Бананова безгл.каша от кога и как?

  • 3 535
  • 6
На кашата си пише много ясно-след 4 месеца.Но ние от 1 седмица започнахме плодови и зеленчукови пюрета на HIPP-125гр.Не зная кога и къде да включа банановата каша?Кашата е на Милупа и също не знам с какъв грамаж се почва и до колко се стига за нейните 5 месеца?На кут.пише по 130гр,но не пише никъде възрастта на бебето!
Виж целия пост
# 1
След като пише, че може да се дава от 4-тия месец, мисля, че спокойно можеш да даваш. Като всяка нова храна, хубаво е да започнеш с 1-2 лъжички и потепенно да увеличиш количеството. Даваш колкото иска, ако се е наяла, ще откаже Можеш да я даваш следобяд вместо едното от млечните хранения, още повече, че вероятно кашата е млечна. Моето педи каза, че е хубаво да се дава през ден, защото от кашите много пълнеели бебетата. Не знам дали е вярно, аз давам почти всеки ден, Вики много обича бананова каша.
Виж целия пост
# 2
Въвеждаш както и останалите нови храни с по няколко лъжички като за начало и увеличаваш до грамажа който си ядете по принцип сега, каша съм  давала за следобедна закуска всеки ден, Иван не е надебелял вообще, всичко си е било в нормата.

Отваряла съм по 3 различни каши и всеки ден съм редувала, ядеше по 140-150гр. каша на вашата възраст  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
доколкото си спомням, бананът и доматът са хистаминолибератори, т.е. могат да отключат алергии. Препоръчва се да се избягват до 6-8 мес.възраст. На всички бананови и доматени пюрета и каши пише над 4 мес, та и аз се чудя newsm78. Ще поизчакам, няма да загинат 2 мес. без банан и домат.
Виж целия пост
# 4
Спокойно можеш да даваш банановата каша на "Милупа" за над 4м. Приготвяй я според указанията на кутията, щом кашата е за над 4м указанието е за тази възраст. На други каши има и указания за кашите "Слънчо" пише, че са за над 4м, но всички съдържат глутен /без тази от банана и още една друга, но не си спомням точно коя/ така, че не ти ги препоръчвам за сега. Кашите на "Фризокрем" също са хубави. А пък кашите "Лека нощ" на ХИП са страхотни / моя син когато е болен или няма апетит само от тях яде/.
Захранването с каша става  като постепенно увеличаваш количеството / както при всички нови храни/, като кашата по-принцип замества следобедното хранене.
През 5м на 5 хранения детето трябва да изяжда 150мл храна /но то не е задължително зависи си от самото дете/.
Порцията за 1 хранене се определя по формулата 100+М х10мл, където  М е възраста на детето в месеци. /цитирам от сп. 9 месецаследващите месеци, но на "Милупа" наистина няма. На /
Виж целия пост
# 5
Ние сме малко по-големички /с една седмица Laughing/ от вас, ама още не му давам каша. пюретата ги започна в началото на петия месец и вече му замествам едно хранене. Лекарката също ме посъветва да не му давам още каша заради калоричността. Понеже той си е малко пълничък - 8,500 кг. беше преди две седмици EmbarassedПък и ти скоро си започнала с пюретата и не виждам защо трябва да го тъпчеш и с каша сега...
Виж целия пост
# 6
хубаво е да има поне 14 дни интервал м/у въвеждането на нова храна.Целта е ако се появи алергия да знаеш от какво е. Банановата каша на Милупа е много хубава,ние започнахме с нея на 5м и половина.Прави я на око,защото става редичка ако е по опътването.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия