Има ли смисъл

  • 445
  • 10
Здравейте,
кърмата за съжаление вече съвсем я няма.Дойде ми цикъла и тутакси ми намаля, не знам дали има връзка но е факт ooooh!
Изцеждам за цял ден вече едва 30/40гр. да продължавам ли да му я давам или няма смисъл Cry
Виж целия пост
# 1
мило майче напълно те разбирам ,защото и аз съм в същото положение  smile3518,но вчера си коментирахме в форума и ме окуражиха newsm10
не се отказвай
Виж целия пост
# 2
Има!
По-добре малко, отколкото нищо. Освен това е временно, докато минат тези няколко дни.
Хайде по-бодро, един цикъл ли сега ще те плаши Sunglasses
Виж целия пост
# 3
Разбира се, че има смисъл. Аз при мен не съм забелязала такава връзка, но може би има. По-добре не изцеждай, за да не се шашкаш. Това колко ти можеш да изцедиш не е показателно за това колко бебето изсуква, защото то е по-добро в тая работа от теб. Кърми на поискване, без допълнителни течности и нещата ще се оправят.......... пък и цикълът ще свърши.  Grinning За една седмица става въпрос, не за една година. Горе главата!
Виж целия пост
# 4
А всъщност защо се цедиш и даваш така?Правила ли си го досега или просто защото реши,че кърмата е намаляла?
Идването на мензиса предизвиква някои хормонални колебания и може да има временен ефект върху количеството на кърмата и поведението на бебето - но ако бебето си суче на гърдата (по-често от обикновено) и кърменето не престава,това е само за няколко дни и не е по-различно от други периоди,когато има временно намаляване на млякото по някаква причина.
Какво цедиш изобщо не е показател какво има в гърдите - особено пък ако не си цедила редовно,а се пробваш сега,е съвсем нормално нищо да не можеш да изцедиш - цеденето изисква определени умения и най-вече свикване на гърдите да реагират на помпа,което не става много бързо,ако липсва редовна практика.
Така че връщай бебето на гърдата,релакс и нещата ще се оправят Grinning
Виж целия пост
# 5
 newsm10започвам веднагаааа и дано да сполучим.От това което прочетох във форума разбрах, че трябва да съм много упорита smile3521
Благодаря Ви  bouquet
Виж целия пост
# 6
Аууу,така ли става?!?!Аз все още нямам мензис  и не знаех,че като дойде са възможни такива неща.... CryДа зная ако ми се случи...И аз мисля,че трябва бебето да е постоянно на гърдата-да го гушкаш и успокояваш,както казаха това са все пак няколко дни...Успех!!!!
Виж целия пост
# 7
При мен се получава седмица преди да дойде, а като дойде, отново ми се увеличава кърмата и си имам теч и отгоре, и отдолу! Joy
Виж целия пост
# 8
Наистина това с цеденето не е показател за количеството на кърмата.
В началото се пробвах да се цедя,поради разранените зърна,но едва успявах да изцеда 90 мл. и то от двете гърди.А като дам на бебка да суче си задоволяваше глада и то от едната.
Има смисъл да! Продължавай и не си мисли за това как заради мензиса ти е намаляла кърмата.
Важно е позитивното мислене!Успех!
Виж целия пост
# 9
  Има смисъл и то голям.Щом си решила да продължиш да кърмиш,ще успееш.Много майчета си имат мензис и си кърмят без никакъв проблем/включително и аз/ .В началото наистина се бях притеснила и ми се струваше,че кърмата намалява,но после всичко се оправи.Успех!
Виж целия пост
# 10
И аз се включвам към кърмачките с цикъл(и то от втория месец)!Кърми си спокойно и всичко ще се оправи!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия