Историята на една любов "Великолепният век" по tv7

  • 25 772
  • 136

Анкета

Първи впечатления от " Великолепният век"

Опции:



В Е Л И К О Л Е П Н И Я Т   
В Е К








Любовна история, която предопределя съдбата на една цяла империя.
Направен по действителен случай,
"Великолепният век" ще повдигне завесата на изпълнения с тайни и интриги живот в султанския харем
по времето на най-величествения период на Османската империя.
Дошла като робиня от най-крайните земи на империята, Роксолана успява да спечели сърцето на султана.
Благодарение на блестящия си ум, необикновената сила на волята и привлекателната си външност
от безправна робиня
тя става жена на султан Сюлейман Великолепни — най-могъщият султан в Османската империя.











                                       

     
                          
          








Сюлейман ~ Соломон    Хюррем ~ смееща се    Ибрахим ~ Авраам
Махидевран ~ непреходна, неувяхваща красотa   Хатидже ~ преждевременно родено дете
Валиде ~ е в смисъла на Кралицата-майка или най-старшата майка в семейството
Нигяр ~ хубава   Дайе ~ голяма, обичана  Сюмбюл ~ крехък, изтънчен, деликатен
Гюлфен ~ червена роза    Гюлша ~ щастлива роза





Официален бг сайт на сериала
Излъчените епизоди по тв 7 ~ p2pbg-торент   
 Излъчените епизоди по тв 7 ~Мастерс
Излъчените епизоди по тв 7 ~ VBOX7



  typeuu тема  1








Виж целия пост
# 1

Добре дошли в новата тема


На 1 страница има линк към излъчените серии по тв7 ,за тези които са пропуснали да гледат поредната серия Peace


Приятни мигове в темата Grinning


Виж целия пост
# 2
Лили, привет и в новата тема!  Hug

За миг се зачудих какво става..щото малко заглавието е променено (удачно разбира се  Wink ), но после като те видях и си викам - тука съм и аз  Laughing newsm44
Много добре си направила с линковете с бг аудио, за тези, които тепърва навлизат във филма и изпускат поредния епизод по тв-то  thumbsup

И аз пожелавам приятни моменти на всички тук!
Радвам се, че темата като цяло  се пораздвижи малко! Peace
Виж целия пост
# 3
Хайде и аз да се запиша , да не загубя темата по трасето , нямам много време за писане ама през 5 страници се обаждам  Laughing

Lilims Хубава и уютна тема си спретнала , благодаря ! Hug

Аз мисля до края на октовмри да настигна другата тема. Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Честно, на мен ми харесва сценария на сериала, но и облеклата и бижутата.Не се обиждайте, но повечето жени в харема ми приличат на хилки, като гледам май само Хюрем донякъде се доближава до образа на ориенталската жена по това време.От героите най-симпатични са ми Хюрем, Нигяр и Сюмбюл, харесвам също и Матракчъ, въпреки че с тази сляпа любов към Садъка малко ми прилича на глупак, според вас какво ще излезе от цялата тази работа?

Този Бурак ще не съм го мяркала, какъв е точно?В момента съм на епизод 22 от интернет сериите.
Какво е значението на името Гюлнихал, то е ясно, че е нещо свързано с роза, но не знам какво.

Не знаех, че сериала има сайт.

Както съм споменала преди, рядко гледам турски сериали, но този определено ме заплени.Детето също го гледа, все ми повтаря пусни Гюлнихал.Не знам защо точно това име е запомнила, сега повтаря и името на Ибрахим.Тъй, че сериала си има двегодишна фенка, която го гледа заедно с мен.
Виж целия пост
# 5
Виж целия пост
# 6
Честно, на мен ми харесва сценария на сериала, но и облеклата и бижутата.Не се обиждайте, но повечето жени в харема ми приличат на хилки, като гледам май само Хюрем донякъде се доближава до образа на ориенталската жена по това време.От героите най-симпатични са ми Хюрем, Нигяр или Сюмбюл, харесвам също и Матракчъ, въпреки че с тази сляпа любов към Садъка малко ми прилича на глупак, според вас какво ще излезе от цялата тази работа?

Този Бурак ще не съм го мяркала, какъв е точно?В момента съм на епизод 22 от интернет сериите.
Какво е значението на името Гюлнихал, то е ясно, че е нещо свързано с роза, но не знам какво.

Не знаех, че сериала има сайт.
Още малко и ще се появи този Бурак!(4-5 серии)! Да образът на Матракчъ наистина не е много добре представен въпреки,че е бил много известен учен.Ама виждане на сценаристите да го представят по този начин!
Виж целия пост
# 7
И аз да се запиша! Много хубава тема.

Съгласна съм, че жените нещо се различават от ориенталския типаж, но като цяло филма е далеч от истината с тези дрехи, това е просто виждането на сценаристите. Все пак не се търси пълна достоверност.
По този повод в книгата "Роксолана" пише, че Хюрем била толкова различна от останалите тъмни и закръглени одалиски- била дребна, слаба като момче и в никакъв случай красива, а по-скоро миловидна и нежна.
Може би точно това я прави толкова уникална.
А описанието на Махидевран е за невероятно красива и пламенна жена, когато са я довели в двореца, но  после след раждането на децата си е напълняла доста, възгордяла се е като Хасеки и не е била много умна.
Но като най-красива описват  Гюлфем.
Виж целия пост
# 8

 Още малко и ще се появи този Бурак!(4-5 серии)!
Бали Бей Simple Smile
Това е любимият ми персонаж - мъж от сериала, като изключим Султана Wink
Виж целия пост
# 9
  bouquet
Виж целия пост
# 10
Темичката е много хубава  Simple Smile Браво!   bouquet
Аз да си споделя, много ме дразни Гюлша, изключително ми е противна  Sick
Виж целия пост
# 11
Здравейте   bouquet   Гласувах в анкетата за първия отговор "Да харесва ми", който е най-общ и към него включвам гласуването и за другите отговори: Харесва ми сценария - Впечатлена съм от декори,облекла ,бижута - Очарована съм от музиката в сериала - Отличен кастинг на актьори.    Единствено не ми допада визуално Мерием Узерли (Хюрем), която обаче добре играе ролята си на коварната жена. Жалко, че не го дават по 2 серии.
Виж целия пост
# 12
Днес в списание Журнал за жената има статия за любовта между Хюрем и султана, но повече ми прилича на разказ, отколкото на реално описание на историческите факти.Освен това е пълен и с неточности.Пише, че Ибрахим е довел Хюрем в харема, че тя отива при султана, защото Валидето е наредила така.Объркана е и поредността на раждане на децата.От написаното излиза едва ли не, че тя го принудила да направят сватба, понеже го е оставила на сухо, както се казва.Художествена измислица, но много романтично написана.
Виж целия пост
# 13
Днес в списание Журнал за жената има статия за любовта между Хюрем и султана, но повече ми прилича на разказ, отколкото на реално описание на историческите факти.Освен това е пълен и с неточности.Пише, че Ибрахим е довел Хюрем в харема, че тя отива при султана, защото Валидето е наредила така.Объркана е и поредността на раждане на децата.От написаното излиза едва ли не, че тя го принудила да направят сватба, понеже го е оставила на сухо, както се казва.Художествена измислица, но много романтично написана.
В книгата, която чета, бях писала по-горе за нея, също е написано, че Хюрем е доведена в Истанбул и на пазара я купува Ибрахим, първо за себе си, но после я подарява на султана, защото вижда, че е необикновена. Мисля, че художествените измислици са във филма, а не обратното.
Освен това наистина Валиде султан я подкрепя и се радва на интереса на сина си към нея, покровителства я и е доволна, че ражда и други деца...
Същото се отнася и за Махидевран, тя е имала 4 деца - 3ма сина и една дъщеря, от които 3 умират от чума преди Хюрем да роди и остава само Мустафа.....
Виж целия пост
# 14
В торент-мастърс не мога да изтегля сериите от 16 до 24, не мога да разбера какъв е проблема. Има ли ги някъде другаде, аз ги гледах онлайн, но искам да ги запиша на майка ми, която работи до късно и не може да гледа сериала?
Виж целия пост
# 15
В торент-мастърс не мога да изтегля сериите от 16 до 24, не мога да разбера какъв е проблема. Има ли ги някъде другаде, аз ги гледах онлайн, но искам да ги запиша на майка ми, която работи до късно и не може да гледа сериала?

Изтеглих пробно 16 и 20 еп . без проблем newsm78 Thinking Praynig
Виж целия пост
# 16
да, и аз пробвах, ок си е.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 17
В торент-мастърс не мога да изтегля сериите от 16 до 24, не мога да разбера какъв е проблема. Има ли ги някъде другаде, аз ги гледах онлайн, но искам да ги запиша на майка ми, която работи до късно и не може да гледа сериала?

www.data-bg.org
Виж целия пост
# 18
Днес беше много емиционален епизода с Ибрахим. Перфектна игра. Един от най-силните моменти в сериала като цяло.
Виж целия пост
# 19
Днес беше много емиционален епизода с Ибрахим. Перфектна игра. Един от най-силните моменти в сериала като цяло.
То май няма слаби!
Виж целия пост
# 20


Едно жестоко и хладнокръвно убийство ще разтърси двореца.
Ще бъде ли намерен истинският виновник?
Върху кого ще падне сянката на обвинението?
Тази вечер, 20:00


Скрит текст:

Виж целия пост
# 21
запис
Виж целия пост
# 22
Кога най-после ще я разкрият Виктория? И кога Ибрахим и Хатидже ще се вземат, нямам търпениееее  newsm17
Виж целия пост
# 23
Кога най-после ще я разкрият Виктория? И кога Ибрахим и Хатидже ще се вземат, нямам търпениееее  newsm17

Виктория ще я разкрият в последната серия на 1 сезон Wink ще има интересни събития и "обожатели" около нея  Whistling hahahaно преди това е пищната сватба на Хатидже и Ибрахим Peace...и брачната нощ ... Embarassed Heart Eyes Joy
Виж целия пост
# 24




Виж целия пост
# 25
Доста късно ще я разкрият Виктория, някъде към 25-26 епизод
Виж целия пост
# 26

Великолепният век, еп. 29
Ибрахим паша е заставен да се върне в столицата.
Каква съдба го очаква там - смърт или опрощение?
Никой не вярва в невинността на Хюррем и тя трябва да напусне двореца...
Понеделник, 20:00, TV7

Скрит текст:

Виж целия пост
# 27


Виктория ще я разкрият в последната серия на 1 сезон Wink ще има интересни събития и "обожатели" около нея  Whistling hahahaно преди това е пищната сватба на Хатидже и Ибрахим Peace...и брачната нощ ... Embarassed Heart Eyes Joy
Ами Хюррем до последния епизод ли ще е заточена?
Виж целия пост
# 28


Виктория ще я разкрият в последната серия на 1 сезон Wink ще има интересни събития и "обожатели" около нея  Whistling hahahaно преди това е пищната сватба на Хатидже и Ибрахим Peace...и брачната нощ ... Embarassed Heart Eyes Joy
Ами Хюррем до последния епизод ли ще е заточена?
А не се притеснявай, Хюрем ще е заточена до "утре" Laughing!!
Виж целия пост
# 29



Никой не се съмнява във вината на Хюррем
за грозното убийство в харема.
Дори самия султан.
Какво ще се случи с нея и децата й?
Тази вечер, 20:00, TV7


Скрит текст:

Виж целия пост
# 30
оф, аз не се сдържах и почнах епизодите във вбокса  Laughing
Виж целия пост
# 31
A някой може ли да каже каква е съдбата на Мария/Гюлшах?
Хюрем според мен е една истинска рускиня,такава каквито ги познаваме и днес./от това,което съм чела и гледала/.
Буйна натура,непокорна,но до кога?
Докато влезе в покоите на Сюлейман и няма излизане от там.А какво стана с буйния й нрав,защо не продължи да се бори да опази вярата си като много други?
Въпроси,въпроси,......
Виж целия пост
# 32
Аз не мога да разбера и Сюлейман, уж много я обичаше, копнеел за нея, пък не я е викал при себе си, за разлика от Махидевран. Като цяло образа на султана не ми допада, някакси няма образ, безличен ми е, безхарактерен, а и с послушанието си към майка му  ooooh! Много ме дразнеше, когато Хатидже му се обясняваше и той мълчеше като пукал и после си излезе, така направи и с Хюррем. Ами удари с ръка по масата, бъди мъж, покажи някакви емоции, не само това безизразно лице. Разбирам, че така искат да го покажат като много умен, преценяващ нещата и т.н., но мен ме дразни много  Twisted Evil
Виж целия пост
# 33

Приятна вечер с "Великолепния век"! Peace

Виж целия пост
# 34
A някой може ли да каже каква е съдбата на Мария/Гюлшах?
Хюрем според мен е една истинска рускиня,такава каквито ги познаваме и днес./от това,което съм чела и гледала/.
Буйна натура,непокорна,но до кога?
Докато влезе в покоите на Сюлейман и няма излизане от там.А какво стана с буйния й нрав,защо не продължи да се бори да опази вярата си като много други?
Въпроси,въпроси,......

Хюррем, а и Гюлнихал изобщо не се бориха за вярата си, мисля. Разбраха, че в двореца на султана ще прогресират по-лесно, ако си сменят вярата. Затова и я смениха. Каква ти борба, за какво? Борбата в харема е за позицията любима жена на султана. Друго от Хюррем досега не видях.
Виж целия пост
# 35

mireto, Vali_N - може би имате предвид Гюлнихал/Мария - тя беше приятелката на Александра от кораба, с който пристигнаха в Истанбул. Simple Smile
За Гюлшах въобще не е ставало дума за верската й принадлежност. Тя е прислужницата на Махидевран. Peace
Виж целия пост
# 36
Да, Гюлнихал имах предвид. Името не променя същността на показваното в сериала - заради облаги са си сменяли вярата.
Виж целия пост
# 37
Не ми харесва актьорската игра на султана, особено като почне да прави отегчени физиономии. Наскоро прочетох книгата "Харем" и има голяма разлика с филма. Може и по-напред в темата да сте го обсъждали, но ми е интересно кое се доближава повече до история - филмът или книгата?
Иначе аз съм фенка на Хюрем /Роксолана/ заради умението ѝ да се издигне и остане единствената фаворитка на султана.  Grinning
Виж целия пост
# 38
Не ми харесва актьорската игра на султана, особено като почне да прави отегчени физиономии. Наскоро прочетох книгата "Харем" и има голяма разлика с филма. Може и по-напред в темата да сте го обсъждали, но ми е интересно кое се доближава повече до история - филмът или книгата?
Иначе аз съм фенка на Хюрем /Роксолана/ заради умението ѝ да се издигне и остане единствената фаворитка на султана.  Grinning
Не знам дали са еднакви като сюжет, но аз чета книгата "Роксолана" - също за историята на Сюлейман и Хюрем и има разлики с филма. В сериала има голяма доза "отклонения", с които сценаристите го дооцветяват. Те дори и в коментарното студио бяха казали, че и турските историци са отбелязали, че има неточности - основно с тоалетите, ясно е, че такива рокли не са носени, в книгата си се описват със шалварите всички одалиски в харема. По това време не са ядяли на маси също и пр.
Отделно има и разлики във историите като цяло. Аз бях писала по нагоре, че Махидевран в действителност е родила 4 деца, 3 от които умират. Това е по времето , когато Хюрем е вече в харема.
Освен това след като нанася побоя на Хюрем тя е изгонена и заточена и не живее в двореца.. И пр. Но това няма значение все пак, не е фатално.

А иначе и аз в началото се дразнех как може да е толкова хитра и подла Хюрем, защо се отметна току така от вярата си, но след като съм изгледала филма до 70 еп. и чета и книгата - си мисля, че просто е нямала друга опция. Или е войн и се бори със всички за да се утвърди по всеки възможен начин, или става жертва и щеше да бъде убита още в началото.. На нейн място и аз бих постъпила по същия начин!!!
Виж целия пост
# 39
Правилно сте забелязали,объркала съм новото име на Мария-Гюлнихал,не Гюлшах.То много гюлове  Joyи предишната жена май беше някакъв гюл.
Та въпроса ми е какво стана с Мария,вече не се появява покрай Хюрем,защо така?
А от къде мога да си намеря тези книги- Харем и Роксалана?
Имали ги някъде за онлайн четене или по книжарници? newsm78
Виж целия пост
# 40

Та въпроса ми е какво стана с Мария,вече не се появява покрай Хюрем,защо така?
А от къде мога да си намеря тези книги- Харем и Роксалана?
Имали ги някъде за онлайн четене или по книжарници? newsm78
Как така къде остана? Всеки епизод я дават  Thinking Или може би питаш за по-напред в сериите, незнам да е изчезнала....
А за книгата Роксолана днес съвсем случайно я видях на витрината на една книжарница, но бързах много и не можах да проверя на каква цена е. Онлайн я има в читанка. Предполагам и Харем я има също. Wink
Виж целия пост
# 41
А иначе и аз в началото се дразнех как може да е толкова хитра и подла Хюрем, защо се отметна току така от вярата си, но след като съм изгледала филма до 70 еп. и чета и книгата - си мисля, че просто е нямала друга опция. Или е войн и се бори със всички за да се утвърди по всеки възможен начин, или става жертва и щеше да бъде убита още в началото.. На нейн място и аз бих постъпила по същия начин!!!

За пръв път прочетох "Харем" преди 10 години и аз тогава реагирах по този начин. Не ми хареса героинята, заради подлостта си. Но, с течение на годините и след втория прочит на книгата, всъщност осъзнах, че не е имала друг избор.  Laughing Това е бил нейният начин за оцеляване. Ако се замисли човек и в днешно време е така, само средствата за постигане на целите са различни. Няма нищо ново под слънцето.
Виж целия пост
# 42
Роксолана я има за четене в Читанката, за другата не знам.
Виж целия пост
# 43
Запис при вас. Hug
Виж целия пост
# 44
Ужас, изчезнаха епизодите в "masters"!
Само при мен ли е така и какво ще правим?
 newsm78
Виж целия пост
# 45
Ужас, изчезнаха епизодите в "masters"!
Само при мен ли е така и какво ще правим?
 newsm78
Мда, не е само при теб! "Някой" е предявил права или частични такива и са изтрити!  Като знаем кой в България може да "претендира" за такива права,можете да се сетите кой ги е изтрил!
Виж целия пост
# 46
 smile3514 smile3514
Ужасно , сега тъкмо и аз влязох в мастерса да търся и кво да видя - няма епизоди  #Cussing out #2gunfire
Почвам да ровя на други места , че съм стигнала до 50 епизод - оригинален , малко ми остава да  настигна съфорумките от другата тема
Виж целия пост
# 47
И ако някой намери от къде може да се свали новият 70 епизод да казва   Praynig
Виж целия пост
# 48
Здравейте,
от 1-2 седмици не ми излиза списъкът  с Великолепния век по тв7 в DMCA-removal-from-Google защо така?
Виж целия пост
# 49
И ако някой намери от къде може да се свали новият 70 епизод да казва   Praynig
Оф, снощи и аз погледнах за да си го дръпна и да гледам на спокойствие и се потресох!!!
И аз очаквам някой да сподели ако го намери  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Аз не го открих...  Tired Cry
Виж целия пост
# 50
И ако някой намери от къде може да се свали новият 70 епизод да казва   Praynig

Епизод 70 преведен вече го има, вж. другия форум: Халит Ергенч и новата
продукция "Великолепният Век"( Muhteşem Yüzyıl) - тема 44  « #354 Нед.,
28 Окт. 2012, 17:17 »

1. Директно сваляне от
http://dox.abv.bg/files/dw?a=e326429ed6

2. Торент за сваляне: отваря се програмата за сваляне на торенти
ФАЙЛ > ДОБАВИ ТОРЕНТ ОТ URL АДРЕС > отваря се прозорец
и в празната лента се поставя следното (копира се цялото):

magnet:?xt=urn:btih:D5480897501D81882D1488C22D526575A35B4481

Потвърждавате с ОК и готово, аз успях!
Peace  Peace  Peace


Виж целия пост
# 51
 newsm57 много благодаря!!!  newsm35 newsm35 newsm35
Виж целия пост
# 52
smile3514 smile3514
Ужасно , сега тъкмо и аз влязох в мастерса да търся и кво да видя - няма епизоди  #Cussing out #2gunfire
Почвам да ровя на други места , че съм стигнала до 50 епизод - оригинален , малко ми остава да  настигна съфорумките от другата тема

Лошо! Cry Аз съм само до 31-ви(оригинален)!  Sad Дано се появят някъде другаде за сваляне, защото съм много запалена и не мога да чакам! Казвайте, ако измислите вариант! Praynig
Виж целия пост
# 53
А тук http://www.vbox7.com/collection:1487204?&page=9 защо не гледате или търсите?
Вярно е,че сериите са накъсани,но все пак ги има,все още!
Виж целия пост
# 54
А тук http://www.vbox7.com/collection:1487204?&page=9 защо не гледате или търсите?
Вярно е,че сериите са накъсани,но все пак ги има,все още!
Предишните епизоди, преведени и цели, все още могат да бъдат сваляни от тук:
http://www.keyfiseyir.com/bg/shows/muhtesem-yuzyil
 bigdance2  newsm10
Виж целия пост
# 55
А тук http://www.vbox7.com/collection:1487204?&page=9 защо не гледате или търсите?
Вярно е,че сериите са накъсани,но все пак ги има,все още!

Ами защото аз не мога да гледам онлайн - нета ми е много бавен - снощи за 1 час - изгледах около 20 минути от серията - и това всичкото на забавен каданс и накъсано! Sad
Предпочитам да свалям и да си ги гледам нормално!
Виж целия пост
# 56
 На тв7 им окапа телевизията. Свършиха новините преди 6 минути и върви няква реклама оттогава.  Laughing
Виж целия пост
# 57
Ми то сигурно щото много ги проклинахме, че ни изтриха филмчето! Mr. Green(не че не са си прави хората, ама............. Joy)
Виж целия пост
# 58
Ужас, изчезнаха епизодите в "masters"!
Само при мен ли е така и какво ще правим?
 newsm78
Мда, не е само при теб! "Някой" е предявил права или частични такива и са изтрити!  Като знаем кой в България може да "претендира" за такива права,можете да се сетите кой ги е изтрил!
      moge da gi gledate v VipBox 7   
Виж целия пост
# 59
A 71 епизод излезе ли, гледам пуснали са преди няколко дни трейлър на 72  Shocked
Виж целия пост
# 60
A 71 епизод излезе ли, гледам пуснали са преди няколко дни трейлър на 72  Shocked
Епизод 71 преведен:
-----------------------------
1./ http://www.velikolepniatvek.tv/episode/watch/71
2./ http://vbox7.com/play:9d8fafab5a
или
3./ Отваря се програмата за сваляне на торенти (напр. µTorrent)
->> ФАЙЛ ->> ДОБАВИ ТОРЕНТ ОТ URL АДРЕС ->> отваря се прозорец
и в празната лента се поставя следното (копира се цялото: magnet:?xt=urn......A76D0):
---------------------------------------------------------------------------------------------
magnet:?xt=urn:btih:92C2D3D0D7DE8FFC9F7EC66A6CFC1D32A5AA76D0
---------------------------------------------------------------------------------------------
Потвърждавате с ОК и се гледа в удобно време!
Виж целия пост
# 61
Виж целия пост
# 62
???????? Това пък какво трябва да означава? #Crazy
Виж целия пост
# 63
Не искам да съм съдник,но май няма нужда от тази тема.
Очаквах,че тук ще се коментира филма отначало,но нещо не се получава.Това,което се пита за последните излъчени преведени серии,спокойно може да се направи в другата тема,където хората са както се казва "в час".
Може и да ме застреляте,но това е мое мнение.
Виж целия пост
# 64
Наистина няма особен смисъл... Аз например си гледам сериите във вбокса по-напред от тези по тв-то, но пък и доста по-назад от момичетата в другата тема, така че няма къде да коментирам  Wink
Виж целия пост
# 65
И аз се учудвам,че темата не върви,при условие че сериала е толкова гледан.
Но явно върлите фенове гледат напред в интернет и си дискутират в другата тема.
Аз нямам време да свалям серии от нета,често изпускам и тези по тв-то, така че ще се радвам ако тази тема се раздвижи.
Обещавам да се включвам по - често,сигурно повече с въпроси,че този час на излъчване хич не ми е удобен,и изпускам много моменти, а пък и тези реклами - така накъсват серията,тя докато започне и вече е свършила.
Виж целия пост
# 66
И аз се учудвам,че темата не върви,при условие че сериала е толкова гледан.
Но явно върлите фенове гледат напред в интернет и си дискутират в другата тема.
Аз нямам време да свалям серии от нета,често изпускам и тези по тв-то, така че ще се радвам ако тази тема се раздвижи.
Обещавам да се включвам по - често,сигурно повече с въпроси
,че този час на излъчване хич не ми е удобен,и изпускам много моменти, а пък и тези реклами - така накъсват серията,тя докато започне и вече е свършила.

Привет!  Hug   
Насреща сме.. thumbsup
Все пак Лили създаде темата точно за такива като теб, Melani_M Simple Smile
Виж целия пост
# 67
Да раздвижа темата с един въпрос за снощната серия - нещо случи ли се с Хатидже,че така горко прегръщаше възглавницата,а Нигер калфа я наблюдаваше с радост.Всъщност Нигер май има нещо към Ибрахим - ще става интересно!
Виж целия пост
# 68
Да раздвижа темата с един въпрос за снощната серия - нещо случи ли се с Хатидже,че така горко прегръщаше възглавницата,а Нигер калфа я наблюдаваше с радост.Всъщност Нигер май има нещо към Ибрахим - ще става интересно!

Привет   Peace

Винаги е интресно, почти няма безинтересна или скучна серия  Wink
 На Хатидже нищо й няма и не може да й има - все пак статутът й на султанка от династията я пази.. Но сега всъщност тъгува за Ибрахим. А Нигяр има мнооого нещо към Пашата.. Laughing Laughing, там тепърва предстои интересното, меко казано... Naughty  Wink Wink
Виж целия пост
# 69
Благодаря за изчерпателния отговор.Наистина почти няма слаба серия този сериал, особенно снощи беше доста напрегнато.Уви,довечера няма да мога да гледам,сигурно ще сваля серията от нета,защото развръзката ще е интересна.
Виж целия пост
# 70
А Ибрахим ще отвърне ли на чувствата на Нигер?
Виж целия пост
# 71
А Ибрахим ще отвърне ли на чувствата на Нигер?

Просто гледайте и ще видите, обещавам, че ще е интересно... Heart Eyes
Виж целия пост
# 72
Снощи имаше ли епизод и от къде мога да си го изтегля!
Виж целия пост
# 73
И аз не можах да гледам в петък,а и не открих никъде серията.Довечера се надявам да навържа нещата, въпреки пропуска.
А за Ибрахим и Нигер - как ли ще го извъртят сценаристите след такава любов с Хатидже, сигурно загубата на детето ще е началото на отчуждението им newsm78
Виж целия пост
# 74
Ееее ама защо така този Ибрахим.Хатидже толкова много го обича
Виж целия пост
# 75
И той много я обича, но..случват се и такива неща уви...
Виж целия пост
# 76
Снощи ми стана много мъчно за Хюррем - какво ли е усещането да знаеш,че мъжът,който обичаш може да си ляга с други,когато поиска,а ти да не можеш да направиш и кажеш нищо.
Виж целия пост
# 77
Снощи ми стана много мъчно за Хюррем - какво ли е усещането да знаеш,че мъжът,който обичаш може да си ляга с други,когато поиска,а ти да не можеш да направиш и кажеш нищо.


И аз това си мислех.Със сигурност чувството е ужасно.
Виж целия пост
# 78
Ееее ама защо така този Ибрахим.Хатидже толкова много го обича

Много сладко въпросче... Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes!
И Ибрахим я обича.....но още е рано  за проблемите  им ...гледайте спокойно и се радвайте на единствената истинска любов във филма до момента. Grinning
Виж целия пост
# 79
Сега дано Хюррем не направи пак някоя глупост да тръгне да отмъщава на Садъка, защото тя всъщност,както и Мария преди това, нямат вина.Могат ли да откажат на султана?
А отмъщението на Садъка май няма да се получи,Ибрахим сега ще бърза да я омъжи и край сигурно на срещите със султана.
Виж целия пост
# 80
Снощи ми стана много мъчно за Хюррем - какво ли е усещането да знаеш,че мъжът,който обичаш може да си ляга с други,когато поиска,а ти да не можеш да направиш и кажеш нищо.


Сигурно е гадничко...но той не е обикновен мъж а Султан.Има си законен харем ,правила, обичай...и си ги спазва Grinning.
На Махидевран също и беше мъчно като Сюлейман си легна с Хюрем....то всичко се повтаря..
А колкото до втората част ..че не може да направи и каже нищо...охо...тепърва ще видите какво може да прави  Хюрем.. #CrazyЗа съжаление не са хубави нещата...
Виж целия пост
# 81
Сега дано Хюррем не направи пак някоя глупост да тръгне да отмъщава на Садъка, защото тя всъщност,както и Мария преди това, нямат вина.Могат ли да откажат на султана?
А отмъщението на Садъка май няма да се получи,Ибрахим сега ще бърза да я омъжи и край сигурно на срещите със султана.
Много правилно Мелани,тя няма никаква вина,нямаше и грам желание защото е с друга цел там..но ако откаже на Султана рискува да и хвръкне главата...Но с нея друго ще се случи...не така както предполагаш....за съжаление Sad Искаш ли жокер...но на лични?


Виж целия пост
# 82


Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Малко свежест в темата..
Виж целия пост
# 83
Благодаря,че пораздвижи и "оцвети" темата,Кати!Жокери не искам - предпочитам да не знам много какво става напред Hug
Този левент да не би да е Зюмбюл-ът?
Виж целия пост
# 84
Благодаря,че пораздвижи и "оцвети" темата,Кати!Жокери не искам - предпочитам да не знам много какво става напред Hug
Този левент да не би да е Зюмбюл-ът?

Браво!!!Позна...той е!! Grinning Grinning
Виж целия пост
# 85
Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 86
С новите попълнения в харема за Хюрем пак няма да има покой - веднага надуши конкуренцията,явно султана си пада по такъв северен тип жени Simple Smile
Аз в началото пропуснах малко от сериала- нещо разказаха ли за историята на Махидевран - тя туркиня ли е?
Нигер ми е много сладка,голяма смелост прояви,ама то сънищата избиха накрая Wink
Всъщност тя ми е по - подходяща за Ибрахим - има огън, емоция в нея,докато Принцесата ми е много вяла и флегматична.
Виж целия пост
# 87
Нигер ми е много сладка,голяма смелост прояви,ама то сънищата избиха накрая Wink
Всъщност тя ми е по - подходяща за Ибрахим - има огън, емоция в нея,докато Принцесата ми е много вяла и флегматична.

Единственият истински женски образ в този филм според мен. Дано успееш да вникнеш в този персонаж, защото много малко жени успяха да го направят.
Пожелавам ти приятни емоции и в следващите серии Peace
Виж целия пост
# 88
Аз мисля също, че Ибрахим я обича, до момента в който не започна да се държи истерично и на сцената се появи Нигяр.
Махито не е туркиня, а е от Крим, в главата Махидевран в книгата "Роксолана" има много интересно инфо за нея, но не знам доколко е вярно то от историческа гледна точка.В самият сериал нищо не са казвали по въпроса, но в по-предните серии само веднъж я дават като млада, когато си спомня годините прекарани в Маниса пред Сюлейман да стане султан.
Колкото до Нигяр, тя в по-предните серии дори се оказва "омъжена" за Ибрахим паша, лично аз такъв развой не очаквах, успяха да ме изненадат сценаристите.Изобщо около Нигяр като героиня винаги има нещо интересно.
Валидето и тя е от Крим, дъщеря е на Кримски хан, а не рускиня, но това не й пречи да говори руски, нали?Че тя и Нигярчето знае руски, щом прочете дневника на Лео и бележките му до Хюрем.
Виж целия пост
# 89
Благодаря ви за разясненията,момичета.
То май в харема туркини почти няма,дори мисля че в един от първите епизоди и Валиде спомена,май пред Хюрем,че и тя е украинка или рускиня newsm78
Виж целия пост
# 90
Привет на всички в темата! Рядко гледам сериала, но тази вечер съм възмутена от поведението на Ибрахим спрямо Хюрем. Голям гадняр се оказа. Не съм гледала напред и не знам какво става с Лео, но много ми се иска да излязат от ситуацията, без той да умре. Не ми се вярва султанът да разпореди да убият Хюрем, особено пък децата й,които са и негови,ако научи истината за Лео. Ибрахим много гадно я шантажира. Младежът да се принуди да се отрови, а Хюрем да се измъчва, че е станала донякъде причина за смъртта му. На фона на всичко, което й се случва, разбирам последващото озлобление на Хюрем.
Виж целия пост
# 91
Искам да задам един въпрос към тези, които са гледали сериала... в кой епизод Валиде умира? Доколкото разбрах това се случва във 2 сезон или бъркам?
Виж целия пост
# 92
Валидето умира след 56 епизод, но оригинален, а не както го дават по тв 7, разделен на 2.Аз в момента съм на този епизод и е още жива.
Виж целия пост
# 93
Ясно е,че Лео ще го отнесе, а и донякъде той си е виновен - Хюрем го предупреди няколко пъти.
Не мисля,че Сюлейман би простил и разбрал - ще я убие като едното нищо.
Жестокостта на Ибрахим и мен ме потресе, до преди това му симпатизирах, но сега прекали.
Виж целия пост
# 94
Валидето умира след 56 епизод, но оригинален, а не както го дават по тв 7, разделен на 2.Аз в момента съм на този епизод и е още жива.
е аз съм на 46, има още време значи.
мерси   bouquet
Виж целия пост
# 95
Само Сюлейман не знае,че всички знаят,че си има гостенка Изабела Joy
Виж целия пост
# 96
Феновете на "Великолепният век" ще разберат как продължава историята на султан Сюлейман и Хюрем в ефира на TV7 от 22 януари.
Виж целия пост
# 97
Феновете на "Великолепният век" ще разберат как продължава историята на султан Сюлейман и Хюрем в ефира на TV7 от 22 януари.

Благодаря много за инфото! Hug
Виж целия пост
# 98
Moже ли някой да каже от кой оригинален епизод?
Майка ми ме помоли да го следя и да й разказвам,че им спряха от Булсатком и тв7,а аз нямам време и ще го търся в нета,но не знам кой е поредният епизод.
Виж целия пост
# 99
Момичета чела съм Харем и още тогава книгата много ми хареса
Сега започнах да гледам сериала в нета, но във VBOX повечето серии много засичат или не искат да тръгнат
Направих си и регистрация да ги свалям в един сайт, който сте пуснали на първа страница, но пише че сериала е премахнат
Моля ви помагайте има ли къде да го гледам докато достигна сериите което се излъчват по ТВ7
Точно ми стана интересно и ...... Sad
Виж целия пост
# 100
Moже ли някой да каже от кой оригинален епизод?
Майка ми ме помоли да го следя и да й разказвам,че им спряха от Булсатком и тв7,а аз нямам време и ще го търся в нета,но не знам кой е поредният епизод.
мисля, че 46  Wink
Виж целия пост
# 101

PISSSanka,благодаря!
Аз я бях питала и тя ми обяснява долу горе какво е гледала,ама от къде да помня в коя серия е било!/далеч напред съм в гледането/
Виж целия пост
# 102
До 34  оригинален епизод са по Тв7 в момента  Wink   Peace не е 46
Виж целия пост
# 103
До 34  оригинален епизод са по Тв7 в момента  Wink   Peace не е 46
Благодаря! Добре,че им пуснаха каналите,че да си ги гледа спокойно!
Иначе голяма мъка!Гледай,та после разказвай!
Виж целия пост
# 104
Аз в началото пропуснах малко от сериала- нещо разказаха ли за историята на Махидевран - тя туркиня ли е?
По исторически данни е подарък на султана от черкезите
А туркини е нямало в харема, защото не се е допускало мюсюлманка да става наложница в харема.
Виж целия пост
# 105
Може ли да ме ориентирате до кой оригинален епизод са стигнали по тв7?
Виж целия пост
# 106
Може ли да ме ориентирате до кой оригинален епизод са стигнали по тв7?

39 оригинален .... или края на 38  Simple Smile
Виж целия пост
# 107
Искам да попитам как точно умира валиде султан за тези, които са гледали по-късните серии серии, фи бокса нещо ме се прецака и не мога да гледам ни последните, ни по-старите, затова питам.Кога да очаквам точно тази серия по тв7, за да я гледам?
Виж целия пост
# 108
Искам да попитам как точно умира валиде султан за тези, които са гледали предните серии, фи бокса нещо ме се прецака и не мога да гледам ни последните, ни по-старите, затова питам.
Умира от мозъчен инсулт. Първо в дълга кома, излиза от нея но с парализа тотална и ....умира.
Виж целия пост
# 109
Аз знам, че е с парализа, нали дойде в съзнание, но какво стана по нататък просто ми се губи, та искам да попитам какви точно събития са довели до смъртта й, пак ли е имало някакви интриги или просто така се е случило?
Виж целия пост
# 110
Аз знам, че е с парализа, нали дойде в съзнание, но какво стана по нататък просто ми се губи, та искам да попитам какви точно събития са довели до смъртта й, пак ли е имало някакви интриги или просто така се е случило?
Съжалявам, не мога да си спомня. Аз съм на 85 епизод вече, а и го гледам като една приказка "1001 нощ". Simple Smile
Виж целия пост
# 111
Аз знам, че е с парализа, нали дойде в съзнание, но какво стана по нататък просто ми се губи, та искам да попитам какви точно събития са довели до смъртта й, пак ли е имало някакви интриги или просто така се е случило?
Бях останала с впечатление,че си доста по-напред в гледането? newsm78
 Валидето научава една "новина",която  я довежда до това състояние!  До смъртта си не може да говори и да сподели тайната със СС!  Тук обаче Хю няма вина!
Виж целия пост
# 112
Това , че разбра за Нигяр и аз го знам и че не може да говори също, но явно тази серия, когато е умряла просто не съм я гледала
Иначе аз пиша редовно в другата тема.Питах тук, за да мога поне по тв да я гледам.
Виж целия пост
# 113
Аз знам, че е с парализа, нали дойде в съзнание, но какво стана по нататък просто ми се губи, та искам да попитам какви точно събития са довели до смъртта й, пак ли е имало някакви интриги или просто така се е случило?
Ами тя дойде в съзнание, но беше парализирарана тотално - дълго време не се движеше изобщо - Дайе се грижеше за нея, после обаче почна да се подобрява - в смисъл раздвижи си ръката и т.н. - след което Хюрем отиде при нея и започна отново да й говори за изневярата на Ибрахим и тя се развълнува много отново и почина - Хюремчето допринесе малко за смърта й! Simple Smile (Поне аз това помня newsm78)
Виж целия пост
# 114
Благодаря ви, точно такова инфо желаех да чуя.
Виж целия пост
# 115
Аз пък мисля,че най-силното в смъртта на Валидето  беше сбогуването й със Сюлейман и невероятно
красивите стихове на "Не искам"!
 А това кой,с какво и колко е допринесъл е въпрос на сметки и на виждане! Mr. Green
Виж целия пост
# 116
Момичета гледам сериала във vbox7
Снощи изгледах 88 серия с БГ субтитри
89 серия я няма със субтитри
Може ли някой да ми помогне дали я има някъде със суб и това последната серия ли е от сериала
Виж целия пост
# 117
Момичета гледам сериала във vbox7
Снощи изгледах 88 серия с БГ субтитри
89 серия я няма със субтитри
Може ли някой да ми помогне дали я има някъде със суб и това последната серия ли е от сериала
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ,от собствено себеуважение поне следете докъде е стигнал сериала,за да не се задават такива въпроси постоянно!
Няма я 89 серия ,защото още НЕ Е излъчена и в ТУРЦИЯ!
Виж целия пост
# 118
Момичета гледам сериала във vbox7
Снощи изгледах 88 серия с БГ субтитри
89 серия я няма със субтитри
Може ли някой да ми помогне дали я има някъде със суб и това последната серия ли е от сериала
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ,от собствено себеуважение поне следете докъде е стигнал сериала,за да не се задават такива въпроси постоянно!
Няма я 89 серия ,защото още НЕ Е излъчена и в ТУРЦИЯ!

Съжалявам че попитах явно тук не обичате да се задават въпроси  Confused
Виж целия пост
# 119
Момичета гледам сериала във vbox7
Снощи изгледах 88 серия с БГ субтитри
89 серия я няма със субтитри
Може ли някой да ми помогне дали я има някъде със суб и това последната серия ли е от сериала
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ,от собствено себеуважение поне следете докъде е стигнал сериала,за да не се задават такива въпроси постоянно!
Няма я 89 серия ,защото още НЕ Е излъчена и в ТУРЦИЯ!

Съжалявам че попитах явно тук не обичате да се задават въпроси  Confused
Първо в тази тема почти никой не пише! Има друга:"Халит Ергенч и......."
Второ няма проблем да се задават въпроси, но през 5-6 постта да се пита за серия,която не е излязла е меко казано дразнещо!
 Ако искаш да си в час заповядай в другата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=706812.0;topicseen
Виж целия пост
# 120
Момичета гледам сериала във vbox7
Снощи изгледах 88 серия с БГ субтитри
89 серия я няма със субтитри
Може ли някой да ми помогне дали я има някъде със суб и това последната серия ли е от сериала
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ,от собствено себеуважение поне следете докъде е стигнал сериала,за да не се задават такива въпроси постоянно!
Няма я 89 серия ,защото още НЕ Е излъчена и в ТУРЦИЯ!

Съжалявам че попитах явно тук не обичате да се задават въпроси  Confused
Първо в тази тема почти никой не пише! Има друга:"Халит Ергенч и......."
Второ няма проблем да се задават въпроси, но през 5-6 постта да се пита за серия,която не е излязла е меко казано дразнещо!
 Ако искаш да си в час заповядай в другата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=706812.0;topicseen


Ами първо не знаех че има друга тема
И второ благодаря ти че ме осветли - ще следя там подробностите   Wink
Виж целия пост
# 121
брех много сме любезни   Crossing Arms
Виж целия пост
# 122
Запис и аз при вас и направо с въпрос. Уж гледах всички серии до 33 оригинална във vboxа, та и аз се чудех къде изчедна Гюлнихал/Мария. Днес сутринта попаднах на някаква серия по ТВ7, дето Гюлшах убива Гюлнихал по грешка, вместо Хюррем. Изпуснала ли съм серията или ще стате ясно по-нанатък във филма?
Виж целия пост
# 123
Мария оживява след покушението на Гюлшах, но къде се загуби в последствие и аз това се чудя, явно трябва да следя отново епизодите тук.Направи ми впечатление, че към Ибрахим се обръщат с ваше височество във вчерашната серия или пак аз нещо не съм чула, защото според мен правилното е ваше превъзходителство.

Явно това са го споменали само с едно изречение, защото не си го спомням.
Виж целия пост
# 124
За Мария/Гюлнихал само споменаха в един от епизодите, че са я омъжили  Wink
Виж целия пост
# 125
Мария оживява след покушението на Гюлшах, но къде се загуби в последствие и аз това се чудя, явно трябва да следя отново епизодите тук.
Добре де, и все пак...
не съм го гледала до сега /34 оригинален епизод/ това покушение и все пак я няма. Дали се завръща по някое време и тогава е случая с Гюлшах или да се върна назад във епизодите и да потърся изпуснатото? Дано не съм досадна! Ако е така, ме извинете!!!  Hug
Виж целия пост
# 126
Аз нямам спомен Гюлнихал да се завръща, изобщо мога да кажа, че от тук нататък стават доста интересни работи в сериала, но определено след 87 епизод започва да затъпява, поне аз съм на това мнение.Аз лично се очудвам на хората, които повнят такива подробности, аз лично успявам да запомня или само това, което ми е направило впечатление или наистина нещо ключово в сюжета.
Виж целия пост
# 127
Явно аз нещо съм пропуснала, че беше трудно,  докато разбера , че по ТВ7 делят сериите на две. Изведнъж изчезнаха сериите и докато разбера до къде съм според ТВ7, за да се включа в оригиналните,  може да съм поизпуснала някой епизод.
Виж целия пост
# 128
Виж целия пост
# 129
Гюлнихал се възстанови след покушението - бавно и трудно, но все пак се възстанови! Но си беше там в лазарета! След което само споменаха, че Валидето я е омъжала - един вид като награда за вярната й служба(нали всички там, ако не родят така ги пенсионират! Simple Smile) и малко( поне според мен) за да отдалечи още един верен човек на Хюрем от нея! Simple Smile


За подробности - аз почнах да гледам сериите едва след като започнаха да ги излъчват и в БГ. Беше ми страшно интересно - нямах търпение да наваксам - случвало се е да гледам 2-3 епизода за един ден -абе винаги,когато имах свободно време гледах! Така някак започваш да живееш със сериите - не губиш връзка от едната серия до другата. Във филма хубавото е, че няма нищо случайно - всеки детайл или реплика си имат значение, което не винаги може да се разбере веднага, но после виждаш когато му дойде времето. Така много лесно се помнят подробностите - просто всяко нещо си е част от мозайката. Сега вече когато гледам по 1 серия на седмица - много неща ми убягват - ми забравят се до следващата серия, а да не говорим за след 2-3 серии, когато е минал цял месец!  Mr. Green Просто в по-късо време трябва да се следят сериите за да не се изпускат детайлите и човек да се наслади на всеки елемент от действието и разговорите! Simple Smile Ама вече няма как! Sad Оказа се, че като ги настигнах - ми стана доста скучно! newsm78
Виж целия пост
# 130
и аз изгледах всчики излезнали до сега епизоди и честно казано съжалявам. преди беше много по-интересен сериала, сега вече много го развалиха. с по-голям интерес и удоволствие гледам старите епизоди, отколкото новите  Confused
Виж целия пост
# 131
Здравейте,
А кога ще продължи сериала по ТВ7? Защо вече не го дават?
Виж целия пост
# 132
Здравейте,
А кога ще продължи сериала по ТВ7? Защо вече не го дават?
и аз искам да знам... А какво стана с испанката, затвориха я май беше в пералното, а после???
Виж целия пост
# 133
Филмът е в сряда и петък с нов час 21:00. Заради Къртицата.
Виж целия пост
# 134
Здравейте,
А кога ще продължи сериала по ТВ7? Защо вече не го дават?
и аз искам да знам... А какво стана с испанката, затвориха я май беше в пералното, а после???

После стана храна за рибите!  Animal Tropical Fish  Animal Tropical Fish  Animal Tropical Fish  Animal Tropical Fish Rolling Eyes
Виж целия пост
# 135
Здравейте! Имам въпрос относно “Великолепният век”. В трети сезон (ако не се лъжа) Хюррем изчезна.Беше се запътила към Джихагир, но мисля че й поставиха капан. Върна се за или малко след погребението на първородният си син Мехмед. Та въпросът ми е кой й постави капан и къде беше през цялото това време?
Виж целия пост
# 136
Мерием Узерли за марката FABERLIC.






Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия