Висока температура

  • 569
  • 4
Освен с парацетамол с какво друго мога да смъкна високата температура (става въпрос за мъжа ми). Вече 2 дни е с 37.4-37.5, изпи доста парацетамол и температурата не се смъква Cry
Виж целия пост
# 1
Пробвайте и с ибупрофен (т.е. Нурофен), аналгин - макар и не много препоръчително. Бабешките, но действащи, методи - ръцете и краката в студена вода с оцет... О, чак сега прочетох - 37,4-37,5 - ВИСОКА температура??? Миличка, далеч си от истината - хич не е висока, но най-вероятно започва да се разболява - може някое грипче да го е хванало. Да иде на преглед най-добре.
Виж целия пост
# 2
Моят мъж се разболява доста често,като вдига и температура.Една вечер ме събуди посред нощ със 40градуса температура.
В такава ситуация пие аолин.Смъква температурата и не се чувстваш отпаднал.
Виж целия пост
# 3
Тази Т не е толкова висока, няма нужда от смъкване. Смъквай над 38.5-39. Оставете организма да се пребори с дразнителя, антипиретиците дадени твърде рано само подтискат симптомите и удължават процеса на преболедуване...
Виж целия пост
# 4
аз също знам, че до 38 не се пие нищо, за да се активира защитата на организма, но при по-висока температура - ибупрофен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия