Семеен бюджет

  • 122 522
  • 2 321
# 1 725
Ние сме под наем. Апартамента е много зле откъм изолация, а ние сме още по-зле, че се спряхме на него (аз имам главна вина). Много е хубав на външен вид обаче терасите са вътрешни, което ще рече, че по-скоро стаите са външни. Като задуха вятър навън, се движат завесите вътре - смятайте за какво става въпрос.  Crazy С денонощно включена печка през деня температурата е около 22-23 градуса, а през нощта 21-22. Парно не пускаме и отопляваме само едната стая.

Е, затова сметките ви са такива. При описаното е нормално да плащате толкова.
Виж целия пост
# 1 726
Ние сме под наем. Апартамента е много зле откъм изолация, а ние сме още по-зле, че се спряхме на него (аз имам главна вина). Много е хубав на външен вид обаче терасите са вътрешни, което ще рече, че по-скоро стаите са външни. Като задуха вятър навън, се движат завесите вътре - смятайте за какво става въпрос.  Crazy С денонощно включена печка през деня температурата е около 22-23 градуса, а през нощта 21-22. Парно не пускаме и отопляваме само едната стая.

Е, затова сметките ви са такива. При описаното е нормално да плащате толкова.
От къде глава да се сети преди да е патила. Вече ще го имам предвид да не се гледа само външната фасада.
Виж целия пост
# 1 727
HAPPY_QUEEN, затова е приказката за патилото и старилото  Wink Не се ядосвай. Здраве да е. Нали сте на квартира, няма да векувате там  Peace
Виж целия пост
# 1 728
На мен и на 21С в момента ми е горещо. А мъжа ми само мрънка пък, че му е студено.
Нощно време на топло изобщо не мога да спя. Изключвам климатика задължително (отделно че не мога да го търпя да ми бръмчи).
Сутрин като се събудим в спалнята м-у 16-17С, идеално ми е. ) Щерката дори при това положение се отвива по няколко пъти на нощ, та ставам да я завивам. А преди като беше по-топло спеше само по пижама, без одеяло.
Виж целия пост
# 1 729
На мен и на 21С в момента ми е горещо. А мъжа ми само мрънка пък, че му е студено.
Нощно време на топло изобщо не мога да спя. Изключвам климатика задължително (отделно че не мога да го търпя да ми бръмчи).
Сутрин като се събудим в спалнята м-у 16-17С, идеално ми е. ) Щерката дори при това положение се отвива по няколко пъти на нощ, та ставам да я завивам. А преди като беше по-топло спеше само по пижама, без одеяло.

Ти си бременна, не се брои  Mr. Green И аз живеех на студ като бременна, ама сега спя с вълнени чорапи и поларена пижама.. с климатика на 24  Crazy
Беба до мен по пижама, отвита.
Мъж ми и баткото в спалнята не пускат нищо - 18-19 градуса е и им е чудно - мъж ми спи по боксерки + някакво супер леко олекотено.  ooooh! Синът ми по пижама, почти постоянно отвит.
До усещане всичко  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1 730
duhi_puhi, аааа, не е от това. ) Аз съм така от 3-4години. ))
А едно време като ми свърши студентството и бях свикнала на 30С жега в стаите, не ме питай как съм зъзнала като куче в къщи. )))) щото повече от 22С не се вдигаше. )
Виж целия пост
# 1 731
На мен и на 21С в момента ми е горещо. А мъжа ми само мрънка пък, че му е студено.
Нощно време на топло изобщо не мога да спя. Изключвам климатика задължително (отделно че не мога да го търпя да ми бръмчи).
Сутрин като се събудим в спалнята м-у 16-17С, идеално ми е. ) Щерката дори при това положение се отвива по няколко пъти на нощ, та ставам да я завивам. А преди като беше по-топло спеше само по пижама, без одеяло.

Ти си бременна, не се брои  Mr. Green И аз живеех на студ като бременна, ама сега спя с вълнени чорапи и поларена пижама.. с климатика на 24  Crazy
Беба до мен по пижама, отвита.
Мъж ми и баткото в спалнята не пускат нищо - 18-19 градуса е и им е чудно - мъж ми спи по боксерки + някакво супер леко олекотено.  ooooh! Синът ми по пижама, почти постоянно отвит.
До усещане всичко  Rolling Eyes

 У нас температурата е 20 градуса, когато сме у нас и 15 - 16 когато ни няма, и нощем. По-топло от това не понасяме. В банята отваряме прозрец, защото е нетърпимо горещо (вероятно 23-24 градуса). Имаме чудна изолация обаче и температурата е постоянна и не флуктуира изобщо. И ние така се разхождаме у нас - леко облечени. Вероятно зависи от начина на отопление. При нас е локално парно, а системата е циркулиращ въздух.
Виж целия пост
# 1 732
Аз обичам да ми е топличко /21-23 С/.
20 години съм мръзнала при нашите, стига ми толкова.
Добре че и те се осъзнаха и сложиха изолация.
А ние сме вътрешен апартамент, изолиран вече изцяло, с 1 радиатор /днеска пак няма парно!/ и 1 климатик. За радиатора плащаме 30 лв, за климатика 30 лв ток.
Виж целия пост
# 1 733
Ние сме под наем. Апартамента е много зле откъм изолация, а ние сме още по-зле, че се спряхме на него (аз имам главна вина). Много е хубав на външен вид обаче терасите са вътрешни, което ще рече, че по-скоро стаите са външни. Като задуха вятър навън, се движат завесите вътре - смятайте за какво става въпрос.  Crazy С денонощно включена печка през деня температурата е около 22-23 градуса, а през нощта 21-22. Парно не пускаме и отопляваме само едната стая.

Това не го разбрах.
Виж целия пост
# 1 734
Бъзикам се, че стаите са външни.  Laughing Заради това, че няма тераси, а самите тераси са направени като част от стаите, стаите са по-студени, по-трудно се отопляват и няма грам изолация.
Иначе аз съм доста зиморничава. На мен на 22 градуса ми е хладно, но се навличам повече - с яке, дебела блуза и пр. Мъжът ми пък е по тениска.  Crazy През нощта като стане 21 градуса зъзна от студ. Спя с термо чорапи и дебела блуза. Преди да родя пусках печката като се събудя от студ през нощта, но сега постоянно е включена. Може би догодина ще я спра и ще я пускам само, когато се събудим от студ. Аз имам и вродена анемия и може би затова никога не ми е топло освен когато навън е над 30 градуса.

Между другото преди да дойдем в този апартамент бяхме в друг. Там с отопление на парно, което включвахме само вечерно време за около 4-5 часа, сметките ни бяха 140 лв/мес зимата + около 200 лв изравнение за годината.  Shocked Отгоре на всичко не можах да се стопля на това парно и си взехме печка. Откакто включвам печката, вече ми е топло. Май ще е най-добре да намерим квартира без ТЕЦ, но пък не знам как ще върви тока в такъв случай, че сега какви пари плащаме за тоя ТЕЦ.... без да ползваме парно....  Crazy
Виж целия пост
# 1 735
Аз продължавам да не разбирам за терасите, но няма значение. Ако са тип лоджия, няма как да не е обратното, на това, което твърдиш, ако са външни е нормално да е по-студено.
Виж целия пост
# 1 736
А тия Глобул какви са долни измамници! Исках да се махнем от тях, ама пак ме зарибиха лятото, уж с по-ниски такси, а сега си давам сметка, че сметките ми са пак същите! Close
Виж целия пост
# 1 737
Аз съм топлолюбива. Вкъщи отсвирихме парното и сме на климатици. Държа ги на 25-26 градуса през деня и на 21 през нощта. Имаме и вътрешна, и външна изолация на апартамента. Много сме доволни.
Виж целия пост
# 1 738
Колко е голям апартамента? И колко плащате?
Виж целия пост
# 1 739
Колко е голям апартамента? И колко плащате?
65 квадрата е (три стаи и малък бокс). За ноември климатиците са ни излезли средно по 17 лв. всеки.  Peace Това е според сметките на мъжа ми. Декемврийската и януарската сметки определено ще са по-високи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия