Мерки срещу птичия грип в ясли и д. градини

  • 680
  • 14
Искам да питам чували ли сте за такива в яслите/градините, където водите децата си?

В петък следобед сестрата в яслата ми каза, че излязла заповед деца със сополи, конюнктивити и др. да не се допускат. Не успях да науча нищо повече, защото от понеделник сме "вързани" у дома заради една ларингитна кашлица Sad, ето защо подпитвам дали има нещо такова из страната?

На мен лично ми се струва малко пресилено и нечестно, ако е вярно, за сополите.....че те са задължителни едва ли не Wink....в нашата група все има някое кашлящо и сополиво дете......
Виж целия пост
# 1
Ама тя ли ти каза, че е заради птичия грип или ти предполагаш така? Защото си има хиляди човешки вируси от които би трябвало да се притесняваме и заради които да не се допускат болни деца в учебните заведения/и въобще сред децата/. За едни е честно, за други не, от сополиви деца не се притеснявам/чужди/, но ако видя някое с конюктивит ще има разправии определено.
Не съм чула нищо, тази седмица Сиси си е у дома, здрава.
Виж целия пост
# 2
Да, накараха ме да подпиша, че ще се съобразявам със засиления контрол и мерките с/у птичия грип. Смисъла е , че деца със симптоми на болест (каквато и да е) няма да се пускат  в групите. Това което може да се направи е да се донесе бележка от ЛЛ, че детето е здраво и тогава не могат да го върнат.
Виж целия пост
# 3
Майка ми е детска учителка. В тяхната градина от повече от месец не готвят на децата пилешко.
Виж целия пост
# 4
Да, Flash, сестрата изрично подчерта птичия грип.
За конюнктивита ясно, че не трябва да има такива деца, но макар че от сополите тръгват други заболявания, те все пак са по-безобидното нещо......аз самата през зимата съм все с течащ нос.....

Всъщност става дума за ясла "Роза". Но контрол няма.

Хубаво е, че сте здрави Simple Smile. Моята шушка е лепнала нещо обаче, защото имаше ларингит миналата седмица в групата и в неделя и при нас се появи Sad
Виж целия пост
# 5


Хубаво е, че сте здрави Simple Smile. Моята шушка е лепнала нещо обаче, защото имаше ларингит миналата седмица в групата и в неделя и при нас се появи Sad

И ние сме с кашлица, педито каза, че гърлото не е възпалено, Т не сме вдигали (пу-пу!), обаче днес и утре не сме на ясла.

На нас пък не са казали нищо за птичия грип... newsm78 (пък ходим на една и съща ясла)...

В момента заради студа в групата ни има по 4-5 деца и лелките, ми се струва, се чудят как да разкарат и тях за да си почиват повече.  Twisted Evil
Виж целия пост
# 6
Майка ми е детска учителка. В тяхната градина от повече от месец не готвят на децата пилешко.
Защо като от месо и яйца не се прихваща?  newsm78 Чули-недочули, всеки изпада в паника... Заразяваш се ако имаш контакт със заразени птици и изпражненията им - т.е. трябва да внимават т.нар. фермери. Друго - какви са тези предпазни мерки като птичия грип не се предава от човек на човек? По принцип не трябва да се допускат дечица с конюктивит, силна кашлица и т.н.
Виж целия пост
# 7
При нас няма такива мерки срещу птичия грип.... Вчера като прибирах дъщеря си от яслата ми казаха, че кашляла след обяд докато спяла.... Но не ми казаха да си стоим в къщи, а само да я наблюдавам да не стане нещо по-сериозно.... Днес сутринта я заведох, нищо не ми казаха..... Аз, естествено ще я заведа при педиатърката, надявам се да не се налага заради това да си стоим в къщи.... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Да, накараха ме да подпиша, че ще се съобразявам със засиления контрол и мерките с/у птичия грип.
                                                                                                                                                        Официално няма никакви указания за мерки в ДГ и ясли.Само няколко листовки с превантивни мерки,но те са същите като профилактиката на обикновенните заболявания.Там където се подписват декларации от родителите да не водят болни деца няма нищо общо с птичия грип.Просто настоятелствата на детските градини/в по-голямата си част членовете са родители/ са повдигнали въпроса с воденето на болни деца/в смисъл с хрема,конюнктивит и кашлица/ и са взели решение  да не се допускат децата в групите и да се уведомят всички родители, и да се подпише декларация,че са съгласни с това решение за да няма после някой не чул и не видял.Явно на някои родители им е писнало да лекуват децата си и когато излекувани ги заведат на ДГ на входа ги посрещат същите проблеми.Все пак положителното в случая е ,че са заели активна позиция по въпроса .Лично аз не съм убедена доколко бележката от личния лекар ще отговаря на истината ,тъй като тя е един формален документ ,за който не се води отчет/както е при болничните/.Всеки лекар ще даде бележка,че детето може да посещава детска градина без опасност за другите деца и няма да е направил тестове за алергия за да бъде  изяснена причината за хремата например и повече да не се притеснява родителя ако детето му има алергична хрема.Е,това е чисто родна картинка.
Виж целия пост
# 9
В нашата градина от две седмици увиват дръжките на вратите с марли напоени в някакъв разтвор. Казаха ми, че е по нареждане на лекарката като превантивна мярка срещу птичия грип,пилешките продукти също изчезнаха от менюто на децата. Не зная колко ефективен е този разтвор и въобще как може да ни предпази, но все пак нещо се прави, което ме радва.
Виж целия пост
# 10
няма да е направил тестове за алергия за да бъде  изяснена причината за хремата например и повече да не се притеснява родителя ако детето му има алергична хрема.Е,това е чисто родна картинка.

Какви тестове за алергия на малки деца?

По темата: Пилешко не им готвят от ноември. За друго не знам. Това с хремите, марлите и т.н. е комично.
Виж целия пост
# 11
Да, накараха ме да подпиша, че ще се съобразявам със засиления контрол и мерките с/у птичия грип.
                                                                                                                                                       ...Всеки лекар ще даде бележка,че детето може да посещава детска градина без опасност за другите деца и няма да е направил тестове за алергия за да бъде  изяснена причината за хремата например и повече да не се притеснява родителя ако детето му има алергична хрема.Е,това е чисто родна картинка.

Сори, ама говориш глупости. Да, донякъде е така, че педито издава формална бележка, ама къде е, питам те, гаранцията, че в яслата няма да допуснат болно дете?!
Просто виждам какво става в нашата група -   значи едното кашлящо дете си посещава яслата, на другото всекидневно му правят забележки.

Ми или всички или никой! То така никога няма да има само здрави деца в групата.
Виж целия пост
# 12

Какви тестове за алергия на малки деца?

Цитат
                                                                                                                                                              На моята дъщеря направихме тестове за алергии когато беше на 2г и половина.Носът и беше вечно запушен ,не можеше да спи нощем.В Медицинска академия и направиха тестове не помня на колко вида алергени.Оказа се,че няма алергия.При повторно тестуване се установи,че има лека алергия към домати,ядки и яйца.Е,с тази си констатация докторите ме убиха.Все съм чувала нещо за алергии,но не бях чула,че от алергия към храна може да ти потече носа.По-скоро може да получиш обрив.След ходене по мъките един млад доктор установи,че е трета сливица и пак шах-тя никога не беше боледувала от гърло и ангини.Той ни посъветва да не я оперираме и се оказа прав в пуберитета тя изчезна,а постепенно с тръгването и на ДГ хремата намаляваше.Така до 10-12 години проблема се реши и се оказа ,че с теста сме избързали,но за щастие нямаше последствия.
Виж целия пост
# 13
Няма такива мерки,вза пет дни в седмицата в4 се гови пилешко,а болни деца непрекъснато се водят с конюнктивит не съм забелязала,но кашлящи и сополиви бол.
Виж целия пост
# 14
Сори, ама говориш глупости. Да, донякъде е така, че педито издава формална бележка, ама къде е, питам те, гаранцията, че в яслата няма да допуснат болно дете?!
Просто виждам какво става в нашата група -   значи едното кашлящо дете си посещава яслата, на другото всекидневно му правят забележки.

Ми или всички или никой! То така никога няма да има само здрави деца в групата.

               Е, може и да говоря гллупости ,но са основани на наблюдения.Тези дето постоянно са хремави и кашлящи обикновинно са с бележки от педито.Принцип "всички или никой" - какво е това?Я,си поставете за цел да проследите кои са кашлящите,сополивите и дали имат бележки.Ами аз си направих този труд и установих ,че 3 -4 деца идват с медицински бележки след отсъствие и по нищо не си личи,че са лекувани.Мечтая си да дойде време да ги видя здравички и веселички.А пред мен стои въпроса:"Дали през лятото положението с тях няма да е същото?"Да не говоря,че някои не са чули за салфетка или кърпичка и си мажат сополите с ръкам.Съжалявам,но не съм съгласна детето ми да бъде в такава компания постоянно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия