Режим на хранене на 1-годишно дете

  • 3 248
  • 13
Момичета, ще съм ви много бпагодарна, ако ни препоръчате някакъв режим примерен за хранене на детенце на една годинка! Кърмя дъщеря си все още през час, час и половина и има само две хранения с обща храна - сутрин към 8.30/9.00 часа яде плодова каша и на обяд към 13.00/14.00 часа зеленчуци с месо. Да отбележа, че става всеки ден точно в 7.00 часа /за мое съжаление #Cussing out/ и заспива вечер в 19.00 часа /този път за мое щастие Hug/.
П.П. Под режим на хранене разбирам брой хранения дневно, вид на храната /пюрета, супи, манджи?/, количеството също - по колко и ориентировъчни часове за хранене.
Понеже стана доста за писане, може да давате идеи за каквото прецените!
Безкрайно много ви благодаря в аванс  bouquet  bouquet  bouquet, понеже се притеснявам, че изоставаме със захранването.
Виж целия пост
# 1
При нас след навършването на годинката почнахме и следобедната закуска - обикновено давах същото като на сутрешната. Предлагам й го веднага след ставане от следобедния сън.

След няколко месеца трайно почна да яде и вечеря, а суче преди заспиване. Вечерята е от общата храна на семейството, защото тя беше достатъчно голяма.

Поне в сравнение с режима на моята дъщеря по брой на храненията не изоставате със захранването. Що се отнася до вида напредлаганите храни - това си зависи от много фактори. Аз въведох след годинката рибата, доматите, свинското месо (и досега го давам много рядко, защото у нас почтине ядем свинско), млякото - кисело и прясно, бялата захар (оказа се неизбежно Mr. Green), меда...За тези храни се сещам на прима виста. Но пък след като почнах да й ги давам, храната й стана съвсем разнообразна и стана напълно възможно да я храня с общата храна на семейството. Иначе закуските ги приготвям само за нея и за брат й. Ние с баща й така и не харесахме просената каша.
Виж целия пост
# 2
Такааа,дано да имам търпение да изпиша всичко... Wink
Сутрин първо се събуждаме с кърмене и след час яде следното-Овесени ядки с плод и малко готова каша/готова каша с плод/овесени ядки с адаптирано мляко и плод/от 2 дни попара с пълнозърнест сухар,чай Ройбос,сирене и масло/Просо със сирене/Смес от 4 вида ядки с адаптирано и плод/адаптирано,защото още не съм започнала с друго краве мляко и искам да я свикна постепенно/

На обяд-Месо със зеленчуци или зеленчуци със сирене-редуват се през ден.Броколи,картофи,моркови,спанак,царевица, и разни други смески.От месото-заешко,пилешко,пуешко,телешко.
Следобяд-пак някаква каша или плод или зеленчуци/много обича зеленчуци,особено зелените-броколи и спанак.Правя разни комбинации.
Отскоро давам редовно да си гризка Плазмонки,но от 3 бисквити едва ли изяжда една,останалите се размазват по пода. Joy
Между всички тези хранения се кърмим когато и както дойде,горе-долу редуваме кърмене и твърда храна през няколко часа. Laughing
Виж целия пост
# 3
При нас е така - призори сучене през половин-един час до ставането към 8ч.Към 9ч яде каша със сирене - домашни каши от овесени ядки,елда,просо,4 вида ядки,царевичен грис.Не понася комбинациите с плод,така че ги яде само в соления вариант със сирене (и понякога я измамвам,като слагам някое кубче зеленчук вътре).
Обядва към 13ч (като междувременно е сукала както дойде - понякога изобщо не суче до обяда,друг път виси на циците постоянно) - от храната на семейството,много рано ми отказа пюрета и бърканици,така че просто внимавам как готвя или отделям за нея порция.
Следобяд предлагам плод с различен успех - понякога изяжда цяло киви примерно,друг път изобщо не ще да близне нищо,вчера например е излизала само 2ч.л. сок от грейпфрута ми и това беше.И естествено,сучене на корем колкото си иска.
Вечеря супа или някакви варени зеленчуци,ако съм правила за останалите от семейството.Заспива със сучене и суче средно 2-3 пъти нощем.
Това ни е $режима$ Grinning
Забравих да кажа,че количествата си ги определя тя и варират много силно - от 3-4 ч.л. за целия ден общо от всичките хранения до по около 100-150гр на всяко хранене - зависи от зъби,от нейното настроение и т.н. - аз не настоявам и я оставям да си покаже сама.
Виж целия пост
# 4
При нас е горе-долу така:
към 8.00 Кърмене
9.30 Закуска/каша с плод, кис.мляко с плод или бисквита, кус-кус, овесени, просени ядки, амарант и тн/. Попара отскоро заобича.

13.30-14.00 Някаква яхния, сготвени и леко надробрени зеленчуци, 3-4 дни в седмицата гарнирани с месо(яла е вече всички видове, но наблягам на пуешко и говеждо заради желязото); супа със или без сухар вътре. 1 път седмично и риба.

След ставане от сън кърмене и ако пожелае някой плод или плодово пюре. Рядко давам някакво кремче, защото иначе не вечеря.

В 19.30 вечерята е най-различна- може да хапне останало от обяда, супа, каша, кис.мляко, хляб със сирене.
В 20.30 преди сън идва ред на кърменето.

Надявам се да ти е било от полза   bouquet
Виж целия пост
# 5
Събуждане към 7 и сукане докъм 8, понякога пак със заспиване и сукане - та чак до 9 часа. След толкова кърма закуските са скромни, обикновено нищо не искат или гризат някоя бисквита, нещо сухо, понякога сух хляб - е, големи фенове са на хляба.
Обяд в 12 или малко по-късно - зеленчуци, ориз и рядко месни работи, риба също рядко. Всичко това намачкано на едро пюре с парченца. На годинка въведох жълтък, бобови храни с основа зеленчук. На тази възраст опитаха и натурално неподсладено кисело мляко и пиха пресен сок, разреден с вода.
Закуска към 16 часа - плодове, понякога каши или крем, но не сме им почитатели.
Вечеря до 20 часа - супичка вече и от нашата,филийка със сиренце, рядко каша-маша.
Отскоро ядат сушенки, салата на подобаващи за възрастта късчета.

Кърмене след всяко ядене и винаги когато поискат, но пак отскоро не искат вече по-често.  На годинка все още беше по-често.



Виж целия пост
# 6
Ох, Ведрра, така ви се кефя  Heart Eyes! Не те ли изсмукаха тея две буби  Simple Smile.

По темата : след навършване на годинката въведох вечерята, до тогава беше със сутрешна закуска, обяд и следобедна закуска, за вечеря само цокаше и по  някой път и давах малко бульонче, ако съм варила някоя мръвка или зеленчуци на супа. Твърдата ни храна още от 9-10 месец е с фиксирани часове ( е +- половин час, ако се наложи). Сутрин ставаше около 7,00 и денят започва с кърмене, около 9,00 закусва ( попара, каша, овесени ядки), обяда е в 12,30 (малко супа + манджа или манджа + десерт), следобедната закуска е някаква домашна каша от елда, овесени ядки, качамак, грис, кифлички, банички или кекс ако съм правила нещо такова + задължително плод и вечерята е в 20,00 някаква супа със сирене или филийка с кашкавал или сирене и яйца, или кайма и кашкавал. количествата са по нейно желание, никага не съм настоявала да яде колкото аз съм решила. между основните хранения се кърмим по желание на клиента, или яде плодове на корем.
Виж целия пост
# 7
При нас нещата с яденето на 1 годинка бяха  - кърма на корем и 2 други хранения дневно. Постепенно започнах да предлагам закуска, която сега се изяжда към 10ч. Обикновенно е овесени ядки в комбинация, кус-кус, а напоследък е фен на кисело мляко с банани пшеничен зародиш, правя и чай с мед. За обяд  13ч. гледам да съм спретнала супички, а на вечерята към 19ч лапа от нашите чинии...набляга на сиренето и кашкавала. След годинка въведох мед, телешко месо....всъщност май вече яде всичко, без прясно мляко. За следобедна закуска към 16.30ч й предлагам някакъв плод.
Виж целия пост
# 8
Темата ме интересува живо, т.к. и ние наближаваме годинката, а все още сме на 3 хранения (ако броим плода, който давам към 10.30 -11 часа), а иначе месно или зеленчуково пюре на обед и някаква каша - готова или домашна за следобедна закуска.
Ако ми позволиш, да се намеся в темата ти и да попитам и аз, докога трябва да се редува месно и зеленчуково пюре. Децата, които се хранят от детска кухня не ядат ли всеки ден месо? А също и сиренето, мога ли да го давам вече всеки ден, по принцип го слагам в зеленчуковото пюре, т.е през ден. (сиренето съм въвела преди ок.1,5месеца)
Ох, и още един въпрос, от кога давате кашкавал? Той все пак е солен, а не може да се изкисва?
Виж целия пост
# 9
Сина ми яде така:
Сутрин - 1.кисело мляко или каша 2. плод
Обяд - някаква манджа, супа....
Вечеря - като обяда

Между храненията яде плодове и бисквитки на корем. И пие формула 3-4 пъти на ден. Като количество на храната горе долу по 200 грама на хранене
Виж целия пост
# 10
Ако ми позволиш, да се намеся в темата ти и да попитам и аз, докога трябва да се редува месно и зеленчуково пюре. Децата, които се хранят от детска кухня не ядат ли всеки ден месо? А също и сиренето, мога ли да го давам вече всеки ден, по принцип го слагам в зеленчуковото пюре, т.е през ден. (сиренето съм въвела преди ок.1,5месеца)
Ох, и още един въпрос, от кога давате кашкавал? Той все пак е солен, а не може да се изкисва?
Месо моите много не обичат и не ги назорвам - 1 път на 5-6 дни, ако зачестя почва плюене, давене, нямма защо да се мъчим.
За детската кухня хабер си нямам....
Обезсолявай сиренцето и гледай да е по-добре узряло. Всеки ден няма защо чак толкова, но ако ви влече...
Кашкавал дадох на 14 месеца, на малки меки смачкани парченца, много им хареса. Не прекалявам, давам по малко с хляб или върху запечен картоф.
Виж целия пост
# 11
Ох, Ведрра, така ви се кефя  Heart Eyes! Не те ли изсмукаха тея две буби  Simple Smile.
Де да ме бяха поизсмукали, че да се вталя малко   Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Ами Ема още няма годинка, но като гледам какво ядат другите пораснали бебета, ние май не падаме по-долу!  Embarassed
6 ч - кърма
9 ч. - кърма
10.30 - закуска (овесени ядки, просо, попара, каша или друго)
14.00 - обяд (манджа някаква)
17.00 - сок или плод
19.00 - вечеря (супа)
21.00 - кърма
Имаме и още две миникърмения за приспиване - предиобед и следобед...  Blush
Виж целия пост
# 13
Имаме и още две миникърмения за приспиване - предиобед и следобед...  Blush
Така и те подозирахме,че умишлено укриваш 1-2 контрабандни кърмения дневно Laughing Емата няма така лесно да сдаде циците hahaha
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия