най-добро училище за първокласник

  • 8 656
  • 69
 обръщам се към мамите които имат първокласници. на нас ни предстои на есен да сме в първи клас, какво ще кажете кои са най-добрите училища, знам че за повечето трябват връзки за да се разбере кога е записването, разбира се ако тогава вече не е късно.
какво ще кажетв за 22 или 133
Виж целия пост
# 1
Има подобни теми из форума - разрови се там. Моята приятелка, а и мами от форума с а много доволни от 7-мо. То е и базово на университета и от край време е с добра репутация. За 22-ро понеже е прехвалено, знам, че е супер гърч - по 30 деца в клас. Като дете на педагог,а и преподавала на хлапета, макар и в частна школа, знам колко е важно да може да се обръща индивидуално внимание на всяко дете. И Димчо Дебелянов (еврейското училище) се води по-по-най-, ама миналата година, като видях как дивеят 26 първокласника се успокоих, че моето съкровище надали ще успея да го запиша там. Затова сме в 48-о и съм доволна. Класът е от 15 деца и нямам забележки. Ама то с моя дивак какви ли претенции мога да имам Simple Smile
Виж целия пост
# 2
22 си е 22 СОУ
там са децата на братовчедка ми и щом 73 и 104 са и под муцуната, а децата й са в 22-ро явно има защо Wink
Виж целия пост
# 3
 newsm10  18-то на Пиротска.
От тази учебна год. имат японски от 1-ви клас. Досега беше само от 8-ми. Езика се учи по специална програма и вещото наблюдение на незнам си кой японски университет.
Виж целия пост
# 4
аз търсих с търсачката и намерих инфо само за еврейското училище! така, че мами пишете - темата е доста актуална!  Grinning
Виж целия пост
# 5
 Да това за 18 е вярно, има открита паралелка по японски, под егидата на Японското посолство, от миналата година. Вече е идвал и японския посланик, 4 деца от групата на Димана са там, аз много късно разбрах за тази паралелка, вече я бях записала в 32-ро, а и самото записване вече беше приключило. От родителите знам, че са страшно доволни, записването е без проблем.

 За момента аз съм доволна от 32-ро и от учителката на Димана, то всъщност учителката е важна, мисля че имахме късмет. Аз съм я записала без висене на опашки, ако ми се налагаше, да чакам, хич нямае да я запиша там.

 
Виж целия пост
# 6
Кое е най-доброто училище за първокласник, зависи от детето. Ако не му се учи, никое училище няма да е добро.

И какво значение има началното училище, все едно ще му го пише в автобиографията.
Виж целия пост
# 7
asa, не мога да се съглася с теб, защото за работещите родители, чиито деца прекарват почти цял ден в училище не е без значение каква е средата и отношението към хлапето през 8-9 часа от деня, пет дни в седмицата. Де факто, децата са много повече време в училище, отколкото вкъщи в крехка възраст, когато се формират много представи, възприятия и знания. Права си, че много зависи от детето, но не опира само до ученето. А и ако хлапето е много умно, но буйно, свръхактивно или нещо от сорта е недопустимо за него да се каже "ми не му се учи и зат'ва не се справя в училище". Затова за едни мами е важно да е "22-ро", за други - учителката (това е и моето мнение, много е добре, ако може предварително да се получи информация за преподавателите), за трети - да е близо, ако възможностите и работното време ги ограничава и т.н.
Мами, които избирате училище за бъдещите си първолаци, успех и дано останете доволни от избора си!  bouquet
Виж целия пост
# 8
Здравейте всички,
Моят въпрос е свързан с избора на училище за децата, на които им предстои да са първокласници. Това е много вълнуващ момент както за нас  родителите, така и за тях - учениците. Имам две деца - дъщеря на 7г. и син на 5г и 3м. Тази есен голямата ще тръгне на училище и пред мен стои трудния избор.   newsm78
Може ли някой да ми каже от какво точно е необходимо да се ръководя при избора си- местонахождение, репутация, материална база, учители и т.н.
Благодаря предварително на всички, които биха могли да ми дадат отговор! Simple Smile
Виж целия пост
# 9
По принцип добре е всички тези фактори да се вземат под внимание.Тази есен и ние бяхме пред този избор,защото сина ни тръгваше на предучилищна.Колебаехме се между две у-ща в квартала-едното е по- старо,но много близо до нас,а другото по-ново и модерно оборудвано,но е на няколко спирки с тролей.В крайна сметка избрахме по-близкото ,защото особено през зимния период не е много приятно малките да мръзнат по спирките.Доволни сме.
Виж целия пост
# 10
Ето инфо http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=64085.0
и още http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=48184.0
Виж целия пост
# 11
Миленита, аз не искам да се съгласяваш с мен. За това е форума за да можем да се изкажем.

Можеш ли да ми обясниш какво значение има къде ще учи детето

А и ако хлапето е много умно, но буйно, свръхактивно или нещо от сорта е недопустимо за него да се каже "ми не му се учи и зат'ва не се справя в училище". Затова за едни мами е важно да е "22-ро", за други - учителката (това е и моето мнение, много е добре, ако може предварително да се получи информация за преподавателите), за трети - да е близо, ако възможностите и работното време ги ограничава и т.н.

дали в 22-ро или в кварталното? Каква е средата в така наречените училища? Факт е, че всяка година има добри училелки, те не свършват с един випуск newsm78. Незнам, аз ли нещо не разбирам Thinking. Сбърках ли, че моя умник го записах в основно училище newsm78? Незнам, не се заяждам, просто ми е много интересно?

Между другото аз съм завършила 22-ра гимназия, обаче с нещо да ми е помогнала, не бих казала. После другото образование има значение.

Виж целия пост
# 12
Всеки споделя мнение на база собствен опит. Аз смятам, че при мен основна роля е изиграла точно гимназията и ни най-малко университета. Но то си е комплекс от обстоятелства - характер, семейна среда, податливост към външни влияния и много други такива. За моя хубостник сметнах, че е важно да е в малко училище - в смисъл с по-малко деца в клас. От неприятния опит с градината, след като се преместихме, се убедих, че е от съществено значение и какви са учителките. Смятам, че свестни даскали (в смисъл отговорни) са останали твърде малко, заради плачевния хал на образователната ни система.
Но както казваш, asa, нали за това е форумът - всяка да сподели, а търсещите мнения да си помогнат с информация.
Виж целия пост
# 13
Thanks, Solaris. От посочените линкове получих дооста информация за част от интересувашите ме въпроси. И все пак някой дали не миже да ми каже нещо повече за 104 и 126 у  bouquet-ща
Виж целия пост
# 14
Ние сме в първи клас HugМного сме доволни от нашето учичилище- 38-мо, на ул. "Шипка". Пътуваме 20-30 мин. до там, но дъщеря ми ходи с огромно желание защото всичко е на ниво- атмосферата, преподавателите, сградата. Още преди 2 години си го заплюхме минавайки от там и бяхме   Grinning че ни записаха.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия