Подготовка

  • 3 597
  • 19
Здравейте момичета!
Прочетох доста по въпроса, но все пак реших да почерпя вода от извора  Simple Smile
Докторите съветват какво ли не да се прави преди опит за забременяване .. любопитно ми е да разбера какво на практика се прави и затова реших да попитам Вие какви прегледи, изследвания,ваксинации .. си направихте преди да започенте.
Благодаря Ви и желая от все сърце успех на всички   Heart Eyes Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation
Виж целия пост
# 1
Здравей,

виж тези статии:

Пренатален скрининг, женска консултация

Изследвания при жената
Виж целия пост
# 2
Аз посетих профилактично гинеколога си и започнах да пия фолиева киселина.
Боледувала съм от рубеола, затова не съм се ваксинирала сега. Знам си кръвната група, никакви изследвания не съм правила.
Виж целия пост
# 3
Ами честно казано.....никакви.
Говоря разбира се за преди първата ми бременност.За съжаление неуспешна.Преди втората пак никакви не съм правила,защото нямаше свестен лекар да ме посъветва явно.
Втората също беше неуспешна.
Сега правя какви ли не изследвания,обаче защото влизаме в рискова група.Това са изследвания,които се правят на семейства с два и повече сонтанни аборта.
Не зная при теб какво е положението и затова не мога да те посъветвам.Ако искаш можеш да ни разкажеш историята си.
Иначе това,което е добре да направиш щом планирате да имате бебе е да започнеш да пиеш фолиева киселина.Това е почти задължително.
Виж целия пост
# 4
Аз си направих изследване на кръвната група и изследване за СПИН. Също, понеже знам, че преди 2 години изкарах токсоплазмоза, не съм се изследвала за това, но иначе може би щях да си направя и за това. За рубеола също може би е добре да се изследва човек.
Виж целия пост
# 5
И аз нищо специално , отидох при гинеколожка си  , обикновен преглед, цитинамазка и микробиологично изследване и това е .
Тя не ми предписа фолиева киселина тогава , а значително по - късно  Close .  Добре , че има интернет , обаче , та аз си я самоназначих ( фолиевата к - на )  Grinning .  
И аз смятам , че е задължително да се взима ФК !
Виж целия пост
# 6
Благодаря Ви много за отговорите!
Иначе моята история още не е започнала, засега всичко е на етап планиране, но като започне непременно ще се похваля  Wink
Виж целия пост
# 7
значи, преди първата ми бременност (за съжаление, неуспешна) подготовката ми беше точно никаква...
но сега...ти да видиш...като се започне боледувала ли съм от рубеола или не, кръвна група, спин и васерман си ги знаех все пак от сватбата...сега ми предписаха фолиева киселина и вече почти 3 месеца пия по 400 микрограма на ден, правих си микробиология и хормонални изследвания - последното, за да се устонов от кво аджеба стана лошото първия път - и сега трябва след няколко дни да започна да пия дуфестон.
Много важна част от подготовката, която пропуснах е, че не пуша. Преди първата бременност и докато бъде установена тя пушех изключително много, ама сега не помирисвам и съм си много добре.  Алкохол употребявам, без да злоупотребявам Simple Smile
Стресъте обаче си ми е на ниво  typeuu
  phoneuu  Кво друго....май общо взето е това...а и си пия профилактично витамин С, за да си засиля изстрадалата имунна система и да не взема да се гътна точно в най-неподходящия момент  cold
Ми това е.... Сега действаме и се надяваме на   babyuu
Виж целия пост
# 8
влюбена, тея 400 микрограма фолиева к-на по колко таблетки са? Embarassed  питам, защото аз имам някакви таблетки от по 0.005 гр и се чудя по колко да пия. не съм добре с мерките  Embarassed
Виж целия пост
# 9
Момичета за какво се пие фолиевата киселина?
Виж целия пост
# 10
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4030
Виж целия пост
# 11
Цитат на: triksi
влюбена, тея 400 микрограма фолиева к-на по колко таблетки са? Embarassed  питам, защото аз имам някакви таблетки от по 0.005 гр и се чудя по колко да пия. не съм добре с мерките  Embarassed


И моите са такива и пия по едно на ден. Повече е от 400 микрограма, но не е опасно.
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Мони
Цитат на: triksi
влюбена, тея 400 микрограма фолиева к-на по колко таблетки са? Embarassed  питам, защото аз имам някакви таблетки от по 0.005 гр и се чудя по колко да пия. не съм добре с мерките  Embarassed


И моите са такива и пия по едно на ден. Повече е от 400 микрограма, но не е опасно.


Момичетата с 0.005 гр фолиева киселина да погледнат ТУК и по точно вижте постинга на cygnus. Крайният резултат е че едно хапченце от вашата фолиева киселина съдържа 0.005 милиграма или САМО 50 микрограма
Виж целия пост
# 13
А дали количеството фолиева киселина е за цялата кутийка или само за едно хапче? Това никъде не го пише! Обикновено по лекарствата дават съдържанието за едно хапче.
Виж целия пост
# 14
Цитат на: Мони
А дали количеството фолиева киселина е за цялата кутийка или само за едно хапче? Това никъде не го пише! Обикновено по лекарствата дават съдържанието за едно хапче.


Първата опаковка фолиева киселина, която си купих  беше тази от картинка 2 от сайта който дадох по горе. На опаковката пише, че съдържа 0.005 гр ФК и пише да се пие 3х2 хапчета на ден.
В момента съм си купила друг вид фолиева киселина и на кутийката пише, че всяко хапче съдържа 400 микрограма ФК.

Така, че погледни твоята опаковка, ако пише по колко таблетки да приемаш дневно, изпълнявай  Wink

И на въпроса ти - ами ако само една таблетка съдържа 0.005 грама, то това означава

0.005 грама = 5 милиграма = 5 000 микрограма.  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation А това определено е прекалено много  Sign Exclamation
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия