как научихте детето да ходи на гърне

  • 6 839
  • 15
здравейте мами. Споделете опита си за това как научихте детето ви да ходи на гърне. Моя син вече е на почти година и девет месеца и още е с памрерси. Всичките ми опити за учене се оказват безуспешни.  А вече мисля че е достатъчно голям за да ходи на гърне.
Виж целия пост
# 1
А моят е на 2 и половина, никакво желание за гърне, стиска упорито, реве и се тръшка, докато не сложа пампата да се изпишка/изака на спокойствие  ooooh!
Отказах се засега, чакам да се постопли и го пускам по гащи. Все до казармата трябва да се научи  Rolling Eyes
Исках да кажа - струва ми се, че начинът е по гащи без пампа, по цял ден и с ненастойчиви приканвания към гърнето, можете спокойно да отложите упражнението за топло време. Успех   bouquet
Виж целия пост
# 2
Зависи си от детето
МОя приятелка - сина и на 1.5 вече си казваше. Сега има както тя казва "слабоумно" момиче, което е на две годинки и още не иска да седне на гърнето!
ТЕми колкото искаш - пусни търсачката и можеш да четеш докато сина ти стане за женене.
Принципно КОГАТО си КАЗВА детето - начина е да го оставиш по гащи да почне редовно да ти казва.
Друг е въпроса дали сина ти иска да седи, но не си казва /като моя/ или просто не иска да сяда под никакъв предлог.
Друг вариант широко разпространен сруд тукашните мами - чакаш го да узрее сам - когато благоволи.
Но ти си тая дето ще си прецениш - виж горния ми пример - едни и същи родители, гледано е детето по същия начин дори е уж по-бързо развиващо се момиче.... ФАкт е, че нещата ще станат когато сина ти е готов, но това на теб не ти пречи да го подсещаш и да го подканваш /поне според мен/. НО не и да го насилваш, само щото ти си решила, че му е време.
Успех и сега в студа май по-добре почакай
Виж целия пост
# 3
Всяко нещо с времето си.Не знам защо някой решава,че трябва да има възраст на която вече детето да си казва.Е, няма такава възраст.С големият ми син бяхме на памперси до 2.4 г., а малкият е вече на толкова, и още е с памперс.Е,казва си понякога/особено за акането/, но всичко е когато си поиска.
  Майки, не насилвайте децата си, защото една моя позната от такъв тормоз/след всяко напикаване/ направи така, че детето и се напикаваше нощем до 6 год.възраст.
Виж целия пост
# 4
Габриела се научи на гърне от рано. На 1,5 г.вече бяхме без дневен памперс, след 1 месец махнах и нощния защото винаги беше сух. Ами още около1,3 г. и дадох да си играе с гърнето(така бях прочела някъде, за да се запознае детето с него) и така някъде около 1-2 месеца си игра с него, сяда с дрехите, стъпва вътре и други подобни.Понякога през деня, като я видя, че се е заиграла с него и опитвах да я сложа да пишка.Е един път искаше, друг път неискаше, не съм я насилвала. Една сутрин стана и се запъти към гърнето взе го и го занесе насредата на стаята където обикновенно го слагах за пишането, после махнах памерса и тя се изпиша без да се противи.Естествено имаше хвалби и голямо браво за това. В следващите дни опитвах, като докато е на гърнето за да не губи интерес и да става и давах албума със снимките и така вече следващите дни, като седнеше и ми посочваше албума със снимките на секция и седяхме докато излезе пишото.
Виж целия пост
# 5
ГЕрито, много добре си го написала Peace...аз нашият вече го оставих сам да си реши кога ще поиска да седне, защото аз само докато го сложа и вече е станал, заинатил се е и го е хвърлил нанякъде...Знам, че е още малък, но при мен желанието ми да го сложа е, че много рита при сменянето и създава доста неудобста на бебо вътре в мен Sad
....може би след месец - два пак ще пробвам newsm78
Виж целия пост
# 6
И аз съм решила да го оставя сам да поиска. Слагала съм го но не иска- веднага става, сърди се и тн. Мисля да го пробвам през няколко месеца пък дано стане. Лошото е, че е с чувствителна кожа и само няколко минути да седи с наакан памперс и се е подсякъл до кръв, та по тоя повод докторката каза, че варянта да не се подсича е ходенето на гърне. Ама той като отказва нищо не мога да направя, а няма да го насилвам- дано по-скоро стане.
Виж целия пост
# 7
Знам, че е още малък, но при мен желанието ми да го сложа е, че много рита при сменянето и създава доста неудобста на бебо вътре в мен Sad


Давай му да държи нещо. При Самуил върши работа и забравя да рита  Wink
Виж целия пост
# 8
mama djidji извинявай, че ти се намесвам в темата, но за да не пускам нова ще питам тук. Нашия палавник стои на гърнето, не шава, играем си нещо двамата, абе по 10-15 мин воже да стои. Но не върши никаква работа. Не мога да му обясня какво трябва да прави там. Вие как се справихте с това? Или просто изчакахте децата сами да се сетят какво е предназначението на гърнето?
Виж целия пост
# 9
Дидинка, грабваш го като се разсъни - преди да се изпишка в памперса и... става номера - той и да иска НЕ МОЖЕ да стиска
НЕ си играй! с него - гърнето е лично пространстви - аз слагам моя да гледа тв и става - е той може ида се заиграе сам - но аз никога не си играя с него на гърнето - иначе детето няма да разбере никога за какво е гърнето
Виж целия пост
# 10
Моят пишка без проблеми(научи се сам,и пишка само прав),но на гърне не сяда,и съм се отказала поне за сега.След 1 - 2 месеца пак ще пробвам,или направо ще му купя седалка за тоалетната.
Виж целия пост
# 11
Тук е мястото да се похваля.
Ида е на 2 и половина.
Мислех да яот ясла за 1 седмица с цел гърнеприучаване. Лелите приятно ме изненадоха с инициативата първо там да пробват.
Ден 1 - 2 успеха, 1 неуспех
ден 2 - 2 успеха, 2 неуспеха,
ден 3 - 4 успеха, без фалове
и досега без фалове.
И без подканяне и подпитване.

Мисля да махна и нощния, защото го пълни сутрин, докато се наканя да стана.

Това е моят вариант, без тормоз за трите страни - детето, мен, яслата.

Допреди месец, когато и да я слагат на гърне в яслата, а там ги слагат накуп.... никога нищо в гърнето.
Виж целия пост
# 12
Калоян направо изпитва ужас от гърнето - щом посегна да го сложа и изпада в дива ярост, за сега се опитвам отвреме наврем, но без резултат  Rolling Eyes, надявам се някой ден да се предаде, ако може преди първи клас  hahaha
Виж целия пост
# 13
марти не понасяше памперсите и много бьрзо се научи на гьрне.
Виж целия пост
# 14
Малкия това лято го оставях голичък и сам се научи, но  пишка само прав.Акането е все още в гащите Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия