3-D ехографията

  • 2 483
  • 29
Здравейте, аз съм бъдещ татко и искам да споделя това което видях и разбрах от тримерната ехография.

Няма нищо по специално което можете да видите даже обратното двумерният варянт е много по добър. Доц. Томова обеснява много подробно отговаря на всички въпроси гледа органите един по един и .............. тва е. после пуска за малко 3 Д-то показва нещо в някъв цвят и толкова. Вярвайте ми ако някой успее от облъчване с ултразвук да покаже цвят ще обърне физиката с краката на горе.............. прегледа си струва ако имате съмнения,че бебока може да има някакви проблеми. НЕ СИ ДАВЙТЕ ПАРИТЕ ако мислите че ще видите нещо специално.

П.С. става дума за свети лазар
Виж целия пост
# 1
Излишно облъчване според мен. Дори и да е безплатно, а то на места е.
Виж целия пост
# 2
За Свети лазар не съм чувала хубави неща...

На първата ми бременност не отидох на 3-D ехограф, т.к. ми бяха казали, че наистина нищо не се вижда. След като родих обаче няколко познати бяха(поради съмнения за аномалии) и бяха меко казано очаровани. Едната видяла, че устните са "нейните"(като се роди Бебо се оказа, че наистина е така), другата видяла веждите...

Чувала съм дори, че ти записвали 2-3 минути от "репортажа" на  CD...

Сега пак съм бременна и мислех да отида да видя и аз нещо Simple Smile , а ти започваш да  ме разколебаваш...

А има ли вероятност да не е бил хубав апаратът??!

Ще бъда наистина благодарна на всички, които споделят дали има смисъл или не!
Виж целия пост
# 3
При ползване на ехограф (ултразвук, сонар или каквото там още го наричат това чудо) няма опасност за облъчване на майката или бебето (освен ако апарата не е взет от някоя болница в Чернобил). Така че не се притеснявайте за това. Глекайте си бебчетата и се кефете на гледката.
Виж целия пост
# 4
Някой може ли да ми каже горе долу колко струва прегледа с такъв ехограф?

Исками се да отида и да видя бебчо. Grinning
Виж целия пост
# 5
при мен е 173 евро  Shocked  Shocked  Shocked  Cry  Close  Neutral Face    Cry
Виж целия пост
# 6
Shocked  Shocked  Shocked
Ако и в Бг е така ще почакам бебо да се появи и да го видя тогава.
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Slunce
Някой може ли да ми каже горе долу колко струва прегледа с такъв ехограф?

Исками се да отида и да видя бебчо. Grinning


 Simple Smile Прегледът е от 35 до 70 лева, зависи в коя клиника. За Св.Лазар  по-миналата година беше 70 лева...
Виж целия пост
# 8
Цитат на: Maminka
Цитат на: Slunce
Някой може ли да ми каже горе долу колко струва прегледа с такъв ехограф?

Исками се да отида и да видя бебчо. Grinning


 Simple Smile Прегледът е от 35 до 70 лева, зависи в коя клиника. За Св.Лазар  по-миналата година беше 70 лева...


Жалко, че нямам възможност да се докопам до БГ сега... След няколко седмици ще е прекрасно да се види бебето в корема ми. Препоръчват 3D ехографа да се прави между 22 и 28 седмица на бремеността. Тогава най-добре се вижда всичко.
Виж целия пост
# 9
Супер ако е толкова още другата седмица отиваме да видим бебо. Страшно ми е интересно......
Виж целия пост
# 10
Ако сте здравно осигурени и сте на консултации в "Света София", там се полагат два безплатни прегледа на триизмерния ултразвук.
Виж целия пост
# 11
Цитат на: Foton

П.С. става дума за свети лазар


С това трябваше да започнеш.
Виж целия пост
# 12
Като бях бременна в БГ често ме гледаха на ехограф..тук сега по план имам само едно такова гледане между 18 и 20 седмица  Rolling Eyes  и тогава казват и пола на бебето, ако искаш да знаеш разбира се. Аз се чувствах по-спокойна като ме гледаха по-честичко на таз машинария, а не бих се отказала и от 3D ехограф  Laughing
Виж целия пост
# 13
Аз ходих в Св. Лазар в края на март тази година или с други думи, в края на седми месец. Както е казал Foton там се гледа и двумерно и разбира се най-интересно е като пуснат 3-Д-то в цвят и си видиш детенцето като едно съвсем реално човече Grinning
За мен беше страхотно, просто супер Sunglasses И да, вярно е, запомних му нослето, защото се виждаше много добре и наистина като ми го подадоха на операционната си го познах...

Струваше ми 90лв всичко (ехограф + доплер) и пак бих ги дала, защото освен, че е интересно и приятно е и много успокояващо да видиш ясно, че всичко е наред    Grinning

И още нещо - аз не бих се изказвала нито лошо, нито добро за болница в която не съм и стъпвала. Тук има момичета, които са раждали там, нека на тях да оставим да споделят мнение за болницата, защото изказвания от сорта "чух, че там е еди-какво си..." могат да бъдат много подвеждащи.
Виж целия пост
# 14
Цитат на: Slunce
Някой може ли да ми каже горе долу колко струва прегледа с такъв ехограф?

Исками се да отида и да видя бебчо. Grinning


В Света София прегледа струва 20лв, а ако посетиш петъчния безплатен курс ти се полага и безплатен преглед на 3Д. За Мазнейкова знам че 3Д-то струва 35лв.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия