Силни болки в таза

  • 23 053
  • 8
Здравейте мамчета,
 почти от началото на бременността имам болки в таза, но от седмица насам вечер не мога да спя от болки:bawling:. Има ли някоя мама с подобен проблем, която се е консултирала с лекар и знае, какво болкоуспокояващо се пие в този случай? Всички болкоуспокояващи, които знам че мога да пия са за гладката мускулатура Embarassed
Виж целия пост
# 1
Когато съм се консултурала с лекар, все ми отговарят"Нормално е"/имам чувството,че за сички болежки казват така/. Общо взето знаеш, че не можеш да пиеш почти никакви лекарства, а от Парацетамола едва ли ще ти стане по добре. По някой път изписват Магнезий и Ношпа, обаче това не е свързано с болки в кръста.
При мен също явно при разширяването на таза болката е голяма.Това, което малко ми помага, е лек масаж на кръста от татенцето, особено вечер.Според мен има голямо значение и това, как спиш-коремът неминуемо те "тегли" напред и тялото ти трябва да компенсира, за да не се усуква.Аз например цялата се "опаковам" с възглавници отстрани-на  гърба и кръста, на горема и между краката.А понеже все още си спя с любимата плюшена играчка, понякога се чудя как нашето тати успява изобщо да поспи  през нощта.

Дано съм ти била полезна и дано болката отмине по-бързо!
Виж целия пост
# 2
Спя настрани, защото когато легна по гръб, матката ми притиска т.нар куха вена и ми се гади. Може наистина позата да е причина, защото по принцип спя по корем, а от 6месеца ми се налага да спя настарани и това е единствения вариант, за жалост. Е, щом няма оправия, ще стискам зъби

П.П Начина с възглавниците и аз го пробвах, но не помага
Виж целия пост
# 3
Миличка, почти нищо не може. Ако хич не се търпи, питай гинеколога си, но знам че няма нищо безвредно. Пробвай да промениш стойката на спане, пробвай да сложиш дунапрен под чаршафите, от мекичкото може да ти е по-добре... Аз съм с дископатия и съм спала така с дунапрен и възглавници подложени оттук и оттам, трудничко е...
Виж целия пост
# 4
Я пробвай с възглавница между краката.При мен помагаше.
Виж целия пост
# 5
Здравей Stani,
аз съм минала по този път. Към 8 месец започна да ме боли десния крак горе в таза и куцах. Гинеколога ми ме прати на консултация с ортопед. Там ме прегледаха и ми казаха, че за съжаление трябва да търпя болките  Sick - било от бременноста и таза се разширявал. Към 9 месец почна да ме боли и левия крак горе в таза. Болките бяха много силни  Sick. По принцип спех с възглавница между краката, но....  Sick
Родих на 07.07.2004 - болките продължиха.....и постепенно отшумяха  Flutter
Мога само да ти пожелая по малко болежки и търпение му е майката.
Успех  Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Мислех,че съм една от малкото с такъв проблем,но съм бъркала Sad  Sad Миличка нищо не може да се направи просто ще си търпим докато отшуми Neutral Face Мен ме боли и стомаха от това,че расте интензивно матката и нищо не може да се направи  Cry просто си търпя Sad Нищо като се появят бебоците всичко ще забравим включително и тези болки Simple Smile  Wink  Grinning
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Виолета
Я пробвай с възглавница между краката.При мен помагаше.


Това май е единственото, което малко помага.., но останалото е стискане на зъби.. и мен ме боли ужасно.. нощем се будя по сто пъти от собственото си охкане и пъшкане Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Аз бях със страшни болки в края на 8-ия месец даже от възглавницатаме болеше повече Embarassed  Минават от само себе си но е мн гадно - сутрин докато се раздвижа сълзи ми потичаха Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия