Допуска ли се индукция след секцио?

  • 703
  • 10
Момичета, знае ли някой какво следва, в случай че второто бебе не тръгне от само себе си да излиза в предвидените дни след термина ми?

Имам спомен от прочетено в мрежата,че май след секцио не се препоръчва индукция newsm78 . Незнам дали има значение обаче колко години са минали?

Изобщо ще съм благодарна да споделите какво да очаквам, в случай че бебока не иска да излезе сам, а пък е налице предишна операция?
Ще питам и доктора при срещата ни,но ми се иска да чуя и някой минал по този път.

Предишното ми секцио беше в БГ на 11тия ден след термина по спешност след индукция и само 3см разкритие за цяла нощ.
Виж целия пост
# 1
Аз доколкото съм запозната, мисля че от първото секцио трябва да са минали поне 2 години, за да се направи второ.
Виж целия пост
# 2
Второ секцио е възможно,но не знам дали могат да ме пробват с индукция за опит за нормално или направо ще ме оперират?
Виж целия пост
# 3
Момичета, знае ли някой какво следва, в случай че второто бебе не тръгне от само себе си да излиза в предвидените дни след термина ми?
Имам спомен от прочетено в мрежата,че май след секцио не се препоръчва индукция newsm78 . Незнам дали има значение обаче колко години са минали?

Аз също знам, че не се допуска, защото при изкуствено предизвиканите контракции, матката може да не издържи на напъна.
Какво съвпадение аз също родих 11 дена след термина секцио след неуспешно стимулиране.
Като гледам обаче при теб са минали 4 години от предишното секцио, това не е ли достатъчно дълъг период, виж при мен със сигурност ще е ресекцио.
Gerylyn стискам ти палци, всичко да мине добре и скоро да се похвалиш Praynig
Виж целия пост
# 4
 Мисля , че можеш да родиш по нормален начин не е задължително след като първия път си родила секцио , ако имаш други смущения тогава вече ще ти препоръчат секцио, първото ми раждане беше секцио, когато забременях втория път попитах за нормално раждане , но всички лекари бяха против , заради гинекологичния проблем който имам и възрастта
Виж целия пост
# 5
По всички други показатели засега ме изчакват за нормално,но какво следва все пак ако бебето не тръгне само?А аз вече взех да се съмнявам дали ще тръгне.И сега ми казват че е голям плода,както беше и щерката.И сега все още си стои високо, както и предходната бременност. И колкото и да ми се ще да вярвам,че ще тръгне само,  май вероятността е минимална.
Та затова питам дали е допустима индукция в моя случай?

Точно както megstar е написала изкуствените контракции дали не са противопоказни след секцио или колко ли време трябва да е минало?
Виж целия пост
# 6
Gerylyn изпратих ти ЛС.
Виж целия пост
# 7
И мен ме интерисува този въпрос, ще следя темата, аз също родих секцио
Виж целия пост
# 8
Мисля, че може, в твоя случай са минали доста години. А защо се е наложило първото секцио? Ако причината е била в теб, директо на секцио отиваш пак, няма какво да се мъчиш и рискуваш
Виж целия пост
# 9
А защо се е наложило първото секцио? Ако причината е била в теб, директо на секцио отиваш пак, няма какво да се мъчиш и рискуваш
Причината вероятно е някъде в мен,но за докторите не е основание за секцио. Аз и по-горе писах, че секциото тогава се наложи след неуспешна индукция. За цяла нощ само 3см разкритие имах благодарение на системата.
Може би ако бях в БГ сега вече щяха да са ме срязали(често се практикува ресекцио). Тук(Холандия) обаче ме чакат за нормално раждане въпреки, че плода е голям и все още високо.
Виж целия пост
# 10
Причината вероятно е някъде в мен,но за докторите не е основание за секцио. Аз и по-горе писах, че секциото тогава се наложи след неуспешна индукция. За цяла нощ само 3см разкритие имах благодарение на системата.
системата е за контракции, за разкритие се дава простагландин обикновено вагинално.
А бебето не можа да слезе ли? Ако е така, имаш сериозни съмнения за тесен таз. Обясни им ситуацията на холандците подробно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия