Кажете нещо различно с гъби

  • 9 146
  • 8
Здравейте,
кажете рецепта за ястие с гъби или от гъби. Иска ми се да направя нещо различно.
Виж целия пост
# 1
Цитат на: Anonymous
Здравейте,
кажете рецепта за ястие с гъби или от гъби. Иска ми се да направя нещо различно.

Различно от кое???
Виж целия пост
# 2
Ето едно предястие.

Продукти:

Кралска или обикновена печурка - 500 г
Зехтин / олио - 1-2 с.л
Масло - 1-2 с.л
Синьо сирене - 100  г
Кашкавал - 100 г
Сол, черен пипер

Гъбите се почистват, измиват и се отделят шапчиците от пънчетата.
Подреждат се в намазнена тавичка. Посоляват се и се пекат във умерена фурна докато водичката, която са пуснали изври.
Когато са почти готови се поръсват с разтопеното масло, черен пипер на вкус и настърганите сирене и кашкавал.
Запичат се до порозовяване на сирената.
Могат да се сервират наръсени със ситно нарязан пресен магданоз.
Много подходящо за червено вино Grinning
Виж целия пост
# 3
Задушаваш гъбите, в малко масло (олио), добавяш заквасена сметана, сол и черен пипер.
На нас много ни харесва, а и се приготвя бързо.
Виж целия пост
# 4
И аз днес гъби ще готвя Laughing Супичка Laughing
Гъбите, малко лук и моркови се задушават докато омекнат. Добавям чубрица, червен пипер, сол и малко черен. Половин чаша ориз, вода и сварявам. Като стане готова сгъстявам с малко брашно. Сигурно ще стане вкусно да и се сложи малко сметана. Ще опитам.
Виж целия пост
# 5
Не съм пробвала, пиши утре как се получи Wink
Виж целия пост
# 6
Искам нещо различно, което не съм правила - да не е супа, месо с гъби или нещо, което всеки готви. Обичам да изпробвам нови рецепти.
Ще ви дам и аз едно предястие с гъби. Много е лесно и ефектно за гости.
Печурки (обикновено) се запържват за няколко мин. в масло. Сварява се картофено пюре. Гъбите се слагат в него, заедно със ситно нарязани кисели краставички. Поръсва се със ситно нарязан магданоз.
Виж целия пост
# 7
Виж тук
Виж целия пост
# 8
Цитат на: logo5ka
И аз днес гъби ще готвя Laughing Супичка Laughing
Гъбите, малко лук и моркови се задушават докато омекнат. Добавям чубрица, червен пипер, сол и малко черен. Половин чаша ориз, вода и сварявам. Като стане готова сгъстявам с малко брашно. Сигурно ще стане вкусно да и се сложи малко сметана. Ще опитам.

Супичката е страхооотна Laughing Аз я подправям с копър обаче.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия