По колко ядат бебетата Ви на 5 месеца?

  • 33 026
  • 16
Здравейте мами, много съм притеснена, защото днес педито каза, че сме с начална форма на рахит, защото бебо е много дебел, понеже съм го хранела много и трябвало да яде по-малко SadКакво да го правя като му се яде....Храня го пет пъти на ден - първите два с мляко - до преди две седмица по 150 мл, а от една седмица следващата доза - 180. После на третото ядене му давам пюре и половина /от 125 гр/ с четири лъжички АМ и до девет вечерта яде още два пъти мляко само. Иначе му давам сутрин или 40мл. сок или толкова плодово пюре между яденето....А е 8300 кг. иначе. Той се роди 3800...На някои места пише, че трябва да яде според месеците, т.е 150-160 мл. На други, че трябва да приема храна равна на една седма от теглото му...Вече не знам на какво да вярвам. Яде му се на човека, а като не е гладен просто отказва и не го насилвам. Ама много ме е страх сега от тоя рахит CryИмала ли е някоя мама подобен проблим и как се оправихте?По колко Вигантол или там каквото сте пили приемахте? Сега Алекс ще пие по 6 капки за две седмици, а после пак по четири...Дали ще има ефект това не знам ooooh!
Виж целия пост
# 1
Според мен детето си яде нормално . Според вашата лекарка, килограмите ли са проблем за рахита?
Моят син сега яде по 3 пъти по 180мл АМ, 200гр пюре, 200гр каша,плодовото е около100гр. На последната консултация тежеше 7.300кг, така че явно не е до количеството храна. newsm78
Виж целия пост
# 2
Ами ние на 4 м и 10 дена ядем колкото пише на опаковката на А.М.На Аптамил сме и според описанието трябва да му правя 200 мл, а той ги изяжда и даже понякога пла4е за още Sad, аз мисля че му е много и за това не му правя допълнително. И на мен ми казват други че ядял много " АКо на 4 м яде 200 колко трябва да яде като стане на 7м (примерно)" Ами не знам аз какво да направя като му се яде да го оставам гладен ли? Или да  пла4е а? Close. Давай си му колкото си му изисква организма-той сега расте. Така мисля аз  newsm78.
Виж целия пост
# 3
Ами хубаво е 8.300 кг., но колко е високо детето?
Дъщеря ми на 5 м. беше 8.100 кг. и 69 см.- абсолютно нормални килограми за този ръст, какво като е била на 5 м., не съм намалявала храната й, яла си е винаги на поискване, колкото иска.
Не виждам нищо ненормално в грамажа на храните  Wink
Виж целия пост
# 4
 Дъщеря ми е 4.5м. и яде по 180-200мл. мляко.Тежи 8.350/днес бяхме на консултация/.Роди се почти 4кг.Докато я кърмех първите 2 месеца качваше доста почти по 1.5кг. на месец.Не мисля че е с наднормено тегло.
Виж целия пост
# 5
Чакай сега как така от 150АМ скачаш на 180АМ, грамажа се увеличава с по 10мл за месец, значи от 150АМ отиваш към 160АМ, а не на 180АМ.
Иначе зависи детето колко тежи, но е много важно колко сантиметра е, трябва да има баланс м/у височина и тегло.


До 6тия месец детето си удвоява теглото, а до 1 годинка го утроява, но това е по книга, и пак зависи дали надавате само на тегло, а сантиметрите изостават или има баланс, ако има баланс м/у двете няма място за притеснение
Виж целия пост
# 6
Според мен проблема не е толкова в яденето. По-важният проблем е рахитът. Има кръвни изследвания, които определят дали детето има рахит.
Виж целия пост
# 7
Ами дълъг е 68 см, което мисля е нормално за пет месеца. А от 150 на 180 "скачам", просто защото така е в хранителната таблица на опаковката на АМ. Знам, че от 150 трябва да мине на 160 и затова не му ги давам всичките 180 мл. Винаги му остава в шишето. Ако е много гладен понякога ги изяжда и 180. А иначе за изследването на кръвта знам, но лекарката каза, че нямало смисъл да го боцкат, защото била сигурна, че "започва да прави рахит". Вероятно е не от килограмите, а от това, че рязко качи за един месец повече -1200. Иначе до края на четвъртия месец беше само на кърма и също качваше по близо килограм на месец. Витамин Д под формата на Вигантол му давам от 21-вия ден, ама явно не му стига. А най-лошото е, че не го извеждам често навън...Просто беше болен, после стана много студено и така...Това също е важно за профилактиката на рахита...Знам ли и аз вече Embarassed
Виж целия пост
# 8
... А иначе за изследването на кръвта знам, но лекарката каза, че нямало смисъл да го боцкат, защото била сигурна, че "започва да прави рахит"....

Аз не бих имала доверие на такъв лекар. Какво означава "започва да прави рахит", нали кръвните изследвания са именно за такива случаи, при които има съмнение по някакви признаци, че "започва да прави рахит"? Аз бих настоявала за изследвания!
Виж целия пост
# 9
Извеждай го по-често. Само на теб ти е студено навън  Laughing, а той сигурно ще си спинка през цялото време. Поне на моето бебе му е много гот навън (вярно, че и аз не я извеждам много  Embarassed), но като излезем, се чувства прекрасно, пък и дори нослето не й е студено Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Дъщеря ми ще стане на 5 месеца след една седмица.
В момента яде 5 пъти на ден по около 160-170 мл адаптирано мляко. Не е захранвана.

На 4 месеца тежеше 6430 грама на 62 см.
Сега не знам колко е (ще я мерим след седмица), но не вярвам да е повече от 7 кг.
Виж целия пост
# 11
Я не се стряскай, детенцето ти си е в норма !  Naughty Аз какво да кажа като сме на 4 месеца и тежим 7800гр ей сега го премерих ! Embarassed и мен ме е страх от рахита, защото много наддава, но пък нали сама казваш, че така пише в таблицата на кутията на АД мляко  ooooh! и ние ядем по 150 мг, а по таблицата пише че трябва да ядем по 180  #Crazy Shocked
И по  какви признаци лекарката ти определи че детенце има начална форма на рахит ???  Thinking
Виж целия пост
# 12
заведи го при друг педиатър
Виж целия пост
# 13
Ами като му пипна главичката и каза, че му били омекнали костите на черепа. Освен това много се потеше. Правихме му ПКК преди две седмици по друг повод и тя сега каза, че не искала пак да го боцкат. А друг педиатър ще го види още утре надявам се. Много ясно, че на преценката само на един за такова сериозно нещо не мога да разчитам. Още повече, че като отидеш на консултация гледат само как да отбият номера и да те изритат по-бързо.
Виж целия пост
# 14
Детето  е човешко същество, а не робот и е нормално веднъж да си изяжда порцията, а друг път да му остава. Щом е гладно детето, давай му да яде. Няма нищо ненормално в храненето на детето ти.
За рахита направи изследвания и се консултирай с друг лекар, както си решила. Внимавай с Вигантола, защото на листовката пише, че по-голямото количество може да е опасно за детето. Не мога да си обясня тази докторка какви ги говори.  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия