Кварцовата лампа опасна ли е?

  • 4 414
  • 9
На детето ми се налага операция на третата сливица/със сигурност/,а за другите две все още не се знае.Назначиха му нагревки с кварцова лампа за една седмица.Нямам представа дали ще му помогне,но се притеснявам да не му навреди.Иначе ако всичко е наред и се задържи здрав скоро ще е операцията.  bouquet
Виж целия пост
# 1
дано попаднете на свестен физиотерапевт, з-то мнага гадно се изгаря, казано от личен опит. На кое ще ви правят нагревки?
Виж целия пост
# 2
Насочват я къ лицето му /явно така се загряват синусите/,а иначе ще му вадят сливицата.Аз се притеснявам,защото те нямаха очила,а той така се е наплашил,че не иска да си затваря очите.Наложи се да си носиме слънчеви очила,но незнам дали ако случайно си отвори  очите дали няма да му се увреди зрението/това най-много ме притеснява/.  bouquet
Виж целия пост
# 3
а не ви ли правят Солукс-пак нагревки, но с инфрачервена светлина. Кварц без очила-НЕ! Може да се увреди ретината.
Виж целия пост
# 4
Ако искаш да намалиш сливиците вземи лимфомиазот- хомеопатично на ХИЛ , предписвал мо го е лекар УНГ на сина ми. Но трябва да се ползва дълго- няколко месеца.
Виж целия пост
# 5
Слънчеви очила за кварц - НЕЕЕЕЕ Stop! Опасно е и то много. Не се съгласявай без специалните очила.  Naughty

Къде правиш тези нагревки и кой Ви ги назначи?
Аз по принцип по време и след голяма болест у дома облъчвам, но по-скоро стаята и въздуха!
Виж целия пост
# 6
Kварца не е опасен и се използва за закаляване.Започва се по схема и се увеличава през ден.Зависи колко е голямо детето.Като се спазва схемата няма опасност от изгаряне.Но недейте да го облъчвате без детските очила за кварц.те са длъжни да имат.Има опасност да се осветят очите на детето.
Виж целия пост
# 7
По схема не е опасно. Спомням си като малка ни печаха в яслата и градината, с очила.
Иначе на собствена глава... бях изгоряла зверски... бележ се като змия.
Виж целия пост
# 8
Напълно безсмислено да се вади трета сливица, още по-малко пък всичките. Случаите на оперативно отстранена трета сливица, която след това отново нараства са много.
Опитай с хомеопатия. 100 % ще помогне.
Виж целия пост
# 9
Мен също ме е нагрявала майка ми като малка, даже още я имаме кварцовата лампа, но доколкото знам е много вредно да се нагрява без очила. Иначе както са ти казали момичетата се прави по схема и на мен ми е помагало. Даже сега е вкъщи лампата с идеята да я включвам от време на време да избива бацилите в стаята. Иначе на мен са ми махнали 3тата сливица на 3 годинки и след това ми махнаха и другите две. От тогава почти не съм боледувала, а преди това е било ад. Опитай се да купиш отнякъде очила и ако не можеш ми пиши мога да ти дам наште докато ви трябват за нагревките.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия