Кандида Диета

  • 39 748
  • 69
         Здравейте!
    От известно време около 3 седмици имам подуване на стомаха ,болки в ставите и мускулите,хрема ,която не слиза надолу ,явно не е болест това ,имам запек  и трудно ходя до тоалетната.Изпила съм над 12 антибиотика за последните  2 години ...организма ми централно е повреден - имам язва и рана на маточната шийка.Съмнява ме ,че е кандида ,четох че е нужно диета и пробиотици.Ще отида на доктор ,но много ви моля ,който е имал такъв проблем да сподели .Интересувам се конкретно за диетата, какво е позволено и какво не.
  Благодаря Ви предварително
Виж целия пост
# 1
Кандида диетата ИЗКЛЮЧВА:

1/ Въглехидрати /вкл. и плодове/;
2/ Глутен
3/ Мая
4/ Нишесте /т.е. картофи и ориз/
5/ Всякакви ферментирали храни - сирене, маслини, кашкавал напр.
6/ Алкохол, вкл. вино и бира
7/ Шам фъстък

Препоръчват се:
Месо /без свинско/
Зеленчуци
Кисело мляко
Чесън /ако можеш поне на таблетки да пиеш/
Кокосово олио /не масло, а олио /
Яйца
Извара

Идеи за ястия: пълнени чушки с яйца и извара, печени тиквички с кисело мляко, броколи или карфиол на пара, таратор, яйца по панагюрски, всякакви пържоли, "пастет" от извара и яйца, зеле.

Препоръчва се повече суровоядство и по-малко готвени /и то само прясно приготвени/  храни. От мазнините - само зехтин и масло.

Задължителен прием на пробиотици - има специален пробиотик за
Candida Albicans : Ентеросан S-2.

Аз пих и прополис, и едни капки срещу кандида : http://www.vitafocus.net/bg/prod53_yeast.html
Подправки, като куркума, канела и джинджифил, също се препоръчват. Също цитросепт или биоцитрин.

Да се пие много вода, за да се осигури детоксикация на организма /поне 2 литра на ден/.

На ул. Веслец има магазин за разни био храни - оттам си купувам безглутенови брашна и мама ми меси содени питки. Има и безглутенови макарони, както и храни като елда, киноа, амарант.
Вече похапвам по две ябълки на ден, също и грейпфрут. Всеки ден си правя по една чаша сок от моркови. Може да се добавя и целина в него.

Диетата се пази минимум 2-3 месеца, а после захранването е постепенно.

Успех!
Виж целия пост
# 2
Кандида диетата ИЗКЛЮЧВА:

1/ Въглехидрати /вкл. и плодове/;
2/ Глутен
3/ Мая
4/ Нишесте /т.е. картофи и ориз/
5/ Всякакви ферментирали храни - сирене, маслини, кашкавал напр.
6/ Алкохол, вкл. вино и бира
7/ Шам фъстък

Препоръчват се:
Месо /без свинско/
Зеленчуци
Кисело мляко
Чесън /ако можеш поне на таблетки да пиеш/
Кокосово олио /не масло, а олио /
Яйца
Извара

Идеи за ястия: пълнени чушки с яйца и извара, печени тиквички с кисело мляко, броколи или карфиол на пара, таратор, яйца по панагюрски, всякакви пържоли, "пастет" от извара и яйца, зеле.

Препоръчва се повече суровоядство и по-малко готвени /и то само прясно приготвени/  храни. От мазнините - само зехтин и масло.

Задължителен прием на пробиотици - има специален пробиотик за
Candida Albicans : Ентеросан S-2.

Аз пих и прополис, и едни капки срещу кандида : http://www.vitafocus.net/bg/prod53_yeast.html
Подправки, като куркума, канела и джинджифил, също се препоръчват. Също цитросепт или биоцитрин.

Да се пие много вода, за да се осигури детоксикация на организма /поне 2 литра на ден/.

На ул. Веслец има магазин за разни био храни - оттам си купувам безглутенови брашна и мама ми меси содени питки. Има и безглутенови макарони, както и храни като елда, киноа, амарант.
Вече похапвам по две ябълки на ден, също и грейпфрут. Всеки ден си правя по една чаша сок от моркови. Може да се добавя и целина в него.

Диетата се пази минимум 2-3 месеца, а после захранването е постепенно.

Успех!
Изглежда добре, а ефективна ли е?
Четох, че ентеросана не е много хубав...а з ацитросепта по новините казаха, че е отровен.
Може да се заменят с други ентеросана с друг пробиотик? И цитросепта с лимони не мооже ли?
 newsm78 Peace
Виж целия пост
# 3
И алоето е добър вариант.А киселото мляко  също е фермент.А изварата...не съм сигурна.Аз правя панир/индийска извара/.Горещо пр. мляко се пресича с лимонтузу.
Виж целия пост
# 4
На мен диетата ми помогна. Все още я спазвам, макар че вече похапвам и картофи, ориз, понякога си позволявам по 2-3 бисквити, курабийка с мед.
Освен нея в продължение на 10 дни пих нистатин.
Цитросепт сега не пия, но преди година, когато пак бях с гъбички, пих. За Ентеросана не съм чела, че не е хубав и  го ползвам.
Понякога кандидата е ужасно упорита и в такъв случай човек трябва известно да се следи /с изследвания/, да се спазва режим. Да не говорим, че поне при мен, макар и уж да нямам гъбички, все още изпитвам дискомфорт в червата.

elbosi , ти с чревна кандидоза ли си и ако да, от колко време се бориш с нея?
Виж целия пост
# 5
Какви са симптомите на кандидата при Вас? Поради какви причини се появиха при Вас ? Чрез какви изследвания ,разбрахте ,че имате тази кандида?
  Отново много Ви благодаря за отделеното време и отговорите.
Виж целия пост
# 6
Какви са симптомите на кандидата ?

- Храносмилателни проблеми, стомашни спазми, гадене, излишни газове,
- Разстройство
- Депресия, сприхавост, раздразнителност
- Отслабване на имунната система и предразположеност към инфекции
- Алергични реакции
- Цистит и инфекция на пикочния мехур
- Косопад


Поради какви причини се появяват ?

- отслабване на имунната система,
- стрес,
- хранителен недостиг или продължително заболяване
- честа употреба на антибиотици, стероиди, орални контрацептиви или хормонално-заместителна терапия
- диета, богата на захари.


Чрез какви изследвания ,разбрахте ,че имате тази кандида?

- Фецес микробиологично изследване в лаборатория
Виж целия пост
# 7


elbosi , ти с чревна кандидоза ли си и ако да, от колко време се бориш с нея?
Не,но пък и не съм си правила изследване.Но до преди няколко мес. бях с обложен език/това показва наличие на гъбички,токсини../.Започнах лечение по Аюрведа и още първият месец видях  подобрение.Имах и др. проблеми разбира се,не само с езика Simple Smile.Чрез детокс и хр. режим.И на мен са ми забранени ферментиралите храни и питиета.Но съм прегрешавала-лятото салатка....И логично-при ферментация  има дрожди,особенно ако се прекалява с ферментирали продукти...ръцете ми се подуваха.
Виж целия пост
# 8


elbosi , ти с чревна кандидоза ли си и ако да, от колко време се бориш с нея?
Не,но пък и не съм си правила изследване.Но до преди няколко мес. бях с обложен език/това показва наличие на гъбички,токсини../.Започнах лечение по Аюрведа и още първият месец видях  подобрение.Имах и др. проблеми разбира се,не само с езика Simple Smile.Чрез детокс и хр. режим.И на мен са ми забранени ферментиралите храни и питиета.Но съм прегрешавала-лятото салатка....И логично-при ферментация  има дрожди,особенно ако се прекалява с ферментирали продукти...ръцете ми се подуваха.
Звучи много гадно, а как така има дрожди?!
Струва ми се, че е често срещан проблеми пова с гъбичките в стомаха.
Какъв детокс? Peace
Виж целия пост
# 9
За да стане ферментация,трябва да има дрожди Simple Smile  В маята също има.А рецепти за детокс има много.
Виж целия пост
# 10
За да стане ферментация,трябва да има дрожди Simple Smile  В маята също има.А рецепти за детокс има много.
А може ли да ми помогнеш с твоята? Peace
Виж целия пост
# 11
Здравейте! Радвам се, че попаднах на този форум защото имам същите проблеми. Открих, че на единият ми палец на крака имам гъбички, зачетох се в нета и стигнах до решение за спазване на диета без въглехидрати, външно третиране на нокътя, вътрешно пробиотик и някакъв тип детокс. Няма да обяснявам с какво си третирам краката, има тема където съм писала подробно. Старая се да спазвам диетата стриктно, въпреки, че няколко пъти съм я нарушила - поради незнание. Например два дни ядох грах със месо, а то не трябвало. Слагах оцет в салатата, а то не трябвало. Два-три пъти за месеца си позволих по половин вафла, защото просто мислех, че ще припадна от глад за сладко. Гъбичките на краката са само поредното проявление на Кандида, по това разбрах що е то. Иначе от години имам ужасен колит, подут стомах с газове, болки, кървящи венци, хронична умора, депресия, сънливост, косопад, нервност и раздразнителност, липса на концентрация. И много, ама много стрес. Всичко, което пише за Кандидата, без алергия. За детокс четох за тридневното прочистване по време на пълнолуние - еднократно английска сол и само сокове, чайове и вода през трите дни. Още не съм го правила, но този или др. месец ще го направя. Трябва да си купя сокоизтисквачка. Иначе си правих клизми с вода и морска сол, не бяха като по учебник, но поне стомахът не ме боли, не ми е подут, свалих 2 кг. Проблем ми е без сладко, преди ядях сладко в огромни количества и изведнъж останах без никакво. Сега разбирам пушачите, които отказват цигарите...Умирам за сладко, но знам, че ще е за моя сметка и не ям. Не знам къде мога да си направя изследване на флората в червата. Ако някой може да ми каже. Свикнах да чета състава на продуктите в магазините. Ям хляб без мая с пълнозърнесто брашно, сметана, месо, салати, яйца, кис. мляко. Цедя лимони, даже денят ми започва с чаша топла вода с половин лимон. Пия кафе, не знам как се вмества в диетата. Вечер ям чесън или лук. Грейпфрутите са полезни също, може зелени ябълки, но не сладки. Грешка направих с фастъци, просто не знаех, че не са добре да се ядат. Пия всеки ден прополис.
Фецес диагностиката звучи добре, но не ми е по джоба.
Виж целия пост
# 12
Ментово бонбонче, радвам се, че можем да си бъдем полезни.
От колко време спазваш диетата ?
Колкото до фецес изследването, не се ли полага по здравна каса веднъж в годината такова изследване?! Но не съм сигурна, аз си го плащам.
Виж целия пост
# 13
Криво ляво от 6 ноември, но пак казвам, че съм супер изпълнителна, до мазохизъм, но от незнание съм допуснала някои пропуски като фастъци, боб, грах. Незнам кафето колко е вътре в диетата, но пия кафе без подслаждане - пени се непени се, пия го. Ще проуча това изследване, което така и не разбрах един вид ли е, има ли вариации, трябва ли аз да кажа какво искам или то е ясно...За пръв път го чух.
В следващите дни мисля да направя първият си детокс по пълнолуние. Склонна съм да пробвам почвата с един ден, а следващите ми детокси да са пълните три дни. Като чета по форумите всички , които са го правили са във възторг и се чувстват превъзходно. Някои са си излекували и вагиналната кандида.
Дано не са напразно усилията ми, защото не мисля да се подлагам на това мъчение месеци и години, а ме тормози това, че не пия нищо през устата за кандидата.
При всички случаи имам нужда от пречистване от токсините в организма!
Виж целия пост
# 14
Има билки за това-много.Даже и 1 смрадлика  помага/1 лист на 300мл./.Просто всеки си избира начина.Само да не се забравя,че след детокс трябва да се набавят и полезните  "неща",които са "излезли" с детокса  Simple Smile .А като стане зелевата чорба -и тя има същото д/вие.
Виж целия пост
# 15
Започнах лечение по Аюрведа и още първият месец видях  подобрение.
Разкажи малко по подробно за това лечение. Hug
Виж целия пост
# 16
Здравейте и от мен,
Преди три месеца се разболях от подостър тиреоидит и започнах лечение с дехидрокортизон. Преди една седмица получих вагинални гъбички, като за първи път от съвместната ни 8 годишна връзка с мъжа ми, гъбичките се лепнаха и на него. Бях много разстроена и твърдо реших, че повече няма да позеоля да ми се появява тази Кандида. От многото материал, който прочетох разбрах, че проблемът ми идва от дехидрокортизонът и имам Кандида в устната кухина, отвътрешната страна на бузите. А аз се чудех защо имам бели парцалчета в устата.... Изписаха ми Дактарин орал гел за мазане и постоянно изплакване на устата със сода за хляб и вода. Започнах да се храня по диетата за кандида, но ми е много трудно да спазвам всичко. Полезни са чесънът, броколито, магданозът, лук, зелената салата, селъри, кокосовото олио като храни убиващи Кандида. Ще продължа да чета и се надявам да открия полезни неща.
Виж целия пост
# 17
Трепя усилено кандидите и токсините с детокс - днес и утре. Утре е пълнолуние и се отмиват токсините от организма. Сутрин анг. сол 1с.л., след половин час започват фрешове, чайове, много вода. Мед в чая - като награда. Чувствам се отлично, енергична, позитивна. Така ще си бъда полезна не само за кандидата, а за цялостното ми здраве!
Виж целия пост
# 18
Започнах лечение по Аюрведа и още първият месец видях  подобрение.
Разкажи малко по подробно за това лечение. Hug
Това е обширна тема,а лечението е индивидуално.По-лесно ще е първо да прочетеш какво е Аюрведа.Иначе основното е баланс на организма и начин на живот.Всеки човек отговаря на определен тип.А пък аз този сезон взех да си нарушавам хр. режим,което не е добре.
Виж целия пост
# 19
Купих си алое гел и от утре го започвам.
Виж целия пост
# 20
Prizma, как действа Алоето?
Аз имам вкъщи и си пия по една чаша всеки ден но това не ме предпази от Кандида.
Разбира се не съм пазила диета до сега.
Смятам да направя детокс и аз утре.
Виж целия пост
# 21
За Алоето още не мога да споделя впечатления - едва от вчера го имам. Това, което чета, е че има детоксикиращ, противовзпалителен и антигъбични функции. Пия и пробиотик, мисля да си купя и една хранителна добавка, която е комбинация от чесън и мащерка - и двете съставки са с антигъбични функции. Не съм пила кокосово олио - май и на него ще му посегна Simple Smile
Виж целия пост
# 22
Бонбонче,какво е "детокс"?Някакъв вид диета по пълнолуние ли е?
Prizma,разкажи повече за хранителната ти добавка.
На мен лично проблема ми е,че съм на 37г. и немога да се отърва от акнето.С мазила нищо не става.Преди време ходих на комп.диагностика Оберон и ми казаха,че проблема ми идва от гъбичка Кандида,която е в червата.Трябва да спра сладкото,но немога,пристрастена съм.
Виж целия пост
# 23
Серните съединения в чесъна са противогъбични и антибактериални, придаващи му ефективност при множество проблеми, включително грип и кандида албиканс.
Мащерката съдържа сапонините танин, фенол и тимол – антибактериални и противогъбични вещества, които облекчават бронхити, успокояват храносмилателната система и са силни антиоксиданти.
Виж целия пост
# 24
А днес попаднах на това: http://www.zoya.bg/Fungal-Defense%C2%AE-%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8 … %D0%B1%D1%80.3173
Виж целия пост
# 25
Бонбонче,какво е "детокс"?Някакъв вид диета по пълнолуние ли е?
Prizma,разкажи повече за хранителната ти добавка.
На мен лично проблема ми е,че съм на 37г. и немога да се отърва от акнето.С мазила нищо не става.Преди време ходих на комп.диагностика Оберон и ми казаха,че проблема ми идва от гъбичка Кандида,която е в червата.Трябва да спра сладкото,но немога,пристрастена съм.
Детъксът е пречистване на организма от натрупани токсини, екстрата е някое килце по-малко. Правих го за първи път - трудно е, но не е невъзможно и съм адски доволна. Два дни преди пълнолуние+деня на пълнолунието се пие сутрин на гладно Английска сол 1с.л. и след това през целия ден цитрусов сок и вода 1:1. Колкото повече, толкова по-добре. Средно 4л. Не е трудно. Аз бях на работа и не ми бе голям проблем анг. сол. Сега се чувствам лека, спокойна, 2кг по-малко, по-пизитивна, не се тъпча с храна, внимавам да не ям боклуци. После се захранва постепенно ден-два.
Така или иначе съм на анти-кандида диета, която гледам да спазвам строго, това ми дойде като придатък.
И аз бях пристрастена към сладкото, кафето с 4 захарчета, 1 кутия локум и исках още, цял шоколад, 2 парчета торта...Сега кафето ми е гадно и се опитвам да свикна, никакво сладко - инат съм! То ми липсва най-много от всичко, но....целта оправдава средствата.
За акнето е сигурно, че идва от сладкото, чувала съм го не един път покрай сина ми, както и от консерванти, чипсове, газирани, млека..Детоксът ще ти помогне, както и анти-кандида диетата. Ти си решаваш - акне и проблеми, защото ако имаш кандида тя ще избие и другаде както при мен, или да превъзмогнеш себе си. Ще ти се задълбочават проблемите с възрастта. Действай докато си млада!
Виж целия пост
# 26
Вълчият глад за сладко се свързва с липсата на Хром в организма.
Храни, съдържащи хром:
кафяв ориз, сирене, месо, пълнозърнести храни, черен дроб, яйца, гъби, водорасли, лук, червено цвекло, черен пипер, кълнове, ябълки, домати.
Дневната доза хром да е поне 200 микрограма.
Има и таблетки, но аз не съм фен на химията, така че не използвам.
Виж целия пост
# 27
  bouquet
Виж целия пост
# 28
Здравейте,

и аз от години се боря с гъбички на единия нокът - тъкмо мине и пак започне. Правила съм на два пъти и лечение с лекарства, а сега се мажа с какво ли не. Много често ми излизат афти и въпреки хубавата козметика, кожата не ми е достатъчно чиста, имам и проблеми с храносмилянето от време на време и като ви четох постовете, се замислих дали пък тъпата Кандида не е в мен. Вегет. Ще взема да се изследвам и аз, но исках да ви питам нещо - чували ли сте нещо за този вид детоксикация - http://www.detoxcenter.eu/bg/product/indikacii-za-terapiy-16 ?
Вегетарианка съм, така че поне токсини от месото не съм натрупала. Този режим обаче, който вие правите, едва ли ще мога да го издържа. Преди години съм опитвала и англ сол и цитрусовите сокове ми разказват играта на стомаха /имам гастрит и рефлукс/ и после се налага да пия лекарства за него. Замислих се дали да не прибегна към детоксикация чрез мед. апаратура.
Ако сте чували нещо, споделете, моля ви.
Виж целия пост
# 29
 Sirmaa,според мен е добре да си направиш изследване за да знаеш наистина дали имаш Кандида,но по принцип има някои стойности ,които се считат за нормални и тогава се отчита отрицателен резултат.Аз от много години имам различни симптоми които сега като се върна назад във времето още преди е трябвало да разбера,че имам наличие на такава бактерия,но нито един лекар не ми обърна внимание на това,според мен от незнание.Когато се влоших вече имах Кандида 10 на 4-та.Бях вече в такова състояние,че не ми понясаше никаква храна.Постоянно се чувствах уморена,нямах желание за нищо.Вече си правих две изследвания откакто съм на лечение и диета и двете са отрицателни,чувствам се добре,да не кажа отлично.Спя около 7 часа на денонощие само и единствено защото не чувствам необходимост от повече,кожата на лицето ми е все по-чиста и всеки ден приемам комплименти за вида си,пърхот почти нямам,който до скоро ме беше проблем,ноктите на краката ми спряха да се отлепят-поне засега Wink Ами мисля,че няма какво да добавя повече
Sirmaa,относно този център,лично аз не съм ползвала услугите на такъв,още в началото бях насочена обаче към подобен в моя град и мисля,че от тях има ефект,но цените са доста високи за моя стандарт и второ според всичко,което съм си направила като изводи до момента мисля,че ако човек се храни по определен начин,който да "подхранва" Кандидата след детокс ще има временен ефект.В домашни условия не съм правила такъв,точно защото се притеснявам ако не го направя правилно да не задълбоча проблемите си,но като цяло съм за детоксите,защото тялото ни наистина има нужда да се освободи от излишните отрови,които натрупваме в организма си от храната.
Виж целия пост
# 30
Sirmaa,

Чувала съм за хидроколонтерапията, че може и да не е много безвредна, т.е. да си предизвикаш дисбактериоза. Моят съвет е да преминеш за няколко месеца на анти-кандида диета /без хляб, тестени изделия, картофи, ориз, без млечни с изключение на домашно кисело мляко, без сладки храни и плодове/. Остават ти само зеленчуците и ядките, както и някои зърна като елда, киноа, амарант, чия, просо. Аз също съм вегетарианка и трябва да ти кажа че вегетарианците консумират доста въглехидрати и оттам идват проблемите. За детоксикация можеш да ползваш и зеленчукови сокове, или ябълков сок, чай от корени на глухарче /прочиства черния дроб/ или да си 3 дни само на билкови чайове. За гастрит и рефлукс - трябва 1/2 час преди всяко хранене да пиеш по 20-30 капки прополис във вода.
Виж целия пост
# 31
Благодаря ви за конкретните съвети. Ще ги обмисля и ще действам! Simple Smile
Виж целия пост
# 32
В началото на април ще правя изследване, за да видя как са нещата при мен, защото от около 2 месеца зарязах диетата.
Междувременно попаднах на този продукт, но се надявам да не ми се наложи да го изпробвам:

http://www.zoya.bg/%D0%A1%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%84%D … %D0%B4%D0%B0.3522
Виж целия пост
# 33
Ще споделя с Вас аз какво направих и дано помогна и на други. След много лекарства предписани ми от лекари и никакъв резултат, реших преди 2 седмици да взема нещата в мои ръце.

Отказах се от всичко сладко, баници, кексове, кашкавали, сирена, никакви бисквити и подсладени напитки. Спрях шоколада, кафето. Започнах да ям зеленчуци, пиле, риба, кисело мляко и много, ама много чесън. С чесъна започнах и да се мажа отдолу, като преди това го потапях в малко олио. За измиване не употребявам нито сапун, нито интимен гел, само вода със сода в нея. Колкото и да не ви се вярва това се оказа успешен мой ход, сърбенето и болката даже която имах от това проклето нещо започнаха да изчезват.

Решила съм поне 2-3 месеца да спазвам тези неща и да не пълня джобовете на лекарите повече
Виж целия пост
# 34
Съгласна съм с иетата за гъбички, но тази хрема не ми се струва да е от гъбички. Може просто да са се насложили няколко неща. Най-добре си пусни всякакви изследвания и за гъбички и секрет от носа/гърлото. Може да имаш някакъв синузит например, това си е възпаление и от това да те болят и ставите. освен това май по-често гъбичките в червата водят до разстройство и газове, а не запек, ама знае ли човек! Бързо оправяне !
Виж целия пост
# 35
Да се включа и аз в темата. Имах един период, в който горе-долу през месец имах вагинални гъбички. А освен тях съм имала и най-различни други гъбички Rolling Eyes В един момент ми писна от лекарства и глобули постоянно и реших и аз да пробвам диетата.
Аз четох тази книга - http://www.amazon.com/The-Yeast-Connection-Medical-Breakthrough/dp/0394747003
В нея се изключваха и всички млечни, включително и киселото мляко. За него конкретно ако не ме лъже паметта пишеше, че е спорно. Аз изкарах около 3 седмици на най-стриктната диета, но след това малко по малко започнах да се храня както преди. Мислех, че ще ми е много трудно на диетата и ще ми прилошава, затова гледах да ям по много. И изненада, не ми прилошаваше, добре си бях. Не мога да кажа доколко ми е помогнала диетата. Като цяло в момента вече съм по-добре. Пак се обзаведох с гъбички, този път на нокътя на крака. Но поне по-рядко се появяват вече.
Това видях, че го имаше тук в темата. Пила съм го. Но то по принцип се пие първоначално 15 дни, след това е добре да се продължи с това. Незнайно защо него не го внасят тук. Поръчвала съм си веднъж от ибей.
Виж целия пост
# 36
Бухтичка,от диетата е ,аз мога да ти го гарантирам на 100%
Но е добре,такъв начин на хранене ,да е и начин на живот,защото е крайно време да се научим да ядем истински храни за да сме здрави
Виж целия пост
# 37
Аз в момента нямам гъбички, но на последните ми изследвания излезе, че имам пълна липса на лактобацили и някакви анаеробни коки. Sad  Доктора ми забрани вече да приемам антибиотици и каза, че трябва тялото само да се пребори с инфекцията, но с моя начин на хранене това ще стане на кукуво лято, затова си казах "КРАЙ, СТИГА С ТЕЗИ ЛЕКАРИ, ВЗЕМИ СЕ В РЪЦЕ"... Сега наблягам на домашно кисело мляко, пресни зеленчуци и постни храни... Мислех, че режима ще е труден за мен за изпълнение, защото аз не сядам без месо на масата и общо взето не обичам каквито и да е зеленчуци. Но се убеждавам, че организма свиква, дори започва да му харесва. Мисля да изкарам минимум 3 месеца така, защото организма ми тотално се е сринал от толкова химия. Да добавя, че влагалищно слагам пробиотик и пия през устата такъв. Искрено ще се радвам да има повече момичета в темата, с които да споделям вълненията си.  newsm51 smile3525 hug
Виж целия пост
# 38
Аз също от доста време се боря с кандидата. Преди години със стриктно спазване на режима и вечер тампон, напоен със сребърна вода, симптомите ми изчезваха за 3-4 дни. Сега съм решила да изкарам режима повече време, защото съм отчаяна. Предишните пъти си готвех много спанак с пресен лук и пресен чесън, задушени в тигана и накрая с добавени няколко яйца,освен това задушени броколи, тиквички, всякакви зеленчуци на скара. Вие какво си готвите ?
Виж целия пост
# 39
може ли да разясниш за сребърната вода, аз правя това с прополиса и чаеното масло, с водата ми се струва по-лесно Simple Smile, поръчва ли се за направа или има готова такава
благодаря
Виж целия пост
# 40
В момента съм пъхнала едно зеле с пилешко на фурна. До сега варих домашно прясно мляко и вече е в бурканите, за да стане на кисело. Сама си меся хляб от лимец със сода, без мая. Вчера на обяд ядох яйца по  панагюрски. Иначе наблягам на салатите и пробиотици.  Hug
Виж целия пост
# 41
Аз също от доста време се боря с кандидата. Преди години със стриктно спазване на режима и вечер тампон, напоен със сребърна вода, симптомите ми изчезваха за 3-4 дни. Сега съм решила да изкарам режима повече време, защото съм отчаяна. Предишните пъти си готвех много спанак с пресен лук и пресен чесън, задушени в тигана и накрая с добавени няколко яйца,освен това задушени броколи, тиквички, всякакви зеленчуци на скара. Вие какво си готвите ?

Веси, какви зеленчуци правиш на скарата? А как ги мариноваш?
Виж целия пост
# 42
Привет!  bouquet
Включвам се и аз в темата да мъча да се боря с това проклето нещо
Виж целия пост
# 43
Добре дошла, мила! Колкото повече сме , толкова по - силни ще бъдем срещу гадовете!  #Cussing out smile3534
Виж целия пост
# 44
Добре дошла, мила! Колкото повече сме , толкова по - силни ще бъдем срещу гадовете!  #Cussing out smile3534

 Hug  bouquet
Виж целия пост
# 45
Момичета купих семена от Киноа и семена от Чиа, като мислех да ги включа в диетата. В последствие прочетох, че Киноа е киселинна храна (тоест не се включва в режима против кандида), но не намерих информация за Чиата. Продължавам да търся,но ако някоя знае дали Чиата спада към алкалните или киселинните храни нека сподели.  bouquet
Виж целия пост
# 46
За тампоните със сребърна вода прочетох в една друга тема : "Сребърна вода. 10 нощи да се спи с тампон {за водата са по- удобни самоделните- памук, загънат с марля и завързан с конец} напоен със сребърна вода, който се поставя във влагалището.(По време на цикъл процедурата не се прави.). Ако не е достатъчно- още 10 дни апликации на вагинален тампон, намазан с
прополисов вазелин. (Прополисът цапа и затова да се използва тъмно бельо и евентуално да се поставя и дамска превръзка.)" Водата си я купувам от аптеката, около 3 лева струва. Лично аз повече от 4-5 нощи не съм прилагала.
А относно зеленчуците -тиквички, патладжани, чушки, моркови,лук нарязвам на лентички посолявам ги и поръсвам с малко олио. Понякога си правя по няколко зеленчука наведнъж и после ги овкусявм с лимон, или ги заливам с кисело мляко, чесън и копър.Само патладжаните малко по-дълго ги държа със сол да пуснат горчивото.
Виж целия пост
# 47
Не е ли лошо да ти стои нещо вътре (като тампоан напоен със сребърна вода) през цялата нощ? Това са 8-10 часа..
Виж целия пост
# 48
Момичета, искам да питам за тампоните със сребърна вода - дали може да се напои обикновен тампон за мц със сребърната вода и да се постави така примерно за 1-2 часа, дали няма да е по-лесно отколкото самоделните  newsm78
Виж целия пост
# 49
Ами лично мое мнение е (не съм опитвала),че обикновен тампон като се напои ще се надуе супер много и едно ,че няма да е удобно да се постави, едно че като се опиташ да го поставиш, ще изтече от водичката и в крайна сметка си поставяш един доста голям , не много напоен тампон, което не ми игзлежда ок.Не е много трудно със самоделните-купувам си от аптеката стерилни марли и памук и действам. Правя ги много по-малки, относно това дали е вредно цяла нощ не знам как да го коментирам. Порових се в интернет и видях, че това е препоръчано от някакъв известен лекар-хомеопат. Аз съм го правила по няколко дни и толкова ме е облекачавало, че не знам как да го считам за вредно.Освен това, има толкова мнения от други в по-стари теми, свързани с гъбички кандида. Всеки сам си преценява дали да го пробва.
Виж целия пост
# 50
Ами лично мое мнение е (не съм опитвала),че обикновен тампон като се напои ще се надуе супер много и едно ,че няма да е удобно да се постави, едно че като се опиташ да го поставиш, ще изтече от водичката и в крайна сметка си поставяш един доста голям , не много напоен тампон, което не ми игзлежда ок.Не е много трудно със самоделните-купувам си от аптеката стерилни марли и памук и действам.

Да, и аз това си помислих за тампона след като вече бях написала Simple Smile Благодаря ти за инфото  bouquet
Виж целия пост
# 51
Защо да е вреден тампона, вреден е този , който е напоен , когато си в цикъл, защото развива бактерии ,и за това става токсичен , но другия е с лекарство
Виж целия пост
# 52
Здравейте, Вие кои пробиотици пиете в момента и според вас кои са най - ефикасни. Аз в момента пия Лактофлор, но не мога да изкажа мнение, понеже го пия от 10 дни.
Виж целия пост
# 53
Привет, аз от вчера пия Лактифорт, в аптеката ми го препоръчаха. Уж бил хубав, защото френски, а и аз исках нещо, което се пие по 1 на ден независимо от хранане и т.н
Виж целия пост
# 54
Трябва ли да се съхранява в хладилник?
Виж целия пост
# 55
Трябва ли да се съхранява в хладилник?
Ами не, стандартно - на тъмно и сухо под 25 градуса.
Виж целия пост
# 56
Сега видях опаковката на твойто, аптекарката ми го показа и него и каза, че е по на сметка, ако ще пия повече време, но нямах много пари тогава и затова взех другото. Ако си доволна, може да опитам него след изпиването на тази опаковка  bouquet
Виж целия пост
# 57
http://apteka.framar.bg/12006223/%D0%BB%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%BE% … B0%D0%BF%D1%81-90 , ето това пия аз в момента. Решила съм поне 6 месеца да го пия без почивки. Трябва да се съхранява на температура под 25 градуса, а в аптеките е по - евтино от това, което е написано тук. Има и един друг лактофлор - http://apteka.framar.bg/12006223/%D0%BB%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%BE% … B0%D0%BF%D1%81-90. Аз първоначално исках да си взема него, но аптекарката ми каза, че първия, този който пия сега е по - добър и дори беше по - евтин (първи). Simple Smile  bouquet Ще видим, сигурно трябва време.  Sunglasses Heart Eyes
Виж целия пост
# 58
По колко таблетки пиеш на ден от него ?
Виж целия пост
# 59
Пия по 3, но за мен не е проблем, защото винаги си го нося в чантата.  bouquet
Виж целия пост
# 60
Ух и аз трябва да започна да съм по-сериозна с пиенето на тези пробиотици Sunglasses А в крайна сметка пише да се съхранява в хладилник...Не го ли спазваш това условие? То скоро пак ще си стане като в хладилник навън, така че ... Simple Smile
Виж целия пост
# 61
Ами на този , който пия (първата снимка, която ти показах) пише да се съхранява на тъмно и далеч от деца място на под 25 градуса. Попитах аптекарката и тя потвърди, че няма нужда да се слага в хладилник. А и както ти сама казваш навън вече си е като в хладилник.  Laughing
Виж целия пост
# 62
и аз пих този лактофлор, но ефект нямаше при мен
Виж целия пост
# 63
В друга тема беше споделено за "Кандидеп",че много помагал, аз и от него пих и пак съм си същата. преди време съм пила лактофлор, пробиен фемифлора. Може би истинско домашно кисело мляко ще помогне повече..стига да можеш да се сдобиеш с такова. Ако имаше от къде да си купя домашно мляко бих си направила.
Виж целия пост
# 64
след лечение ми предписаха http://apteka.framar.bg/30017377/%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D1%84% … -5-%D0%BC%D0%BB-6 .
Доста добро гелче.
Някой друг ползвал ли го е?
Виж целия пост
# 65
Аз съм го набелязала да го пробвам, тъй като на микробиологията ми излезна, че имам намалени лактобацили. Ползвах Вагизан, но мисля, че това ще е по-добро и лесно за ползване.
Виж целия пост
# 66
Здравейте, дами! Записвам се да следя темата, че по всичко личи, че и аз имам тази гъбичка. От 1 седмица съм спряла каквито и да е въглехидрати, ям само месо, яйца, зеленчуци и ядки. Чувствам се много по-добре! Приемам хранителна добавка на Now - Candida support и кокосово масло. Искам да ви попитам вие колно време ограничавахме въглехидратите? Кога е добре да се започне консумацията им в умерени количества? Не говоря за захар и сладки храни, но картофи, ориз. Успех на всички в това продължително, но заслужаващо си лечение!
Виж целия пост
# 67
Аз кандида диетата съм я спазвала най-много за десетина дни. Просто не издържах повече, но пак имаше резултат.Винаги като съм я правила, съм наблягала на спанака-от него май не ме боли толкова главата,защото като се спрат въглехидратите много боли глава.Поне при мен е така.
Виж целия пост
# 68
Аз я спазвах 2- 3 седмици, но при мен нямаше ефект, а и много взех да слабея.... Така, че това не е за всеки, но няма лошо човек от време на време да се разтоварва.  bouquet
Виж целия пост
# 69
На места прочетох 3 месеца за диетата и се оцъклих! Направо фитнес манияците ще ни завидят за постоянството ако издържим по толкова.
Мен също ме боли глава, но като взема хранителната добавка, която е със съставки, които ги убива. Мисля, че причината е, че умират гъбичките и това е странична реакция. Т.е. болката в главата е добър знак, че диетата действа.
Много обичам въглехидрати и сладко (то и кандида) и никак не искам да слабея, обаче да ви кажа гъбичката много ме тормози и ми се иска да й намаля драстично популацията. Дори се замислям дали да не си взема някакъв домашен грил, за да си приготвям храна за работа - шишчета, пържолки, една салата ... и съм спокойна, че за деня не съм хранила нашествениците.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия