херпес и бременност

  • 1 440
  • 12
Здравейте момичета !
Някоя от вас да е имала херпес  на устната в началото на бременността / 6 седм /
Дали е опасно ?
Благодаря Ви предварително
Виж целия пост
# 1
Аз имам в момента.
Вчера ме сърбяха ръчичките да пусна тема като твоята, но се разрових с търсачката и от прочетеното ми се стори, че не е толкова притесняващ оралния херпес.

Аз мажа с антибиотична пастичка.
Не се шашкай Simple Smile
Леко бременеене Simple Smile
Виж целия пост
# 2
в началото не е хубаво да мажеш със Зориракс, но не си споням дали по-нататък е разрешено. Питай гинеколога. Иначе не е страшно.
Виж целия пост
# 3
Здравейте мили мами newsm51 и аз имах херпес на устата
дори преди ден вече окончателно се заличи, но не съм го мазала с
нищо сам си мина. Не се притеснявай не е нищо опасно newsm10
Виж целия пост
# 4
На мен също ми е излизал херпес на устната докато бях бременна. Не е опасен, няма нищо страшно. Опасен е само гениталния херпес, защото по време на раждане бебето при излизането може да се зарази и опасността от сепсис е много голяма. При наличие на генитален херпес се прави задължително секцио.
Виж целия пост
# 5
Аз също имах херпес на устната, беше съвсем в началото, не помня точно в коя г.с. Не е страшен, споко. Както са ти казали, опасен е гениталния.
Виж целия пост
# 6
имах в третия месец, а после - когато отидох  да раждам
мий си често ръцете и не го пипай много-много и проблем няма да има
успех!
Виж целия пост
# 7
Имах съвсем в началото, като теб, може би 8-9 седмица.Не го мажех с нищо, единствените мерки, които взех бяха някакви хомеопатични хапове за херпес, мина ми страшно бързо с тях.
Виж целия пост
# 8
И аз съм имала докато бях бременна.Не е опасно.Не го мажи с нищо,само ще си мине.
Виж целия пост
# 9
Не е опасно, само е неприятно. На мен ми излизат 2-4 пъти годишно от малка /цялото семейство сме така/. Моята лекарка ми каза да не го мажа със Зовиракс и всички останали препарати, които съдържат Ацикловир. С хомеопатия може. Друг вариант е като го усетиш в самото начало, че излиза да слагаш лед на мястото, колкото пъти се сетиш през деня. Така не става много голям. Лека бременност!!!
Виж целия пост
# 10
Имах малки херпесчета някъде в осмия месец, мазах с нещо, което ми изписаха, но му забравих името, мина ми за няколко дни, но май щеше да си мине и без мазане  Wink
Виж целия пост
# 11
И аз имах в 16 седмица мажех само с паста за зъби, докато хване коричка не е страшно Grinning
Виж целия пост
# 12
laura7 какво съвпадение аз също мислех да пускам такава тема, защото ставам сутринта и миейки си зъбите усещам малката гад на устната ми. много се притесних защото и аз съм съвсем в началото /7 г.с./,но и аз взех та прочетох какво пише тук по въпроса и се поуспокоих Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия