Медицинска бележка за ДГ

  • 8 800
  • 21
Здравейте!
Бих искала да ви попитам - детето ми не посещава ДГ за периода 22/12/2012 - 06/01/2013. Пуснала съм молба за отсъствие по дом. причини. Ще ми искат ли на 07/01/2013 мед. бележка, че не е била в контакт със заразно болни? Редно ли е? Четох правилника, но по-скоро се оплетох, та затова реших за питам тук.
Виж целия пост
# 1
Имаше нещо за дължината на периода - мисля, че би трябвало да ти искат. От чисто мед. причини, но от друга страна си имаш молба и можеш да си пас, ако ти поискат в последствие може да занесеш.
Виж целия пост
# 2
Бележка е нужна, когато детето отсъства повече от 20 дни. Когато са повече от 30, трябват и изследвания за чревни паразити.
Виж целия пост
# 3
"При отсъствие на детето от детската градина за повече от 10 дни се представя медицинска бележка от личния лекар за липсата на контакт със заразно болен."  - Е да де, ала едва ли не те ни изнасилиха да не си водим децата на ДГ, а сега...
Виж целия пост
# 4
В такива случаи по "тяхна вина" абсолютно нищо не съм давала от лекар - само бележка по сем. причини.
А ако не се лъжа чревните са за два месеца отсъствие.
Виж целия пост
# 5
Тъй като не смятам да ходя до съседния квартал за мед. бележка  Crazy, в петък вечер; ще разкажа в понеделник за развитието  Laughing. При нас мед. сестра на входа на ОДЗ-то се е взела твърде на сериозно, та ще видим  Thinking.
Виж целия пост
# 6
При нас за яслените и градински групи при повече от три последователни дни отсъствие искат контактна бележка, за подготвителните групи е за над 10 дни. Не знам къде е логиката да е различен периода!   
При нас мед. сестра на входа на ОДЗ-то се е взела твърде на сериозно, та ще видим  Thinking.
По добре да "се вземе на сериозно" а не през ден да има тема как се пускат болни деца в ДГ и заразяват другите!
Виж целия пост
# 7
При нас за яслените и градински групи при повече от три последователни дни отсъствие искат контактна бележка, за подготвителните групи е за над 10 дни. Не знам къде е логиката да е различен периода!   
При нас мед. сестра на входа на ОДЗ-то се е взела твърде на сериозно, та ще видим  Thinking.
По добре да "се вземе на сериозно" а не през ден да има тема как се пускат болни деца в ДГ и заразяват другите!

За последното съм съгласна, но в частен случай като този си е извиване на ръцете, а немарливият родител вади бележка, че детето му не е болно, ако ще да кашля като магаре.
Виж целия пост
# 8
При нас за яслените и градински групи при повече от три последователни дни отсъствие искат контактна бележка, за подготвителните групи е за над 10 дни. Не знам къде е логиката да е различен периода!   
При нас мед. сестра на входа на ОДЗ-то се е взела твърде на сериозно, та ще видим  Thinking.
По добре да "се вземе на сериозно" а не през ден да има тема как се пускат болни деца в ДГ и заразяват другите!

бележката е за контакт - от къде личния лекар знае, дали детето е контактно на варицела, ако родителите не му споделят според теб? А според мен не знае, така че моето мнение е, че тези бележки са пълна глупост.
Виж целия пост
# 9
И за мен тези бележки да пълна глупост. Да не говорим, че като ходя да взимам такава бележка изобщо не взимам детето с мен. В противен случай след най-малко час пред кабинета със сигурност ще стане контактна дори и да не е била.
Виж целия пост
# 10
Развитие на събитията - след като споделих опасенията си с моя приятелка, тя най-учтиво ми предостави такава бележка  ooooh!. Така, в понеделник, ако ми поискат бележка, ще дам  Rolling Eyes.  Признавам си, чувствам се омерзена, защото 1. Оставих се, заедно с тълпата, да ме манипулират и да пусна отпуска по дом. причини; 2. Ако се наложи ще предам тотално фалшива бележка.
 А за "оригиналната" е пак същата работа - виждам как им е досадно и на лекарката и на мед. сестра като им цъфна там за таз щуротия. Нито знаят дали има болни около нас, нито нищо (да поясня - живеем в къща - общо 10 души   Mr. Green).
Виж целия пост
# 11
За бележка никога не съм водила децата с мен, знам си правилата още от яслата повече от 10 дни бележка и толкова (в градината само питах същия ли е реда). Последните пъти дори пращам баща им да ги вземе (работи съвсем наблизо), само звънкам на лекарката да ги напише и като го види в чакалнята да му ги даде, че и неговата почивка е само 30 мин а наобяд обикновено има хора. Всичко е само една формалност според мен. Помня навремето трябваше и децата да се водят в кабинетите, че ни преглеждаха задължително за въшки лекарите а сега и това не се случва.
Виж целия пост
# 12
Контактна бележка е необходима единствено, тъй като детето е отсъствало повече от 10 дни.

Обаче аз сутринта го заведох без такава бележка, а не е ходил от 21.12.2012.
Виж целия пост
# 13
1. Оставих се, заедно с тълпата, да ме манипулират и да пусна отпуска по дом. причини; 2. Ако се наложи ще предам тотално фалшива бележка.

 Peace и при мен е същото бележката е фалшива с добавена от мен дата, поради манипулацията от страна на персонала - сборна група или отсъствие по домашни причини  ooooh!
Някои ДГ вместо да връщат по 100 000 лв. в бюджета на общината да си бяха назначили заместващи педагози, а не да правят сборни групи.
Виж целия пост
# 14
1. Оставих се, заедно с тълпата, да ме манипулират и да пусна отпуска по дом. причини; 2. Ако се наложи ще предам тотално фалшива бележка.

 Peace и при мен е същото бележката е фалшива с добавена от мен дата, поради манипулацията от страна на персонала - сборна група или отсъствие по домашни причини  ooooh!
Някои ДГ вместо да връщат по 100 000 лв. в бюджета на общината да си бяха назначили заместващи педагози, а не да правят сборни групи.

Педагозите не се редят на опашка за детски градини, камо ли да заместват. Това от наблюдения в нашата градина
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия