Кисел с купено сокче,вместо вода?

  • 443
  • 8
Някой правил ли е кисел с готови сокчета, в смисъл да го вари със сокчето, вместо с вода?Чувала съм за приготвяне с компот, ама за сокче не съм...Притеснението ми е относно термичната обработка на тези сокчета и дали тя не води до някакви изменения в химичния им състав, които може да се окажат опасни за бебето.
Виж целия пост
# 1
Виждам, че и вие сте на нашата възраст горе-долу. Аз още не съм започнала с киселите, въпреки че на моята Вики й купих няколко царевични нишестета за да съм в готовност. Веднъж всъщност й направих, но го смесих с готово пюре, а го направих с вода (ако ме разбра). добавих вместо препоръчваните смачкани  или настъргани плодове - готово плодово пюре. На мен също ми е интересно дали може със сокче. Но пък щом ще правиш кисел за какво ти е сокче. По-добре добавяй плодово пюре.  Поне аз така ще направя.
Виж целия пост
# 2
И аз мисля, че е по-добре да го правиш с водичка и после да добавяш плодово пюре.
А инак си купи компот и прави със сока от компот  Hug
Сокчетата  newsm78 не знам точно защо, но аз не бих ги подлагала не термична обработка  Stop
Виж целия пост
# 3
Малко странно ми се струва да се подлага сока на термична обработка /няма ли да се развали ?/  newsm78
Виж целия пост
# 4
По-добре не дей да дообработваш вече обработени сокове, наи-добре е да се добавя плодово пюре, както са ти казали другите мами   bouquet
Виж целия пост
# 5
Аз на мойте деца съм правила киселът, като първо си приготвя  нишестето с вода, а след това добавям плодово пюре и адаптирано мляко, за да стане млечно -плодов кисел.
Виж целия пост
# 6
аз май не съм обяснила както трябва EmbarassedТова с плодовото пюре е ясно - ще го добавям. Ама съм чела, че с вода ставало гадно, пък с обикновено мляко няма начин на тая възраст...Адаптирането не се вари...Та затова се питах вместо с вода не може ли със сок, понеже съм чувала, че някои мами го варят в компот.А после се добавя пюрето или смачкан плод.
Виж целия пост
# 7
Не може  Naughty
Химическият състав няма да е същият .  Wink
Виж целия пост
# 8
ПО-добре с компот.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия