Малко питания към вече мамите

  • 896
  • 10
Моята дъщеричка е на месец и се чудя по някои въпроси, споделете опит мили майчета!
Кога може да се използва кенгуру?
Задължително ли е да ходим на разходка с количка, или може и на терасата на въздух?
Как давате водичката-със или без захар? Ако е без, пият ли я дребосъците ви? Моята отказва твърдо Cry
Я каква доза захар слагате в 100 мл. вода?
Колко често къпете бебетата сшампоан-сапун? Всеки ден? Или понякога само с чиста видичка?
А вредно ли е ако влезе водичка в ушенцата? Как го избягвате?
Колко пъти трябва да ака бебето?
А колко пъти да яде? Да опитвам ли да спирам отсега нощното кърмене или като порасне достатъчно, тя сама ще си го откаже?
Пишете за вашия опит, за да се поориентирам и да почерпя малко смелост, сега съм още пиле в кълчища-първо детенце ими е и пада едно здраво четене на д-р Спок, сп. "9 месеца" и "моето бебе и аз", ама друго си е отговор от практикуващи Wink
Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Първото, което ще ти кажа е да се доверяваш на инстинкта си, на нуждите на бебето и донякъде на педиатър /ако му имаш вяра/  Simple Smile
На кенгуру можеш да я слагаш вече.Даже на нея ще й е по-добре до твойто тяло, отколкото в количка, а и за ставите е хубаво.За разходките, според мен както си прецениш и както те устройва.Няма правила за това.
За водата.Ако я кърмиш може вобще да не пие вода.Моят син отказваше категорично.Иначе се пробвах да му давам със съвсем малко захар.Например на 100 мл. вода-1/2 малка лъжичка захар./даже и по-малко/
Със сапун го къпах всеки ден, но не е задължително.По важни са масажчетата и кремчето след баня. Wink
Вода винаги може да влезе в ушите.Няма страшно.Можеш да го избегнеш като я слагаш в анатомична ваничка, така че главата й да не стига до водата.Ако нямате такава просто я придържай под мишничките.
За акането и храненето никога не съм се допитвала до книги.Оставих това на самото бебе  Wink .Тоест храних го на поискване и си растеше съвсем в нормите.Но аз кърмих.Ти не си уточнила на какво мляко сте.
Акаше горе-долу по 3-4 пъти.По страшно е ако акото стане зелено, а не броя нааквания./Естествено, ако не ака 2 дена веднага потърси компетентна помощ/
С две думи искам да ти кажа да се осланяш повече на инстинкта ти.От опит ще ти кажа, че колкото повече четеш и от колкото повече места, толкова повече се объркваш.
Успех
Виж целия пост
# 2
Да, права си за объкването, както казва един приятел: " Абе, ти някой ден от печатна грешка ще си умреш" Laughing защото все вярвам повече на написаното отколкото на себе си.
За храненето - кърмя си я и имам намерение да го правя докато мога, колкото по-дълго, толкова по-добре!
И много ме радва това за кенгуруто, че с количката сама ми е трудно да излизам, понякога нямаме асансьор и до 6 етаж Neutral Face
Весел ден и благодаря!
Виж целия пост
# 3
Моят син е на месец и половина и за първи път го изведох на разходка като беше на 14 дена.А ти защо искаш да го извеждаш на терасата?За него ще е по добре да е на въздух,пък и ще си спинка в количката спокойно.
Водих Йоан на ортопед ,защото ме бяха шашнали ,че имал недоразвита дясна тазобедрена става (което се оказа пълна глупост) та ортопеда каза да започна да го слагам в кенгуро след 3 месец.
Като ни изписаха му давах глюкоза като я разреждах 1:1 с преварена вода,после я спрях и давах подсладена вода. Но с много малко захар на върха на чаената лъжичка,като постепенно спрях да слагам и му давах чиста преварена водичка.Сега съм му купила чая на Хипп за колики и го успокоява.
Много внимавам да не му влезе вода в ухото като го къпя за да не стане някое възпаление.Незнам с какво корито си и как я къпеш,но с поставката за коритото няма проблем,става лесно и няма опасност да намокриш ушенцата.
Всеки ден му мия дупето със съпун и през ден косата(а ние я имаме Wink )
Храним се по 5 пъти на ден,но сме на адаптирано мляко и като го изкъпя и нахраня спи до сутринта.Доктора докато кърмих ми каза да го храня на "поискване" и той сам щял да си направи режима.Така и направих и рядко се будеше през ноща.ами това е дано не съм изпуснала някой въпрос  Wink
Ето че съм пропуснала акаме по 2-3 пъти на ден  Wink
Поздрави и целувки  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
1. След навършен втори месец - това ми каза ортопедът при профилактичния преглед.
2. Не е задължително, но ходенето пеш и въобще разходхите ще са много полезни за теб самата Wink .
3. Щом не иска вода - не давай - ръководи се от нея. Не е задължително да подслаждаш водата - не я свиквай на сладко.
4. На тази възраст - всеки ден с гел-душ на Клоран - става и за коса и за тяло:)
5.Акането - много различно - но запек има само ако акитата са твърди топчета - останалото, дори и с известни паузи е в рамките на нормалното.
6.Мартин сам си отказа нощното кърмене, към втория месец май беше - това за мен беше идеалния вариант.
Виж целия пост
# 5
Кога може да се използва кенгуру?
           според нашата педиатърка, след 4 месец. според нашето     кенгуру/Чико/ от 2-ия. трябва да има подпора за главичката, ако ще го използваш скоро:)

Задължително ли е да ходим на разходка с количка, или може и на терасата на въздух?
   ако е много гадно времето, може и на терасата. но терасата не заменя разходката.

Как давате водичката-със или без захар? Ако е без, пият ли я дребосъците ви? Моята отказва твърдо Cry
    моята госпожица изобщо не пие вода - нито със, нито без захар. ако не иска детенцето, не го насилвай. особено, ако сте на кърма - тя е около 80% вода.

Колко често къпете бебетата сшампоан-сапун? Всеки ден? Или понякога само с чиста видичка?
   не е задължително всеки ден да го къпеш със сапун - преценката е твоя:)
     
Колко пъти трябва да ака бебето?
  на тази възраст беба акаше след всяко хранене, но това не е задължително. зависи от детенцето - може и по веднъж на ден да ака, а бебетата на кърма понякога акат и по-рядко.
А колко пъти да яде?
  ядяхме по 8-9 пъти на поискване
Да опитвам ли да спирам отсега нощното кърмене или като порасне достатъчно, тя сама ще си го откаже?
   сама ще се откаже, когато и дойде времето. аз лично съм против даването на вода, вместо храна нощем. представи си как ще се чувстваш, ако си гладна, а те наливат с вода
Иначе щом залягаш над доктор Спок, знаеш, че най-важното е да вярваш в себе си. Сърцето ще ти каже кое е правилно за твоето бебе:)
Успех и целувки на сладкиша!
Виж целия пост
# 6
И аз като Ива мисля-ти ще си усетиш.И Диман е първо дете за мен,май се шашках и аз,та те разбирам. Wink А по въпросите ще изразя лично(подчертавам!)мнение.За кенгуру мисля,че е рано.На месец не е закрепнало гръбчето,а кенгуруто според мен,макар и минимално,го напряга.С количка или на терасата-абсолютно си е твоя работа,важното е дечко да е на слънчице и въздух.За водата-също като Ива.Оня ден дори чух по телевизора,че за деца на кърма даже не било препоръчително да пият вода.Ако сте на изкуствено хранене,може и да може. Laughing Захар във водата сефте чувам,Диман пиеше....Сега,като се сетя и той отказваше да пие чиста вода,все стоеше пълно шишето.Пиеше я ако беше с анасон,детско чайче някакво или такава вода от овесени ядки.Количеството-минимално,пробвай с по-малко захар,няма нужда да му слагаш много.Пък за къпането-всеки ден,естествено,един ден със шампоан,другия със сапун-редувах.Но с чиста вода не съм го мила.Вода в ушичките не е хубаво да влиза,ние при къпане все бяхме двама и едения му покриваше ушичките,докато другия му миеше косата.Добре е бебето да ака всеки ден,ако задържи 2-3 дена или ака твърдо-проблем.Даваш нещо слабително(в краен случай термометър  Confused ).За яденето аз отначало го хранех на три часа,ама сега ако е гладно и врещи детето,няма да си гледаш часовника я!И с нощното кърмене е така.Диман беше доста ящен и не ми го спестяваше,но  "бях на повикване",когато си поиска-ревне и аз търча...Той си беше като часовник обаче-на 3 часа рев..
Виж целия пост
# 7
1. Кенгуру - с твърд гръб - след 2,5- 3 мес.
2. Хубаво е да се ходи на разходка, не само за бебето, а и за майка му, защото от стоене вътре и притеснения много бързо се разклащат нервите.
3. Ако не иска вода - не я насилвай - от кърмата си получава достатьчно. Моите и двамата не искаха вода, чак след година, като почнат да ядат всичко, тогава почнаха да пият някакви по-видими количества.
4. Може и само с чиста водица, бебето няма от къдеда се изцапа. Предварително измивам акото, разбира се, преди да го топна във ваничката.
5. На здраво бебе нищо му няма вода в ушите. Ако е имало възпаление и пробиване на ушенцето от УНГлекар, тогава се пази от вода. Пази се като се слага памуче с вазелин.
6. Бебето яде и ака колкото пъти му е нужно. Ако е на кърма, то си усвоява почти всичко. Важно е да пишка редовно - ако пишка, значи е наред. Иначе кърмата често се усвоява толкова пълноценно, че не остава материал за акане. АКо ака меко, няма причини за притеснения, дори и да не е много често.
Нощното кърмене не го спирай, само ще си навлечеш беля на главата - ще вземе да ти реве нощем. Освен това е важно за стимулация на кьрмата. Аз с първото не знаех,  на 2 мес и нещо се радвах, че сме отказали нощното ядене, после се оказа, че драстично ми намаляла кърмата. Детето си знае кога и колко.
Освен това децата са различни, наблюдавай своето и се нагласяй към потребностите му. Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Те майките са ти обяснили всичко, но и аз да си кажа  Wink . За кенгуро най-рано като навърши 2 месеца.
Разходката е за предпочитане пред балкона и на теб добре ще се отрази. Е като нямате асансьор, или няма кой да ти помогне с количката, няма да се мъчиш, я... Но все пак използвай докато е хубаво времето.
Водичката не е задължителна, моят син я обичаше чиста, но ако не иска слагай захар в 200мл. 1ч.л., може и по-малко. Аз давах и чайче на Хип против колики, харесваше му. Хубаво е след кърмене (може и с лъжичка) да даваш по малко водичка или чайче, за да не се получи млечница (гъбички) в устичката.
Бебчо го къпехме всеки ден със сапун, косичката я миехме по-рядко. След баня мажехме с бебешко олио и кремче против подсичане.
Пази ушичките, дори и да не е опасно, ако влезе водичка е неприятно за бебчето. Ако ги намокрите случайно подсуши ги с мека кърпа или памуче. В анатомична ваничка или със стойка ушенцата се пазят по-лесно.
Бебчетата акат различно, синчето акаше след всяко ядене, някои пък с дни не акат. Ако нещо тук те притеснява, най-добре се консултирай с педиатъра ви.
За храненето лично аз смятам, че е хубаво да се създаде някакъв режим, така за в бъдеще ще ви е по-лесно и на теб и на бебчо. Хубаво е да го храниш 7 пъти през около 3 часа. Е, ако реве от глад детето няма да го оставяш...
Иначе нощем трябва коремчето на бебето да почива 6 часа, тоест 6 часа без хранене. Да ама моят син не щеше да почива и чак през втория месец се научи (при това едвам издържаше 5 часа и рев). Така че тук не знам какво да те посъветвам...
И още нещо, най-трудното е първите 3 месеца, след това се ушлайфваш и ства значително по-леко. Успех  Grinning !
Виж целия пост
# 9
Е, друго си е да попрочетеш, че и другите мами като мен през 3 часа си стават и кърмят Wink
И аз така си мисля зя нощното кърмене, ще се става, няма накъде. Днес сме на преглед и ще видим докъде е с килцата Цвета, ама по показателя тежане на ръцете на мама си е качила и то добре Laughing
А още един нов въпрос: вашите бебоци получаваха ли облриви по личицето? Моята малка има такъв от няколко дни Cry , водих я на педиатър и каза, че било защото сега се отпушват мастните жлези. Обаче той си е упорит този гаден обрив и продължава, днес видях и на раменцето и Imp  и съм много притеснена да не е по-сериозно Confused:  Ох, как ще изтрая още два часа да я прегледат най-после и да кажат нещо по въпроса...
Иска ми се да изчезне сега и веднага и слънчицето ми да е ок.
Поздрави на всички вас и здраве и усмивки на буболечетата!
Виж целия пост
# 10
За кенгуруто има много противоречиви мнения и аз не се наемам да коментирам.Според мен ако иска даа яде нощем значи е гладно.Кари сама се отказа от нощното хранене след известно време.
Къпем я всеки ден с душ-гел на Бюбхен(много съм доволна от всичките им продукти), а косичката през ден-два.Внимавам да не влезе вода в ушичките.
Като не иска вода пробвай с подсладена,като постепенно намаляваш захарта.Но ако упорито отказва не настоявай.Нормално е да искат водичката им да сладни,след като всичко друго(кърма,адаптирано мляко)сладни.Акането е индивидуално,но според мен не е нормално бебето да не ака повече от 2 дни.
Пожелавам ви леко и безпроблемно гледане  Grinning !!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия