Седалка за кола

  • 2 095
  • 30
Ще си купуваме седалка за кола за малкия юнак, но изборът е толкова голям, 4е сме объркани.
Имате ли впе4атления от определени марки и какво е най-важно да се гледа при избора на подобни седалки?  newsm78
Виж целия пост
# 1
ами сподели още кг и възраст защото са от значение Wink
Виж целия пост
# 2
Ако е zа най малките, най добри според тестовете били на Britax: Baby Safe/Baby Safe Plus. Има ги в Aubert. Ина4е и Макси Коzи Кабрио били много добри.
Виж целия пост
# 3
Аз бих препоръчала Britax Roemer (за вашата възраст моделите Duo или King). Също и Макси Кози
Виж целия пост
# 4
аз мисля, че няма голямо значение марката. важното е да гледаш дали е минало столчето предварителен тест, после да го огледаш хубаво как ти се види, лесно ли се сваля "облеклото" за пране, коланите и така Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Ели, ами сега е на 10 месеца и половина и тежи към 9-9кг. и половина. Знам, 4е стол4ето трябва да е група 1 (9-18кг), но видях, 4е има и такива, които са за групи 1,2 и 3 (9-36 кг.).
Тук не съм виждала да пи6е дали продуктите са тествани и  за пръв път (имам впредвид форума) 4ух (4етох) за тези тестове.
Виж целия пост
# 6
Mama Strumpf,
аз съм чувала и виждала в данета / горе в дясно им свети рекламата  Wink/ че има и столчета 0-18кг и разпитвах есента мамите от отчетни, казаха че те могат доста да лягат, и затова са доста удобни като се има в предвид, че бебоците доста често спят в колата  Wink но пък от друга страна 9-36 кг. предполагам че до предучилищна възраст за някой дечица става  newsm78

Ще се радвам ако майките на малко по големи дечица споделят опит със столчетата,  интересува ме главно дали има смисъл от това столче 0-18кг което има степени и ляга / предполагам като кошница, повече не ми се вярва да ляга  Thinking/ или направо на 9-36 кг. да се ориентираме което е предполагам без такива екстри столче  newsm78

при всички положения и аз с интерес ще следя препоръките и съветите з, защото от есента сме се заканили да избираме, и все още се мотаме  Embarassed и я караме със столчето кошница на чико, от което съм супер доволна иначе  Wink
Виж целия пост
# 7
Concord Trimax e нашата. Избрахме я след "разузнаване" на тестовете и препоръки и пр. На нас ни е мерило това, което тества ADAC и Stiftung Warentest.
Виж целия пост
# 8
Mama Strumpf,
Ние след дълго чудене купихме столчето на Britax (Romer King) за група 9-18 кг (горе-долу до 4-годишна възраст). Този модел беше получил най-висока оценка в групата си на crash-тестовете за миналата година. От всичко, което изчетох по Нета, установих че основната разлика мeжду столчетата 9-18 кг и 9-36 кг е в начина на закрепване. Тези за 9-18 кг се фиксират с коланите на колата, а детето вътре е закопчано с колан към столчето (през рамената и между крачетата, т.нар. 5-точково фиксиране). Другият тип столчета (9-36kg... теоретично до 10-12 години) се застопоряват на седалката, а детето вътре е закопчано с колана от колата. Ние решихме да вземем това с 5-точково фиксиране, защото не можех да си представя Беба как би била закопчана с колана от колата, та той ще и мине през лицето! Мисля че моделът които купихме имаше също възможност за по-голям или по-малък наклон, но не съм сигурна. Ако ли не, имаше друг модел на същата марка, които можеше да бъде повече или по-малко легнал.
Tъй като видях, че си във Франция - ако имате в някъде около вас един magazin наречен Sauvel Natal , горещо го препоръчвам - ние купихме нашето столче оттам с около 100-ина евро по-евтино, отколкото при другите дистрибутори на марката...
Успех в избора!
 Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Зелена клонка, във Франция съм, но в Бордо. Смърфиета е в Нант  Grinning
А този магазин не съм го 4увала, но 6те пусна търса4ката. Мерси!
Виж целия пост
# 10
 Zelena klonka и Пепи
вашите столчета имат ли опция за полулегнало положение  newsm78

Виж целия пост
# 11
наистина виж за тестването. има едни, които имат дупки на разли4но ниво на гърба за нагласяне на коланите в зависимост от висо4ината на детето. виж и материята дали не спарва и дали лесно се сваля. ние ползваме такова, което не може да ляга, но малкия и така си спи удобно. взехме му възглавница за пътуване.
Виж целия пост
# 12
Zelena klonka и Пепи
вашите столчета имат ли опция за полулегнало положение  newsm78


Да.
Виж целия пост
# 13
..... изборът е толкова голям, 4е сме объркани....

Във форум На път, море, почивка, екскурзия тема БИБЛИОТЕКА С ПОЛЕЗНА ИНФОРМАЦИЯ има доста по въпроса за столчетата за кола, видове, фирми производители, сравнителни характеристики, данни от crash-тестове и пр.
Информацията доста пълна и общовалидна.
Основното е столчето да е минало тестовете за безопасност и да отговаря на годините и килограмите на детето.
Успех!
Виж целия пост
# 14
Преди време бяхме обсъждали тази тема и поуката беше, 4е не е важна марката на стол4ето, а самото закоп4аване на коланите. Внимавайте с избора си и гледайте закоп4алката да не е прости4ка за да не може детето само да си я откоп4ава.
Когато Раян навърши 1г. му взехме от по-големите стол4ета ПОГЛЕДНИ ТУК закоп4ава се на гърдите и между кра4етата.

Mama Strumpf,
Ще се радвам ако майките на малко по големи дечица споделят опит със столчетата,  интересува ме главно дали има смисъл от това столче 0-18кг което има степени и ляга / предполагам като кошница, повече не ми се вярва да ляга  Thinking/ или направо на 9-36 кг. да се ориентираме което е предполагам без такива екстри столче  newsm78

при всички положения и аз с интерес ще следя препоръките и съветите з, защото от есента сме се заканили да избираме, и все още се мотаме  Embarassed и я караме със столчето кошница на чико, от което съм супер доволна иначе  Wink

Стол4етата от 0-18 кг са много неудобни за деца около 1г и по-големи, ако наближавате годинка е по-добре да си вземете до 100 lbs. Пове4ето от стол4етата си имат 4-5 степени за лягане и са удобни ако детето заспи в колата.

Каквото и да решиш успех с избора  Hands Thumbsup
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия