Намалява ли ми кърмата или бебо просто отказва да се храни от мен?

  • 424
  • 8
Скъпи майчета, моля ви за съвет! От няколко дни бебо не иска да суче,а видимо не дава сигнали да е гладен. Искам да кажа,че хапне малко кърма и се отнесе. След половин час пак така и така по цял ден. През нощта хапва 2-3 пъи по малко. В същото време гърдите са ми адски меки, тече мляко,но незнам дали е достатъчно. Дали не ми спира кърмата и какво да правя. Как да накарам бебо даяде повече и аз да си увелича кърмата. До скоро изцеждах от себе си по 100-120 грама,а сега едвам едвам по 60 и от двете гърди. Много съм объркана. Още повече,че бебо от тези колики не може да се нахрани като хората /предполагам/ и не спи спокойно. Ако някой е имал подобен проблем моля да ми каже как се е справил с проблема. Благодаря предварително Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Явно така му харесва на човека - да яде на често по малко. Ако храниш на поискване, а не спазваш схемите, които ти налагат лекарите, всичко ще е наред. Бебчо добре ли наддава? Това, че гърдите ти са меки не е показателно дали имаш кърма. това е нормалното им състояние. Вероятно нещата вече са се регулирали в известна степен за разлика от момента след раждането, когато гърдите ти са били  са били препълнени. Това, колко изцеждаш също не е показателно, защото най-добрата помпа е бебето и на практика то изсуква повече, отколкото ти можеш да изцедиш. Не се притеснявай, кърми на поискване, без вода, чай, биберон-залъгалка и т.н. Единственото нещо, което бебето трябва да поема в уста е гърдите на мама. Успех!
Виж целия пост
# 2
Мила, махни от устата на малкия тая биба! Не му давай и чай против колики или вода.
Предлагай му да суче толкова често, колкото желае. Скоро ще разреди интервалите. Междувременно може да се ориентираш дали яде достатъчно по броя на напишкванияна за денонощие - между 6 и 8. (това не значи памперсите да са издути до пръсване, а да е пишнал 6 до 8 пъти. Можеш да го провериш, ако слагаш салфетка в памперса и периодически я сменяш, ако е напишкана).
Виж целия пост
# 3
Всичко,което описваш,е абсолютно нормално Grinning
Отдавна е време гърдите ти да омекнат - началното препълване изчезва,когато производството започне да се нагажда към нуждите на бебето и гърдите стават меки.Това не значи,че няма кърма - а че не се произвеждат излишни количества.
Не казваш това,което цедиш,преди или след кърмене си го изцеждала.Ако е след кърмене,е било сигнал за сериозна свръхлактация и е много хубаво,че е взело да намалява,иначе е можело да си докараш сериозни проблеми.Ако цедиш след всяко кърмене (което е абсолютно излишно при кърмене на поискване),имай предвид,че в един момент няма да можеш да изцеждаш повече от 5-10мл и това ще е нормално.А да цедиш за проверка на количеството е безсмислено - с помата никога не можеш да изцедиш толкова,колкото може да изсуче бебето.
За да задържиш по-дълго интереса на бебето към сученето,може да опиташ тези неща - да го кърмиш съблечено до памперс,като мяташ едно одеало върху вас,така че да имате максимум контакт кожа до кожа.И в същото време прилагаш компресия на гърдата - описана е ето тук:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3683.Също така е добре ако досега си предлагала само едната гърда на кърмене,да започнеш да предлагаш и двете Grinning
Така че какво да правиш - да се успокоиш,че си имаш кърма и всичко е нормално Grinning Да продължаваш да се справяш все така чудесно като досега - слагаш бебето на гърдата на всяко промрънкване,следиш си памперсите,не даваш водички и чайчета и не залъгваш с биба - това е съвсем достатъчно всичко да е наред Grinning
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви майчета. Значи всичко е било наред, а аз се бях притеснила,че нещо съм объркала. Иначе бебо пишка не по 6-8 пъти,а по 8-10 пъти. Значи да не се притеснявам. Оюе веднъж ви благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Да всичко е наред. Слагай бебо на гърда когато промрънка и се успокой. Щом пишка толкова значи си хапва и всичко е наред.
Виж целия пост
# 6
при нас има подобен проблем от известно време. Гърдите ми отдавна не са препълнени и тече доста по - слабо и явно бебо го мързи да суче, предпочита вече по - лесното хапване на манджата от лъжичка... В това съм убедена, зощото вече знае, че има и друго нещо за хапване и отказва да суче и преди пюрето и след. но пюрето си го хапва с голямо удоволствие. но и кърмата ми понякога направо я няма, особено вечер. една вечер направо си заспа гладно, милото ми детенце. нищо, направо нищо не течеше...Наложи се да му дам повече водичка, за да заспи. От тогава имам вече в резерва адаптирано мляко, но засега не сме го употребявали. А и като не мога да цедя повече от 50 грама на ден, ще се наложи да правя кашите са АМ...Но несе отказвам  Grinning
Виж целия пост
# 7
Мойта Мартина от раждането та до сега все си има такива периоди. Всъщност по точно е да кажа, че кърменето на повече от 2 часа са някакви редки периоди. Обича си детоте да си хапва на често и това си е Whistling А като гледам вие сте си още мънички и е съвсем нормално човечето да заспива на гърдата и след известно време да се присети, че не е яло. Това с цеденето, така и не го усвоих. Имаше един период, в който сутрин цедях доста, но вчера като се пробвах едвам докарах 30 гр.
Виж целия пост
# 8
здравей и от мен!
да те успокоя- на бебко явно така му харесва да папка- начесто и по малко. бяхте ли вече на консултация да го премерят. ако си наддава добре, значи всичко е наред. пък и щом е спокоен и не реве. даваш ли му капки за колики?
кърмата можеш да увеличиш с много течности- най-вече вода и сокове. ядки сурови- бадеми, орехи, лешници. и много ефективен трик, който научих наскоро- да спиш по гръб. така по-добре се пълнят гърдите като няма натиск върху тях.
успех и спокойно, всичко ще се регулира! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия