Не качваме на гамове и сънтиметри-ядем НАН2

  • 413
  • 7
От 3тия месец сме на НАН качвал е най-много до сега 400гр..Последния път само 200гр.Бебчо е на 8мес а тежи 8килограма.Моля ви дайте ми съвет-какво да правя да сменям ли с друго мляко -с Аптамил се подрисква.
Виж целия пост
# 1
Според таблицата, която имам нормалното тегло за момченце на 8 мес. е между 8 и 10,4кг. Вярно, на долната граница сте, но пък последните месеци моят син, който иначе е едричък, също качва по 300 - 400гр. и това не ми се струва обезпокоително.
Виж целия пост
# 2
А педиатъра какво казва по въпроса?Можеш да обсъдиш с него варианта за смяна на млякото-с НАН 3 (ако има такова) или Нестле Джуниър (понеже и НАН е на Нестле).Но Джуниър-а е за след годинка,затова нека педиатъра си каже тежката дума.Другият вариант е да му увеличиш дозите на храната-но постепенно,не изведнъж.
Виж целия пост
# 3
Не се притеснявай, важното е детето да е здраво, а колко тежи е второстепенно. Не се вманиачавай на тема тегло.
Моя поддържа точно средното тегло за възрастта си - на 10 месеца е 9,640 кг.
Виж целия пост
# 4
С какво го храниш и по колко пъти на ден? Консултирай се все пак с педиатърката си. На моята приятелка, синчето също е на 8 мес и е 7800 кг. Яде много, ама и много се изразходва. Така, че си зависи от детето. Няма място за притеснения.
Виж целия пост
# 5
Ne виждам изобщо защо се притесняваш. Викториа след 6-я месец качва по 200-250 гр на месец. На 8 м беше 8,250, сега в 9-я е 8.500. Въвсем нормално телосложение Peace М/у 7-я и 8-я месец не беше порастнала и на см. Но на 3 пъти дръпна с по 5 см  на месец. Всяко дете си е индивидуално! А сигърна ли си, че от млякото се разстройва? За смяна питай педиатърката си.. Иначе сте си Много добре. Mr. Green
Виж целия пост
# 6
От 3тия месец сме на НАН качвал е най-много до сега 400гр..Последния път само 200гр.Бебчо е на 8мес а тежи 8килограма.Моля ви дайте ми съвет-какво да правя да сменям ли с друго мляко -с Аптамил се подрисква.
Ама не виждам въобще какъв е проблемът?
Сега си върнах "лентата" назад-ми на 8 месеца моят син също е бил 8 кг/72 см.
На 9 беше 8.800/73 -ама то щото закъсняхме с консултацията и де факто си беше повече от месец.Сега е 9 /75см.кг....пак долна граница , не знам какво не му давам вече да яде, ама то живак бре!!!
Пиша ти, защото и ние сме на НАН 2.....проблеми не е имало с млякото иначе.
Виж целия пост
# 7
Аз сравнявах НАН1 и НАН2 и се оказва, че НАН2 е по-малко калорично от НАН1 и по тази причина аз все още давам НАН1. ПОнеже и моя Ицко е слабичък и да го заслабвам още повече не ми се струва удачно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия