Въпросче за градинския чай и отбиването

  • 554
  • 4
Налага се да прекратя кърменето, е издържах повече от очакваното и то благодарение на вас момичета. Много често ми помагахте със съвети и така преодолях всички препятствия за което огромно БЛАГОДАРЯ   bouquet
Сега ми предстой отбиване и искам да стане плавно за мен и бебка.
Лекарката ми изписа бронокриптин, но като прочетох листовката към лекарството и твърдо се отказах от този вариант и реших да пробвам със салвията.
До сега през последните 2-3 седмици от вечерно, нощно и сутрешно кърмене останахме само на сутрешното другите две ги замених с адапте. Та въпроса ми е  дали мога да започна да пия градинския чай за да намаля количството на кърмата и съответно да спре и през това време да слагам ли бебка на гърдата или да й заменя и сутрешното хранене с адапте и след това да започна чая?
Виж целия пост
# 1
мисля, че ако искаш да спреш кърмата е най-добре да не даваш повече на бебо да суче, да започнеш да пиеш чая и да изцеждаш по малко евентуално при напрежение в гърдите
Виж целия пост
# 2
Доколкото знам,градинския чай няма вредно влияние върху бебето извън намаляването на кърмата (за разлика от хормоналните таблетки),така че може да даваш да суче,докато кърмата постепенно спира.Ето повече инфо по въпроса - все пак има някои неща,за които не е лошо да следиш при бебето:
http://www.kellymom.com/herbal/ref/herbs_s.html
Браво на теб за чудесното справяне през тази година и за постепенния и нетравмиращ начин за отбиване Grinning
Виж целия пост
# 3
Аз кьрмих 7 месеца,но вече бях решила да отбивам и бяхме само на сутрешно и вечерно кьрмене,но се наложи да я отбия наведньж.Докторьт и на мен ми предписа бромокриптин и каза преди това да се изцедя хубаво.Не се цедих,само по 5,10 г ,колкото да сваля напрежението.А опаковката бромокриптин още си е неразпечатана.Ядох чесьн 10 дни вечер по една глава Sad SadКьрмата ми направо си изчезна.И чаи от салвия си купих,но го пих само ведньж и не мога да кажа дали деиства.
Виж целия пост
# 4
Можеш да пробваш и с отвара от магданоз.
Знам го не само от теорията, но и от практиката. С Иван много ентусиазирано бях решила да си сготвя супа от магданоз, като съвсем бях забравила за действието му. Много набързо си припомних обаче  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия