за кърменето, но не въпроси

  • 532
  • 11
здравейте
Преди време прочетох един пост за кърменето на една мама. Беше много хубав и отразяваше и мойте мисли. Исках отново да си го прочета, но не мога да го открия:(. Затуй ви питам: Какво е за вас кърменето /като чувство/? Сиреч, ако имахте дневник, как бихте описали цялата идилия, препълнените гърди, чакащи да се освободят от напрежението; търсещата устичка, блаженното папкане и чуващото се примляскване, връзката майка-бебе?
Виж целия пост
# 1
За мен кърменето е втората ми гордост в тоя живот, първата е раждането!
За момента това е най-приятното нещо свързано с бебчо, пък и за него е най-голямото удоволствие... Само аз мога да му го доставя и това ме кара да се чувствам много добре...
Всеки път като го гушна и той обръща глава към гърдата ми независимо дали ще яде или не... Пък и така влюбено ме гледа докато мляска и сумти от кеф...
С две думи - кърменето ме прави щастлива!
Виж целия пост
# 2
Виж дали поста не е бил в тази тема Grinning
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18032.0
Или пък в тази статия - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22389
И понеже пак препрочетох статията,ми изневерява поетичната муза - едва ли мога да го разкажа по-добре Grinning
Виж целия пост
# 3
Цитат
Какво е за вас кърменето /като чувство/?

Кеееееееффф!  Laughing
Не съм изживявала подобно, с нищо неможе да се сравни... Като и гледам малката главичка как си цока и ми се стопля душата. Ей затва до 5 години искам да кърмя  Mr. Green
Голяма работа е това кърменето! Пожелавам го на всяка мама!
Виж целия пост
# 4
Няма да си кривя душата, но напоследък предизвиква смесени чувства. Виновно е нощното кърмене  Mr. Green. Иначе денем ми доставя, хм, силно казано, удоволствие, но много обичам като се сгуши в мен и си мляска, и е усмихната, и е щастлива  Grinning...
Виж целия пост
# 5
оххх, хедра мерси за линковете, но за съжаление постинга не е сред тези теми. Иначе статията наистина си я бива Peace
Можеби въпроса не е зададен правилно. Можеби трябва да е - опишете как протича едно ваше кърмене /на бебе което не е в криза на растежа:)/.

Та аз по принцип нямам много кърма и незнам колко ще издържа с кърменето. Когато прочетох онзи постинг, който търся, много се разчувствах. Дори ако незнаех какво е да се кърми, сигурно само от любопитство какво чувство е изпитала онази жена, щях да го сторя. Ето един друг примерен цитат
Цитат
Особено момента, в който циците ми са пълни та ше гръмнат, а бебето гладна душица засуква... Факта, че това човече расте само от храната, която аз му произвеждам...малката ръчичка, която ме докосва...или се вкопчва в дрехите ми...и онова "цокане", което се чува в цялата стая....просто ме разтапят:)
. Онзи беше подобен, но по поетично изказано
Виж целия пост
# 6
Ето един друг примерен цитат
Цитат
Особено момента, в който циците ми са пълни та ше гръмнат, а бебето гладна душица засуква... Факта, че това човече расте само от храната, която аз му произвеждам...малката ръчичка, която ме докосва...или се вкопчва в дрехите ми...и онова "цокане", което се чува в цялата стая....просто ме разтапят:)
. Онзи беше подобен, но по поетично изказано
Мисля, че цитираш Реза. Помня, че и аз бях много впечатлена. Тогава пак ми беше писнало да кърмя и тези нейни думи ми дойдоха тъкмо навреме. Темата не помня как се казваше, но имаше и една страхотна снимка, на която кърми детето си на плажа. Някой, ако се сети, да помага  Grinning
Виж целия пост
# 7
Аз най-много обичам нощното кърмене и по-точно онова,когато тя вече спи,а аз си лягам в леглото - винаги се размърдва и започва да ме търси,инстинктивно въртейки главичка като новородено в търсене на зърното,гушва се в мен такава сънена и топличка,още достатъчно малка,за да мога да я гушкам хубаво,главичката й с пухестата косичка е точно на такова ниво,че да мога да я целувам,а тя суче кротичко и леко и буквално усещам как се преливам към нея,разбирам защо бебетата много дълго се идентифицират напълно като част от мама Grinning
Иначе през деня любим момент ми е,когато види дори минимална част от мен оголена (даже само чорапите да си сваля),започва да издава едни възбудени радостни звуци точно като малко шимпанзе,тръгва към мен с блеснали очички и повтаря захилено мими-мими,след което сяда в скута ми,вдига ми блузата да си види двете мимита,гушка ги с ръчички и си слага главичката между тях с едно много доволно еееее и чак тогава започва да суче,като от едната папа,а другата си я държи и мачка зърното с пръстчета Grinning
Виж целия пост
# 8
Ooo, Hedra, чак съжалих, че моето кърмаче не "пристрастено" ooooh!
Виж целия пост
# 9
Мисля,че докато се кърмим между нас съществува такава абсолютна близост-физическа и духовна,сякаш сме едно цяло,на една вълна,две в едно-абе все едно още съм бременна.Но мъжът ми например не го разбира това-за него кърменето е нещо като имуностимулатор,в реда на нещата и много ме обиди като ми каза,че според него кърмя толкова дълго от мързел-мързяло ме вечер и сутрин  да и приготвям храна и затова.Какво да му обяснявам,той не е кърмен,а и все е в цикъл напоследък.
Виж целия пост
# 10
горда съм, че кърмя.
кърменето вече се е превърнало в ежедневие и въпреки това продължава да ми носи удоволствие.
обожавам начина, по който ме гледа като оголя гръд Heart Eyes
Виж целия пост
# 11
А аз много обичам как устичката и като магнитче се лепва на зърното. А като цока за да заспи е най-сладичка, щото си суче, суче, суче, обикновено с ръчичките си крие очичките, но понякога ме гъделичка по паласките.

Иначе е такова връткало. Преди и по телефон говорех и телевизия гледах, сега мъж ми, ако му се наложи да премине покрай нас, докато я храня, стъпва на пръсти, и любопитката пак го усеща и извръща глава, сакън да не пропусне нещо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия