Баница със сирене и майонезена заливка

  • 7 724
  • 19
 И аз да ви кажа една рцепта, не само да питам   Blush

Продукти:
-кори за баница
-сирене
-олио
-пакетче майонеза(или половин бурканче)

Корите се отварят и там където са били сгънати,се нарязват .Получават се дебели ленти от кори.

Взимат се по 2 кори,върху които се слага олио по дължината на корите и натрошено сирене. Навиват се на рулца,или се нагъват на триъгълничета.

Нареждат се в тава.Отгоре се поливат с майонезата,разбита с малко вода(горе долу 50/50 да е съотношението вода-майонеза)

Пече се до зачервяване.
 
Баницата е много вкусна, да ви е сладко!
Виж целия пост
# 1
зву4и вкусно  chef
Виж целия пост
# 2

 Да,наистина става много лесно и бързо и е доста вкусна  Flutter

Сега видях, че в заглавието съм писала баниЗа, да не се чудите какво е това..имала съм предвид баниЦа hahaha
Виж целия пост
# 3
Така обичам аз - лесно, бързо, вкусно   bouquet
Непременно ще пробвам баниЗата  Heart Eyes!
Виж целия пост
# 4

 

Сега видях, че в заглавието съм писала баниЗа, да не се чудите какво е това..имала съм предвид баниЦа hahaha

Можеш и сама да го оправиш, в най-първия си пост горе вдясно има бутон редактирай.  Wink

А баницата може и да я пробвам - малката обича майонеза.  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Тази баница си ми е от любимите закуски, както и на всички в къщи, опитайте няма да згрешите.
Виж целия пост
# 6
И ние много я тачим в къщи тази баничка, но слагам и яйце при сиренето, а майонезата разреждам с газирана вода. Peace
Виж целия пост
# 7
Мисля да пробвам, ама я кажете с толкоз майонеза не става ли мазна баницата, че и олио?
Виж целия пост
# 8
Още утре я пробвам. Благодаря, Бубе за рецептата!
Изглежда много вкусна... Heart Eyes
Виж целия пост
# 9
Мисля да пробвам, ама я кажете с толкоз майонеза не става ли мазна баницата, че и олио?
Ами аз спестявам олиото, а майонеза слагам малко повече от половин кутийка-не става мазна.Нека и Бубата се включи да каже.
Виж целия пост
# 10

 Момичета, ето Джиджи казва, че може и без олио.Аз слагам малко,много малко капвам по протежение на корите.не ми става мазно,че да плува в мазнина баницата,но не отричам,че е ужасно калорична. Не е за хора на диета!
Виж целия пост
# 11
Направих я преди малко. Амиии...нещо не ми харесва на вкус, стана по-суха, заприлича на тези от баничарниците.  Rolling Eyes

Май си казва думата липсата на кисело мляко... Confused
Виж целия пост
# 12
Суха?Тази баница е всичко друго, но не и суха! Майонезената заливка,като се разпредели равномерно,отгоре плува, така да се каже в течност и корите не стават сухи, но пак са хрупкави.
Аз също я правих днес понеже от много време не я бях правила и на мен много си ми харесва.Съжаляам, че на вас  не е харесала  Tired

А колкото до киселото мляко,аз по принцип и на обикновената баница не слагам такова  взаливката.Слагаме само яйца и вода, така че при мен тази липса не се усеща  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
Обожавам баница с майонезена заливка   Yum

Бубе, надявам се нямаш нищо против да постна и моя вариант  Embarassed
баница с майонеза
Виж целия пост
# 14
И аз я правя- страхотна става! Само че не режа корите, а нагъвам първо на 3 по дължина( в средата се слага плънката), а после на триъгълничета и не слагам олио. Става като многопластово тесто, много е сочна.
Браво, Бубе!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия