Имам въпросче....

  • 2 177
  • 20
Отнася се до тези мами, които имат едно дете и чакат второ....или вече имат и второ...Имам дъщеря на 7 г. и кога според вас трябва да и съобщим, че ще става кака?Трябва ли да изчакаме или още сега да и кажем? Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Дъщеря ми е почти на 5години и аз се чудя как да подходя. С баща й сме разведени и бебето е от вторият ми съпруг, с който тя има прекрасни взаимоотношения. Заради тези обстоятелства се притеснявам. Скоро говорих с една приятелка с две деца - посъветваме още от сега да почна да обеснявам как трябва да се държим с бебето - за дребните предмети...... общо взето за безопастността във взаимоотношенията. Но първото ти дете не е талкова малко, предполагам че такива проблеми нма да съществуват.
Другото нещо, което ме притеснява е детската ревност. Имаше една тема за ревността прочети я много е полезна.
Успех
Виж целия пост
# 2
Синът ми е на 6 и 1/2 години. Съобщихме му с баща му, че ще става батко, когато бях на твоите седмици бременна. Не вярвах, че толкова ще се въодушеви.

Дори от тогава стана още по-самостоятелен.
Виж целия пост
# 3
Цитат на: valia77
Отнася се до тези мами, които имат едно дете и чакат второ....или вече имат и второ...Имам дъщеря на 7 г. и кога според вас трябва да и съобщим, че ще става кака?Трябва ли да изчакаме или още сега да и кажем? Благодаря
предварително!

Здравеи,ние имаме дъщеря на 12г,казахме и веднага след като разбрахме за радостната новина т.е.след като си направих два теста и те се оказаха положителни.Реакциата и беше много интересна-отначало много се учуди ,после като го осъзна радоста и беше огромна.
Виж целия пост
# 4
Дъщеря ми е на 1г и осем месеца. Казахме й веднага, когато разбрахме. Всеки ден се сеща и идва да ми тупка коремчето с "изречението": "Бебе...там!Ооооо,,," и милва и целува корема ми! Sunglasses
Виж целия пост
# 5
И пред мен стои този въпрос, но моята дъщеричка е само на две години и самата тя се има още за бебе. Просто не знам как да подхвана такъв разговор с нея. От друга страна ми се иска да изчакам да минат трите месеца, а и не знам ако и кажем от сега дали няма да и се стори много дълго чакането.
Виж целия пост
# 6
Знаетели кое ще ги накара да го осъзнаят наистина! Заведете ги следващия път с вас на преглед и помолете лекарят ви да им обяснява какво се вижда на ехографа. Това ще ги развълнува и зарадва. В един форум четох за една мама която е завела сина си и той след това е бил толкова въодушевен че е заявил, че и на раждането иска да присъства! Аз лично живот и здраве по натам така смятам да постъпя! Нека първо да се роди тоз бебок пък после ще мисим и за втори!
Виж целия пост
# 7
Аз казах на дъщеря ми, че ще имаме бебе ВЕДНАГА щом разбрахме. Тя ми е много близка, като приятелче, и нямах търпение да я зарадвам.
Виж целия пост
# 8
Цитат на: Туфи
Дъщеря ми е на 1г и осем месеца. Казахме й веднага, когато разбрахме. Всеки ден се сеща и идва да ми тупка коремчето с "изречението": "Бебе...там!Ооооо,,," и милва и целува корема ми! Sunglasses


И ние така направихме. А когато се роди Дани, Вики беше много учуден къде ми е корема  Grinning .

Цитат на: Despina
И пред мен стои този въпрос, но моята дъщеричка е само на две години и самата тя се има още за бебе. Просто не знам как да подхвана такъв разговор с нея. От друга страна ми се иска да изчакам да минат трите месеца, а и не знам ако и кажем от сега дали няма да и се стори много дълго чакането.


Ами показваш и бебетата по улиците, в книжките, по телевизията и просто и съобщаваш, че скоро ще сте 4-ма, че ще има с кой да си играе, че в къщи ще е по-весело и забавно и така. Постепенно с всеки следващ разговор даваш повече инфо, не очаквай кой знае каква реакция  Grinning , но мисля, че трябва да и кажеш. Смятам, че децата всичко усещат и дори да не разбират точно какво става около тях, схващат, че има промяна.
Виж целия пост
# 9
мда...кажи и по-скоро...тя е достатъчно голяма за да разбере...Simple Smile
хем ще има достатъчно време да свикне с мисълта:)
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Диди
Знаетели кое ще ги накара да го осъзнаят наистина! Заведете ги следващия път с вас на преглед и помолете лекарят ви да им обяснява какво се вижда на ехографа. Това ще ги развълнува и зарадва. В един форум четох за една мама която е завела сина си и той след това е бил толкова въодушевен че е заявил, че и на раждането иска да присъства! Аз лично живот и здраве по натам така смятам да постъпя! Нека първо да се роди тоз бебок пък после ще мисим и за втори!


По стечение на обстоятелствата водих Вики на повечето прегледи (нямаше на кого да го оставя) и той отначало плачеше защото си мислеше, че докторката нещо ми прави и ме боли. С по-големите деца става номера, но си мисля, че е излишно да им занимаваме мозъците с чак такива подробности. Има време ще пораснат и ще присъстват на собствените си или на ражданията на жените си  Grinning . Мое мнение  Grinning
Виж целия пост
# 11
Цитат на: Asia
Дъщеря ми е почти на 5години и аз се чудя как да подходя. С баща й сме разведени и бебето е от вторият ми съпруг, с който тя има прекрасни взаимоотношения. Заради тези обстоятелства се притеснявам. Скоро говорих с една приятелка с две деца - посъветваме още от сега да почна да обеснявам как трябва да се държим с бебето - за дребните предмети...... общо взето за безопастността във взаимоотношенията. Но първото ти дете не е талкова малко, предполагам че такива проблеми нма да съществуват.
Другото нещо, което ме притеснява е детската ревност. Имаше една тема за ревността прочети я много е полезна.
Успех
И аз съм в същата ситуация...казах на бъдещия батко преди две седмици (а можеше и по-рано, ама....)  реакцията е потресаваща!!! Много е доволен и внимателен с мен. Непрекъснато задава въпроси..Ако знаех че ще е толкова хубаво щях да му кажа много по-рано...Момента , в който си слага ръчичката върху корема ми и чака да го ритнат отвътре е неповторим... Grinning
Виж целия пост
# 12
Щерка ми е на 6.5 години. Казах и веднага след като разбрах. И тя сладката се разплака от щастие и започна да ме целува! Grinning
Друг е въпроса, че сега не е особено хепи защото я водих да гледа на видеозона бебето и доктора каза че е момче, а тя иска сестричка Confused
Виж целия пост
# 13
Цитат на: Диди
По стечение на обстоятелствата водих Вики на повечето прегледи (нямаше на кого да го оставя) и той отначало плачеше защото си мислеше, че докторката нещо ми прави и ме боли.


Извинявай за въпроса, ама на гинекологичния преглед ли си го водила, или само на видеозон? Щото ако е първото, ебаси!  Shocked
Виж целия пост
# 14
Цитат на: Ellypr
Цитат на: Диди
По стечение на обстоятелствата водих Вики на повечето прегледи (нямаше на кого да го оставя) и той отначало плачеше защото си мислеше, че докторката нещо ми прави и ме боли.


Извинявай за въпроса, ама на гинекологичния преглед ли си го водила, или само на видеозон? Щото ако е първото, ебаси!  Shocked

 Grinning На видеозон  Grinning  и по-късно на тонове.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия