Байганети

  • 24 158
  • 15
 Знае ли някой как точно се правят , ще съм много благодарна за рецептата
Виж целия пост
# 1
Режеш продуктите (сирене, шунка, пиле, кашкавал) на едри кубчета. За да не ти се разтече кашкавала, нарежи го на кубчета и го бутни в камерата да стегне.

Всяко парченце се овалва в брашно и после в така наречената паста Патафри.

паста Патафри

1/2 бутилка бира, 3 яйца, 100 гр. брашно, сол.
Белтъците се отделят от жълтиците.
Жълтиците се разбиват с бирата, добавя се брашното до получаване на еднородна смес. Белтъците се разбиват на сняг и се смесват с предишната смес. Прибавя се сол на вкус.

Хапките се пържат в силно нагорещено олио.

Дано съм ти била полезна.
Виж целия пост
# 2
От какво?
Аз най - харесвам от сирене .
Ако са от сирене, преди да го нарежеш на парченца, го изкисни за 1 час в студена вода . После се реже на кубчета ,овалваш ги в брашно и потапяш в следната смес:
Разбиваш 1 - 2 яйца с 6 - 7 л. брашно , да стане почти като тесто и съвсем леко го разреждаш с бира. Сместа трябва да е много гъста , за да остане по сиренето при пърженето. Желателно е да пържеш в маслена баня - фритьоза или фритюрник .
Байганетите от шунка или кашкавал се правят пак по същия начин  ,като при последните е желателно кашкавалените хапки да постоят за 10-ина минути в ледена вода - да се стегне кашкавала и като се намокри да може по тях да полепне брашно.
Виж целия пост
# 3
 Благодаря за рецептите  записах си ги смятам утре да ги пробвам
Виж целия пост
# 4
После се реже на кубчета ,овалваш ги в брашно и потапяш в следната смес:......

Пролетина, забравих за брашното Stop Преди да ги потопиш в сместа, овалваш хапките в брашно.

В едно заведение до подлеза на театъра (Медуза ли беше, Морска медуза ли, забравих), предлагаха такива хапки (байганети с кашкавал, но в менюто ги предлагаха като хрупкави пкашкавалени хапки), сервитьорката каза че се правят по същия начин като байганетите, само че вместо да се овалят в брашно се овалват в картофено пююре (на прах), после в сместа и накрая пак в картофено пюре.
Пробвах в къщи да ги направя със сирене и кашкавал, но пак си станаха като байганети (леко се различаваха на вкус). Може сервитьорката да не ми е споделила цялата тайна на рецептата. Sick
Виж целия пост
# 5
 Laughing
Миленика, аз пък забравих да кажа , че в сместа се слага малко сол.... ooooh!
Ако трябва да ги приготвя Пролетина, по 2-3 пъти трябва да посети форума и да ни чете допълненията.... Embarassed
Виж целия пост
# 6
 Благодаря за уточненията това с картофеното пюре е добра идея , вкусно ми звучи, трябва да пробвам някой ден
Виж целия пост
# 7
Режеш продуктите (сирене, шунка, пиле, кашкавал) на едри кубчета. За да не ти се разтече кашкавала, нарежи го на кубчета и го бутни в камерата да стегне.

Всяко парченце се овалва така наречената паста Патафри.

паста Патафри

1/2 бутилка бутилка, 3 яйца, 100 гр. брашно, сол.
Белтъците се отделят от жълтиците.
Жълтиците се разбиват с бирата, добавя се брашното до получаване на еднородна смес. Белтъците се разбиват на сняг и се смесват с предишната смес. Прибавя се сол на вкус.

Хапките се пържат в силно нагорещено олио.

Дано съм ти била полезна.
[/quote/
Izviniavai no s kakvo e palna butilkata?
Виж целия пост
# 8
с бира...
Виж целия пост
# 9

............... точно Laughing
ама, че съм .....Embarassed

П.П. Коригирах горния пост.
Виж целия пост
# 10
И аз да ти дам една идея. Както са ти казали момичетата по-горе, за пърженето ти е нужна паста Патафри, идеята ми е за пълнежа. Настъргано сирене и кашкавал и подправки оформяшги като топчета или по-дебели пръчици, после овалваш в брашно, в пастата и пържиш. Много вкусно става. В този дух, можеш да исползваш въображението си и да опиташ и други неща.
Виж целия пост
# 11

............... точно Laughing
ама, че съм .....Embarassed

П.П. Коригирах горния пост.

що бе?  Joy беше толкова готино!
  bouquet
Виж целия пост
# 12
момичета, снощи правих байганети със сирене, станаха страхотни eat
Благодаря за рецептата  bouquet
ама към накрая много почнаха да залепват по кошницата на фритьорника Sad, що така newsm78
Виж целия пост
# 13
Да не би олиото да е останало малко ... Аз ги правя в тенджера с много олио вътре, да има място направо да си плуват  Grinning и си ги вадя с решет. лъжица  ...
Виж целия пост
# 14
Момичета- благодаря за рецептите!Правих ги със сирене, кашкавал, шунка - стават страхотни!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия