За възпитанието на децата

  • 510
  • 4
Бих искала да чуя вашите коментари по темата.


Имам близка колежка, която има две деца- мимченце на 6 и момиченце на 4 и половина.Аз много обичам децата,винаги ми е била приятна компанията им, като си идвам в Бг всеки път им нося нещо.С колежката ми се чувам почти всяка седмица,нейния съпруг също е чужденец, но живее в Германия,идва си отвреме-навреме.Не и помага финансово,нейните родители са принудени да плащат сметките и храната-живеят заедно.

Уговорихме си среща един следобед, тя ми каза,че може да дойде с децата.Аз нямах нищо против,разбира се,купих им подаръци и с мъжа ми бяхме малко преди уговорения час в кафето,където ни беше срещата.Идеята за място беше нейна-аз бих се съобразила кое е по-удобно за децата,щом са с нас.
След като дойдоха,аз ги попитах какво искат за ядене и пиене.Тя ме помоли да не им купувам кола,защото момченцето е с възпалено гърло.Бяхме в "Онда", а там има и доста сладкиши и аз предложих нещо сладко и тя каза,че може.Взех децата с мен, а тя с мъжа ми намериха по-голяма маса, където имаше място за всички ни.
Момченцето грабна от витрината една кутия кола и ми каза,че иска кола.Аз му обясних,че майка му не позволява,защото е болен.И му предложих нещо друго да си избере.Той се затръшка по пода,почна да мрънка,хората почнаха да се обръщат към нас.Казах му,че ако ще се въргаля така няма да му купя нищо и тои спря.И най-демонстративно си пъхна колата под блузата.Казах му,че така не се прави- трябва каквото вземем да го платим-никакъв резултат-ами плати го де...
През цялото това време майката изобщо не реагира.Едва уговорих детето да си избере нещо друго.Момиченцето си хареса някаква торта и лека-полека занесохме поръчката до масата.
В кафето имаше и други деца и всички те се събраха да си играят.
По едно време идва момиченцето и носи пакатчета със захар.Почна да ги отваря едно по едно и да си ги изсипва в устата.Аз бях доста изненадана,че майката не реагира.Попитах я не се ли притеснява за зъбите на детето, тя ми отговори,че се притеснява, ама то детето обичало така да яде захар и можело по една захарница да изяжда  Shocked
Аз не обичам да се меся кой как си гледа собственото дете, ама ми стана много неудобно няколко минути по-късно, когато децата дойдоха с шепа пари-сурвакали хората от кафенето ( на 27 декември) и те им дали парички.И реакцията на майката беше-идете да сурвакате още,да изкарате повече пари и да ви купя подаръци Shocked
КАто се узмориха да сурвакат, или по-скоро явно някой от клиентите се беше оплакал на персонала,децата дойдоха при нас на масата,почнаха да ръчкат мъжа ми да им купи още нещо ,щото вече им било скучно,ама той понеже не говори бг и не реагира.Майката не им направи никаква забележка.
Имахме приготвени подаръци за децата,реших,че може би ще се зарадват поне за малко.Напротив.Реакцията беше "Ама що само толкова?"Подаръците бяха шоколадови дядо Мразовци и бонбони.
Стана ми обидно.Казах,че трябва да тръгваме и почнахме да се обличаме.
На входа колежката ми казва-"Елате у нас на 1 януари-хем децата ще ви сурвакат,хем тогва може да имате повече възможности Shocked
Естествено, не отидохме.
Нямам нищо против да платя сметката на някого, когото съм поканила да се видим.Знам,че живота е скъп и не натоварвам никого да ме кани или посреща.Винаги до сега съм носила подаръци за приятелите си, а ако имат деца- по нещо за децата.Но  тогава се почувствах използвана.И бях много възмутена от реакцията на колежка, с която бях доста близка.Сега не мога да си обясня защо така се държа и децата също.
Виж целия пост
# 1
Картинка, моят коментар е-изпуснати деца. Ситуацията на междувластие-тати го няма, а мама не полага кой знае какви усилия-си е изиграла негативната роля.
Това е според мене. Но тези неща, които цитираш-за "вървете сурвакайте" и "елате на 01.01"-звучат ама адски грозно. Дано не те засегна, ама...според мен приятелката ти вижда в тебе едно голямо евро май. вярно, животът и е труден сама и с 2 деца. Ама знаеш ли колко други деца, които далеч също не са от заможни семейства, са възпитани другояче....не знам, това е моето виждане.
Виж целия пост
# 2
Пълна липса на възпитание!Не че съм за Макаренковско възпитание,в следствие на което децата да стоят строени мирно и да гледат родителите си в очите,ама това което разказваш е меко казано грозно.Повечето ми приятели живеят в чужбина и като се връщат в България винаги ни носят подаръци,от което винаги се чувствам неудобно.За мен е важно да се видим, да се забавляваме.Никакви подаръци не могат да ми ги заменят.На това смятам да науча и сина си.
Виж целия пост
# 3
май твоята приятелка те е припознала за Дядо Мраз Simple Smile
 ами аз си мисля 4е жената е изморена от 2 -те деца . сигурно възрасатта им е такава 4е вси4ко искат .  от друга страна това са разглезени деца - не невъзпитани  деца  - те просто  не знаят думата не . тук грешката е на майката .. но сигурно за да бъде " добрата" или да изкупи нещо  е направила тази грешка . 4есно казано наистина е малко смущаваща и срамна тази ситуация в кафето ..но си мисля 4е децата просто са си " играли " , забавлявали са се и тук майката е трябвало да реагира( и пак я оправдавам с това 4е е сама и сигурно ве4е е изморена за тези 6 години откак има първия юнак ).  децата обикновено имитират родителите си .. поне това виждам в моята хубостница ..
 незнам каква приятелка ти е .. но така материално да ме третират не бих позволила ..
Виж целия пост
# 4
За мен няма оправдание за такова поведение. Това, че са материално затруднени/ако изобщо са/, не значи че трябва да са невъзпитани и нахални. Жалко е за децата, защото ще пораснат с мисълта да използват хората, и никой няма да ги харесва.
 Всичко е въпрос на принципи, а не на възможности. Такива родители не могат да бъдат ничий приятели.Така че - бягай надалеч .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия