Обличане на дете от глава до пети за ясла/градина

  • 94 139
  • 1 472

Анкета

Пазарувате ли онлайн ?

Опции:

Здравейте,реших да пусна една такава тема( дано няма такава и не се дублира).
А анкетата е само информативна  Wink

Интересувам се вие какви дрешки,обувки,пантофки,бельо и прочее купувате на децата си,когато тръгват на ясла/градина,на колко време подменяте бельото,какво слагате в раничките им всеки ден?
Ние имахме проблем с намирането на хубаво зимно яке миналата година,но тази поръчах на мъжа на сестра ми от Лондон(исках дълго,дебело с качулка якенце) и тук имаше,но цените бяха трепач над 100 лв,а вътрешността на якето беше тънка,а тази зима си беше адски студена) , та..
ще се радвам да споделяте идеи с какво пускате децата си на ясла/градина според сезона.
Виж целия пост
# 1
И на мен едно примерно списъче би ми било полезно, че 10 години минаха откакто пращах ясленче на градина  Laughing
По спомени от тогава, най-удобно му беше с панталони тип анцуг, в смисъл панталонче с ластик отгоре, а не дънки с копче/ципче наприме - та може би на девойката нещо като по-дебели клинчета ще взема, блузки памучни с дълъг ръкав и зимата отгоре ще слагам един космонавт, който там ще събличаме. Пак по спомени - много беше топло в градините навремето, не знам сега дали е така?
Та това, което мисля, че ни трябва основно, е:

раничка, пижама, пантофки
4-5 панталона - тип анцуг/клин/панталон от плат с ластик (да се свалят лесно за тоалетна)
5-6 блузки с дълъг ръкав
5-6 тениски за по-топлите дни
бельо и чорапки
затворени обуви тип маратонки за есента
ботушки за зимата
ватирано яке за есента
космонавт за зимата

Допълвайте  Hug
Виж целия пост
# 2
И на мен едно примерно списъче би ми било полезно, че 10 години минаха откакто пращах ясленче на градина  Laughing
По спомени от тогава, най-удобно му беше с панталони тип анцуг, в смисъл панталонче с ластик отгоре, а не дънки с копче/ципче наприме - та може би на девойката нещо като по-дебели клинчета ще взема, блузки памучни с дълъг ръкав и зимата отгоре ще слагам един космонавт, който там ще събличаме. Пак по спомени - много беше топло в градините навремето, не знам сега дали е така?
Та това, което мисля, че ни трябва основно, е:

раничка, пижама, пантофки
4-5 панталона - тип анцуг/клин/панталон от плат с ластик (да се свалят лесно за тоалетна)
5-6 блузки с дълъг ръкав
5-6 тениски за по-топлите дни
бельо и чорапки
затворени обуви тип маратонки за есента
ботушки за зимата
ватирано яке за есента
космонавт за зимата

Допълвайте  Hug

А твоята дъщеря на колко е ?
И аз мисля да взимам космонавт,че като си спомня зимата,която мина ...
Виж целия пост
# 3
За раничката - изискваха комплект резервни дрехи. Гащички, потниче(ако се изпотят), блузка, клинче и нещо връхно, което лесно да се облича - като анураче, елече, резервен чорапогащник.
За ясла специално дрехите се подбират по това лесно да се събличат от децата и да са удобни. Клинчета, анцузи. Връхната дреха искаха са се закопчава отпред (с цип най-добре), отколкото да  е някаква блуза обличаща се отгоре. В нашата ясла бяха забранени бодита, гащиризони и сукмани.
В яслата ни беше много топло. Често съм водила детето с дебели ватирани джинси или дънки и чорапогащник и там съм сменяла ватираните с по-тънки дънки или клинче или анцуг. По принцип в зависимост от сезона  е хубаво да си имате в раницата резервна дрешка от всякакъв вид. Аз съм доволна от яслата - като е топло ги разсъбличат и обличат с по-леки дрехи, като е студено си ги обличат.
Пантофи ще ви трябват задължително. За топло време за навън задължително лятна шапка.
Виж целия пост
# 4
Синът ми ще е трета група, и въпреки че вече се справя с копчета, ципове и т.н. за градина му купувам анцузи и блузки с дълъг ръкав/без копчета на врата/, поне по 5 броя от всяко. В раницата му стоят потник, гащи, чорапи, анцуг, блуза с дълъг ръкав и тениска по 1 брой, за по-малко дете сигурно ще трябват повече резервни. В градината е доста топло и няма нужда от други дрехи- елече, горница. Зимата върху анцуга му обличам ватиран шушляков панталон, там го сваляме и е готов. Космонавтите са по-неудобни за обличане.
Виж целия пост
# 5
Първоначално дрехите с които ще тръгне на ДГ са:
тънка пижамка, пантофки, тениски и блузки, полички и роклички, клинчета. Също още от сега смятам да купя бельо, чорапи и чорапогащници. Като по захладнее, ще купуваме 2 - 3 чифта дънки 1 - 2 чифта долнища на анцузи, по - плътни блузки, маратонки по - плътна пижама, а съвсем като стане студено, тогава ще купуваме пуловери и по - дебели блузки, дебел панталон тип грейка и разбира се ботуши. Зимно яке има от миналата година, което ще носи и тази.
Виж целия пост
# 6
За зимата съм взела космонавт, но се чудя в по-хладните есенни дни с какво да я обличам.

Ако обличам ватирано панталонче навън, а вътре я преобувам с по-лекичко дали ще я преобуват като ги извеждат навън или да я оставям с по-плътното панталонче и вътре  newsm78
Виж целия пост
# 7
...ако ги извеждат...
Виж целия пост
# 8
За зимата съм взела космонавт, но се чудя в по-хладните есенни дни с какво да я обличам.

Ако обличам ватирано панталонче навън, а вътре я преобувам с по-лекичко дали ще я преобуват като ги извеждат навън или да я оставям с по-плътното панталонче и вътре  newsm78
... докато се наканят да ги извеждат, ако приспособяват всеки ден по едно-две деца, до края на ноември няма да се събере групата  Crazy а дотогава, докато не мине адаптацията в повечето градини предпочитат малките да не ги извеждат...
дано да се лъжа де.
Днес взех една пижамка - тениска с едно копче горе с къси панталонки за яслата, друго сега не съм взимала.
Ако есенните обувки не стават, ще купуваме като захладнее, за ботушките също.
Взела съм й в началото на лятото едни пантофки с лепка и за сега едни платнени кецове пак с лепка за вътре. Ще ходим със сандалки, живот и здраве Simple Smile то зависи и септември какво ще е времето. При нас след 15ти ще започнат да приемат яслената група по няколко деца дневно предполагам  Rolling Eyes
Иначе, за списъчето - прекрасна идея   bouquet
Бих допълнила списъка на Бърди:

Миналата година процедирах така - бях взела 5 комплекта дрехи + 2 резервни за градината и всеки ден беше с различен комплект, плюс още един резерва, който седеше при мен, в чантата - раницата ми, колата, като отивахме към градината или се прибирахме за вкъщи да е с нас. Хем ми беше лесно с прането, хем не се притеснявах, че ще ми потрябва, а няма да имам.

Комплект = панталон с ластик, блуза с дълъг ръкав/тениска за топлото, потник, гащички, чорапи

Моят списък, подобен на този на Бърди за яслата:

за по-топлото:
1. 5+2 панталончета къси с ластик или клинчета дълги +1 резерва в мен или който я води/взима от ОДЗ
3. 5+2 тениски или леки блузки с дълъг ръкав
4. 5+3 потници/ не бодита (бодита съм отрязала с ножица и зашила на машината)
5. 5+3 гащички
7. 5+3 чифта чорапи от бамбук, памук
8. 2 комплекта пижамки с къс ръкав памук
9. 2 коплекта пижамки с дълъг ръкав памук или бархет
10. 2 летни шапки
11. кецове за вътре с лепка + едни вкъщи резерва
12. сандалки за вън
13. леко яке шушляково
14.Раница за багажа.
15. Кърпички от плат, всеки ден й слагах в джоба на панталончето (ако няма съм шила такова), така мисля и сега да е.

За зимата:
1. 5+2 панталона с ластик, може тип анцуг ватирани, джинси
2. 5+2 блузи с дълъг ръкав, памучни
3. 5+3 потници/ не бодита
5. 5+3 гащички
6. 5+3 чифта чорапи ватирани или тип бамбук, обикновено за вътре ги сменям с по-леките.
7. Затворени обувки и ботушки
8. Космонавт, непромокаем комплект за сняг и дъжд.
9. 2 броя вълнени или поларени шапки
10. Един вълнен шал за ходенето пеша.
11. Раница за багажа или непромокаема торба.
15. Кърпички от плат, всеки ден й слагах в джоба на панталончето (ако няма съм шила такова), така мисля и сега да е.

 - чорпогащници не й обувам и не мисля да го правя за яслата, рокли също - не там.
 - всичко за яслата съм надписвала с маркер, сега мисля също, ако искат от новата градина да надпиша.

Засега специално за яслата не съм купувала нищо, освен пижамката. Не мисля и да купувам докато не започне. Като за начало имаме, по-натам ще окомплектовам Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Много полезни съвети давате,благодаря за което Hug
А надписвате ли дрешките,и ако - да , как ?  Thinking
Виж целия пост
# 10
Аз купих следните неща:
2 чифта пижами/средно дебели/
1 чифт пантофи
1 чифт апрески
1 чифт кожени ботуши
2 чифта маратонки
4-5 тънки анцунга/по нататък ще купя и няколко дебели/
няколко чорапогащника/не знам дали ще са нужни/
3-4 чифта дънки
доста блузи/не много дебели/
2 якета/едното по-дебело,другото-не чак толкова/


Сега се чудя дали ще му трябва и космонавт.Все пак ще го водя с колата до ДГ.
Аз дрехи няма да надписвам.Синът ми вече е голям и отлично знае коя дреха е негова,разчитам той да помага на учителките.
Виж целия пост
# 11
Според мен надписването не е само, ако детето не си знае дрехите. То кое дете дете всъщност не си ги знае  Thinking По-скоро е  за заблудени дрешки по шкафчетата, не прибрани на време, или инцидентно обличани на друг (случва се да облечат нещо ваше на друго дете, ако то си няма) Има маркери за надписване, повечето дрешки са със специални празни етикетчета, не българските де. Или може да се поръчат направо етикети с името, и да се залепят с ютия на удобно място.
Специално за градината не смятам да взимам нещо по-особена от сегашните и дрехи. Понеже поръчвам от чужди сайтове, чакам няколко кадифени екипчета, но и на градина, и без, все ще има пижами, космонавти, ботуши, пижами. Много обичам нощничките, в яслата си ги ползваше, но не знам какво ще мислят по въпроса в градината. Непосилно ми е финансово да купя всичко накуп, а и се губи удоволствието, затова ще карам постепенно, според каквато нужда излезне.
Виж целия пост
# 12
Надписвах само пижамите, не за друго, а защото моите хлапета доста боледуваха и понякога не успявах да взема на време пижамите и се случваше да бъдат забутани някъде.
Виж целия пост
# 13
А за по-топлото време какви обувки за вътре сте приготвили, с пантофи няма ли да им е топло?
Виж целия пост
# 14
А за по-топлото време какви обувки за вътре сте приготвили, с пантофи няма ли да им е топло?
На нас ни казаха - сандали
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия