Пише една отчаяна майка...

  • 6 375
  • 28
Отчаяна и безидейна - така се чуствам, защото не мога да помогна на 3 годишния ни син да преодолее запека, който вече има от няколко месеца. Опитвам какво ли не, но резултатът е почти нулев. Давах му "Дуфалак"(изпратиха ни го от Б-я) и едни американски капки - "Little tummies", но докато им мине ефектът и всичко се повтаря като в омагьосан кръг. Проблемът е до голяма степен, че почти напълно детето ми отказва да яде плодове и зеленчуци в сурово състояние. Иначе обича да пие много сокове, но макар, че изреждам да му давам сокове от почти всички плодове, които имат подчертано разхлабителен ефект(грозде, круша, сини сливи и пр.) пак няма подобрение. Така се е изнервил в крайна сметка(за себе си просто не искам да споделям Sad), че дори отказва да яде напоследък. А разнообразно ядене не му липсва, защото за него се грижи баба му и му готви от хубаво по-хубаво. Пие също и много прясно мляко с мед(за меда знам, че разхлабва), но уви...
Моля, дайте ми съвет!!! Ако някой от вас има опит с хомеопатия и пр. лечение, моля да ми пише подробно!!!
Виж целия пост
# 1
Иmа едни 6околад4ета с mного добър ефект, mоже и да поmогнат.

Според mен е добре да се посъветва6 със специалист, mоже би става въпросm за болестно състояние.
Дано не съm права, стискаm палци вси4ко да е наред  Peace
Виж целия пост
# 2
Иmа едни 6околад4ета с mного добър ефект, mоже и да поmогнат.

Според mен е добре да се посъветва6 със специалист, mоже би става въпросm за болестно състояние.
Дано не съm права, стискаm палци вси4ко да е наред  Peace

От Б-я ли са? Чувала съм за шоколадчета май, но нещо ми се върти в главата, че са от Б-я. Напиши ми как се казват, ако се сещаш.
 
Благодаря ти от сърце за инфото!!! Hug
Виж целия пост
# 3
Пробва ли да му даваш сокчетата на гладно, затоплени и ако искас с малко кафява захар в тях.
На моя син така сок от сини сливи му помогна, но той е много малък още и сега го захранвам тепърва.

Аз също пих попитала специалист - гастро доктор
Виж целия пост
# 4
Иmа едни 6околад4ета с mного добър ефект, mоже и да поmогнат.

Според mен е добре да се посъветва6 със специалист, mоже би става въпросm за болестно състояние.
Дано не съm права, стискаm палци вси4ко да е наред  Peace
Аз мислех да и предложа конфитюр от рози - като първи изстребителен батальон е, обаче явно не е там проблема - детето очевидно се запича и след тези интервенции и тия наши препоръки са временно решение.... Sad Не съм чувала за хомеопатично лечение на проблема, но мисля, че в дир.бг има такъв клуб - нека попита там Етка....
Виж целия пост
# 5
Maneto, как да се добра до "гастро" доктор, лесно ли? Питам, понеже виждам, че и ти живееш в САЩ. Добри съвети ли ти даде?
Виж целия пост
# 6


От Б-я ли са? Чувала съм за шоколадчета май, но нещо ми се върти в главата, че са от Б-я. Напиши ми как се казват, ако се сещаш.
 

От България са, да, ( но и тук ги има .)




 Българският представлява малко 4 квадратно шоколадче, сладко и хубаво на вкус, но с отслабителен ефект( не мога да намеря снимка сега, яде се само по половин квадратче)...Обаче не мисля, че трябва да го даваш на такова малко дете и + това, нали се оказва, според думите ти, че после пак се запича? newsm78 Явно не е това решението....
Ети ти случайно намерен линк към тема по въпроса: http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.2199.html
Виж целия пост
# 7
Иmа едни 6околад4ета с mного добър ефект, mоже и да поmогнат.

Според mен е добре да се посъветва6 със специалист, mоже би става въпросm за болестно състояние.
Дано не съm права, стискаm палци вси4ко да е наред  Peace

От Б-я ли са? Чувала съм за шоколадчета май, но нещо ми се върти в главата, че са от Б-я. Напиши ми как се казват, ако се сещаш.

За съжаление не знаm как се казват, а пък и едва ли 6те ре6ат проблеmа 6тоm е толкова упорит този запек...
Благодаря ти от сърце за инфото!!! Hug
Виж целия пост
# 8


От Б-я ли са? Чувала съм за шоколадчета май, но нещо ми се върти в главата, че са от Б-я. Напиши ми как се казват, ако се сещаш.
 

От България са, да, ( но и тук ги има .)




 Българският представлява малко 4 квадратно шоколадче, сладко и хубаво на вкус, но с отслабителен ефект( не мога да намеря снимка сега, яде се само по половин квадратче)...Обаче не мисля, че трябва да го даваш на такова малко дете и + това, нали се оказва, според думите ти, че после пак се запича? newsm78 Явно не е това решението....
Ети ти случайно намерен линк към тема по въпроса: http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.2199.html

Това е най-лошото в случая, права си - каквото и да правя пак се запича и изглежда запекът му е на психологична основа. Сега си разпечатах статията и почвам да я чета и анализирам.

Май няма да се разминем без "Чичо Доктор"...


От сърце ви благодаря момичета за съпричастността и съветите!!!  bouquet

Виж целия пост
# 9
Българските шоколадчета "Комфорт" съдържат билката сена. Можеш да поръчаш да ти пратят от Б-я и самата билка. Има я във всяка аптека. От нея се прави чай, който се пие вечер преди лягане. С приятен вкус е и може да се подслажда. Не се привиква към билката - след време, когато отстраните проблема, може спокойно да я спрете.
Това съм го изпробвала при собствения си син, който на 3-4 годишна възраст чак получи хемороидче от запека и се наложи да го водя на хирург. Там ми казаха да давам сена.
Успех в лечението!!!  bouquet
Виж целия пост
# 10
Здравей.
Иди в аптеката и потърси Lansoil. Това е минерално масло в желиран вид с вкус на малини. Приема се по 1 с.л. вечер преди лягане. Подходящо при деца. Успех!
Виж целия пост
# 11
Уплаши ме с това заглавие бе човек!
Ели, тия шоколадчета наистина имат сена и не знам дали е добре дете да приема сена, щото тя дори и за възрастни не се препоръчва, най-добре питайте педиатъра си. Иначе и тук има много чайове със сена, но ефекта е същия както и ти казваш от Дуфалака и капките. Те наистина разкарват на момента, но не лекуват причината за запека. Просто трябва изцяло да се промени храненето. И Диана имаше такива проблеми от бебе, около двете и години съвсем се беше задълбочил, сега е по-добре, но тя вече е голяма и разбира като и кажа че нещо е добре да го яде за да ака лесно. Трябва да яде храни богати на фибри. Купи му ленено семе(flax seeds), продават го и смляно в пакети, има го във фризерите при органик храните, и му го слагай във всички неща дето обича да яде. Хубаво е и да му разтваряш по една лъжица в чаша вода, но е гадно едва ли ще иска да го пие, като му го слагаш в ядене по не се усеща. Аз си го слагам в киселото мляко и на Диана много и хареса така, и това и е като закуска сутрин много често. Има го и в пълнозърнестия хляб, изцяло му замени белия хляб с пълнозърнест, и то такъв с повечко зърна в него. Никакъв бял ориз, картофи, банани.  Готви му кафяв ориз, люспите му много помагат. Мангото, кивито, портокалите, грейпфрутите също много помагат, ама ти казваш че той отказва. Обяснявай му, че ако си хапва от тях ще е по-лесно. Щом обича сок му давай сутрин портокалов, но такъв който има повече pulp. Сутрин му правете за закуска овесени ядки, слагай им и от лененото семе. За прясното мляко да ти кажа на някои хора им действа запичащо, Диана имаше проблеми точно когато пиеше най-много прясно мляко.
Милена беше давала на някое от децата магнезиево мляко май беше, не съм сигурна ще и кажа да се включи, тя е много добре запозната с проблема.
Дано да се оправите скоро!
Виж целия пост
# 12
Здравей Etka!

Аз имах същия проблем с голямата си дъщеря, когато беше на вашата възраст.
Това, което си спомням от тогава /тя е на 13 години/ най-много ни помагаше добре узряло киви малко преди хранене. След около час някъде свършваше голямата работа.
Може да опиташ и с друг плод, който е богат на фибри, но най-важното е да се дава половин час преди хранене за да има нужния ефект.

Друго за, което си спомням - накисват се сушени сини сливи във вода за известно време след, което се изпива водичката също преди хранене. Може да ги яде направо така сушени - 1 - 2 са достатъчни, преди хранене. Също имат бърз ефект.
Стига да на детенце да му харесват.

И .........., което и ти сигурно знаеш е да хапва повече супички.
 
Tannita добре те е посъветвала за сената. Не се препоръчва за деца.

Само се постарай детенце да не усеща твоята нервност от този проблем, защото то се травмира и на психолологическа основа  започва да се "стиска". Личен опит.

Успех и не се притеснявай.


Виж целия пост
# 13
аз препора4вам един 4ай, който се дава на бременее6ти мами и бебета или деца при запек. 4аят се казва БЛЕВИТ Л, исански е, аз ли4но от БГ съм го купвала. Гранулиран екстрат от сини сливи, тамаринд, киви и естествен аромат от ябълки. имам една запе4атана опаковка но пи6е 4е срока на годност е  свър6ил миналия месец. ако не го намери6 при теб в бг мисля 4е може да ти го купят и изпратят.
късмет със справянето на този гаден проблем
Виж целия пост
# 14
Подкрепям напълно съветът на Tannita за лененото семе и изобщо за семената. Това може да се комбинира и с едно много просто упражнение.
В същност това е едно от вътрешните упражнения, описани в книгата "ЦЯЛОСТНА СИСТЕМА ЗА САМОЛЕЧЕНИЕ: ВЪТРЕШНИ УПРАЖНЕНИЯ" на Стивън Томас Чан.
Та, на въпроса....
Упражнението се състои в спираловидни, масажиращи коремчето, движения и има две части:
(Представете си, че през цялото време стоите зад детето. Така ще ми е по-лесно да ви обясня посоките.)
   За "разхлабване": Движението на дясната ръка започва от пъпчето, на ляво (т.е. по часовниковата стрелка), и, движейки се по разгъваща се спирала, завършва някъде в най-външната част на коремчето.
   За "стягане": Движението на дясната ръка започва от външната част на коремчето, на дясно (т.е. обратно на часовниковата стрелка), и, движейки се по сгъваща се спирала, завършва при пъпчето.

По принцип, при проблеми се набляга на едната или другата част от масажа, а след като е постигнат що-годе баланс може да се редуват двете дижения. Тогава действат регулиращо пък и успокояващо (хлапетата доста се радват на това погалване по коремчето Simple Smile, а и не само те Wink). Може, ако решите, да използвате някакво масло - маслиново, бадемово... Много е гот след баня вечер, преди лягане. Няма ограничения за възраст.

Надявам се това да помогне.
Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия