои се поддават, други - не. Нито заради първите трябва да отречем и обидим вторите, нито обаче заради вторите - да смятаме, че всички са в бяло.  

Така е, разбира се. Те даже затова отиват да учат в Морско училище - за да станат капитани и да могат да пренасят наркотици. Защото много малко пари получават.  Whistling

Сарказмът тук е абсолютно неуместен. Те и заради евтиния секс по пристанищата едва ли отиват в Морското училище, ама като проучи човек статистиката кои и къде са първите случаи на заразени със СПИН в България, чуднички резултати излизат... Та и да си свиркаш и да не си свиркаш, приеми, че за някои неща близките просто научават последни, и то по не най-приятния начин.
Виж целия пост
# 44

Сарказмът тук е абсолютно неуместен. Те и заради евтиния секс по пристанищата едва ли отиват в Морското училище, ама като проучи човек статистиката кои и къде са първите случаи на заразени със СПИН в България, чуднички резултати излизат...

       И според твоите статистики  в крайна сметка какво излезе .......завършилите Морско училище донесли СПИН-а  в  България.... ooooh! 
Виж целия пост
# 45
  Кое е недостойно - че са задържали български кораб, или че са пренасяли наркотици?
  Като са ги арестували, още не са ги осъдили, ако са невинни, ще ги освободят.
 
Виж целия пост
# 46
От в/к Труд
Цитат
Българският кораб, задържан в Испания с 3 т кокаин, е сменил името си тайно по време на рейса. Това е станало на 27 юли, показват съобщенията на помощник-механика Юлиян Петров до сестра му Лилия Станева. Така изведнъж вместо "Бургас-3" плавателният съд получава името "Св. Николай".

Обяснението, което получил екипажът, е, че прекръщаването се налага, понеже собственикът е затънал в дългове.

................Испанците да не се фукат, защото хванаха кораба по наша информация, заяви вчера антимафиот, пожелал анонимност.

.................Друг странен факт, който споделиха близки на моряците, е, че договорите на част от екипажа не са със "Сийборн", а с другата фирма на Дойчев "Борд Марин".

.................Нашите били просто превозвачи
Екипажът на “Свети Николай” трябвало да свърши единствено черната работа по транспортирането, като не е част от криминалната организация на разбития колумбийски клан, твърди в. “Ел мундо”.

За това говорел фактът, че по време на абордажа никой от моряците ни не е оказал съпротива, а и не носели оръжие. Освен това всички българи са с чисти криминални досиета в Испания. Това е разликата с предишни акции на испанските власти, в които моряци са оказвали съпротива и са били въоръжени, подчертава Инясио Косидо, шеф на националната полиция.

Нашите трябвало да разтоварят дрогата край град Мусия, в провинция Коруня. Там трафикантите разчитали на закрила от Хосе Алварес, служител в Гуардия сивил. Той е арестуван в Галисия. Тарторът - колумбиецът Едуардо Велес, бил толкова сигурен в схемата, че на “Свети Николай” дори не си направили труда да вземат друг товар за прикритие на дрогата, допълва в. “АВС”.



 
Виж целия пост
# 47
 Кое е недостойно - че са задържали български кораб, или че са пренасяли наркотици?
  

         Недостойно е един български корабособственик  да петни името на България на първо място и да поставя екипажа си в тази ситуация пред свършен факт .
          Разбира се , че наркотиците са отвратителна работа . Едва ли има майка , която не би заклеймила занимаващите се с разпространение и производство на всички дроги .
Виж целия пост
# 48
Еха, големи разбирачи в тази тема са се събрали  Crazy Все съм се чудила защо хората се изказват по теми, от които си нямат абсолютно никакво понятие.

Съответният кораб е с вместимост 7000 т! 3 тона (или 4,5 т) товар е като плюнка в морето (това за онези, които подхвърлят, че екипажа едва ли не се е спъвал в пакети дрога). Екипажът няма нищо общо с вида на товара, нищо. За проверките Delta го е написала ясно,

Цитат
Товарите ги проверява митницата, а дори те не могат да проверят всички big bags,/това са тези големи торби от които са извадени пакетите, които всички виждаме на снимките, и които проверяват испанците /в тях може да има всичко! Товара се приема по shipping order, за приетият товар на борда се подписва Mate's receipt и на базата на това се издава Bill of lading.

Единственото което искам да добавя е, че товара е собственост на чартьора и това са хората, които със 100% сигурност знаят какво превозва кораба. И вероятно корабособственикът. Напълно е възможно никой от екипажа да не знае нищо.


Роднините са много добре наясно доколко са забъркани, но никога няма да признаят публично че са виновни.

За мен са виновни всички, дори и да се докаже противното.
3 тона ... кой и колко време ще се трови с това количество ...


Тези пък са ми най-любими! Мисленето не боли, пробвай  Peace

Онова за СПИН и бла-бла ще го подмина, че ме избива на  Sick
Виж целия пост
# 49
Всъщност, една част от детската ми компания я няма.Умряха.От дрога.Няма значение дали разбирам от товарите по пристанищата, кой какво учил и каквото и да е там.За мен е важно, че дрогата е спряна.Който не е замесен, ще го пуснат.Който е-да го накажат.Нищо тъжно и недостойно не намирам.
Виж целия пост
# 50
Какви са тези приказки из медиите за водене на процеса в България? Съвсем ще станем за смях така.

Иначе, това е интересно. Не казвам, че доказва вина, да не скочите пак.
Цитат
Някои от арестуваните на българския кораб, в който бяха открити 3 тона кокаи,н в миналото са имал контакти с Ивелин Банев - Брендо и вече покойния Иван Тодоров - Доктора.
Виж целия пост
# 51
Капитанът не може да не знае какво превозва и е виновен по силата на закона. Той отговаря за този кораб, когато той е на вода. Иначе както вече беше споменато, товарът си е на чартьора.

За останалите членове- никой не е длъжен да им дава обяснение какво се превозва. За глупостите на ББ, че били предупреждавани не ми се коментира.  Дори и да е знаел някой, този, който го осъжда тук, с думи, има ли представа за условията в частните фирми? Че много често научават истинските условия, когато вече са на борда. Никой от списващите тук няма право да съди тези хора.

Много ми е болно да чета подобни теми. Ако някой си спомня сагата, която изживя моето семейство, имаше тема тук в бг мамма, с кораб на Арго Меритайм ( няма толкова нагли същества, надявам се спят спокойно, поради дебелоочието си ). Жалко, че стават все повече и повече  неприятностите за българските моряци в недобросъвестните фирми. Радвам се, че баща ми вече е на суша. Стискам палци за всички останали, които не са, да се приберат по живо и по здраво. Знам какво изживяват сега семействата им, а и те самите.

За съжаление арестуваните тук, в бг, отговорни за фирмата най-вероятно ще бъдат пусанти и оправдани и ще излязат сухи от водата. Да му мисли екипажът.

А в темата наистина пишат неграмотни по морските въпроси хора и звучат глупаво, да не се излагат , а да проучат първо как стоят правно нещата с екипажите на кораби.

А някой задава ли си въпроса, как 3 това могат да бъдат натоварени и превозени без знанието или даже нареждането на някой свише, независимо, в коя държава. Но чадърчето нещо се счупило.


         Недостойно е един български корабособственик  да петни името на България на първо място и да поставя екипажа си в тази ситуация пред свършен факт .
          Разбира се , че наркотиците са отвратителна работа . Едва ли има майка , която не би заклеймила занимаващите се с разпространение и производство на всички дроги .
Peace
Виж целия пост
# 52
Еха, големи разбирачи в тази тема са се събрали  Crazy Все съм се чудила защо хората се изказват по теми, от които си нямат абсолютно никакво понятие.

Съответният кораб е с вместимост 7000 т! 3 тона (или 4,5 т) товар е като плюнка в морето (това за онези, които подхвърлят, че екипажа едва ли не се е спъвал в пакети дрога). Екипажът няма нищо общо с вида на товара, нищо. За проверките Delta го е написала ясно,

Цитат
Товарите ги проверява митницата, а дори те не могат да проверят всички big bags,/това са тези големи торби от които са извадени пакетите, които всички виждаме на снимките, и които проверяват испанците /в тях може да има всичко! Товара се приема по shipping order, за приетият товар на борда се подписва Mate's receipt и на базата на това се издава Bill of lading.

Единственото което искам да добавя е, че товара е собственост на чартьора и това са хората, които със 100% сигурност знаят какво превозва кораба. И вероятно корабособственикът. Напълно е възможно никой от екипажа да не знае нищо.

 Peace

Mъничко да осветля "разследващите".  Embarassed



Соев шрот ...... newsm78  0899 101023  Shocked

Не мога да съчувствам на никого, замесен с трафик на наркотици по какъвто и да е начин.
  Peace
Виж целия пост
# 53
Цитат
          © БГНЕС  
         Задържането на българския кораб „Свети Николай" в Испания ще се отрази негативно на българския флаг.

Това заяви транспортният министър Ивайло Московски при посещението си в Българския морски квалификационен център във Варна във връзка изграждането на Брегови учебно-тренировъчен комплекс, съобщи БТА.

Московски изрази надежда, че следствието ще изясни кои от моряците са били замесени в престъплението и кои не.

      
Цитат
   

Повдигнаха обвинение на собственика на кораба „Свети Николай” Дойчин Дойчев18 август 2012 16:09 / обновена в 17:43
        
          Повдигнато е обвинение на собственика на кораба „Свети Николай” Дойчин Дойчев, съобщиха от спецпрокуратурата. Дойчев остава в ареста за 72 часа с обвинение за организирана престъпна група, занимавала се с трафик на наркотици.

Подобно обвинение ще получи и Руслан Колев, който бе посочен като строителен предприемач, замесен в схемата. Не се изключва съпричастни на групата да са и част от задържаните в Испания българи.

По-рано днес бТВ съобщи, че късно снощи съдът е освободил двамата българи, арестувани у нас след задържането на рекордните 3 тона кокаин на борда на българския кораб „Свети Николай” в Испания. Часове по-късно обаче отново били прибрани от полицията, а днес бяха транспортирани в София и доведени в Специализирания съд.

Българските моряци, задържани на 15 август за трафик на три тона кокаин в Испания, все още са в следствения арест в Кадис. След изтичане на 72-часовата им мярка, те остават на разположение на следствието, което в най-кратък срок, възможно е дори в рамките на ден, да изработи доклад с всички събрани доказателства по случая. След това българите ще бъдат прехвърлени в арест в Мадрид, където докладът на следствието ще се разгледа от така наречената „Аудиенсия насионал” - институция, адекватна на Върховен административен и апелативен съд.

Виж целия пост
# 54



              http://www.vbox7.com/play:9c62bea9
Виж целия пост
# 55
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5067711
Виж целия пост
# 56
Кому са нужни тези цитати , които всеки ги е чел  предполагам  ? Rolling Eyes ooooh!
Виж целия пост
# 57
Кому са нужни тези цитати , които всеки ги е чел  предполагам  ? Rolling Eyes ooooh!
ooooh! Може би пък не всеки ги е чел.
Виж целия пост
# 58
Кому са нужни тези цитати , които всеки ги е чел  предполагам  ? Rolling Eyes ooooh!
ooooh! Може би пък не всеки ги е чел.

    Markrit ........... Grinning вместо всеки , който се вълнува от проблема да търси из медиите в Нет-а .....и аз  като Джемма мисля , че е по-удобно да се поства новото тук .
          Който гледа новините по ТВ-то знае какво е станало ,a който няма време да гледа ...тук набързо може да прочете.
        Джемма......... Hug   Благодаря за инфото . Бог и Свети Никола да помогнат на нашите бащи, синове и мъже  по-бързо истината да  бъде установена .  Невинните да се приберат  Peace
       Виновните  -  каквото е написано в законите .

                    http://btvnews.bg/bin/story.php?story_id=5&section_id=16087

                 
Цитат
                         Това е от facebook  :    Paulina Stancheva
         Да спасим екипажа на задържания кораб "Св. Николай" в Испания тел. за връзка 088 77 11 701
Виж целия пост
# 59
НЕ МОГА да кажа кой е крив и кой е прав ,но вчера в един забравен във автобуса вестник прочетох ,че корабът бил собственост на чичото на Брендо .Е, какво да превозват тогава? А единият моряк бил безработен две години и това бил първият му рейс . Горкият човек !
ДАНО ВСИЧКО СЕ НАРЕДИ ! КЪСМЕТ ЗА СЕМЕЙСТВАТА ИМ!КЪСМЕТ И ЗА ТЯХ !
Виж целия пост
# 60
НЕ МОГА да кажа кой е крив и кой е прав ,но вчера в един забравен във автобуса вестник прочетох ,че корабът бил собственост на чичото на Брендо .Е, какво да превозват тогава? А единият моряк бил безработен две години и това бил първият му рейс . Горкият човек !
ДАНО ВСИЧКО СЕ НАРЕДИ ! КЪСМЕТ ЗА СЕМЕЙСТВАТА ИМ!КЪСМЕТ И ЗА ТЯХ !


          gerik 1980.......    Hug   Би ли постнала линк към статията , за да я прочетем всички .

                 Как няма да са безработни моряците ни , като собствениците на БМФ разпродадоха корабите , прибраха парите и съкратиха морските кадри , които знаеха как и къде да намират товари от които се печели добре. Подариха пазарната ниша , която поколения морски кадри бяха изградили в името на България .  Сега  е пей сърце - дават ги под наем и готово .
        Дори новият автобус купен за да превозва екипажите на БМФ беше подарен на " великия"  тим '' Лудогорец " . 
Виж целия пост
# 61
Не мога да пратя линк,защото оставих вестника пак в автобуса. Но мисля ,че вестникът беше УИКЕНД от предната седмица. Много не му вярвам ,но понякога каквото излезе там после се оказва истина.Довечера в новините на БТВ от 22 ще има по-голям репортаж.
Виж целия пост
# 62
Сега попаднах на темата.Изобщо не съм и предполагала,че тук жени и майки ще са толкова злобни и преднамерени.
Жени,които никога не са виждали кораб,екипаж,пристанище ,не са запознати с процедурите по качването на екипажите и товарите на кораба.Които не знаят каква е разликата между собственик,чартьор и т.н.Какво,Капитана ще тръгне да се размотава и да пресича два пъти Атлантика на своя глава?
Тези мъже не са тръгнали от хубаво да плават на това корито,което БМФ продаде преди време.
За да се излива толкова помия по българските моряци.
Защо никой не наплю тук скандалния собственик?
Негов кораб "Ванеса" потъна незнайно защо.
На "Елена" ,натоварен с контрбандни цигари,стана двойно убийство.
Вие видяхте ли клипа,как бяха облечени хората,които слизаха от кораба и им слагаха белезниците?
Виж целия пост
# 63
Капитанът е знаел на 100% какво качва, ама корабособственика като е казал така - така. Но кьорав карти не играе - като знаеш, че се качваш на кораб и с кого подписваш договор, си даваш д-то под наем.
По света циркулират и по-стари корита от посоченото и пак не реват морските жени.
Само да допълня, че собственост на товар се сменя и по време на рейс и може да се наложи капитана да служи на повече господари.
Виж целия пост
# 64
испанските власти са казали , че моряците са знаели какво се превозва .
Виж целия пост
# 65
испанските власти са казали , че моряците са знаели какво се превозва .

Точно обратното, коментираха че по реакциите на хората по време на арестите им съдят, че не са знаели. Не са били въоръжени, не са оказали съпротива и прочие. Линкове няма да поствам!

Цитат
Капитанът е знаел на 100% какво качва, ама корабособственика като е казал така - така. Но кьорав карти не играе - като знаеш, че се качваш на кораб и с кого подписваш договор, си даваш д-то под наем.

Това е поредната голяма смешка в тази тема.
Виж целия пост
# 66
Няма да ти се обяснявам, защото за мен е ясно че не разбра за какво говоря конкретно.
Но питай мъжа си - вероятно е кдп и подписва това-онова (коносаменти например) и преди всичко трудов договор с корабособственика.
Виж целия пост
# 67
Всеки в Бургас знае корабите на Дойчин какво превозват. Дори в конкретния случай да не са знаели, че е кокаин, като цяло те са наясно, че с тези кораби се превозва всичко, което е контрабанда.

За съжаление обаче тези мъже са се качили от немотия и са рискували. Аз се чудя защо все още има български моряци, които се качват по бг кораби?
Виж целия пост
# 68
Всеки в Бургас знае корабите на Дойчин какво превозват. Дори в конкретния случай да не са знаели, че е кокаин, като цяло те са наясно, че с тези кораби се превозва всичко, което е контрабанда.

За съжаление обаче тези мъже са се качили от немотия и са рискували. Аз се чудя защо все още има български моряци, които се качват по бг кораби?

           EliMery..... Grinning   В Бургас знаете мила , ама  това от което се притеснявахме част от пишещите  просто си става.  
               " Браво " на магистратите  #Cussing out  изкараха ги " света  вода  ненапита " http://www.moreto.net/novini.php?n=182729&p=3



испанските власти са казали , че моряците са знаели какво се превозва .

Точно обратното, коментираха че по реакциите на хората по време на арестите им съдят, че не са знаели. Не са били въоръжени, не са оказали съпротива и прочие. Линкове няма да поствам!
 

            Check Please ...... Peace   Поствай линкове  , за да се видят някои пишещи  ,  че са чели ... ooooh! , ама  недочели !
Виж целия пост
# 69
Дойчин е дребна, продажна душичка. А, тази част от моряците, която е знаела какво превозва кораба не ги оправдава и собствената им немотия, за да участват в трафик на кокаин. За да спасят своите семейства обричат на смърт други.  Naughty
Виж целия пост
# 70
Моля за разяснение,защото аз нищо не разбрах:
Значи прокуратурата не приема думите на човек дето това му е работата и по негов сигнал е заловен кораба?
Този човек е обучен,получава заплата,върши си работата......и неговата дума срещу......
На тези дето не се познавали....
И кой казва,че не се познават? Те?
Виж целия пост
# 71
Моля за разяснение,защото аз нищо не разбрах:
Значи прокуратурата не приема думите на човек дето това му е работата и по негов сигнал е заловен кораба?
Този човек е обучен,получава заплата,върши си работата......и неговата дума срещу......

Не прокуратурата, а специализираният съд. От журналистически творения рядко може да се разбере нещо, но в случая за какво приемане на думи говориш? Съдилищата работят с доказателства. Прокуратурата да си ги беше събрала и представила, че да подкрепи обвинението си.
Виж целия пост
# 72
Дойчин е дребна, продажна душичка. А, тази част от моряците, която е знаела какво превозва кораба не ги оправдава и собствената им немотия, за да участват в трафик на кокаин. За да спасят своите семейства обричат на смърт други.  Naughty

        EliMery...... Hug  Споделям напълно това ,  което мислиш   Peace


Моля за разяснение,защото аз нищо не разбрах:
Значи прокуратурата не приема думите на човек дето това му е работата и по негов сигнал е заловен кораба?
Този човек е обучен,получава заплата,върши си работата......и неговата дума срещу......
На тези дето не се познавали....
И кой казва,че не се познават? Те?


                джоджо....... Peace  Това е абсурдната ни държава в която живеем  !  цитат : " Магистратите прецениха, че срещу тях не са събрани никакви доказателства за съпричастност към трафика на кокаина"  И това събиране на доказателства...дано не се проточи с N- на брой години ...докато хората пострадали  страдат .
Виж целия пост
# 73
Как да ги съберат....нали този човек е доказал думите си:той е съобщил и така е заловен кораб с много,много,много наркотик.
Защо за другите той да е достоверен,а за българския съд не е достатъчно.
Check Please,обясни моля те.
Виж целия пост
# 74
Защо за другите той да е достоверен,а за българския съд не е достатъчно.
Check Please,обясни моля те.

Те са оправдали ДД и другия в обвинение за организиране на престъпна група и твърдят, че няма доказателства. Защо и как, питай тях. Според последния (ако не се лъжа) доклад на ЕС, този специализиран съд не е осъдил нито един значим престъпник.
Виж целия пост
# 75
Защо за другите той да е достоверен,а за българския съд не е достатъчно.
Check Please,обясни моля те.

Те са оправдали ДД и другия в обвинение за организиране на престъпна група и твърдят, че няма доказателства. Защо и как, питай тях. Според последния (ако не се лъжа) доклад на ЕС, този специализиран съд не е осъдил нито един значим престъпник.
Благодаря.
Последното изречение е ....много важно.
Виж целия пост
# 76
Много надъхани и малко....малко нагли са тия роднини.
Така няма да спечелят съчувствие или каквото търсят там...
Виж целия пост
# 77

               " Браво " на магистратите  #Cussing out  изкараха ги " света  вода  ненапита " http://www.moreto.net/novini.php?n=182729&p=3


Евала! Тези не са виновни, а екипажът е виновен. Абе защо не идат на обмяна на опит при испанците нашите мили магистрати?

В Бъргас занели с какво се занимават корабите на Дойчин. Ами защо си траете тогава,  като знаете? Значи и вие сте виновни? Също колкото екипажа, колкото си е мълчал. Или това не е ваша работа, никой няма да ви чуе и т.н. А екипажа кой ще го чуе и тяхна работа ли е какво се превозва? Екипажът не се състои само от работници, които вършат товаро-разтоварни работи. Има си машинен екипаж например. Те какво общо имат с товара? Те са там по силата на контракт и си вършат работата -вахти, ремонти на агрегати, машини, уреди, зареждане на гориво. Те с какво са съпричастни или виновни за товара?
Виж целия пост
# 78
Джемма, разбирам че се възмущаваш както и аз, но не само в Бургас знаем с какво се занимава Дойчин. Повярвай ми, че Интерпол отдавна е по следите на Брендо и на когото трябва му е ясно какво превозват неговите кораби. Та, кои сме "ние" да казваме. И както се видя хората си свършиха работата. Това, че в Бургас някой си съд е освободил тази вечер Дойчин не означава нищо. При доказана вина и той ще отиде на топло.

И замислете се малко защо го освободиха и дали това не беше ход, за да се опитат бг съд да оправдае и моряците.  
А, защо са се качили моряците, които са знаели какво превозват? А, защото са продължавали да плават, когато някой от тях в последствие са научили? Всеки си носи отговорността сам.
Виж целия пост
# 79
Това, че в Бургас някой си съд е освободил тази вечер Дойчин не означава нищо. При доказана вина и той ще отиде на топло.

И замислете се малко защо го освободиха и дали това не беше ход, за да се опитат бг съд да оправдае и моряците.  
А, защо са се качили моряците, които са знаели какво превозват? А, защото са продължавали да плават, когато някой от тях в последствие са научили? Всеки си носи отговорността сам.

Какъв съд в Бургас, специализираният съд ги освободи. Това за моряците са свободни интерпретации и пълни глупости. Знаели, не знаели, като знаели що не слязли и прочие. И от какъв зор БГ съдът ще ги оправдава, като изобщо не ги съди?
Виж целия пост
# 80
EliMery, имаш ли моряк в семейството си? Знаеш ли как се слиза от кораб? ooooh! Никой не може да твърди, че са знаели, когато са се качвали.
Виж целия пост
# 81
Джемма  202uu
Така се слизало от кораб.Бяха в Африка,после в Южна Америка.Но не са влизали в пристанища,не са слизали на бряг през послеедните  3 месеца.
Може би ще се спасяват с плуване newsm78
Виж целия пост
# 82
Или слагат корковите ботуши и тръгват. Simple Smile А тук Д.Д ги съди за своеволно напускане на кораба. #Cussing out Ако изобщо имат възможност да стигнат до БГ- документите може да са при капитана, пари за билети може да нямат, за своя сметка да се прибират от майната си с извинение, не е шега работа.
Виж целия пост
# 83
Джемма  202uu
Така се слизало от кораб.Бяха в Африка,после в Южна Америка.Но не са влизали в пристанища,не са слизали на бряг през послеедните  3 месеца.
Може би ще се спасяват с плуване newsm78
Или слагат корковите ботуши и тръгват. Simple Smile А тук Д.Д ги съди за своеволно напускане на кораба. #Cussing out Ако изобщо имат възможност да стигнат до БГ- документите може да са при капитана, пари за билети може да нямат, за своя сметка да се прибират от майната си с извинение, не е шега работа.


Какъв съд в Бургас, специализираният съд ги освободи. Това за моряците са свободни интерпретации и пълни глупости. Знаели, не знаели, като знаели що не слязли и прочие. И от какъв зор БГ съдът ще ги оправдава, като изобщо не ги съди?


            mamaR....      Джемма....     DELTA-DELTA....  Check Please .......  благодаря ви момичета за  написаното ! Peace  Hug
                Когато пуснах темата  имах точно това предвид  . 
     
              Да има информация  как се развиват нещата и тези - момичета като вас , които наистина знаят и са доказали , че са компетентни  по морските въпроси  да се изказват и пишат , когато имат възможност и време за това . Всеки от нас си има работа и достатъчно проблеми за разрешаване .  Темата е отворена за всички , които имат какво да споделят или да попитат .
   
        Тези ,  които влизат , за да се заяждат и да си изливат негативните емоции
  ..тактично ще помоля да не го правят . С това няма да си решат проблемите . Много скоро тази енергия ще се върне обратно в/у тях .
             
          Пострадалите в момента / не се и съмнявам , че всяка една от нас е благодарила на Бог и Св. Никола , че не е сред тях / .... , най вероятно търсят инфо и четат  ,  но не им е до писане и това за нас свързаните с морето е съвсем ясно .
         

         С Джемма... и  Check Please....  се запознах сега   Hug

         mamaR....  Hug   и  DELTA_DELTA...  Hug   Познавам от темата на морските момичета. Това са изключително стойностни и компетентни морски майки и съпруги . Съфорумки с  - Големи сърца - помагащи и съчувстващи - безкористно от душа и сърце !   smile3525

        Това , което са написали тук е самата истина за морската действителност и не подлежи на коментарии и каквито и да било подмятания !  Благодаря момичета , че отделяте време , за да пишете   bouquet  Сигурна съм , че можем да бъдем подкрепа на пострадалите семейства .         
 
       Винаги има морски семейства с много стаж по морета и океани и ..... и такива съвсем в началото . Дано никой не остава без работа ..... със семейство , деца и кредити към банки.

      Хубав да е денят ви морски момичета !   
Виж целия пост
# 84
           Ние морските мами тези клипчета сме ги гледали многократно в самотните си дни и празници , защото това е просто нашият живот . Не се оплакваме , това е пътят на нашите мъже, синове и бащи , а ние техните семейства сме до тях. Затова страдаме от факта , че корабите , на  които сме имали толкова щастливи , е .. понякога и страшни ....когато морето или океана бушува спомени -  едни други "велики собственици" разпродават и режат на скраб сега .

          
            Клиповете са за другите ...борещите се със своите негативни чувства  и , по тази причина мразещи всичко и всички около себе си .


             http://vbox7.com/play:23556da8

               http://www.youtube.com/watch?v=Wm4xJ07yn6k
              
               http://www.youtube.com/watch?v=BX3kFCgvKp4

                http://www.youtube.com/watch?v=UUXoEjUxlVc&feature=related

              http://www.youreporter.it/video_Nave_mercantile_si_incaglia_a_Castellaneta_1
Виж целия пост
# 85
         
          
            Клиповете са за другите ...борещите се със своите негативни чувства  и , по тази причина мразещи всичко и всички около себе си .


             http://vbox7.com/play:23556da8

               http://www.youtube.com/watch?v=Wm4xJ07yn6k
              
               http://www.youtube.com/watch?v=BX3kFCgvKp4

                  http://www.youtube.com/watch?v=UUXoEjUxlVc&feature=related

И за тези, на които им се струва, че много пари печелят моряците. С цената на какво обаче?

В семейния ни архив има и по-страшни снимки. Sad
Виж целия пост
# 86
Какво трябва да означава това:
Борисов призова арестуваните в Испания моряци да съдействат на разследването
И особено това:
Цитат
...Премиерът, обаче, подчерта, че нищо не е пречело на моряците да подадат сигнал за наркотика на борда, щом са разбрали....
Нещо знае премиерът, ама и близките се врътнаха без да коментират. И тук си замълчаха.
Пък ние останалите тънем в догадки.
От репортажите в медиите оставам с впечатлението, че нещо не е съвсем така. Някой нещо знае или е разбрал и замълчал...
Виж целия пост
# 87
                     Praynig  Бог и Св. Никола да помагат и закрилят нашите моряци по пътя  - до установяване на истината и излизане на светло на собственика и поръчител на товара .


                                      

                        



                            http://www.vbox7.com/play:34f02c55bb
Виж целия пост
# 88
ББ пак е оплескал пейзажа. Явно още си мисли, че е ченге и се отнася към всичко с презумпция за виновност.  Crazy

http://www.moreto.net/novini.php?n=183062&CmtOk=1#Comments

Аз пък се чудя на оптимизма на тези жени. Какво могат да очакват от ББ? Никоя държавна институция няма да им помогне.
Виж целия пост
# 89
Нали, освен българите, на борда имаше и чужденци в екипажа. Ако всеки бъде съден в родната си страна, ще настане една манджа. В България, със сигурност ще бъде цирк, а не процес.
Виж целия пост
# 90
Нали, освен българите, на борда имаше и чужденци в екипажа. Ако всеки бъде съден в родната си страна, ще настане една манджа. В България, със сигурност ще бъде цирк, а не процес.

Имаш информация относно процесите с чужденци в Испания ли? Аз защото имам някаква. Без сигурни доказателства не издават присъди, но арестуваният може да изкара в ареста 2-3-4 години и после да го пуснат.  Wink

Няма пречка да ги съдят в България или в съответната държава. Защо да е манджа с грозде, като става дума за юрисдикция? Случката не се е случила на испанска територия. А кораб под български флаг в международни води е българска територия.

п.п. Като се започнат такива обобщения за съдилищата в България ... Аз път днес точно много се радвам на решение на ВОС срещу акт на държавна институция.
Съдиите са си още съдии, законите също. Това че на определени дела се пращат определени личности с конкретна задача е друга работа. Ама то от медийна информация само какво да знае човек?  Sunglasses
Виж целия пост
# 91
Нямам никаква информация, нито държа да се раздават присъди, просто си разсъждавам на глас.

п.п.  Check Please, искаш да кажеш че у нас има поръчители на канали, ефективно излежаващи присъди за трафик на наркотици?
Виж целия пост
# 92
Само не разбрах кой е виновен.
Собственикът на кораба ли пренася кокаин, чрез корабите си или работниците на кораба пренасят за тяхна си изгода?
Ясно е , че някой им плаща за този трафик, на кого? На собственика или на екипажа?
Виж целия пост
# 93
На собственика или на екипажа?

Представяш ли си собственикът на наркотика да събере екипажа и да им раздаде някой лев за да го пренесат и то при положение, че на кораба е нямало друг товар?  Laughing
А на въпроса ти ББ е отговорил - да признават там всички и да се приключва. Сигурно има спомен от соц време, когато в следствените служби е имало големи табели с текст заимстван от руските служби и Вишински - "Самопризнанието е цар на всички доказателства." Mr. Green
Виж целия пост
# 94

п.п.  Check Please, искаш да кажеш че у нас има поръчители на канали, ефективно излежаващи присъди за трафик на наркотици?

Със сигурност има. Както и за организирани престъпни групи. По вестниците пише само това, което го няма, т.е. скандалните оправдателни решения.  Wink
И като се "застъпих" за съдиите нямах предвид само наказателни дела. При тях нещата се объркват (неволно или умишлено) още в предварителната фаза - дознание, следствие, прокуратура. При съдиите отива крайния резултат на база, на който издават присъда. Вероятно има съдии, които и при наличие на доказателства не издават правилни присъди. В България обаче  съдопроизводството е триинстанционно и ако един съдия "сгреши" едва ли и в горните две инстанции ще му потвърдят грешката. Peace
Виж целия пост
# 95
Дойчин твърди, че наемателят на кораба превозва кокаина и той си е назначил и капитана. Така, че и ББ го каза- една част от екипажа с знаели какво ще превозват. Другата част са се усетили в последствие, като са видели, че с месеци не влизат в пристанище и ред др. неща, които са били не както трябва.
Виж целия пост
# 96
   




               http://www.maritime.port.bg/2012/08/23/moryaci-ispaniya-kokain/

               http://bulgarski.pogled.info/news/38313/Vsichki-moryatsi-ot-kora … ani-v-edna-kiliya

                http://www.sofiautre.bg/obshtestvo/krimi/6087-moryatsi_ot_koraba … blizki_v_bulgaria

                 http://dnes.dir.bg/temite/news/ispania-kokain-tzvetan-tzvetanov- … 274?tag_id=118924

                   http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1516975

       Историята на "Ванеса".....http://bnt.bg/bg/productions/120/edition/17303/malki_istorii_24_ … _na_koraba_vanesa

                    http://www.desant.net/show-news/19597/

        История за "Елена" ......  http://novinar.bg/news/tajna-zapoved-za-potapiane-e-prichina-za- … MTEzNjsyMA==.html



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                   http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1517618      
Виж целия пост
# 97
В този случай сълзливи клипове не вършат работа.
Тези хора са там заради заплатата която получават.
Никой не омаловажава риска който поемат,но той се заплаща.
Виж целия пост
# 98
http://e-burgas.com/?p=25592
Виж целия пост
# 99
А това, как си го обяснявате? И техният министър ли говори пълни глупости или все пак има такава възможност, колкото и невероятна да е. Питам съвсем добронамерено и като човек, който не е наясно.

Цитат
Министър Хорхе Фернандес Диас не каза конкретно колко и кои от моряците са били наясно с какво точно е бил натоварен корабът. Той намекна, че след като всички са били на кораба 20 дни, значи всички би трябвало да знаят. Мнението му е, че всички моряци са знаели.


Check Please, мен по ме притеснява, че ако процесът е в България, дори и част от моршците да са невинни, няма да бъдат оневинени, за сметка на този, който е отговорен. А, техните близки може би пък разчитат на обратното, да бъдат съдени у нас, защото вероятността от присъда е минимална и не се замислят, че това може да им изиграе лоша шега.
Виж целия пост
# 100
Това с тези 20 дни звучи тъпо откъдето и да го погледнеш.
Въпроса е къде и как са качили въпросния товар. Ако това е станало по стандартния начин (място, митници, документи) мога да приема, че не са знаели па ако ще и 3 пъти по 20 дена да са били на кораба. И без да разбирам грам от кораби ми е трудно да си представя, че механика става сутрин и ей така решава да "разопакова" товара да види какво превозват...
Ако обаче цялата процедура е протекла далеч от обичайното (тези хора все пак не са за първи път на товарен кораб ) отклоняваш се от курса, товара се качва (прехвърля от друг плавателен съд) и т.н приемам, че няма какво толкова да се разследва и трябва да си понесат заслуженото.
Жалко за близките им и в двата случая.
Виж целия пост
# 101
А това, как си го обяснявате? И техният министър ли говори пълни глупости или все пак има такава възможност, колкото и невероятна да е. Питам съвсем добронамерено и като човек, който не е наясно.

Цитат
Министър Хорхе Фернандес Диас не каза конкретно колко и кои от моряците са били наясно с какво точно е бил натоварен корабът. Той намекна, че след като всички са били на кораба 20 дни, значи всички би трябвало да знаят. Мнението му е, че всички моряци са знаели.



За съжаление и аз мисля, че ако не целия то част от екипажа е знаел. Съпругът ми е капитан и съчувствам на близките на моряците защото знам какво е да сме разделени. Според него е много важно къде е натоварен товара и какви документи има. Ако всичко от митница и пристанището е наред, капитана вади документите и казва ето това е и край. По принцип никой не знае дали това, което пише в документите като товар отговаря на истината, защото те не проверяват какво в действителност има. Но аз от това което прочетох разбирам, че корабът не е влизал в пристанище, което означава, че е натоварен не по правилата. И пак така е трябвало да бъде разтоварен.  Е това вече е сигнал, че нещата не са като трябва. Може да не са знаели какво точно пренасят, но са знаели, че е нещо незаконно. Обещали са им някакви пари и те са се полакомили. Жалко за тях и най-вече за семействата им.   
За съжаление има няколко български фирми, които разполагат със много стари кораби, наемат хора, които пътуват в нечовешки условия, не им плащат заплати или ако да - то те са много мизерни. От друга страна екипажите са от хора, които другите фирми не ги искат(дали защото не говорят английски, дали защото обичат да дават много акъли на началниците си, или си мислят, че все още са в БМФ, обичат чашката и т.н.). И въпреки всичко тези кораби пътуват.
Извинете за дългия пост, но наистина ми е болно повече за семействата им, отколкото за моряците. Дано невинните бъдат оправдани.
От друга страна това са 3 тона наркотик, който ако не беше  хванат щеше да убие много невинни, най-вече млади хора. Имам две деца и постоянно им говоря за вредата от наркотиците. Моля се поне нещо да им остане в главите и когато започнат да излизат сами да не се изкушат да пробват.   
Виж целия пост
# 102
Това с тези 20 дни звучи тъпо откъдето и да го погледнеш.
Въпроса е къде и как са качили въпросния товар. Ако това е станало по стандартния начин (място, митници, документи) мога да приема, че не са знаели па ако ще и 3 пъти по 20 дена да са били на кораба. И без да разбирам грам от кораби ми е трудно да си представя, че механика става сутрин и ей така решава да "разопакова" товара да види какво превозват...
Ако обаче цялата процедура е протекла далеч от обичайното (тези хора все пак не са за първи път на товарен кораб ) отклоняваш се от курса, товара се качва (прехвърля от друг плавателен съд) и т.н приемам, че няма какво толкова да се разследва и трябва да си понесат заслуженото.
Жалко за близките им и в двата случая.

  202uu 
Виж целия пост
# 103
А как е била осигурена охрана на такъв товар? Нали не си представяте да го натоварят ей така тоя кокаин и да си го потърсят чак на края на рейса?
Виж целия пост
# 104
А това, как си го обяснявате? И техният министър ли говори пълни глупости или все пак има такава възможност, колкото и невероятна да е. Питам съвсем добронамерено и като човек, който не е наясно.

Цитат
Министър Хорхе Фернандес Диас не каза конкретно колко и кои от моряците са били наясно с какво точно е бил натоварен корабът. Той намекна, че след като всички са били на кораба 20 дни, значи всички би трябвало да знаят. Мнението му е, че всички моряци са знаели.



От друга страна това са 3 тона наркотик, който ако не беше  хванат щеше да убие много невинни, най-вече млади хора. Имам две деца и постоянно им говоря за вредата от наркотиците. Моля се поне нещо да им остане в главите и когато започнат да излизат сами да не се изкушат да пробват.   
От друга страна пък, не бива невинни хора да бъдат съдени на общо основание !!!
Само защото по лошо стечение на обстоятелствата и много лош късмет ,са били не на  точното място .
Виж целия пост
# 105

За съжаление и аз мисля, че ако не целия то част от екипажа е знаел. Съпругът ми е капитан и съчувствам на близките на моряците защото знам какво е да сме разделени. Според него е много важно къде е натоварен товара и какви документи има. Ако всичко от митница и пристанището е наред, капитана вади документите и казва ето това е и край. По принцип никой не знае дали това, което пише в документите като товар отговаря на истината, защото те не проверяват какво в действителност има. Но аз от това което прочетох разбирам, че корабът не е влизал в пристанище, което означава, че е натоварен не по правилата. И пак така е трябвало да бъде разтоварен.  Е това вече е сигнал, че нещата не са като трябва. Може да не са знаели какво точно пренасят, но са знаели, че е нещо незаконно. Обещали са им някакви пари и те са се полакомили. Жалко за тях и най-вече за семействата им.  
За съжаление има няколко български фирми, които разполагат със много стари кораби, наемат хора, които пътуват в нечовешки условия, не им плащат заплати или ако да - то те са много мизерни. От друга страна екипажите са от хора, които другите фирми не ги искат(дали защото не говорят английски, дали защото обичат да дават много акъли на началниците си, или си мислят, че все още са в БМФ, обичат чашката и т.н.). И въпреки всичко тези кораби пътуват.
Извинете за дългия пост, но наистина ми е болно повече за семействата им, отколкото за моряците. Дано невинните бъдат оправдани.
От друга страна това са 3 тона наркотик, който ако не беше  хванат щеше да убие много невинни, най-вече млади хора. Имам две деца и постоянно им говоря за вредата от наркотиците. Моля се поне нещо да им остане в главите и когато започнат да излизат сами да не се изкушат да пробват.    

             nevy ........... Hug  Благодаря ти , че се включи - за споделеното  ... и не на последно място за отделеното време .   bouquet
Виж целия пост
# 106

                 



                              http://www.maritime.port.bg/2012/08/24/10973/

                              http://www.maritime.port.bg/2012/08/24/10981-slavi-binev-moryaci-ispaniya/

                              http://dnes.dir.bg/news/doychin-doychev-ruslan-kolev-balgarskiat … in-11851178?nt=14

                              http://dnes.dir.bg/temite/news/tzvetan-tzvetanov-morjatzi-balgar … 478?tag_id=118924

                              http://dnes.dir.bg/temite/comments/balgarskiat-korab-kokain-118924#appComments

                               http://petel.bg/ZASHHO-BOYKO-E-NEVINEN-DO-DOKAZVANE-NA-PROTIVNOT … ATSITE-NE-__21064

                               http://www.dnes.bg/obshtestvo/2012/08/24/ne-e-nasha-rabota-da-ob … i-i-koi-ne.166882

                                http://www.desant.net/show-news/25276/


             
Виж целия пост
# 107
Ако това е вярно (а то изключително лесно явно се доказва) значи няма какво толкова да се разследва и въпроса виновни ли са или не има своя отговор..
Цитат
Ние гледахме „Свети Николай“ на сателитите. Корабът е тръгнал от Бердянск, след като беше там около 3 месеца, оставен без гориво. В това време другият кораб „Свети Георги“, който пък в момента е задържан в Турция, беше „арестуван“ в Испания. В един момент собственикът намира пари, плаща на испанците горивото и те освобождават „Св. Георги“.
 След това намира пари да зареди и „Св. Николай“. Корабът плава от Западна Африка към Южна Америка, стига до Джорджтаун, Гвиана. Слиза надолу по реката, стои там около седмица и пак празен тръгва към Испания. За тези 40 дни плаване той е извършил разходи за около 700 хил. долара, за да обиколи празен Западна Африка, Южна Америка и Европа.
 И тези разходи трябва да са поети от някой.
......
Когато влезли в реката в Джорджтаун (там има 3 сателита, защото определени участъци на Южна Америка се наблюдават много внимателно и точно това е единият), хвърлят котва на стоянка, идват 4-5 лодки, качват стоката от по 25-килограмови пакети на борда и потеглят към Испания.
Виж целия пост
# 108
    

                  ani12544....   Peace   Hug     Снощи мн. късно постнах статиите и Десант не го прочетох целия , а в същност това е най - смисленото обяснение  , което съм прочела до сега . Аз ползвам безплатната гръцка търсачка  и една испанска .



                            Спокоен ден морски момичета.....   !!!     Praynig   Hug

                                     http://www.vbox7.com/play:e976bcff
                                                  
Виж целия пост
# 109
Цитата го извадих от линка които ти си дала.
Едва ли обаче тези сателити могат да се ползват от всички, нямам представа.
Виж целия пост
# 110
Ай престанете с тия картинки и клипчета де , не спряхте .... ooooh! Sick
Каква връзка има с конкретната тема.
Отворете си тема за релаксиращи клипове , картинки и прочие ..
Виж целия пост
# 111
Ай престанете с тия картинки и клипчета де , не спряхте .... ooooh! Sick
Каква връзка има с конкретната тема.
Отворете си тема за релаксиращи клипове , картинки и прочие ..


 newsm10

Голям срам. Тия хора съвест нямат ли?
Виж целия пост
# 112
Аз не виждам нищо тъжно или пък недостойно. Не е като аз да съм била на този кораб и да съм си тъпкала джобовете с наркотици и мръсни пари. Трябва да си много заблуден, за да вярваш, че тук не стават сделки с наркотици, убийства и всякакви ужасни неща, които се случват по другите краища на света. Още повече, че българинът е закъсал за пари повече от всякога и все повече хора прибягват до какви ли не мерки.
Виж целия пост
# 113
Аз не виждам нищо тъжно или пък недостойно. Не е като аз да съм била на този кораб и да съм си тъпкала джобовете с наркотици и мръсни пари. Трябва да си много заблуден, за да вярваш, че тук не стават сделки с наркотици, убийства и всякакви ужасни неща, които се случват по другите краища на света. Още повече, че българинът е закъсал за пари повече от всякога и все повече хора прибягват до какви ли не мерки.

Включително и да превозваш смърт  newsm78
Тези хора поне в съдбата и в кармата не вярват ли, деца имат!
Виж целия пост
# 114
Да, аз не ги оправдавам, просто казвам, че не бива да е нещо шокиращо, че точно българи взели да пренасят наркотици.

Иначе според мен не е въпросът имат ли или нямат съвест тея хора. Повечето от тях според мен виждат този бизнес като нещо еднократно или краткосрочно, с което да изкарат бързо много пари. Те действително са просто превозвачи. При положение, че не те разпространяват след това дрогата и не са част от нарко света и цялата смърт в него, предполагам имат по-друго мислене за нещата.

По National Geographic върви една серия за подобни случаи, където всякакви хора, които никога не се предполагали, че ще се занимават с това, са решили да изкарат малко бързи пари като пренесат дрогата от едно място до друго. След като виждат, че един-два пъти никой не ги е заподозрял всичко им изглежда лесно и смятат, че могат да продължат. Не казвам, че тея хора трябва да ги съжаляваме или нещо подобно. Всеки нормален човек със здрав разум и морал ще стои далеч от подобни неща...
Виж целия пост
# 115

                                  Кой лъже за кокаиновия кораб?
   Добавена на: 24.08.2012 12:22    в/к   Десант Брой 171
                                Автор : Моника Белова
 
        Трафик от такъв мащаб е невъзможен без покровителство от най-високо равнище, смятат експертите по корабоплаване Тодор Георгиев и Пламен Орманджиев
 
     На 15 август българският кораб „Св. Николай“ бе хванат с близо 3 тона кокаин край Испания, а екипажът му - задържан. По-късно стана ясно, че мениджър на плавателния съд е фирмата с печална слава „Сийборн трейд“, собственост на Дойчин Дойчев от Бургас. Срещу него бе повдигнато обвинение за участие в организирана престъпна група за трафик на наркотици.

За същите деяния по първоначални данни трябваше да отговаря и строителният предприемач Руслан Колев, който пък бе посочен от разследващите органи като идейния мозък на трафика. Няколко дни по-късно в Турция бе задържан втори кораб на Дойчев - „Св. Георги“, този път за неплатено гориво.
След показните арести, в крайна сметка Дойчев и Колев бяха освободени. Мотивите за това – нямало достатъчно доказателства срещу тях.

„Десант“ се свърза с ръководството на бургаска компания за менажиране на кораби, в която работи магистър по корабна сигурност. Дадохме думата на експертите в бранша  Тодор Георгиев и Пламен Орманджиев, за да коментират събитията около поредния скандал с български плавателни съдове.


- Как ще коментирате изявлението на Бойко Борисов, че корабът „Св. Николай“ е бил следен, но нямало как моряците да бъдат предупредени да бягат от него, защото ще има арести?

- Тодор Георгиев:   Изключено е корабът да е бил следен. Всъщност, ако е имало такова нещо, то е било от страна на италианците. Техният полицейски сайт изнесе цялата истина по случая. Това е съвместна разработка на италианци и испанци. Българите нищо не знаеха по въпроса до последния момент.
Заради това изказване на Борисов, мои познати в полицията после признаха, че си слагали мокри кърпи на челата.

Защото всеки път, когато българският премиер пусне подобно изявление, службите в Западна Европа веднага питали нашите, защо са мълчали, след като уж са имали информация.
Бойко Борисов реагира цели два дни след задържането на кораба. Когато вече случаят беше нашумял и испанците и италианците бяха публикували цялата информация. Това, което направи впечатление в случая е, че изказванията на нашите първи държавни служители вече са съвсем в стила на 80-те години. Те дори не бяха прочели внимателно сводките на собствениците си служби!

Освен това, ако корабът действително е бил следен 3 месеца, по случая би следвало да има събран достатъчно доказателствен материал, да се знае кой е виновен. От това, което четох в мотивите на съда и това, което беше изнесено като официална информация, а и според думите на съдията, който казва, че няма абсолютно никакви доказателства, може да се направи следното заключение: Или тези, които са „следили“ плавателния съд са работили напразно, или наистина са разбрали за наркотиците в последния момент.

Първият вариант говори, че ние имаме най-голям полицейски бюджет спрямо БВП, с нищожна  ефективност, което говори много зле за полицията. Вторият – че първите държавни ръководители са излъгали. Читателите да преценят кое от двете е вярно.


-Възможно ли е Дойчин Дойчев и капитанът Иван Станчев да не са знаели какъв товар е превозвал корабът?

- Пламен Орманджиев:   Според конвенция SOLAS всяка мениджърска компания трябва да има офицер по сигурността. Той е вторият в йерархията след шефа на фирмата.
През 2002 и 2004 г. се проведоха промени в тази конвенция, която и България подписа. Тогава се създаде понятието „дъ къмпани“ („компанията“). Тази „компания“ носи отговорност за всичко. Когато има договор за менажиране, то в него се посочват задълженията на мениджъра и най-често същата тази компания поддържа и структура „Корабна сигурност“.

В нея задължително трябва да има офицер по сигурността, аварийна процедура по сигурността за различните случаи, има стриктно изготвен план, който пък е подписан от съответната морска администрация. Този план е секретен, но се знае какви условия трябва да покрива. Провеждат се и тренировки на моряците на всеки 6 месеца, а при смяна на екипажа - до две седмици след това.
Тоест, в морска администрация (в случая БМА) са приели този план и са го подписали. Издали са сертификат, без който корабът не може да плава. Нека от там сега отговорят на въпроса, кой е бил офицер по сигурността.



- При това положение, как един строителен предприемач като Руслан Колев е успял едва ли не сам да организира наркотрафика, както твърдят от МВР?

- Т. Г.: Нямам идея. Единственото обяснение за мен, да сочат някакъв строителен предприемач е, че целят да хвърлят азследването в тъча.
Което пък говори, че някой на много високо ниво покровителства цялата история.


- Как ще коментирате тезата, разпространена преди няколко дни от вътрешния министър Цветан Цветанов, че злополучният кораб „Ванеса (също на Дойчин Дойчев) е бил умишлено потопен преди 4 години, за да прикрие наркотрафик, с цената на 9 човешки жертви?

- П. О.: Категорично това не е вярно. Много морски организации от бранша подготвят протест срещу това изказване на министъра. Ако наистина има такива данни, нека да ги обявят в памет на тия 9 човека, които загинаха тогава. Поне 6 от тях аз познавах лично. И капитана, и старши помощник капитана...

- Т. Г.: Пламен се изказва много меко в случая. Цветанов е пълен невчастник. Не може да се говори така. Министър Ивайло Московски пък е некадърен, що се отнася за транспорт.
Потъването на „Ванеса“ е класически пример за лош мениджмънт. Корабът товари 3 хил. тона желязо на едно изключително добре охранявано пристанище. Там заради обикновено успокоително може да те вкарат в затвора.


- Може ли да се говори за организиран канал за трафик на наркотици и възможно ли е дребни риби като Дойчин Дойчев и капитанът Иван Станчев да са организатори?

- Т. Г.: Те не са дребни риби. Те са в основата на организацията.
Мениджърът, пак повтарям, отговаря за плаването на кораба.

- П. О.: Има един-единствен човек, който може да дава нареждания на капитана и това е мениджърът по сигурността. Капитанът не се подчинява на ничии други нареждания. Той има най-големите пълномощия, но това е само при застрашена сигурност, с цел да се защити животът на екипажа.
Иначе това, кой и къде ще се товари, го решава мениджърът. Трябва да си кръгъл идиот, за да си дадеш собствения кораб на трафиканти на дрога, та да влезеш насила в беля.

- Т. Г.: Дори и в такива случаи (кораб се дава под наем) си има документи, които определят какво може и какво не може да товари корабът – говорим за разрешените неща. За забранените – наркотици, муниции, оръжие, въобще не се споменава.



- А каква е схемата тогава? Как се е случило всичко?

- Т. Г.: Ние гледахме „Свети Николай“ на сателитите. Корабът е тръгнал от Бердянск, след като беше там около 3 месеца, оставен без гориво. В това време другият кораб „Свети Георги“, който пък в момента е задържан в Турция, беше „арестуван“ в Испания. В един момент собственикът намира пари, плаща на испанците горивото и те освобождават „Св. Георги“.
След това намира пари да зареди и „Св. Николай“. Корабът плава от Западна Африка към Южна Америка, стига до Джорджтаун, Гвиана. Слиза надолу по реката, стои там около седмица и пак празен тръгва към Испания. За тези 40 дни плаване той е извършил разходи за около 700 хил. долара, за да обиколи празен Западна Африка, Южна Америка и Европа.
И тези разходи трябва да са поети от някой.


- П. О.: Съдиите казват, че нямало доказателства. Втрещих се, като го чух това. Нека морска администрация каже, те ли са разписали плана по сигурността и да кажат името на офицера. Там всичко е залегнало. При чартьора няма какво да търсят.


- А кога са сложили наркотика?

- Т. Г.: Когато влезли в реката в Джорджтаун (там има 3 сателита, защото определени участъци на Южна Америка се наблюдават много внимателно и точно това е единият), хвърлят котва на стоянка, идват 4-5 лодки, качват стоката от по 25-килограмови пакети на борда и потеглят към Испания. По морския закон отговорен за това е капитанът.


- Може ли да се вярва на моряците, че не са знаели за кокаина?

- Т. Г.: Те са знаели. Имайте предвид, че стойността само на превоза на 3 тона кокаин е 30 млн. евро. Обикновено в такива случаи на екипажа се обещават 10 процента от тях. Тоест, щели са да вземат по 70 хил. евро на калпак. Тази сума е заплатата на един моряк за 70 месеца непрекъснато плаване. Така ги взима за 15 дни!
Но когато капитанът дойде и каже „имаме нерегламентиран товар, ще трябва да го пренесем“, истината е, че моряците са длъжни да изпълняват. Така че не може да се каже със сигурност кой колко е съпричастен.


- Случаят с петимата моряци, задържани миналата година в Гърция заради контрабанден превоз на цигари, беше подобен. Срещу корабособственика Георги Мишков от Варна обаче още не е повдигнато обвинение. На какво се дължи това, като се има предвид бързането на българските власти в момента?

- Т. Г.: Ако имат експерт, който да консултира прокурори и дознатели, много лесно могат да повдигнат обвинение. В случая обаче става въпрос за кораб, който не плаваше под български флаг и затова не могат да повдигнат обвинение тук.
Виж целия пост
# 116

Публикувано на: нд, авг 26th, 2012 България / Морски новини | от Maritime.bg  


Борисов: Който съдейства на правосъдието – с по-лека присъда или освободен     
    Роднините на арестуваните български моряци в Испания няма защо да ми се сърдят. Това заяви в Шабла министър-председателят Бойко Борисов, в отговор на журналистически въпрос, предаде Радио Варна. Борисов уточни, че тези хора няма от какво да му се обиждат. Той отбеляза, че е разговарял с всички и им е заявил: “Посолството ни в Испания е отворено. Всичките ни министри, видяхте, командировах там на място. Всеки, който съдейства на правосъдието, съответно ще бъде с по-лека присъда или освободен, зависи”, каза Борисов. По думите му – това зависи от съдебната система в Испания. “Това е държава от Европейския съюз много отдавна, и нямаме никакво съмение, не се съмняваме в нейните решения”, каза премиерът и допълни: “Оттук нататък какво да кажем, кораб с 3 тона кокаин. Няма никакъв друг товар на него, колко пъти да обяснявам”, каза премиерът.
Виж целия пост
# 117
   Значи трябва да съдействат на правосъдието.
Виж целия пост
# 118
Ще съдействат, къде ще идат.
Виж целия пост
# 119
     14:15  |  27 август 2012 | Политика / Редактор Гергана Мишева / от днес - обновено преди 2 часа

          Цветанов: Казали са на моряците, че на кораба има захар, не кокаин


На част от екипажа на българския кораб "Свети Николай" било казано, че ще товарят захар, но на кораба нямало нищо друго, освен кокаин. Българин е човекът, наел екипажа.
Това заяви министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов пред журналисти в Своге, цитиран от БТА и БНР.


Той обясни, че корабът "Св. Николай" по документи се е движел празен.
Версията за захарта са потвърдили и роднините на моряците при срещата с премиера Бойко Борисов миналата седмица, на която е присъствал и вътрешният ни министър.
Преди време той заяви, че малко хора от екипажа са знаели, че на кораба има кокаин.
За момента в МВР има оперативни данни, че човекът, който е наел екипажа, е българин, но той тепърва ще се издирва и ще се установява съпричастността му към цялата тази дейност, съобщи още Цветанов.
Дори и да знам какво се носи, какво мога да направя...?Ще сляза от кораба и какво, къде ще отида, какви обяснения ще дам на властите? Просто жив няма да напуснеш страната им. Моряците са нямали кой знае какъв избор, дори и да са знаели какво се носи.

По думите му, има информация, че колумбийските и испанските граждани, за които се предполага, че са организатори на трафика на кокаин, са имали преки контакти с част от моряците ни.
Министърът призова задържаните в Испания българи да помогнат на разследващите да се стигне до по-горните нива в трафика.
Преди дни на среща с роднините на моряците премиерът Бойко Борисов също заяви: "Всеки да признава, да казва каквото знае".

Според Цветанов практиката в Испания в подобни случаи е да се държат в ареста поне три месеца всички задържани, а след това да се преценява тежестта на вината.
Този случай обаче бил усложнен, тъй като на кораба е бил превозван само наркотик.

Цветанов обясни още, че към момента разследващите разполагат с оперативни данни, но не с достатъчно, за да се стигне до съдебен процес срещу организаторите у нас.
Двамата арестувани Дойчин Дойчев и Руслан Колев бяха освободени от съда поради липса на всякакви доказателства. Дойчев е собственик на кораба, а Колев бе арестуван като организатор на транспорта на кокаина.
                                       http://dnes.dir.bg/temite/tag/balgarskiat-korab-kokain-118924
                                        http://dnes.dir.bg/temite/news/tzvetanov-balgarskiat-korab … 737?tag_id=118924
                            

=====================================================================
Публикувано на: пн, авг 27th, 2012 България / Морски новини | от Maritime.bg

К.д.п. Александър Калчев: Трябват нови правила в морската политика

   К.д.п. Александър Калчев е на 37 години. Завършил е корабоводене във ВВМУ и корабостроене и морска техника в ТУ — Варна. Преподавател в Българския морски квалификационен център по морски, специални и допълнителни подготовки. През 2009 и 2010 г. е изпълнителен директор на БМКЦ. Секретар на УС на сдружение яхтклуб “Кап. Георги Георгиев – порт Варна”. Член е на градския съвет на БСП - Варна, където отговаря за въпросите на морската политика и транспорта.

Ирена Цекова, Народно дело
 




 И.Ц ....          Като цяло какво и кога България трябва да промени по отношение на морската си политика, ако наистина иска да е морска държава?
 

К.д.п. А.К. ....              Ние имаме ли морска политика? Нямаме време, защото вече сме години назад, а има много аспекти, на които следва да се обърне внимание. Нужни са законодателни промени и активна дейност на ИА МА за повдигане имиджа на флага (корабите под български флаг да са в отлично състояние), за да може България да е наистина страна от т.нар. „бял списък” – повече кораби – повече данъци и такси в общинските бюджети. Трябва ревизия на европейските директиви и недопускане на дискриминационни текстове или пропуски по отношение гражданите на България. Информационна политика и насърчаване на потенциални бенефициенти. Незабавно начало на изграждане на нови терминали на територията на Варна, модернизиране на съществуващия петролен в Бургас. Още – агресивна политика за защита предимствата на портове Варна и Бургас и включването им като ключови по ТРАСЕКА. Задължително е сътрудничество и вслушване в съветите на браншовите организации, както правят големите морски държави. Спиране концесионирането и старт на модернизацията на „Фериботен комплекс – Варна”. При евентуална необходимост от концесиониране първо трябва сериозен анализ и съобразяване на изискванията към бъдещия концесионер със ....        


И.Ц. ....   Как ще коментирате   случая с кораба „Св. Николай“. Може ли да се каже, че моряците са виновни и ще навреди ли това на българска флаг?


К.д.п. А.К. ....             По този случай бих се разграничил от премиера, защото всички знаем, че един българин е чета, двама са чета с байрактар, а трима – чета с предател. Много малко вероятно е целият екипаж да е наясно и да е замесен. Аз мисля, че най-вероятно има не повече от двама-трима виновни за този неприятен инцидент.
Кризата удари най-много шипинга. Много се сви търсенето на моряци, особено от изпълнителски състав. Хората се борят за хляба на семейството си и през ум не им минава да анализират разпоредби от „офиса“. Казват ти, че трябва да претоварите в морето – претоварваш! Не питаш, защото си на улицата! Флагът тук няма вина, но това е поредно доказателство, че все повече съмнителни корабособственици търсят услугите му, т.е. вървим в грешната посока.
И пак стигаме до отговора на предишния въпрос. Нямаме време, трябва да работим за нови правила в морската ни политика. В момента обаче това не се прави, което само задълбочава проблемите.

Maritime.bg – България

 

=====================================================
                               http://www.maritime.port.bg/2012/08/27/11038-ocean-star-pacific/
                               http://www.maritime.port.bg/?s=OCEAN+STAR+PACIFIC
Виж целия пост
# 120
             Публикувано на: чт, авг 30th, 2012 България / Морски новини | от Maritime.bg    

          „Евентуалната“ престъпна група за кокаина на кораб „Св. Николай“ ще бъде разследвана
 


              Онази част от дейността на евентуалната организирана престъпна група, която е свързана с този кокаин в България, ще бъде много внимателно разследвана.

Това каза главният прокурор Борис Велчев след заседание на Висшия съдебен съвет (ВСС) за задържаните у нас, след акцията в испански води срещу кораба „Свети Николай“ и 21 български моряци.

У нас в ареста няколко дни престояха Дойчин Дончев и Руслан Колев с обвинения за организирана престъпна група – Дойчин Дойчев като участник в нея, а на Руслан Колев като организатор. Спецсъдът обаче ги пусна от ареста и посочи, че липсват доказателства за наличие на организирана престъпна група. Макар прокурорът по делото да каза, че ще обжалва мярката, се оказа, че това не е направено и така на практика обвинението се съгласиха с мотивите на съда.

Около седмица по-късно, днес, ръководителят на държавното обвинение Борис Велчев посочи, че не може да даде оценка на работата на българската прокуратура и предстои да се запознае с това, което е извършвано досега. След като бе помолен да обясни какво означава „евентуална организирана престъпна група“, Велчев каза: „Ако има такава организирана престъпна група“. След като му бе посочено, че всичко това се случва след няколко месечно разследване, той каза единствено: „Недей те да бързате“.

Борис Велчев обясни и че задържаните в Испания 21 български моряци се съдят в Испания, а не у нас, защото „има принципи на международното наказателно право и принципи на националните наказателни законодателства. Въпрос на местоизвършване на престъплението“, каза главният прокурор. /БГНЕС

                      dnes.dir.bg
Виж целия пост
# 121
       Публикувано на: чт, авг 30th, 2012 България | от Maritime.bg

   Семействата на моряците от кораб „Св. Николай“ очакват отговори от министър Цветанов

Близките на моряците от кораб „Св. Николай“ очакват покана за среща с министъра на вътрешните работи Цветан Цветанов. Те заявиха, че на проведената среща с премиера Бойко Борисов, той е заявил, че министърът е на тяхно разположение.

Близки казаха пред Maritime.bg, че министър Цветанов е обещал, след пристигането си от Кралство Испания, да се срещне с тях. Областният управител на Варна Данчо Симеонов пък поел ангажимент да координира срещата. До този момента няма никаква индикация за такава, казаха близките.
По последни данни българите от екипажа на „Св. Николай“ са вече в Мадрид. До края на месеца следва да стане ясно, кои членове от екипажа ще бъдат освободени и срещу кои ще бъде повдигнато обвинение.
Международни наблюдатели коментираха пред Maritime.bg, че не е ясно защо властите в Испания, провеждали операцията, не са изчакали разтоварването на дрогата, при положение, че „Св. Николай“ е бил следен.

Няма и еднозначен отговор на въпроса имало ли е на борда на „Св. Николай“ други лица, които не са членове на екипажа. Много са версиите и по този повод, които се поддържат и в България
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
           Публикувано на: пт, авг 17th, 2012 България / Топ | отMaritime.bg          

                             Омагьосана каюткомпания

Като на омагьосани, все на едни и същи хора от родния морски бизнес се случват проблеми, като този с кораба „Св. Николай“. Въпросната каюткомпания обаче никога не е замесена, няма връзка или е набедена. Става дума за троицата, без да претендираме, че играят карти заедно – Дойчин Дойчев, Станчо Савов и не на последно място Георги Мишков. През последните години техни кораби – потъваха, бяха свързвани с контрабанда, на моряците не бе плащано и най-често за самите морски труженици оставаше пешкира…

До днес, когато на вътрешния министър му мина през главата, че има нещо гнило с потъването на кораба „Ванеса“. Дали ще погледне и към другите случаи от последните години не стана ясно от думите му. Напълно е сигурно обаче, че ще изплуват доста интересни обстоятелства, ако някой седне на масата, на която горепосочените играят.

Последният случай свързан с контрабанда по море, както всички знаем, е задържането на кораба „Ина“ в съседна Гърция с 3000 мастър бокса цигари на борда. Все още обаче не е ясно защо българските служби не излизат с официална позиция, както при случая с кораба „Св. Николай“.

Самият Георги Мишков, който според моряците от „Ина“ ги пратил на „държавна поръчка“, заяви вчера пред Maritime.bg, че „никога не се е занимавал с контрабанда“. Припомняме, че именно такива отговори очаква министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов – „няма човек, който да се занимава с такива неща и да твърди, че е виновен“.

Множество експерти коментираха, че случилото се със „Св. Николай“ е „черешката на тортата“, след редицата подобни и свързани случаи от последните години. Други го определиха като „пълен резил, който хвърля последните лопати пръст в гроба на българския флаг и морячество“.

Дали родното МВР, а и ДАНС – заради немалкото пратки транспортирани оръжия,  ще прогледнат и дали най-после ще обърнат внимание на тази и други омагьосани каюткомпании от морските среди, Maritime.bg ще продължи да ви информира.
Д. Велев
Maritime.bg – България
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

         Публикувано на: пт, авг 31st, 2012 Морски новини / Свят | от Maritime.bg

                             Моряците на кораб „Св. Георги“ са в добро състояние

Това са казали самите те на член от екипажа на българска яхта, която преминава край кораба, съобщи за Maritime.bg кошкиперът на яхтата Мартин Демирев.
Моряк от борда на арестувания „Св. Георги“ е заявил, че част от екипажа е слязла, а в момента на борда са останали хора, които поддържат плавателния съд.
Моряците са уверили яхтсмените, че всичко е наред и че не се нуждаят от помощ. Те са казали, че след като корабът бъде освободен се очаква да премине през класов ремонт.
Припомняме, че кораб „Св. Георги“ бе арестуван край Истанбул за неплатено гориво, по данни става дума за 200 хил. щ. долара.           
Скрит текст:
  Още един кораб на задържания във връзка със случая "Св. Николай" Дойчин Дойчев има проблеми .
    Позовавайки се на ИА "Морска администрация", Maritime.bg информира, че всъщност името на плавателния съд е било сменено на "Св. Георги"  (бивш "Варна-5") плава под български флаг и е с български екипаж. , а  съдът е арестуван в Истанбул заради неплатено гориво
 
Maritime.bg – Свят
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                              dnes.dir.bg -  1 септември 2012  -  Общество / Редактор Елица Петрова /  

   Български консул се срещна със задържаните моряци в Испания
  

Българският консул в Мадрид се срещна със 7 от задържаните български моряци от кораба "Св. Николай" на 31 август, съобщиха от МВнР.
 Те са в добро здравословно състояние и се спазват правата им на задържани. Целият екипаж е в испанската столица за провеждане на разпити, като все още не са завършили следствените действия. Следващата седмица консулът ще се срещне и с останалите .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Виж целия пост
# 122
 
               Днес.dir.bg
                          Хванаха кокаин на още 2 яхти с българи
                                      / 3 септември 2012 | По света / Редактор Гергана Мишева /  
 
Испанската полиция задържа в открито море две платноходни яхти с над половин тон кокаин, принадлежащи на българска наркогрупа, действаща в Испания. Операцията била проведена в сътрудничество с британската служба за борба с организираната престъпност, испанската Гражданска гвардия и Военноморските сили, съобщиха испански електронни медии.
На двете яхти е имало четирима българи. Те са заловени в района на Канарските острови. Едната е идвала от Южна Америка с 500 кг кокаин, скрит под палубата на яхтата. На другата е трябвало да бъде прехвърлена "стоката", предназначена за разтоварване в северозападната испанска област Галисия.

Засега не се съобщава колко трафиканти са арестувани, но е известно, че организацията е българска, с участие на испанци от Галисия и южноамериканци.

Испански съд за тях!Както е тръгнало някои наши магистрати и топ адвокати ще ги хване кризата. Ще останат на”трохи”...

Разработването на операцията е продължило няколко месеца, през които е проследявано движението на яхтите.
Властите на Канарските острови подчертаха, че за пръв път е бил извършен едновременно абордаж на два плавателни съда. Заловените платноходи са задържани на кея на Военния арсенал в Лас Палмас, Канарските острови, където ще бъде разтоварен кокаинът и ще бъдат извършени първи разпити на трафикантите.

Говорителят на Външно министерство Весела Чернева заяви за LiveMedia, че са видели новините в испанските медии, но по официален път не е получена такава информация.

Сред четиримата задържани българи има 26-годишна жена, предаде БНТ.
„Двама от тях са достатъчно известни за българската правоохранителна система. Другите двама, сред които едно момиче, не са в полезрението на оперативната дейност. Момичето е доста младо, така че тя няма никакво отношение в минал период от време", каза вицепремиерът и министър на вътрешните работи Цветан Цветанов.  
По думите му това, което е интересно за другите двама, които са криминално проявени, е, че преди години те са задържани  за внасянето на три тона и половина хашиш на територията на Испания. Имуществото и вещите, които са събрани тогава в това разследване, са на стойност над 5 милиона евро.

На въпрос защо е намесена и британската служба за борба с организираната престъпност СОКА, Цветанов каза, че двете яхти са плавали под британски флаг.
"Въпреки че те са собственост на двама българи, които не са арестувани, но ние знаем кои са, знаем къде са и двете яхти плават под Британски флаг. И това са част от действията, които сме предприели при обмяната на оперативна информация между българските служби и представителите на Великобритания", заяви още вицепремиерът.

Преди дни Цветанов каза, че съвсем скоро ще има информация за една операция, която е подобна на тази със задържаните 3 тона кокаин в Испания.  Корабът с български екипаж, който пренасяше 3 тона кокаин "Свети Николай" беше заловен на 80 км край испанския град Кадис преди две седмици. В ареста попаднаха 21 българи.

 Вече са разпитани всички моряци от българския кораб. Екипажът е в Мадрид, а разпитите на българите са водени от прокурор пред съдия от специализирания наказателен съд в испанската столица, научи БНТ от свои източници. Роднини на задържаните са разговаряли с тях по телефона. Моряците са ги уверили, че са добре, че условията в ареста са нормални и че нямат притеснения за развитието на делото.

Виж целия пост
# 123
                 Днес.dir.bg

                    Български роми берачи на плодове са собственици на яхтите с кокаин  
                                                   4 септември 2012 | Общество / Редактор Гергана Мишева /  

Двете яхти с кокаин под британски флаг, задържани край Канарските острови, са собственост на двама български безимотни роми, берачи на плодове и градинари във Великобритания.
"Те са само собственици по документи, а имената им са ползвани за регистрация на плавателните съдове. Не са достатъчно заможни, за да могат да си позволят такъв стандарт. Така че има определени лица, които стоят зад тях за закупуването", заяви вътрешният министър Цветан Цветанов в Свиленград, цитиран от БНТ.
Вчера "Стандарт" писа, че собственици са бедняците дедесари Рангел и Благой, които се издирват.

Истинските собственици на яхтите се установяват от българските служби и британската СОКА, която отговаря за разследването на организираната престъпност. Предполага се, че това са българи, които притежават луксозни имоти в Испания, но не е ясен прозходът на парите за тях.
Испанските и българските служби ще проверяват за пране на пари всички, които са заподозрени във връзки с трафик на наркотици от Латинска америка към Европа.

Едната яхта е идвала от Южна Америка с 500 кг кокаин, скрит под палубата. На другата е трябвало да бъде прехвърлена "стоката".
Четиримата арестувани край Канарските острови българи са отговаряли конкретно за превозването на кокаина от крайбрежието на Суринам до Галисийския бряг на Испания.
Лошо време и голямо вълнение е забавило придвижването на натоварената със скъпия наркотик яхта с два дни. Тогава са засечени разговори между двата екипажа, които са уточнявали новото време и място на среща.
Екипажът на чакащата край Канарите яхта пък е уточнил кога да пристигане край Галисия, от където част от дрогата е трябвало да стигне до Ротердам, а от там към Азия.

Пет милиона евро щели да получат четиримата българи от двете яхти, за да прекарат до Испания пратката с 500 кг кокаин, съобщиха запознати с разследването, цитирани от "Труд".

Цветанов не изключва този случай да има връзка с акция „Кокаинови крале” и посочи, че съвсем скоро са възможни нови арести у нас.

Близо месец българските власти заедно с испанските си колеги са наблюдавали трафика.
"От четиримата българи, които са задържани, като екипаж на тези две яхти, които са българска собственост и плават под британски флаг, двама от тези задържани в минал период от време са били съпричастни към група, занимаваща се с трафик на хашиш - за количества около 3 тона и половина. И, разбира се, вещи и имущества, които са събрани тогава от цялата криминална група на стойност около 5 млн. и 300 хиляди евро", обясни Цветанов.

"Ние имаме много добро и тясно сътрудничество с българските колеги, и сигурен съм ще стигнем до най-високите нива в тази организация. Тази операция не е случайна, тя е част от обща стратегия срещу трафика на кокаин" коментира Игнасио Косидо, генерален директор на полицията в Испания.
Виж целия пост
# 124
               / Публикувано на: чт, сеп 13th, 2012 България | от Maritime.bg /
                  Близките на моряците от кораб „Св. Николай“: Липсата на друг товар не е случайна

  Близките на моряците от кораб „Св. Николай“ (IMO 8518077) дадоха пресконференция във Варна. Да днешния ден се навършва месец от арестуването на плавателния съд, плаващ под флага на Република България.
Близките заявиха, че на срещата с премиера Бойко Борисов той им гарантирал, че след завръщането на министъра на вътрешните работи Цветан Цветанов от Испания, ще бъдат приети от него и отговори на техните въпроси ще бъдат дадени. Министър Цветанов обаче не дава никакви индикации за предстояща среща със семействата, а самите те заявиха, че настояват такава да бъде проведена.
В пресконференцията участие взе и к.д.п. Костов от Българската асоциация на морските капитани и Николай Туртов – главен механик на кораб „Ина“, който бе задържан в Гърция.
Моряците са в добро състояние
Всички моряци от кораб „Св. Николай“ са в добро състояние, заявиха близките. Те казаха, че българите са били преместени във временен затвор в Мадрид, Кралство Испания.
„Желанието на моряците е да бъдат съдени в Мадрид. Условията в затвора са добри, както и отношението към тях“, заяви дъщерята на готвача на „Св. Николай“, Магдалена Димитрова. По думите й на всички от кораба са осигурени здравни грижи, преводач и достъп до телефони за връзка със семействата в България.
„Всички са в добро здраве и със силен дух! Целият екипаж е с дългогодишен опит и са отлични професионалисти, в тази връзка е недопустимо те да са организатори и трафиканти по своя воля“, смята младата дама.
Близките изразиха своята позиция, по повод появилите се коментари, че моряците са финансово затруднени и затова са приели работата в компанията на Дойчин Дойчев. Те определиха тези твърдения като напълно несъстоятелни.

Среща с Дойчин Дойчев
Близките на моряците разказаха и за срещата си с управителя на „Сийборн Трейд“ ООД – Дойчин Дойчев. Те заявиха, че медии не са присъствали, тъй като срещата не е била предварително планирана. В разговора с Дойчин Дойчев е станало ясно, че откритите в паралелното разследване на близките факти се потвърждават от него.
Собственик на кораб „Св. Николай“ (бивш „Бургас 3″), преди неговото преименуване  е била компанията НОВЕТА. След осъществяване смяната на името на плавателния съд, собствеността над него е прехвърлена на дружеството Норд Пул. Последната компания е регистрирана във Великобритания, както Maritime.bg разкри – на 26 юли т.г.
„Зад двете фирми стоят съдружниците на г-н Дойчин Дойчев в компанията „Борд Марин“ ООД“, каза Ивалина Атанасова, цитирайки собственото разследване на близките и потвърждението на този факт от Дойчин Дойчев.
Чартьор на кораба е компанията Привияти, която по думите на Дойчев, казаха близките, е регистрирана на Британските Вирджински о-ви. Зад нея стоят капитали на компанията Нотингам Холдинг.
На срещата с близките, управителят на фирмата-оператор „Сийборн Трейд“ ЕООД Дойчин Дойчев е обяснил, че представител на чартьора е британският гражданин Джеймс Андерсън, който обаче имал паспорт от ЮАР.
Дойчев потвърдил информацията, че кораб „Св. Николай“ е отдаден на беър боут чартър, добавяйки, че не е длъжен да обявява това, както някои специалисти коментират от седмици.
Всъщност компанията Привияти е чартьор на двата кораба менажирани от бургаската фирма.
Договорът за „Св. Николай“ е подписан още през март, коментираха близките.
Близките не знаят към кого да заведат дело за заплатите
Моряците от кораб „Св. Николай“ не са получавали възнаграждения с месеци, заяви съпругата на боцмана на плавателния съд Антоанета Николова. По думите й първоначално част от моряците на заловения кораб са били изпратени на другия съд, менажиран от „Сийборн трейд“ – „Варна 5″(сега „Св. Георги“) . Моряците тръгнали от България на 23 март т.г. Втората група от тях отпътуват няколко дни по-късно. Впоследствие част от екипажа на „Варна 5″ била изпратена на „Бургас 3″ (сега „Св. Николай“). Прехвърлянето станало на 31 юли.
„Договорите (преди тръгване от България, б.р) са сключени на пейка, на крак със „Сийборн трейд“, „Борд Марин“ и „Новета“. При смяната на името на „Бургас 3″ екипажът е бил задължен да сключи договори с „Норд пул“, заяви Николова. По думите й, потвърдени и от останалите близки, възнаграждения моряците не са получавали. По време на срещата с Дойчин Дойчев били уверени, че договорите са сключени с Привияти, а той обещал, че ще предостави копия на договорите.

„Не можем да заведем дело, защото не знаем към кого и какво да претендираме“, заяви още Николова.
Съвпадения
Главният механик на кораб „Ина“, който бе задържан през миналата година в Република Гърция заяви, че има няколко пресечни точки между двата случая. По думите му първото съвпадение е адресът на регистрация на чуждестранните компании-собственици на корабите „Св. Николай“ и „Ина“. Дружествата „Норд пул“ и „Ростов транспорт“ са регистрирани на адрес „Катлийн роуд“ 19, Лондон.
„Трябва да се разбере, че тези фирми са създадени да работят за едно нещо, да лъжат държавата, да лъжат моряците и да си заличават следите, чрез многоходовите операции на прехвърляне“, каза Туртов.
Той не изрази своето неразбиране към факта, че все още държавата позволява съществуването на такива дружества, въпреки, че и в двата случая е много лесно да бъде установено как са били регистрирани те и кои са хората седящи зад тях.
„Интересът на държавата, ако държавата е правителството е коренно различен от вашия“, предупреди близките на моряците от „Св. Николай“, механикът Туртов.

Българин бил на борда на кораба дни преди ареста все още не е разпитан
Това е установило паралелното разследване на близките на моряците. Те отказаха да назоват кое е лицето, което визират, но уточниха, че става дума за български гражданин, който е бил на кораба преди ареста. Съпоставяйки думите на министър Цветанов с информацията, която са добили те заявиха, че „товарът“ най-вероятно е бил на кораба, когато там е бил въпросният човек.

Защо няма друг товар?
На този въпрос близките смятат, че има само един логичен отговор, а именно, че липсата на товар води до липса на документация. Липсата на документация от своя страна води до липса на получател на товара.
„При наличието на друг товар, ще трябва да има и документ с получателя, до когото ще стигнат разследващите, ако корабът бъде заловен. В тази ситуация, цялата отговорност за кокаина пада върху екипажа. Това е една добре подготвена схема, съобразена и с евентуален провал на транспортирането, при който да няма улики срещу никого, освен срещу екипажа“, заяви близката на к.д.п. Иван Станчев, Ивелина Атанасова.
Maritime.bg – България
 http://www.youtube.com/watch?v=JHyXZ5vYs8w&feature=player_embedded#!

==============================================================

                   / Публикувано на: пн, сеп 17th, 2012 България / Морски новини | от Maritime.bg /
                  До два месеца освобождават невинните от екипажа на „Св. Николай“

Невинните сред моряците от екипажа на кораб „Св. Николай“ ще бъдат освободени. Това каза вътрешният министър Цветан Цветанов на среща с близките на българите.
Цветанов увери близките, че властите правят всичко възможно случаят да бъде разнищен, като се цели достигане до най-високите нива в трафика.
Срещата се проведе само дни след като близките дадоха пресконференция във Варна, на която представиха пред медиите позицията на Дойчин Дойчев и други факти около случая, до които са се добрали сами.
Близките информираха още Цветанов и за човек, който е бил на кораба дни преди ареста. Министърът се е ангажирал лицето да бъде разпитано.
Освен назначените служебни адвокати близките планират и ангажиране на български адвокат, който да се включи в процеса.
По време на срещата с министър Цветанов стана ясно още, че най-рано до два месеца ще стане ясно кои от членовете на екипажа ще бъдат освободени.
България има достатъчно добре подготвени морски капитани, които могат да преведат яхта от единия край на океана до другия. Ще струва значително по-евтино от цената, която би била заплатена на човек с друга националност. Този каза по БНР главният секретар на МВР Калин Георгиев по повод зачестилите случаи на пресичане на трафик на големи количества наркотици, в които са замесени българи. Този извод направили пред Георгиев представители на ДЕА.
Преди почивните дни в църквата „Св. Никола“ в морската столица, близките се събраха на молебен за здраве и късмет на целия екипаж на кораба „Св Николай“.
     Maritime.bg – България


==================================================================

Публикувано на: чт, сеп 20th, 2012 Свят | от Maritime.bg
                             Няма повдигнати обвинения на моряците от кораб „Св. Николай“


Не са повдигани обвинения на моряците от моторен кораб „Св. Николай“, които бяха задържани в Испания, научи Maritime.bg.

Медии съобщиха, че всички от 21-членния екипаж са обвинени, което не кореспондира с истината.


Все още продължава разследването по случая, което може да продължи до 3 месеца. Българите са в Мадрид, в добро състояние.

                                                                                               + 13:30ч.
Днес във Варна министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов не пожела да коментира развитието на случая. Той коментира, че всичко, което има да каже ще бъде съобщено на близките на моряците от кораба.


==============================================================

          dnes.dir.bg
                Моряците от ”Св. Николай” остават в затвора до края на разследването

              / 17 септември 2012 | По света / Редактор Gergana Misheva /
Българските моряци, които бяха задържани с 3 тона кокаин преди месец в Испания, остават в затвора до приключване на разследването по случая.
Такова е решението на съдията от Специализирания Върховен съд на Испания, който гледа делото, предаде bTV.
След като приключи с изслушването на моряците миналата седмица, днес съдът се произнесе - всичките 21 остават в затвора с обвинение в "престъпление срещу общественото здраве", с уточнение - наркотрафик.
Оттук насетне започва разследването по случая, което може да продължи месеци, дори години.
Според испанските закони, срокът, в който задържаните могат да останат в затвора без присъда, е 2 години, които е възможно да бъдат продължени с още 2.

Съдебният процес срещу българите ще бъде в Испания.
В момента моряците имат служебни защитници, но лично право е на всеки да си планира защитата по-нататък.
Ако се стигне до съд, моряците от кораба "Св. Николай" искат да бъдат съдени в Испания, заявиха миналата седмица на пресконференция роднини и близки на задържаните българи.
На среща с роднините вътрешният министър Цветан Цветанов пък каза, че до няколко месеца част от моряците може да бъдат освободени.
      http://dnes.dir.bg/news/zatvor-balgarskiat-korab-kokain-12008268

Виж целия пост
# 125
"300 килограма кокаин, конфискувани преди месец и половина от българския кораб "Свети Николай", са откраднати в Испания, съобщиха за "24 часа" полицейски източници."

 Crazy

http://www.moreto.net/novini.php?n=187369
Виж целия пост
# 126
       dnes.bg         http://www.dnes.bg/obshtestvo/2012/11/20/kapitanyt-na-sv-nikolai … na-kokaina.173467

      dnesplus.bg   http://www.dnesplus.bg/News.aspx?n=590942

                            http://www.dnesplus.bg/News.aspx?n=590967

       БНТ              http://bnt.bg/bg/news/view/89262/nashi_razsledvashti_na_deloto_z … lgarskite_morjaci

       bg.TIME.mk   http://bg.time.mk/read/d088e5f5a8/e80f2fcf1f/index.html  

       dariknews.bghttp://dariknews.bg/view_article.php?article_id=997368

       webcafe.bg     http://www.webcafe.bg/id_1795553847
                               http://www.webcafe.bg/id_126872119
                             
        
Виж целия пост
# 127
Браво на испанците и всички, които са помогнали за залавянето на дрогата. Три тона по-малко ще циркулират. Българи или извънземни, все ми е тая, изобщо не ми е тъжно, напротив - радвам се.
Peace
И на мен ми е все тая.Разследването ,ще покаже.
Виж целия пост
# 128
Затова България е на тоя хал, защото на всички за всичко им е все тая. ooooh! Все един ден и на вас или ваши близки ще се случи нещо, но на всички ще им е все тая. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 129
Джемма,много уважавам твоите постове,но този път не съм съгласна с теб. Дали моряците са виновни ще покаже испанския съд. Нямаме основание да се съмняваме в неговата обективност,за разлика от българския,който освободи собствениците на кораба и с това втрещи испанците. ако са невинни ще ги пуснат. Ако не са-нека си излежат присъдите. Тези наркотици щяха да бъдат пласирани и да подлъжат доста невинни младежи. Така,че не ми пука за наркотрафикантите. Ако утре зарибят твоето дете едва ли ще мислиш така. И майката на Гълъбин Боевски лееше сълзи колко честен,почтен и пр.глупости бил синът и,но е факт вината му и ще си излежи наказанието защото в Бразилия пипат здраво. Не казвам,че нашите моряци са виновни,не мога да съдя. Но ако съдът докаже вината им мястото им е в затвора.
Виж целия пост
# 130
Затова България е на тоя хал, защото на всички за всичко им е все тая. ooooh! Все един ден и на вас или ваши близки ще се случи нещо, но на всички ще им е все тая. Rolling Eyes
T.e. искаш да кажеш, че ако са ни близки трафикантите, трябва да ги защитавам ли?
Хванали са ги, всички са били там. Докато не докажат, че са невинни, ми е все тая, ако ще и брат ми да е там.
Виж целия пост
# 131
Тези наркотици щяха да бъдат пласирани и да подлъжат доста невинни младежи.

Те откраднаха конфискуваните наркотици от испанската полиция (най-вероятно не без участието на вътрешни хора) обаче ти нямаш никакво съмнение в испанския съд.  Crazy
А това че са изтървали срока за обжалване (3 дни!!), въпреки че имат служебни защитници и че са пращали документите на близките си във Варна за да им кажат по телефона какво пише в тях е просто чуден индикатор за испанската правосъдна система.
Виж целия пост
# 132
Сред тях със сигурност има невинни хора, не може да казвате все ми е тая какво се случва с тях. Как така ви е все тая за хорските съдби?
Съгласна съм,ч е наркотика е ужасен бич и за виновните не трябва да има пощада. Но на мен не ми е все тая. Със сигурност се интересувам и от невинните- да се освободят, и от виновните- да се  накажат. Не, не ми е все тая. И мой, и ваш  близък да беше виновен пак нямаше да мие  все тая.
Виж целия пост
# 133
Сред тях със сигурност има невинни хора, не може да казвате все мие тая какво се случва с тях. Как така ви е все тая за хорските съдби?


Естествено че им е все тая. Учудваш ли се?
Виж целия пост
# 134
Ами това казваме и ние. Да се оправдаят невинните и да се изпратят в затвора виновните.
Испанският съд може и да не е върхът на съвършенството,но българският е световно известен с некадърността и корупцията си.
Виж целия пост
# 135
Ами това казваме и ние. Да се оправдаят невинните и да се изпратят в затвора виновните.
Испанският съд може и да не е върхът на съвършенството,но българският е световно известен с некадърността и корупцията си.

Що не станеш една съдийка, че да внесеш ред малко?
Виж целия пост
# 136
Ще помисля върху предложението.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия