Защо се променя кожата и какво да правя?

  • 1 045
  • 16
В голяма въпросителна съм....Кожата ми сякаш не е моята от около месец насам...Не че е лоша, в никакъв случай, но типът и сякаш се променя, а не мога да разбера защо.Винаги съм била с нормална към смесена кожа, с типичните проблемни Т-участъци.Почиствах с измиващо средство сутрин и вечер, слагах си кремче, ходех на козметик за парна баня от време на време и като цяло не съм имала проблеми.Сега кожата ми е суха ShockedНе се лющи или нещо такова, но просто я чувствам "опъната", омазняването по челото и носа никакво го няма...Не че ми липсва особено де...Но се притеснявам, че при това положение може би трябва да си сменя козметиката newsm78Всичко ми е за нормална към смесена кожа.Трябва ли да си купя нещо силно хидратиращо?Трябва ли да спра да се мия два пъти на ден?Да мина ли сутрин само на хладка вода и тоник, без пяната за миене?В голяма чуденка съм...Възможно ли е кожата да си смени типажа просто така Thinking
Виж целия пост
# 1
Напълно възможно е да е от диета.Променяш хранене ,променя се не само теглото ,но и вси4ко останало Peace
Виж целия пост
# 2
Напълно възможно е да се променя, на някой им става мазна на други суха!
Вземи си някакъв хидратантен крем, но не за много суха кожа , а само за суха или чувствителна.
Виж целия пост
# 3
Моята кожа по - принцип си е суха, но сега направо е ужасна. Ходих на козметик, и тя ми каза, че е така от студа навън. Също така ме посъветва,  след като си измия лицето и го намажа с крем, да не излизам веднага навън на студа, защото това още повече изсушава кожата. Предполагам, че и при теб изсушаването се дължи на студеното време. Вземи си крем за суха кожа, който хидратира повече, и сигурно ще решиш проблема.
Виж целия пост
# 4
Ами може и от студа да е. При това време зимата - съвсем няма какво да се чудиш... Вземи си по-мазен крем, предполагам ще помогне. Или питай козметичка. Peace
Виж целия пост
# 5
И според мен е от студеното време, а и от обикновено сухия въздух в помещенията през зимата. Това, което бих направила аз/а моят тип кожа е същият като твоя/ е да разредя използването на измиващ гел/пяна - например не всяка сутрин, а през ден-два. Или пък да си взема по-мек почистващ продукт -такъв за нормална или чувствителна кожа например, а не за смесена. Не бих си взела по-мазен крем/от личен опит - почти веднага започват да ми излизат пъпчици/, а бих наблегнала на хидратирането - с хидратиращи маски например.
Ако използваш някакъв по-агресивен продукт, който по принцип ти действа добре - нещо ексфолииращо например или силно почистваща маска, разреди използването им.
И не забравяй да пиеш вода Laughing
Виж целия пост
# 6
Миналата зима моята кожа започна да се променя по същия начин.Една приятелка, козметичка каза,че е от студеното време.Посъветва ме да си купя крем за дехидратирана кожа.Взех си на Виши-термал фикс 1 .За няколко дена ми се оправи.Тази зима използвам пак този и съм доволна.   
Виж целия пост
# 7
нормално е, моята е доста по-суха зимата - от студа, от отоплението у дома
Виж целия пост
# 8
Ами аз не излизам много-много, но от парното вкъщи явно...А и наистина пия доста по-малко вода отпреди..не знам защо ThinkingМай ще наблегна на водичката и ще сменя маската за лице - тя ми е доста изсушаваща...
И все пак - това не ми е първата зима в живота, нито пък за първа година сме на парно...А досега кожата ми  не се беше променяла Thinking
Последно - мазен или хидратантен крем да си взема?В момента ползвам дневен хидратантен и нощен подхранващ - ама са за смесена кожа.
Виж целия пост
# 9
И аз имам същият проблем.Вземи си хидратантен, кожата трябва да "се напие" хубаво с вода.Поне при мен мазните кремове не помагат, остава мазен филм отгоре, а птдолу кожата пак е суха.За съжаление крем не мога да ти препоръчам, защото в момента и аз съм в търсене на точния.Като го открия, ще драсна.
Виж целия пост
# 10
Винаги съм била с нормална към суха кожа, даже по-скоро със суха към нормална! Mr. Green А през зимата си ми е направо суха. От може би 2 седмици използвам много мазен крем, предвид студеното време...и не знам, но вече кожата ми е твърдо нормална, в никакъв случай суха. Не си спомням да не съм я усещала опъната без крем, а сега със и без крем - все ми е свежа. Peace
Така, че за пореден път се убеждавам, че всичко си е строго индивидуално! Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
по-добре си вземи хидратантен.
мажи се толкова, колкото ти поема кожата, но не да чувстваш крема като маска по себе си Wink
аз съм с много суха кожа и ако сложа мазен крем ми е едно некомфортно
Виж целия пост
# 12
Моята е мазна, но приятелка редовно купува -само за зимата-кремовете на Ейвън и Орифлейм-за атфмсферни промени, т.е. слециално за суха кожа, специално против студа. Peace
Виж целия пост
# 13
Студа навън,сухия въздух вкъщи...мисля,че те са главните виновници.Пий повече течности,може да включиш и витамини и всичко ще си отиде по местата.
Виж целия пост
# 14
по-добре си вземи хидратантен.

хидратантен, но за у дома
на мен лицето ми изстива вън, ако съм с хидратантен; а по-мазния го предпазва от студа
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия