Копривщица

  • 20 475
  • 93
Запланували сме уикенд с приятели там. Интересуват ме препоръките ви за места за нощуване. Да е приятно, чисто и да не умрем от студ. Видях доста сайтове на къщи и хотели там, но не съм избрала нищо. А нещо повече за хотел "Панорама"?  Благодаря предварително на онези, които ще ми споделят впечатленията си.
Виж целия пост
# 1
Не ми се е налагало да спя там в хотел, но от познати съм чувала добри отзиви за "Астра" и "Калина"
Виж целия пост
# 2
хотел"Бащината къща"-много приятно местенце
http://fhhotel.info/
Виж целия пост
# 3
Били сме в къща "Мечта" - това е почти първата къща на влизане в Копривщица, табелата е почти на пътя, а се влиза с кола отгоре по едно баирче и в двора на къщата - де факто те са две къщи голяма и малка. Голямата е за повече хора, може цял етаж да се наеме заедно с кухнята (печки, хладилници, всичко). В малката са мисля че две стаи двойки - впечатленията са ми доста добри. Собственичката се казва Пенка, тел 0886 457653
Виж целия пост
# 4
Били сме в хотел "Калина" - останахме много доволни  thumbsup
Колкото до студеното, мога да каже, че бяхме през пролетта, не беше много студено, но малко влажно и собствениците бяха пуснали леко парното в хотела  Wink така, че предполагам въпроса с мръзненето не стои  Laughing
Но ние винаги като ходим някъде си возим една духалка в колата  Grinning (откакто веднъж умряхме от студ посред лято на Рилския манастир)  hahaha
Виж целия пост
# 5
Бяхме в хотел "Панорама" и останахме много доволни, първо защото е чисто и сравнително ново хотелче и второ имаше места GrinningЦените са нормални от порядъка на 45-50 лв за двойна стая. Мисля,че си се спряла на добър хотел, но може би има и по-добри не знам Wink
Виж целия пост
# 6
Хотел " Бащина къща " е много хубав и в ресторанта храната е отлична ! Двойна стая е между 30 - 40 лв. Намира се на главната улица , малко преди центъра.  Също ти препоръчвам хотел " Свети Георги " , в по - високата част , над центъра , но също е близо до главната улица . Хубави стаи , в някой има камина . Топло и приятно е и има ресторант в битов стил . Двойна стая 35-45 лв. Ако искаш адреси и тел. пиши на лични !
Виж целия пост
# 7
Аз съм била в Св. Георги, където е много приятно. В Бащината къща обстановката е по-хубава, по-модерна, но стаите, които аз съм виждала са клаустрофобично малки.
Виж целия пост
# 8
Ние бяхме в хотел "Панорама" преди няколко месеца с малката и останахме много доволни. Хотела е много приятен, чист и уютен, а собствениците са много мили и отзивчиви хора.
Виж целия пост
# 9
Аз съм доста пристрастна Laughing
Има много хубави семейни хотелчета.
Но пак казвам пристрастието си казва думата.
Поне със сигурност в Астра няма да умрете от студ. Не че на другите места е студено, но мога да ви гарантирам, че в Астра стаите са много, много топли, а и чисто ново котле за локалното парно................та така Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Аз съм доста пристрастна Laughing
Има много хубави семейни хотелчета.
Но пак казвам пристрастието си казва думата.
Поне със сигурност в Астра няма да умрете от студ.

Що си пристрастна за "Астра"? Simple Smile  Наистина е хубав хотел.
Виж целия пост
# 11
Малко мнения приемате ли?  Laughing
"Бащина къща" - хубав хотел, но в прекалено модерен стил за град като Копривщица, а и стаите наистина са ужасно малки.
"Свети Георги"- не мога да кажа много хубави неща за него.
"Калина" - много приятен хотел, с хубав двор, добре направени стаите, в старинен стил.
"Панорама" - правиха му ремонт и ново крило миналата година и след това не съм ходила, за да изразя мнение, но чувам че е хубаво.

Хайде сега да ви предложа и ено хотелче, което не сте коментирали до сега.
"Хотел Траянова къща" - намира се по Генерилото от Костница към Църквата - почти на центъра е. Пълен капацитет - 12 места - има две тройни стаи, една двойна и апартамент с двулицева камина. За студеното няма страшно - локалното парно работи от септември до май  Grinning Къщата е архитектурен паметник и е изцяло в старинен стил, но си има бани към всяка стая, естествено. Колите се паркират в двора.
Ами това е. Който проявява интерес да ми пише на лични за координати за резервации и снимки.

Ето и малко снимки от там http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=14092&AlbumId=47708
Виж целия пост
# 12
ние в копривщица винаги спим в "златния телец". случайно попаднахме на хотелчето преди години и ни допадна много. стаите са на два етажа - горе е спалнята, а долу има или камина, или още легла (ние с децата наемаме такава).
пускат ни парното винаги, когато поискаме. има барбекю в двора (ние не го ползваме, че си имаме в нашия двор и не ни е атракция). лелята приготвя вкусни домашни закуски и ги сервира с кафенце на една голяма тераса. newsm64
намира се малко встрани от голямата шумотевица и идеално за наспиване. ей така изглежда отвън:
http://nbta.ida.bg/images/2/189.jpg
Виж целия пост
# 13
Още една добра дума за "Астра". Има си всичко, приятно е, не е прекалено скъпо.
Ходила съм и в "Болярка" също много приятно, но почти няма дворче и с паркирането е трудно.
Виж целия пост
# 14
Там се отсядали в Болярка и Синята къща. И от двете съм много доволна.
За умирането от студ си има решение, ако имате от онези малки печки, на които аз им казвам духалки....Вършат чудеса  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия