Надебеляване и хормонални изменения вследствие на противозачатъчни

  • 1 372
  • 5
Здравейте,
Поразгледах и забелязах,че няма такава тема,разискваща противозаатъчните.
Аз пия комбинирани от една година и започнах да имам проблеми заради това - болки в гърдите през целия месец,сухота и раздразнения на влагалището,рязко надебеляване,изключително болезнено настъпване на цикъла.
Някой преживявал ли е това?Ще е полезно да си споделяме мнения по този въпрос..
 Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Здравейте,
Поразгледах и забелязах,че няма такава тема,разискваща противозаатъчните.
Аз пия комбинирани от една година и започнах да имам проблеми заради това - болки в гърдите през целия месец,сухота и раздразнения на влагалището,рязко надебеляване,изключително болезнено настъпване на цикъла.
Някой преживявал ли е това?Ще е полезно да си споделяме мнения по този въпрос..
 Simple Smile

Възможно е да сте чувствителна към някоя от съставките в лекарството. Най-добрия вариант е да се консултирате отново със специалист, който може би ще смени медикамента. Може да обмислите и възможността за поставяне на спирала. Тя не води до напълняване и все пак по този начин се избягва приема на химични вещества.
Виж целия пост
# 2
При мен при Ясмин имаше повръщане и виене на свят,смених ги с Жанин с тях пък нямам повръщане но напълнявам с един два килограма на 6 месеца и ми се появи целолит,косата доста ми капе но не мога да разбера дали се дължи на таблетките...ако някой знае нека сподели.Но пък при мен има доста положителни ефекта-кожата ми е глатка и мека,косата не ми се умазнява толкова бързо,промени се структората на ноктите ми,менструацията ми е само 3-4ри дни,а й най важното съм защитена.
Към Авторката:какви са твоите таблетки?
Виж целия пост
# 3
Френски са,Ловалуло Ге но са на същия принцип като Ясмин - средно дозирани,комбинирани...но май ще мина на най-леките прогестеринови...И аз така с по един килограм на месец докато се озовах с повече от 10 качени за година..
Виж целия пост
# 4
Незнам причините поради които ги пиеш но според мен са ти силни....а килограмите сваляш ли ги по време на почивката?
Виж целия пост
# 5
Не,така си седя и другата седмица съм на гинеколог пък оттам като сменя хапчетата ще мина и на диета..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия