За колко време едно лекарство стига до кърмата?

  • 1 419
  • 12
Незнам дали правилно съм формулирала това което искам да питам. Наложи ми се да взема доста силно лекарство /еднократно/ искам да знам кога вече ще е навлязло в кърмата ?
Виж целия пост
# 1
какво е лекарството ( като търговско наименование и състав)?
Виж целия пост
# 2
Зависи от лекарството и концентрацията му.
Препоръчва се приемът да става непоредствено след кърмене или още по-добре след това кърмене при което беебто заспива и се предполага, че ще спи максимално дълго.
Виж целия пост
# 3
Лекарстовото е Mycomax и е на йодна основа.
Виж целия пост
# 4
Йод в никакъв случай не трябва да се приема от кърмачка. Не зная за колко време се изчиства организма от него, но в кърмата преминава като по-голяма концентрация, отколкото е в кръвта на майката.
Виж целия пост
# 5
Ето малко повече за активната съставка на това лекарство. Не прочетох никъде, че съдържа йод Rolling Eyes
http://www.kellymom.com/newman/20fluconazole.html
Виж целия пост
# 6
Ето конкретно при кърмачки за активната му съставка какво е инфото,включая кога се достига пик (след 2ч) и кога се разпада лекарството - след 4ч няма никакъв проблем.А и принципно е безопасен за употреба при кърмачки,това си е просто противогъбично лекарство:
http://www.e-lactancia.org/asp/lactanci22.asp
Виж целия пост
# 7
Ето малко повече за активната съставка на това лекарство. Не прочетох никъде, че съдържа йод Rolling Eyes
http://www.kellymom.com/newman/20fluconazole.html
Темата малко се превръща в тема за друг форум , но все пак става въпрос за кърмене и последствия. Извинявам се ,но съм се объркала за йод става въпрос в едни глобули кото ми дадоха и за тях лекарката ме пито изрично дали имам алергия към йод и сега ги погледнах те май имат йод пък и цвета им е точно такъв. На листовката им пише да не се ползват от кърмачки и се притеснявам . Лекарката знае че кърмя , мислите ли че могат да повлиаят на кърмата тези глобули и колко ?
Виж целия пост
# 8
А как се казват тези глобули?
И каква им е активната съставка, трябва да я пише някъде в листовката.
Виж целия пост
# 9
Знам за кои глобули говориш - и на мен са ми ги предписвали преди да забременея (май Бетадин се казваха или нещо от сорта).Не трябва да ги ползваш,докато кърмиш - има допир с лигавиците и йод ще навлезе в кръвта,а в кърмата концентрацията на йод е няколко пъти по-висока отколкото в кръвта.Така че са но-но за кърмачки,в никакъв случай.Ето го инфото за тях:
http://www.e-lactancia.org/asp/lactanci22.asp
Със сигурност има други глобули,които могат да ти бъдат предписани - не се отказвай,а говори с лекарката и искай заместител без йод,има купища различни лекарства,които стават за кърмачки - със сигурност това не е единствения избор.
Виж целия пост
# 10
Да точно така се казват. Момичета сигурни ли сте за това че ще навредят на бебо ? Какво последсвие може да има , какво прави всъщност йода?
Лекарката знае че кърмя , също знае че вече няма лекарство което не съм опитала , появиха се тея гъби през бременноста и още си ги нося и нон стоп слагам какво ли не и си виреят и това си е.
Виж целия пост
# 11
Йодът оказва действие върху щитовидната жлеза и при бебето може да се развият симтоми като при хипотиреоидизъм,ако се използва по-продължително време препарата Sad
Гъбичките са невероятно упорита гад - и аз имам такива проблеми,но дотолкова съм им свикнала,че вече не им обръщам внимание,освен ако вземе да ме боли.За да може човек ефективно да се бори с тях,трябва да мине на специфична диета без сладки неща (ама наистина без нищо сладко),без алкохол,ферментирали продукти,дори без кисело мляко,ограничаване на млечните (ако правилно си спомням) и още куп други работи.Аз лично подозирам,че при кърмачките както и при бременните хормоните имат много голяма роля и нещата няма да се оправят до отбиването (хормоналните противозачатъчни също са един от големите фактори,които благоприятстват гъбите - така че явно хормоналната следа е много важна).
Само като идейка - защо не погледнеш на страницата на цитросепт техните предложения за лечението?Препаратът е безвреден и абсолютно натурален.
Виж целия пост
# 12
Тогава защо в родилните отделения третират епизиотомии и оперативни рани с йоден препарат?Аз лично 10дни съм почиствана с Braunol-пак на йодна основа!Никой нищо не ми е казал!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия